|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Политика.....
6.6.2011 15:04:30   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

user posted image user posted image user posted image за сите вас, ние од диаспората не сме многу заинтересираниuser posted image


user posted image user posted image user posted image za vas.
Da si ostanete nezainteresirani i da si brkate rabota user posted image user posted image
Da ne dade Gospod dojde red nekoj George od Canada (ova so akcent)  so ne znae 2 reda na makedonski, da ni go resava zivotot. Od nasata aram dijaspora (so cesni i retki isklucoci), nisto ne ni treba. Si imame frizideri nie. user posted image


Имаш право Виктори. Според мене е жива глупост луѓето што не живеет во МК да гласаат и избираат кога ниту даму живеет ниту придонесуваат за државата. Ама тоа ти е повеќето се „патриоти„ па само кукаат за Мк а никогаш не би живееле доле.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Политика.....
6.6.2011 15:34:49   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa



Имаш право Виктори. Според мене е жива глупост луѓето што не живеет во МК да гласаат и избираат кога ниту даму живеет ниту придонесуваат за државата. Ама тоа ти е повеќето се „патриоти„ па само кукаат за Мк а никогаш не би живееле доле.



Pa i ne e bas taka po moe , vo ovoj slucaj site nadvor se patrioti pa duri i ti , site sto se nadvor od Mk imaat nesto so sepak ke gi odrzi vo kontakt so realnosta ovde neli ? Pa dali e glasanje ili nekoj drug vid nee bitno sepak imaat pravo na glasanje a deka nikogas ne bi ziveele ovde "dole" pa i toa ne e bas taka, so iskljucociuser posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Политика.....
6.6.2011 16:12:48   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa



Имаш право Виктори. Според мене е жива глупост луѓето што не живеет во МК да гласаат и избираат кога ниту даму живеет ниту придонесуваат за државата. Ама тоа ти е повеќето се „патриоти„ па само кукаат за Мк а никогаш не би живееле доле.



Pa i ne e bas taka po moe , vo ovoj slucaj site nadvor se patrioti pa duri i ti , site sto se nadvor od Mk imaat nesto so sepak ke gi odrzi vo kontakt so realnosta ovde neli ? Pa dali e glasanje ili nekoj drug vid nee bitno sepak imaat pravo na glasanje a deka nikogas ne bi ziveele ovde "dole" pa i toa ne e bas taka, so iskljucociuser posted image



Не, не јас себе си воопшто не се сметам за патриот највеселиот ден во мојот живот беше денот кога решив да емигрирам user posted image , тука имам многу поубав живот и воопшто не жалам за тоа. А правото на глас да избирам во матичната држава ништо не ми значи бидејќи кој и да е на власт мене ама апсолутно ништо не ми менува.  Изгледа јас сум од ислучоците- не би живеела во Мк.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Политика.....
6.6.2011 16:33:28   
mama26
user posted image parite se slatki gore olivia a za zivot e ovde.... dole bogami poveselo user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Политика.....
6.6.2011 16:44:50   
Hunny
Не, не јас себе си воопшто не се сметам за патриот највеселиот ден во мојот живот беше денот кога решив да емигрирам user posted image , тука имам многу поубав живот и воопшто не жалам за тоа. А правото на глас да избирам во матичната држава ништо не ми значи бидејќи кој и да е на власт мене ама апсолутно ништо не ми менува. Изгледа јас сум од ислучоците- не би живеела во Мк.


Извини Пенелопа што те цитирав, но многу ме разочаруваат ваквите размислувањаuser posted image   Највесел ден да ми биде напуштањето на земјата во која сум се родила и израснала? Едно е да се бориш за подобар живот, а друго да не си ја сакаш татковвината. Изгледа сум од ретките што размислуваат вака. А тоа не значи дека живеам којзнае како богато, ама сепак убаво ми е. Тешко дека во туѓа земја би се чувствувала слободно како овде и дека ќе наидам на народ каков што е мојот.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Политика.....
6.6.2011 16:48:33   
Hunny
И заборавив да истакнам уште нешто што сум го забележала кај повеќето наши иселеници-откако ќе ја напуштат земјата да ја означуваат со терминот „долу“. Извинете ако забегав со муабетов, но навистина ме погодуваат ваквите размислувања.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Политика.....
6.6.2011 16:49:41   
Snowhite RR
Најголемите патриоти не живеат во Македонија
Ако Пенелопа поубаво живее во друга земја, зошто би ја сакала оваа татковина која ништо не и дала, јас да имам шанса без размислување би заминала, што направила оваа држава за мене, па да ја сакам, навистина сме слободна земја и убаво е да се живее овде, ама ако имаш пари, ама во оваа земја пари нема за нас обичните смртници


