|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.8.2013 13:16:46   
Melanija RR
Нема никоја со user posted image user posted image не е фер
crnicka ќе ни потврдиш дека сиuser posted image ?
Roberta r честитки за понудата за брак user posted image има ли user posted image ?

user posted image 2013user posted image
==============

cancro 6 јули user posted image sky diver 10 јули
cacisk 29 јули

Vesna I 24 августuser posted image
Bethany RR 6 септемвриuser posted image lanicka30 8 септември
bebence19 16 септемврuser posted image blond 17 септември
Roberta r 21 септември


=================
Последни трудници
Jenyfferuser posted image emaaaauser posted image ZLATICKOuser posted image ena3user posted image
myhapinessuser posted image @bebeuser posted image Mila1user posted image Daci96 user posted image



< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 1.9.2013 19:12:40 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1001
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.8.2013 17:42:48   
Мамичка85
Melanija ne e denot denes izgleda user posted image vidi go vremevo samo za spienje e user posted image pozz i imaj ubav ostatok od denot ajde uste ne e zavrsen moze ke iznenadi nekoja ringerajka so ubava vest user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1002
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.9.2013 12:20:38   
Roberta r
nema user posted image ajde mozebi ovoj mesec. dobro si me pisala za 21.09 user posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 1003
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.9.2013 19:11:46   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Daci96

Devojki ajde i so vas da ja spodelam mojata radost utrovo si gi vidov i moite dolgoocekuvani user posted image crticki presrekjna sum edvaj cekam da si dojde mm da mu ja soopstam ubavata vest user posted image user posted image user posted image user posted image


Имаме нова трудница user posted image имај лесна и убава бременост

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1004
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.9.2013 22:25:58   
stars
Srekno!!! user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1005
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.9.2013 2:12:32   
Roberta r
ti posakuvam ubava i lesna bremenost user posted image poz

(Одговор на членот stars)
Непосредна врска до пораките: 1006
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.9.2013 3:18:47   
white angel
Јас добив user posted image со бледа втора линија и потоа добив менструација... навистина сум збунета user posted image

_____________________________

Love The Life You Live, Live The Life You Love !!!

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1007
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.9.2013 10:39:42   
lanicka30
daci96 cestitki uzivaj vo sreknite denovi od bremenosta i bobrzo da ne fati tvojata sreka da ja pocustvuvame i nie na svojata kozauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот white angel)
Непосредна врска до пораките: 1008
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.9.2013 10:57:44   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: white angel

Јас добив user posted image со бледа втора линија и потоа добив менструација... навистина сум збунета user posted image


Да сум на твое место, кога ќе заврши циклусот ќе направам уште еден тест, за секој случај. Понекогаш жените добиваат прва менструација, а не знаат дека се трудни. На старосватицата пријателите имаа таков случај, дури кога беше втор месец не доби и така разбра дека е бремена. Позз, ајде дај Боже да не израдуваш.user posted image user posted image

(Одговор на членот white angel)
Непосредна врска до пораките: 1009
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.9.2013 16:15:14   
Maja06
Треба да НЕ добијам околу 16.09, бевме искрено доста активни за време на плодните денови user posted image !!
Искрено не чувствувам ништо само денеска имав многу јака главоболка и некакви грчеви во стомакот ама како што е Господ никој не е се што е наше ќе си дојде user posted image !! Ние со м.м. се обудуваме веќе 1 година меѓутоа со силна волја се ќе биде, искрено верувам!! Сакам сега да почнам да ги пијам таблетките Огестан и да пијам чај од ајдучка трева па со Господ напред user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1010
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.9.2013 20:50:28   
kapina
Whiteangel trebalo da odes na ginekolog zatoastomsi videla dvete crti I si dobila menstruacija trebalo da odes na lekar

(Одговор на членот Maja06)
Непосредна врска до пораките: 1011
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.9.2013 21:47:48   
lady_bug
Zdravo i od mene posle 2 godini SRAM DA MI E user posted image
eve me i mene da se prijavam za ocekuvanje na dve crticki hmmmm mnogu sum nestrpliva i molam Gospod da ne dobijam pa ke ve izvestam sto i kako ima novo
pozdrav4e dragi moi

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1012
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.9.2013 12:10:50   
lady_bug
nisto od moite dve crticki
dobiv od sabajle user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bas tocno mi dojde ciklusot i mislam deka ovoj mesec nema sansa vece za nadez za 2 crticki user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1013
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.9.2013 13:00:21   
vezilka RR
Гушки за тебе. Без тажно лице, другиот месец и новата шанса се пред нас. Ајде, ќе те чекаме да пишеш за наредниот пат сега.

