|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Политика.....
19.5.2011 19:12:54   
strelec 8
bljak od politika

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Политика.....
19.5.2011 19:23:38   
mamicki
И ако не се занимава човек со политика- таа се занимава со него. Во нашево криминализирано, корумпирано и асоцијално општество оние што се нормални, читај политички неконтаминирани, т.е неопределени- се граѓани од втора категорија! Од тоа ми е бљак, од начинот на кој се практикува политика во државчево ни мизерно...

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Политика.....
19.5.2011 19:29:23   
Snowhite RR
Абе јас велам ко нема секој месец да има избори, така белким ќе ги асфалтираат улиците, ќе ги затворат дупките по патиштата, ќе го средат осветлувањето, канализацијата, ќе ги уредат парковите итн, зашто само тогаш пред избори се прават овие работи

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Политика.....
20.5.2011 10:01:31   
Maca25
политика...избори...све исти лажковци...Бљак.
Немам каде да поминам по Патризанска со количка, се е или раскопано или асфлатираат или пак има камиони и багери на улицата па не може да се помине. Едвај чекам да поминат избориве за да здивнам малце од галама од митинзиве, од платени политилки реклами на секои 5 мин и тоа на сите телевизии.
Сакам да излезам без да мислам - чекај по која улица да одиме, овде се гради, оваа затворена е, овде има митинг..

Инаку пријателка на мајка ми вчера била на интервју за работи и и рекле: се е ок, само чекаме да поминат изборите па после тоа ќе ви кажеме дали сте го добиле работното место или не ?!?! WTF?!?!


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 20.5.2011 10:02:42 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Политика.....
20.5.2011 16:40:00   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Јас па едвај чекам Љубе да го пуштат од некој митинг...да се скинам од смеа user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image И јас брат Љубе го гледам ради хумор и сатираuser posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Политика.....
20.5.2011 16:43:02   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Абе јас велам ко нема секој месец да има избори, така белким ќе ги асфалтираат улиците, ќе ги затворат дупките по патиштата, ќе го средат осветлувањето, канализацијата, ќе ги уредат парковите итн, зашто само тогаш пред избори се прават овие работи


Да ти кажам има многу побитни работи со кои треба да се позанимаваат отколку да го уредуваат просторот околу нас. Мизерија у раскош. Бројот на невработени е гооооолем, луѓето немаат леб да јадат. Цела касарна што беше во Битола, факултети ја направиле, а кај да работат сите тие дипломци кога ќе излезат од таму???


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Политика.....
20.5.2011 18:44:32   
Snowhite RR
Се разбира дека невработеноста е најбитна и прва на спиоскот на која треба да се поработи, е сега можеби парковите и тротаоар на славните (што го имаме во Прилеп, џоа Холивуд сме), како и фонтаните не се толку битни во услови кога имаме толкав број на невработени, ама во нашиот град сите улици се со дупки, да не можеш ниту со своја кола, ниту со такси да се возиш оти има да се истресиш убаво ко на рели Париз Дакар да си, па затоа викам ако ништо друго барем пред избори ќе потсредат дел од хаосот и мизеријата.
А тоа дека на секој чекор факултет има, и тоа е тактички, ако се студенти значи не се невраобтени и со тоа автоматски се намалува бројката на невработени во Македонија

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Политика.....
21.5.2011 0:56:40   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Ништо од тоа мајка 79. Само обичен читател на весникот Време.


значи како пецам леви, тоа чудо едно!
Јас Фокус читам! Хаос у глави, хаос у души



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Me iznasmeavte
Od koga ja imam moznosta i vozrasta da glasam za prv pat sum vo MK za reme na izbori, poradi taa politika ne gledam TV veke mesec dena zs mi e preku glava od vetuvanja i lagi i od ednite i od drugite,aeir ne ni se vide, barem na mene, ja lekot vo nasava politika ne go gledam nitu pa razmisluvam da glasam za nekoj sto ne ni znae deka postojam nitu pa zavisime eden od drug, da bea vetuvanjata tolku rozovi moze nemase da izbegam na rabota nadvor od Mk moja tatkovina koja iskreno si ja sakam samo kako moja doma!!!


