|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

11 годишно девојче ја породи својата мајка

Редакција Рингераја, 27.11.2015
Caitlin Burke била толку воодушевена од тоа што го направила, па сака да биде бабица кога ќе порасне
Клучни зборови:

image
/11


 

11 годишното девојче било потполно смирено кога самостојно ја донело својата сестра на свет, а потоа отишло на училиште.  Caitlin Burke  добивала инструкции од амбулантата по телефон, откако ја презела контролата врз породувањето на својата мајка. Таа дури ја одвиткала и папочната врвца од вратот на својата сестра, а потоа и ја дала во рацете на мајка си.

Caitlin изјави: Бев малку исплашена и се тресев во почетокот, бидејќи прв пат во животот гледам такво нешто. Но кога се роди сестра ми бев навистина среќна. Таа е преслатка и многу ја сакам. Моите другари во училиште и учителката беа толку горди на мене. Сакам да бидам бабица кога ќе пораснам.

Caitlin влезе во акција кога водењакот на нејзината мајка Tara Knightley изненадно прснал во нивниот дом во Дордон, вторникот наутро. Тоа се случило само 10 минути откако сопругот  го напуштил домот, носејќи ги помалите 4 деца кај нивната баба. Така, останало на Caitlin да се погрижи породувањето на нејзината мајка да помине во најдобар ред.

“Caitlin беше прекрасна. Тешко ми е да го искажам со зборови тоа што го направи за мене. Не знам што ќе правев ако Caitlin не беше тука. Добив контракции и мојот сопруг излезе за да ги однесе помалите 4 деца кај баба им. Но, за 10 минути ми прсна водењакот.И кажав на Caitlin да повика брза помош, а тие и даваа инструкции што да прави. Кога главата се појави сди реков со себеси дека треба да престанам да врискам, бидејќи ме гледа моето 11- годишно девојче. Caitlin направи се што и беше кажано и безбедно ја донесе својата сестра на свет. Толку многу сме горди на неа.”

Промени во телото на трудницата
Се прашувате дали сето ова што вам ви се случува е нормално? Еве еден текст како објаснување, што се случува во организм...
136
Мамичке, биди горда што се породи со царск...
Но, што ако не постоеше стигмата кон царскиот рез? Што ќе беше ако не чувствувавме жалење за нечија приказна за раѓање с...
55
Со орален секс против утрински мачнини?!
Иако се чини како тврдење кое го измислиле мажите желни за секс, потврдено е дека оралниот секс ги лечи утринските мачни...
22
До мајката која се породи со царски рез
Твоето тело не те „изневери“, бебето е безбедно во твојата прегратка
12


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali podaruvate obleka,hrana i sl. na bezdomnicite?

Da (0%)

Ne (40%)

Ponekogas (60%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!