|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Политика - за, во врска и резултати!
12.10.2010 8:57:02   
Viktori
дали е курва или не не знам... ама знам дека луѓево се испоотруени со неа. Од политика, нит гледаат реално, нит размислуваат нормално... а бе ко лоботомирани.
Јас сум екстремен десничар и левичар во исто времеuser posted image user posted image user posted image значи на кај се сите, јас на другата страна.... плакати не лепам, не сум штрајкбрејкер за едните и ли другите (оти нели трети сеуште немаме) и нормално не сечам вени за Бане или Грујо...
И многу ми пречи тоа што луѓево не гледаат што се случува во земјава, здравство, образовани и социјала, ама уште во 8 сабајле китат муuser posted image да за Грујо или Бранко.....па кој биле Македонци, а кој не, па кои биле во право а кои не...

п.с: Политичари, ако сакате да и направите добро на Република Македонија, повелете самозапалете се на некој државен празник! И да сум на работа, најсреќен ќе ми биде!

п.п.с: темава е намерно у наше секојдневие, затоа што секојдневно ме малтретираат левине и деснине...

< Поракaта ја уредил виктори -- 8.6.2011 21:26:20 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.




Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
12.10.2010 9:20:13   
mama26
sto znaci viktory ekstremen desnicar ili levicar vo isto vreme?ne razbiram sto ima vrska toa so politika?

< Поракaта ја уредил виктори -- 8.6.2011 21:26:38 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Политика.....
12.10.2010 9:47:47   
Octavia
Виктори, потпис, печат и жиг ставам на кажаното user posted image . Мислам, се сведува политикава кај нас на типично машко самозадоволување на кој му е поголем user posted image , па кој е поголем Македонец, кој е поголем патриот, кој е поголем пријател на народот.... а народот не дај Боже да треба на лекар да појде, или да му затреба снимање за кое нема да плати 500 евра во приватна клиника, ќе чека 5-6 месеци и ако преживее до тогаш и ако апаратот не е расипан, може и ќе дознае дијагноза. И јас сум секогаш опозиција и сметам дека е здраво да се критикува власта (без разлика кој е на власт, не ги делам, исти ми се) и ме нервираат луѓе кои се однесуваат како во око да си им брцнал ако искритикуваш некого+што сметаат дека само тие имаат право на мислење, односно, или мислиш како нив, или не треба да мислиш воопшто...
Ај доста беше од мене, да не забегам и јас user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Политика.....
12.10.2010 10:03:29   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

sto znaci viktory ekstremen desnicar ili levicar vo isto vreme?ne razbiram sto ima vrska toa so politika?


Мама26, ти сигурно мислеше на употреба на лева или десна рака, но ова е нешто друго.
Сега ќе се потрудам да ти објаснам.

Вообичаено стана политичките партии и нивните програмски и конкретно - политички определби да се карактеризираат како леви и десни, при што се алудира на тоа дека помеѓу партиите постојат побитни разлики во нивните идеолошки и политички определби и залагања.

Идеолошко – политички, левите партии по правило се легитимираат како социјалистички, социјалдемократски, работнички, комунистички и сл. А, идеолошко – политички, десните партии се легитимираат како либерални, демохристијански, народни, партии со етно – национален предзнак и слично.
Така, вообичаено стана да се зборува дека леви политички партии се оние кои се попрогресивни во смисла на нивна отвореност и приемчивост кон некои нови општествени промени, кои, како и впрочем секои промени, ги рушат дотогашните норми, општествени групи и институции на секојдневниот општествен живот. Во овој контекст, десните политички партии, спротивно на оваа карактеристика на левите политички партии, се партии кои се залагаат за зачувување на старите (постојните) општествени норми, општествени групи и институции, и затоа тие се нарекуваат и конзервативни.
По правило левите политички партии би требало да се наклонети и да ги штитат интересите на оние социјални слоеви кои во репродукциониот (производствениот) процес го внесуваат својот труд (своето професионално знаење). Додека, пак, десните политички партии вообичаено е да ги штитат интересите на оние социјални слоеви кои во производствениот процес учествуваат со својот капитал и се сопственици на техничко – технолошката структура на производствени ресурси.
Денес има голем број на историчари кои се противат на формулацијата левица или десница. Кај нас десницата се толкува како пробугарска, а левицата како федералистичка и комунистичка со болшевички содржини, бидејќи такви биле политичките околности по Втората Светска војна.
Значи левица во Македонија е СДСМ, а десница ВМРО ДПМНЕ




Добро е објаснувањето мама26?


