|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
10.6.2013 14:43:35   
elenak
Пола од нив? А знае ли воопшто некој зошто протестираат?

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
10.6.2013 14:45:20   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Пола од нив? А знае ли воопшто некој зошто протестираат?

Vrska nemaat veruj

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
10.6.2013 14:49:27   
vezilka RR
У еден весник пишува дождот ги растера, демонстрантите (погодувајте во кои медиуми) а во другите, викаат ниту дождот не ги растера демонстрантите. Оф, мори мајко..дали ние тоа живееме во паралелен свет.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
10.6.2013 14:58:26   
vezilka RR
А прошлиот пат имаше интервјуа демек ги прашуваа за штопротестирате, и таа бабата вика, не знам јас, така спонтано дојдов, ми рекоа да дојдам, хи, хи..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
10.6.2013 15:02:47   
Gardenia
Абе не да немаат врска,туку пола од овие да беа вистински верници црквите ќе ни беа полни секој ден,а не само за големи празници,тукууу будала народ да им речат фрлете се во Вардар ќе се фрлат одма без да прашат зошто

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
10.6.2013 15:12:55   
Hunny
За жал кај нас сите протести се такви. Баш пред некој ден сретнувам една колешка од факултет и ја прашувам каде оди. Ми вика морам на протести, од партија ми јавија да протестирам против законот за абортус. Зар и за вакви Закони кои задираат во правото на секоја жена треба некоја партија да наложи да се протестира? Каде е тука свеста?

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
11.6.2013 11:50:25   
vezilka RR
Најновата глупост..Владата реши да го наплаќа и воздухот: Кој сака на планина, ќе плаќа 20 денариВладата реши да го наплаќа и воздухот: Кој сака на планина, ќе плаќа 20 денари од човек и 50 денари од автомобил, реши Владата. Наместо да ги стимулира граѓаните да одат на планина и да дишат чист воздух, Владата реши да ги казнува, а патем преку новата давачка да собере уште пари од граѓаните.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
11.6.2013 11:53:58   
Annet
I toa kako nalozuvaat,fakticki gi ucenuvaat site zacleneti vo partiite koi baraat rabota preku istite,nekoi luge doma ne se pribrani,odat,protestiraat,se rabotata za da dojdat do rabota.od koga ke se vrabotat uste 3 godini dodeka da zemat resenie za rabota,uste poveke gi maltretiraat,oti ako ne odat tolku od rabotata:(( zalosno e mnogu .Jas ne sum clen na niedna partija

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
11.6.2013 11:58:21   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Најновата глупост..Владата реши да го наплаќа и воздухот: Кој сака на планина, ќе плаќа 20 денариВладата реши да го наплаќа и воздухот: Кој сака на планина, ќе плаќа 20 денари од човек и 50 денари од автомобил, реши Владата. Наместо да ги стимулира граѓаните да одат на планина и да дишат чист воздух, Владата реши да ги казнува, а патем преку новата давачка да собере уште пари од граѓаните.



uf aman
vladava treba pod itno da se menuva
au ic ne sakam da se vrakam vo MK veke od se sto citam, ni na gosti ne mi se doaga

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
11.6.2013 12:01:46   
vezilka RR
Епа ники ќе си платиш за воздухот во мк..нашиот воздух е поубав од вашиот и се плаќа. Абе збеснаа!!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
11.6.2013 12:13:06   
niki
ami i ovde vozduhot go plakam, ne e problem toa
ama za vo MK mi e krivo sto narodot em nema rabota, em mali plati ama ima evropski zakoni za naplata na se i sesto
pa da reces da imase razvien turizam i da se ocekuvaat stranski turisti koi ke gi preplavat planinite pa aj nek im go naplatat ubaviot ni vozduh ama vaka od kogo breuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
11.6.2013 12:39:30   
Calypso
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Најновата глупост..Владата реши да го наплаќа и воздухот: Кој сака на планина, ќе плаќа 20 денариВладата реши да го наплаќа и воздухот: Кој сака на планина, ќе плаќа 20 денари од човек и 50 денари од автомобил, реши Владата. Наместо да ги стимулира граѓаните да одат на планина и да дишат чист воздух, Владата реши да ги казнува, а патем преку новата давачка да собере уште пари од граѓаните.