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1014
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.9.2013 13:19:58   
Bethany
Женски, ништо од мене ниту овој месец. Добив.
Не се пријавувам за следниот месец, почна да ме напнува списокот user posted image
Шала на страна, не знам ни колку ќе се гледаме месецов со мм, така да ќе го прескокнам месецов. Ништо не очекувам user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1015
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.9.2013 13:22:52   
bebence19
zdravo

deneska dobiv sto e devet dena porano, odnosno imam kafeav iscedok napraviv test koj ostana bel pa poleka pocna da se obojuva i posle eden saat mi pokaza edna crta, sakav da ve prasam od iskustvo dali treba da se plasam???? ke idam na pregled od koga mi zavrsi.

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1016
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.9.2013 13:30:50   
Bethany
bebence19, зошто да се плашиш? се случува да се добие порано, ама во секој случај оди да те види докторот, ако нешто те загрижува. Ми е жал што доби, се надевам набргу ќе видиш и двете цртички user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1017
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.9.2013 13:37:16   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

zdravo

deneska dobiv sto e devet dena porano, odnosno imam kafeav iscedok napraviv test koj ostana bel pa poleka pocna da se obojuva i posle eden saat mi pokaza edna crta, sakav da ve prasam od iskustvo dali treba da se plasam???? ke idam na pregled od koga mi zavrsi.


Бебенце, тоа се случува многу често при промена од една сезона во друга, во моментов лето-есен, а и од промена на клима, доколку си била на одмор некаде. Мене така ми се случува во тие периоди, иако имам ептен редовна менструација. Нема потреба од загриженост. А сите ти стискаме палци што поскоро да си ги видиш твоите user posted image user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1018
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.9.2013 21:50:43   
Melanija RR
Bethany RR следниот месец на препад без список и оп user posted image user posted image
white angel како си?
lady_bug солзите нека истечат и со нова сила за user posted image

user posted image 2013user posted image
==============

cancro 6 јули user posted image sky diver 10 јули

Vesna I 24 августuser posted image
lanicka30 8 септемвриuser posted image Maja06 16 септември
bebence19 16 септемврuser posted image blond 17 септември
Roberta r 21 септември


=================
Последни трудници
Jenyfferuser posted image emaaaauser posted image ZLATICKOuser posted image ena3user posted image
myhapinessuser posted image @bebeuser posted image Mila1user posted image Daci96 user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1019
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.9.2013 6:31:17   
bebence19

deneska dobiv sto e devet dena porano, odnosno imam kafeav iscedok napraviv test koj ostana bel pa poleka pocna da se obojuva i posle eden saat mi pokaza edna crta, sakav da ve prasam od iskustvo dali treba da se plasam???? ke idam na pregled od koga mi zavrsi.

_____________________________


srcka trgaj me od spisok :D

sakav da ve prasam dali imate iskustvo od dr. Organdziski, od privatnite bolnici toj ni e najblisko dali e dovolno dobar za da ideme kaj nego na komplet pregled i dvajcata?I dali znaete cena?

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1020
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.9.2013 13:55:02   
Roberta r
Bebence 19 Jas kolku sto znam toj e najdobriot ginekolog vo stip no imam slusnato deka toj se zanimava samo so invitro.najdobro da si se javes i da pitas.eve ti web adresa pa vidi so ti treba organdziski.com/ginekologija.phpuser posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.9.2013 16:41:00 >

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1021
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.9.2013 14:27:18   
bebence19
sakas da kazes ne se zanimava samo so dijagnostika, ama neli pa treba da se krene od nekade ke se javam fala ti za linkot

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1022
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.9.2013 0:38:42   
SandraRo
Rr me interesira da ve prasam dali e vistina toa deka apcinjata za visok pritisok renaprilot bile precka za zabremenuvanje zboruvam za toa ako apcinjata gi pie mazot i sto se drugo moze da vlijae na zabremenuvanjeto pozz

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1023
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.9.2013 8:49:01   
malena1
I jas se prijavuvam na spisokot za nedobivanje za 17.09 so nadez deka moze ke mi donese sreka iako nesto slaba rabota mi se cini :)

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1024
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.9.2013 10:07:04   
blond
Здраво колешки.
Јас месецов мислам дека ќе добијам. Се ме врти кон тоа дека ќе останам ист период бремена како со синко (последната менструација ми беше на 18.09).Ич не се осеќам трудно, а баш би сакала.
Еее кога му зборев на мм порано да почнеме со правење бидејќи не се знае кога ќе се фати, тој не ќе го направил на време. Ама нешто не се погодува квасецот user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1025
Страница:   <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?