< Поракaта ја уредил Палешка -- 12.10.2010 10:05:39 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Политика.....
12.10.2010 10:11:14   
Octavia
Леле, Палешка, не ми се верува user posted image . А бе како не те мрзело user posted image . А за часот user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Политика.....
12.10.2010 10:24:52   
Viktori
Палешка, секоја чест за постот! user posted image user posted image user posted image user posted image

Само да напоменам дека кај нас ниту левите се леви, ниту десните се десни, ниту пак постои Синдикат или каква било поддршка за работниците, ниту пак имаме влада што  сите не сака user posted image !

Кај нас сите се криви што се живи! user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Политика.....
12.10.2010 12:06:01   
Martins mom
user posted image user posted image user posted image user posted image Не знам дали да плачам или да се смеамuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Абе ни левучарка сум, ни десничарка...не знам да пишувамuser posted image user posted image
Јас сум за РР кланот !!! user posted image
Секаде има политика, па ај и на РР да ја донесемеuser posted image




_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Политика.....
12.10.2010 13:04:19   
amelbebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

user posted image user posted image user posted image user posted image Не знам дали да плачам или да се смеамuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Абе ни левучарка сум, ни десничаuser posted image рка...не знам дuser posted image а пишувам 
Јас сум за РР кланот !!! user posted image
Секаде има политика, па ај и на РР да ја донесемеuser posted image


nemoj ni da si pomislila na toauser posted image

generacijoooooooo,fala ti za iscrrpnoto objasnuvanje,samo so koja strana auser posted image







(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Политика.....
12.10.2010 13:07:26   
Viktori
Хаха не дај Боже Мартинс мам, не ми падна тоа на памет кога ја отварав темата... туку денес од сабајле се закачив на интернетов, а ТВто пуштено и од сабајле оние тетки и чичковци очивадители за партии се караат... Уште во  8 и петнаес бе....user posted image
А вестите никој не ги гледа.. Книги, болни, нема лекови, комисии и митаџии.....Пасош чекаш до 2016, а казна за ајвар праење може да ти стигне за 15 минути... како тој софтвер не им се расипува???
а они јадни се караат кога било подобро....Никогаш, ни подобро ни полошо. Статус кво од 91 до денес...


< Поракaта ја уредил виктори -- 12.10.2010 13:09:09 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Политика.....
12.10.2010 14:12:35   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Палешка, секоја чест за постот! user posted image user posted image user posted image user posted image





bravo be paleska za postot kako citiran od ucebnikuser posted image user posted image user posted image
sto si be duso po profesija politikolog, pravnik, ili imas posebna darba za pisuvanje?

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Политика.....
12.10.2010 14:46:54   
Палешка РР
Ништо од тоа мајка 79. Само обичен читател на весникот Време.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Политика.....
12.10.2010 15:19:38   
Martins mom
Во случајов беше учителкаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Политика.....
12.10.2010 16:25:44   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

sto znaci viktory ekstremen desnicar ili levicar vo isto vreme?ne razbiram sto ima vrska toa so politika?
znaci na ova odgovorot spored paleska nakratko ke znaci deka viktory ne e vo niedna partija,i neznam zasto uopste se otvori ovaa tema posto ima luge sto stvarno se po partiite-osven da se dokazuvame koj e podobar ili polos?ili ni edni ni drugi jas sama da se kandidiram user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Политика.....
12.10.2010 16:33:20   
baby mama
И со едните и со другите сум, кој е на власт со него сумuser posted image user posted image user posted image user posted image
Се зезам порано многу ме интересираше политика, и многу пратев.Вести гледав на пола саат, на сите ТВ програми user posted image . Сега бре јок политика, user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Политика.....
12.10.2010 17:09:50   
mama26
isto baby mama...user posted image ne me interesira ama nisto od politika,se edni isti se...treba nesto novo..samo neznam koj da bide?user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Политика.....
12.10.2010 21:20:07   
Viktori
Темата е отворена затоа што сакав да ја отворам... затоа што денес видов дека луѓето се расположени да бистрат политика и да се праат паметни уште во 8 саат сабајле, а при очи ништо да не гледаат...Ме интересираше жениве на форумов дали го делат моето мислење, а ако не го делат, зошто е така...