Ова озбилно? Јас мислев зезанција е user posted image лелееееее.... до кое дереџе ќе не дотераат, аман!
Што ќе биде следно?

< Поракaта ја уредил Calypso -- 11.6.2013 12:41:11 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
11.6.2013 17:07:39   
Viktori
Една од поголемите глупости што ги прочитав овие 2-3 недели откако се вратив од печалба беше дека во МК има 100 000 невработени што бараат работа.
Време е и јас да се пријавам, не за друго, туку да бидам 100 001. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
11.6.2013 17:18:04   
Calypso
Ех, а уште колку не има што не сме пријавениuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
11.6.2013 17:25:32   
temjanuska75
Toa se vika odlicna politika na vladata za nevrabotenost.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
19.12.2013 17:36:50   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sugare

ОСАКАТУВАЊЕ НА ДЕЦАТА
СО ВРАБОТУВАЊЕ НА НЕСООДВЕТЕН ПАРТИСКИ КАДАР

Пред неколку месеци, јавно, на телевизија и во весниците беше кажано дека во градинките ќе вработуваат логопеди. На некој конечно му текнало за децата на кои им е потребно тоа уште од најрана возраст. Но проблемот е во тоа што наместо логопеди, во градинките се вработуваат дефектолози кои се несоодветни за работното место за кое се вработуваат, бидејќи имаат само елементарни познавања од логопедија. Дали некој со тие вработувања на дефектолози наместо логопеди размислил за иднината на децата. Не сум против да се вработуваат и дефектолози, но на соодветна работна позиција. Во секоја градинка би требало да има тим од логопед, психолог и дефектолог. Со вработување на несоодветен кадар, тие што ги прават списоците кои да бидат вработени пред се треба да размислат како родители за иднината и здравјето на децата, а не партиски, бидејќи се вработуваат само членови на владејачката партија и интервјуата за вработување се вршат во централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ (во зградата до министерството за економија и агенцијата за администрација) од страна на партиска кадровска комисија.




_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
13.2.2015 10:28:22   
vezilka RR
„...Извини“Тодоров…Ама не доаѓај веќе на работа. Јас, ние илјадници ти дадовме отказ пред три дена затоа што не беше доволно доблесен сам да си дадеш отказ, сам да излезеш од ужасот...“

Дај стварно човеку не доаѓај веќе на работа. Имај маааалку барем чувство на човечност. Ама не, тој си доаѓа и згора на се, два дена после смртта на девојчето, на родителите им го пуштиле решението за лекување во странство!Еееееееј, како спиете бре ноќе! Па дали сте нормални! Тоа е веќе психичко малтретирање!

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
13.5.2015 6:06:30   
Палешка РР
Доцна синоќа оставки поднесоа министрите за внатрешни работи, транспорт и врски и директорот на УБК.

Што мислите за актуелната политичка ситуација? Дали треба комплетна оставка на Владата или само реконструкција? Дали воопшто не беа потребни оставки? Дали се чувствувате безбедни? Во кој правец се движи Македонија?

Жени сме и мајки сме, па се грижиме за иднината на нашите деца и нашите најблиски.
Па да го искажеме својот став.


< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 13.5.2015 6:08:43 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
13.5.2015 13:17:19   
mommy_angels RR
Мене оставките не ми значат баш ништо.Исти ѓубриња user posted image ќе дојдат,а и да има некој меѓу нив со здрав разум,нема да може ни до воздух да дојде од другиве,а не да каже или направи нешто.
Она што ме загрижува е нарушената безбедност во државата.Не се работи ни за меѓуетнички ни за државни идеали,се работи за ПАРИ,ВЛАСТ И УМОБОЛИЕ.Поради нечии желби за седнување на тронот или пак само затоа што некој друг таму пушти корења, па не му се станува,ние обичните смртници страдаме.Нема цена која можат да ја платат за изгубените животи,ниту пак да ја излечат болката на семејствата.Се што се надевам дека барем еден од нив ќе дојде малку од малку при памет,па ќе попушти,за да излеземе од ситуацијава.
А за ова во Куманово,само во едно сум сигурна-отидоа млади животи,деца мајкини,млади сопружници и татковци.Ова е единствената вистина.А дали се терористи,дали се платени од овој или оној не ми е важно.Сега останува да се повикаме на трезвеност и да не дозволиме да станеме алатка за остварување на нечии желби.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
13.5.2015 13:41:23   
princessa
Se sto se slucuva e amerikansko scenario. Neznam zosto ja obvinuvaat Vladata na Gruevski. Zosto go ubija pretsedatelot Trajkovski, zasto covekot znael mnogu raboti izgleda a sega mu kovat zagovor na Gruevski. Zaev im e samo instrument na amerikancite zasto toj saka da dojde na vlast i od ocaj ne znae sto pravi a sto da pravi koga e glup. Ne sum partiski sledbenik na nitu edna partija no razmisluvam konstruktvivno vo celata ovaa situacija. Turskiot tek e toa sto ne go sakaat tie. Borba za prevlast a Makedonija e najtenkata alka vo ovaa situacija. I sega amerikancite napagaat prvo vo Goshince pa sega vo Kumanovo a i poslednata vest deka francuzi imalo vo teroristickata akcija. Evropa ne e mokna, se gleda deka se Amerikancite organizatori. Da ne zboruvam sto se pravat i vo Germanija kakvi se pritisoci vrsat. Treba da ostaneme sega smireni i silni i da i dademe poddrska na Makedonija. Mediumite vrsat mnogu pritisoci i ednite i drugite sirat dezinformacii mislam i vladini i opoziciski mediumi. I zosto protestite na sdsm bile zakazani na 17ti koga se planirale i napadite vo Kumanovo, zasto cela policija bi bila stacionirana vo Skopje za protestite a teroristite se zivo i divo ke dignat vo vis, na 5 mesta vo Makedonija. E da ne se otkrija navreme ke imase graganska vojna vo Makedonija. I kako sega vladata da kaze deka amerikancite stojat zad ova operacija, kakov skandal ke nastanese??? A Amerika celo vreme taka pravi, ke napravi sranje i drug okrivuva zatoa. Zosto ozlembaniot amerikanski ambasador ne se smee veke kako sto pravese celo vreme. Ako Gospod se ke im vrati, grozna amerikanska nacija usvari kakva nacija koj bi se narekol tamu amerikanec koga se site naseleni od nekade. A najbizarno od se sto cuv e deka Gruevski stoi zad sevo ovaa. Koi gluposti brate mili, pa toj sam li ke se unistuva. Tuku ajde se sto ni pravat ke im se vrati usvari im se vraka ja gubat i tie kontrolata.
A sega garant i opozicijata ke se vrati vo sobranie.

< Поракaта ја уредил princessa -- 13.5.2015 13:43:11 >

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Политика - за, во врска и резултати!
20.5.2015 12:45:48   
vezilka RR
Секој ден во 6 се додека не си оди цела екипа. Сите да ги снема. Па кај го има ова бре позиција да протестира против опзиција. Каков нон сенс, што ли мислат, овци сме па ќе не стрижат? Ние немаме ум? ЈАс не знам до каде ќе оди работава. Се си мислам ова со контрапротестот, контракампот и сличните глупости, финтата им е да ја одугговлечат работава уште малку дури не избегал нарадов по одмои, и толку ќе биде, се ќе се забораи, се ќе се забошоти. ЈАс само имам кошмари од моментот кога ќе треба да ги враќаме сите задожени пари. Е тек тоќаш ќе цркнеме....муабетот од Гошев од пред еден месец одприлика, во една дебата. Па и некони некој го спомна, не знам веќе кој оти милјарда фаци и експерти и квазиекспрерти се појавија на ТВ.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 196
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?