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Политика.....
6.6.2011 17:02:29   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Најголемите патриоти не живеат во Македонија
Ако Пенелопа поубаво живее во друга земја, зошто би ја сакала оваа татковина која ништо не и дала, јас да имам шанса без размислување би заминала, што направила оваа држава за мене, па да ја сакам, навистина сме слободна земја и убаво е да се живее овде, ама ако имаш пари, ама во оваа земја пари нема за нас обичните смртници



Потпис !!!


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Политика.....
6.6.2011 17:07:57   
Pepelaska *
отиде и брат Љубе user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Политика.....
6.6.2011 17:10:00   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

отиде и брат Љубе user posted image


не е фер стварно, баш ми е кривоuser posted image user posted image баш имаше смисла за хумор чоекотuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Политика.....
6.6.2011 17:35:48   
Hunny
не е фер стварно, баш ми е кривоuser posted image user posted image баш имаше смисла за хумор чоекотuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Политика.....
6.6.2011 17:37:33   
Hunny
Pa i ne e bas taka po moe , vo ovoj slucaj site nadvor se patrioti pa duri i ti , site sto se nadvor od Mk imaat nesto so sepak ke gi odrzi vo kontakt so realnosta ovde neli ? Pa dali e glasanje ili nekoj drug vid nee bitno sepak imaat pravo na glasanje a deka nikogas ne bi ziveele ovde "dole" pa i toa ne e bas taka, so iskljucociuser posted image

Потпис!

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Политика.....
6.6.2011 17:56:05   
arh_diz
Da ne odime mnogu nadvor od temata, mislam deka imame slicna tema ili pak mozeme da otvorime nova.
Jas vo potpolnost se soglasuvam so Hanny, iako ne zivejam vo Makedonija.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Политика.....
6.6.2011 18:38:36   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Не, не јас себе си воопшто не се сметам за патриот највеселиот ден во мојот живот беше денот кога решив да емигрирам user posted image , тука имам многу поубав живот и воопшто не жалам за тоа. А правото на глас да избирам во матичната држава ништо не ми значи бидејќи кој и да е на власт мене ама апсолутно ништо не ми менува. Изгледа јас сум од ислучоците- не би живеела во Мк.


Извини Пенелопа што те цитирав, но многу ме разочаруваат ваквите размислувањаuser posted image   Највесел ден да ми биде напуштањето на земјата во која сум се родила и израснала? Едно е да се бориш за подобар живот, а друго да не си ја сакаш татковвината. Изгледа сум од ретките што размислуваат вака. А тоа не значи дека живеам којзнае како богато, ама сепак убаво ми е. Тешко дека во туѓа земја би се чувствувала слободно како овде и дека ќе наидам на народ каков што е мојот.



Жал ми е доколку те навредив немав таква намера. Јас никаде не спомнав дека не си ја сакам татковината таа е една и не се менува. Едноставно животот тука ми е поубав и да се чувствувам слободна т.е ослободена од предрасуди.

П.С Јас употребувам термин „долу„ пошто живеам  во Словенија па Македонија некако ми доаѓа долуuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Политика.....
6.6.2011 18:51:41   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

user posted image user posted image user posted image за сите вас, ние од диаспората не сме многу заинтересираниuser posted image


user posted image user posted image user posted image za vas.
Da si ostanete nezainteresirani i da si brkate rabota user posted image user posted image
Da ne dade Gospod dojde red nekoj George od Canada (ova so akcent)  so ne znae 2 reda na makedonski, da ni go resava zivotot. Od nasata aram dijaspora (so cesni i retki isklucoci), nisto ne ni treba. Si imame frizideri nie. user posted image

Da i toa so zamrzivac si imameuser posted image  

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Политика.....
6.6.2011 18:52:30   
Hunny
Ах што ни прави ваквата комуникација преку поракиuser posted image Пенелопа не се почувствував навредена далеку од тоа, ниту пак има причина да ми се извиниш. Сите сме различни,различно размислуваме. Поздрав до тебе user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Политика.....
6.6.2011 19:00:57   
Natasa981
lele decki katastrofa nasava politika,  neznam vo koj pravec sme trgnale..  