Значи не ја отворив темава да убедам некого во нешто, или подобро кажано јас да си соберам поддржувачи, туку да кажеме што мислиме по тоа прашање, затоа што сакале ние или не политиката е во нашето секојдневие, приметно или не...


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Политика.....
12.10.2010 21:21:42   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Ништо од тоа мајка 79. Само обичен читател на весникот Време.


значи како пецам леви, тоа чудо едно! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Јас Фокус читам! Хаос у глави, хаос у души user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Политика.....
12.10.2010 21:27:04   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

дали е курва или не не знам... ама знам дека луѓево се испоотруени со неа. Од политика, нит гледаат реално, нит размислуваат нормално... а бе ко лоботомирани.




da ne biram zborovi tuka eve go mojot odgovor sama si go dala...zasto se trues i ti so politika neznam?


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Политика.....
12.10.2010 21:32:07   
Viktori
јас не се трујам ич со политика. Јас сабајле бев на РР кога видов дека луѓе се караат на ТВ-емисија заради партии.

И не ми е јасно, ако не ти се прави муабет за оваа тема, можеш слободно да ја избегнуваш. Не знам што пробуваш да докажеш, ама ај.. пиши си што ти лежи..


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Политика.....
13.10.2010 0:02:57   
vezilka RR
Во целата оваа исполитизираност на нашево државиче највеќе ме нервира што се изгуби граѓанинот..оној граѓанин кој мисли со своја глава и има свој став. Овде или си патриот или си пртедавник, или си вмровец или со есдеесовец, или си десничар или си левичар..не може да си само граѓанин. Ако не се етикетираш самиот, тоа ќе го направат другите за тебе..

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Политика.....
13.10.2010 2:47:01   
Snowhite RR
Не е интересна, интересна беше на времето кога беа Љупчо и Бранко, кога ќе ги викнеа на дуел, е многу ми беа интересни како се докажуваа, како се напаѓаа еден со друг, критикуваа...па Стојан Андов кога беше претседател на собрание „Сеј си ти таму“ итнuser posted image Ех тоа беа времиња...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Политика.....
14.10.2010 0:32:11   
Maca25
Многу ме нервира кога некој ќе ме праша за која паритија сум и јас ќе одговорам за ниедна и одма тука почнува муабет како не сакам да кажам, ако се вмро наод власт јас гарант сум била за сдсм па не сум сакала да откријам и уште еден куп вакви глупости. Мразам кога ме ставаат во некои списоци каде што не припаѓам. Едноставно не можам да бидам за ниту една партија, кога гледам какви преваранти се и едните и другите.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Политика.....
19.5.2011 12:52:02   
Martins mom
Избори се ближат - га**ви ќе се лижат !!! Ајде жени кажувајте за кого ќе гласате?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Политика.....
19.5.2011 15:58:42   
Pepelaska *
Имало ваква тема а баш сакав да отворамuser posted image  значи едноставно ми се лоши од реклами од фалења и од напаѓања, а сите се уствари едно исто , ме нервира што кај нас политиката е секаде каде што не и место, во образование во здравство сегде, абе професорите сега се канат на матура само ако се од партијата од која е и директорот, Бог да чува, јас не сум за никој ама мора да гласам заради притисоци за работа а инаку и јас би ги запалила сите

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Политика.....
19.5.2011 16:08:38   
Палешка РР
Јас па едвај чекам Љубе да го пуштат од некој митинг...да се скинам од смеа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?