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Политика.....
21.5.2011 10:19:24   
kuklica
jas iskreno da vi kazam ne deka me boli glava za izbori, partii i vlast ali nasava drzava e tolku pokvarena sto ako ne se izmesas tamu vo taa kurvinska rabota nisto nema(dodusa i da se pletkas mozi da nema nisto) zatoa jas ovie dve nedeli sum epten BIZI user posted image si se nadevam na nesto de user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Политика.....
21.5.2011 12:59:18   
Martins mom
Ееее голем процент од народот е бизи во предизборната доба. Изгледа само на тој начин можеш да се надеваш за убава работичка, ама ете јас сум ти луда глава, а не можам да глумам лудило и да одам да лепам плакати и да делам пропаганден материјал кога од некој ми се user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Политика.....
21.5.2011 14:46:37   
kuklica
I mene mi se user posted image ama se fativ na oro pa sega ke mi preostane da se nadevam user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Политика.....
26.5.2011 19:56:40   
bombica
Vcera vo mojov grad imase miting edna od pogolemite partii.Setaa po ulica so zurli i tapani , go blokiraa cel soobrakaj, pola saat posle nivnoto paradiranje kolite lazee po ulica ,2 koli na brzata pomos edvaj nekako se probivaa niz toj haos i se nadevam navreme stasaa da im pomognat na lugeto sto gi povikle.Za nesreka ziveam vo centar i glavata mi ja odnesoa uste od 15h.Denes pa na vrata mi dojdoa od druga politicka partija i mi donesoa kafe, napolitanki i penkalo.Lele luge da mozam mitinzive, platenive politicki programi i sl. raboti bi gi zabranila so zakonuser posted image Pa preteraa veke.

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Политика.....
26.5.2011 19:58:14   
Pepelaska *
е како така нели локумче требашеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Политика.....
26.5.2011 20:18:21   
bombica
Bezobrazni be, kaj drugi i lokum imalo a kaj mene nema user posted image izgleda im se prijalo po pat pa si go kasnaleuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Политика.....
26.5.2011 20:38:55   
anedespo
Uste vo kampanja pocnaa da kradatuser posted image user posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Политика.....
5.6.2011 11:02:39   
Џесика
И дојде денот Д, а јас уште не знам за кого да гласам...user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Политика.....
5.6.2011 12:52:19   
mamicki
Glasaj za tie sto najmalku te smorile po televiziive- za inaetuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Политика.....
5.6.2011 13:08:40   
AnnaMolly RR
Јас гласав user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Политика.....
5.6.2011 13:17:42   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

И дојде денот Д, а јас уште не знам за кого да гласам...user posted image user posted image


ни јас не знам user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Политика.....
5.6.2011 13:30:59   
Martins mom
И јас си ја исполнив граѓанската должностuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Политика.....
5.6.2011 13:47:47   
Viktori
јас гласав за тие што ги плукав највеќе. Јеби га, мазохист сум. Ама за другите пак сум заколната рака ќе сечам не гласам, а кај нас сепак се се сведува на 2 партии. И така...требаше да се избере од 2 зла го избрав ѓаволот што мислам дека е "подобар"

< Поракaта ја уредил виктори -- 5.6.2011 13:48:14 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Политика.....
5.6.2011 14:04:34   
penelopa
user posted image user posted image user posted image за сите вас, ние од диаспората не сме многу заинтересираниuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Политика.....
5.6.2011 15:27:19   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

user posted image user posted image user posted image за сите вас, ние од диаспората не сме многу заинтересираниuser posted image


user posted image user posted image user posted image za vas.
Da si ostanete nezainteresirani i da si brkate rabota user posted image user posted image
Da ne dade Gospod dojde red nekoj George od Canada (ova so akcent)  so ne znae 2 reda na makedonski, da ni go resava zivotot. Od nasata aram dijaspora (so cesni i retki isklucoci), nisto ne ni treba. Si imame frizideri nie. user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 5.6.2011 15:28:05 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Политика.....
5.6.2011 15:48:53   
Тања РР
Сега се чудиме со мм дали да одиме да гласаме и што е поважно, ЗА КОГО да гласамеuser posted image
Јас одлучив дека и овие избори нема да  гласам а тој сеуште се мисли.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Политика.....
5.6.2011 16:10:32   
mamamoni
и јас гласав и се надевам дека ќе победат за тие што гласав user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?