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Политика.....
6.6.2011 19:07:07   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

отиде и брат Љубе user posted image

Epa BANDO KRIMINALNA, Nikolce diktatorce, Vlatce klatiglavceuser posted image user posted image jasno bese deka ke go apsat

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Политика.....
6.6.2011 19:26:05   
denim
Prilicno suetna ovaa DEMOKRATIJAVA !!!

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Политика.....
6.6.2011 19:30:46   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

отиде и брат Љубе user posted image

Epa BANDO KRIMINALNA, Nikolce diktatorce, Vlatce klatiglavceuser posted image user posted image jasno bese deka ke go apsat


Па и ја би истото да ме навредува некој такаuser posted image море за овој народ само строг режим , user posted image не ме сфакајте погрешно жени ич не ме интересира политика само си се зезам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Политика.....
6.6.2011 19:33:32   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: denim

Prilicno suetna ovaa DEMOKRATIJAVA !!!


E*ati demokratijata user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Политика.....
6.6.2011 19:42:38   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

отиде и брат Љубе user posted image

Epa BANDO KRIMINALNA, Nikolce diktatorce, Vlatce klatiglavceuser posted image user posted image jasno bese deka ke go apsat

Љубе и јас би го уапсила. Не за друго, да можам судењето на телевизија да го гледам.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Политика.....
6.6.2011 23:03:08   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Најголемите патриоти не живеат во Македонија
Ако Пенелопа поубаво живее во друга земја, зошто би ја сакала оваа татковина која ништо не и дала, јас да имам шанса без размислување би заминала, што направила оваа држава за мене, па да ја сакам, навистина сме слободна земја и убаво е да се живее овде, ама ако имаш пари, ама во оваа земја пари нема за нас обичните смртници




Потпис !!!



и мој потпис!!!!!


_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Политика.....
6.6.2011 23:12:51   
Viktori
Е јас не се согласувам. И мило ми е што имаме сега безвизен режим, па сите фино лепо фатете си пат!
А од дијаспорџии бегај. Кај нас е вака, кај нас е така.... кој сте тоа вие и вас жити се????
Една жена што ја знам отишла у Австралија пред некои години и  родила таму 2 сина. Ни повеќе ни помалку ги крстиле Стивен и Блејк. Барем да поглеала друга серија освен Династија пред да се пресели! Ми се повраќа од прва генерација адаптирани иселеници. Дури и подобро им е од нативните! како бе така??? Па у филм се! Успео сам, у животу....

Инаку Македонија дала, ама што ние се си сакаме да искешираме никој не ни е крив! Влеговме во дигестивниот тракт наречен Европа, па се цениме по дали имаме за јадење и материјал за сере*е.
Од мене путуј Европо!!!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Политика.....
6.6.2011 23:18:39   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Е јас не се согласувам. И мило ми е што имаме сега безвизен режим, па сите фино лепо фатете си пат!
А од дијаспорџии бегај. Кај нас е вака, кај нас е така.... кој сте тоа вие и вас жити се????
Една жена што ја знам отишла у Австралија пред некои години и  родила таму 2 сина. Ни повеќе ни помалку ги крстиле Стивен и Блејк. Барем да поглеала друга серија освен Династија пред да се пресели! Ми се повраќа од прва генерација адаптирани иселеници. Дури и подобро им е од нативните! како бе така??? Па у филм се! Успео сам, у животу....

Инаку Македонија дала, ама што ние се си сакаме да искешираме никој не ни е крив! Влеговме во дигестивниот тракт наречен Европа, па се цениме по дали имаме за јадење и материјал за сере*е.
Од мене путуј Европо!!!



Eh sto ti znaci Patriot so ubavo kazano Potpis big time !!!!


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?