|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
27.1.2016 11:16:03   
Pinky30
Lejla molimte vo kratki crti objasni ja postapkata i mene me ceka istotouser posted image
Bas mi e milo sto si pominala dobro....bese se vo red otstranuvaa nesto ili...?

< Поракaта ја уредил Pinky30 -- 27.1.2016 11:17:00 >

(Одговор на членот lejla5)
Непосредна врска до пораките: 1001
   RE: Хистероскопија
27.1.2016 11:33:27   
lejla5
Znaci vaka jas histeroskopijata is pravev vo remedika kaj dimitrov mi izvadija septum od 2,5cm iako prvicno na eho septumot se gledase deka e mnogu mal.denta pred intervencijata posle 18h nisto ne jadev.vcera vo 7:30 bev vo remedika I vednas me primija vo soba na ginekologija.toj den nesmees nisto da jades I pies.pa doaga sestrata 4ti zema anamneza dali si alergicna na Nesto dali pies hronicna terapija semejna istorija na bolesti I taka nekoi opsti prasanja.potoa doaga druga sestra ti postavuva kanila vo rakata ti zema krv za analiza I pak ti gi postavuva istite prasanja kako I prethodnata sestra.po nekoe vreme doaga anesteziolog I povtorno istite prasanja I ti go proveruva disenjeto I grloto I cekas da Te viknat za vo sala.jas cekav dva saati.doaga sestrata Te nosi vo sala I Te uspivaat I se budis na intenzivna.jas dolgo se zadrzav na intenzivna bidejki mnogu loso mi bese posle anestezojata mnogu bev zedna a ne mi davaa nisto da pijam ama voglavno nisto strasno postojano bev pod nadzor na sestrite.personalot e prekrasen.potoa Te nosat vo soba I tamu ke polezis Malku doaga doktorot ti kazuva sto napravil,sto izvadil ti dava otpusno pismo so terapija za ponatamu I si odis,voglavno nisto strasno imav Samo mala bolka vo jajnicite Poveke Kako nekoe nelagodno cuvstvo odkolku bolka.denes veke nemam bolka Samo slabo vaginalno krvarenje,od utre veke produzuvam so rabota.toa e se :)

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1002
   RE: Хистероскопија
27.1.2016 11:38:53   
lejla5
Pynki a ti kade ke pravis I kakva ke e operativna ili dijagnosticka

(Одговор на членот lejla5)
Непосредна врска до пораките: 1003
   RE: Хистероскопија
27.1.2016 18:04:53   
kapina
Jas vo petok sum kaj dr trakovski da se dogovoram za histeroskopija kako ode procedurata na gak sto baraat brisevi imam drugo sto treba

(Одговор на членот lejla5)
Непосредна врска до пораките: 1004
   RE: Хистероскопија
27.1.2016 18:14:47   
MademoiselleNina
Kapina, a za klamidija napravi li brisevi, mislam deka taa e posebno vazna da ja nemas, pamtam deka ednas od remedika me pratija i preku krv da ja ispitam, da se vidi dali e stara ili nova. (Pred intervencijata) na rezultatot togas mi pisuvase - slabo pozitivna, i petanovsku togas rece sto e ova, ja ima ili ja nema??? I me prati i preku krv, zatoa znam deka e bitna. Vo mikrobiologija na klinika ima reagensi.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1005
   RE: Хистероскопија
27.1.2016 18:38:32   
lejla5
Devojki dali znaete sto znaci "dvata ostiumi vidlivi vo eden plan" taka mi pisuva na otpusnoto pismo

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1006
   RE: Хистероскопија
27.1.2016 22:21:59   
kapina
Ne nemam no i nikogas prethodno ne sum ja imala a i preku krv sum ja ispituvala pred nekolku godini i nemase nisto uredni bea rezultatite

(Одговор на членот lejla5)
Непосредна врска до пораките: 1007
   RE: Хистероскопија
27.1.2016 22:30:32   
MademoiselleNina
Kapina, moj sovet ti e da ja ispitas, zaradi sigurnost. Znam deka ovojpat sakas da nemas nieden propust, pa eve ispitaj i toa.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1008
   RE: Хистероскопија
27.1.2016 22:40:57   
kapina
Nemaat reagensi kaj nas vo strumica za klamidija zatoa ne ja ispitaa sega

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1009
   RE: Хистероскопија
29.1.2016 18:49:46   
kapina
Se dogovorivme denes so doktor trajkovski za nova histeroskopija otkako ke dobijam ciklus da mu se javam mi kaza i pap test da napravam jas napraviv megutoa ke go cekam rez uste eden mesec ke treba i krvna grupa da ispitam

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 1010
   RE: Хистероскопија
29.1.2016 18:53:13   
kapina
Ima potreba samo mi kaza za nova histeroskopija i mi napisa dijagnoza sekundaren sterilitet ne primaren me prasa samo dali sumostanuvala bremena i rekov d a i taka zapisa ke ja prave mi kaza vaginalno ke nema secenje ovoj pat

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1011
   RE: Хистероскопија
29.1.2016 22:02:12   
Pinky30
Lejla jas ke ja pravam vo Remedika kaj Petanovski bidejki toj mi pravi ivf...dijagnosticka ke e se nadevam nisto nema da najde i da najde neka otstrani da sum mirna...na hsg-to nemase togas nisto no sepak sakam i skreching grebenje na matkata da napravam voedno...
Znaci sledniot den odmaras i veke posledniot mozes na rabota.odlicno

Ti posakuvam na site da se sredi se za eden den da stasame do bebule

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1012
   RE: Хистероскопија
29.1.2016 22:06:23   
lejla5
Pinki ne se plasi kaj mene izvadija "septumiste" od 2,5cm pa jas za eden den veke bev na rabota a sum farmacevt vo zegin I ne otepuvaat od rabota :)

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1013
   RE: Хистероскопија
29.1.2016 23:15:01   
Hopeful RR
Ништо страшно не е хистероскопија, и кај мене извадија септум и следниот ден бев на аеробик user posted image Ајде со среќа и со лесно!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lejla5)
Непосредна врска до пораките: 1014
   RE: Хистероскопија
30.1.2016 0:28:35   
kapina
A so celosna li anestezija ode dijagnostickata histeroskopija kaj mene ke bide takva histeroskopija prasuvam oti jas ponekogas tesko ja podnesuvam anestezijata

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1015
   RE: Хистероскопија
4.2.2016 0:55:47   
kapina
Inace dali i na vas vi pobaraa krvna grupa pred histeroskopijata

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 1016
   RE: Хистероскопија
4.2.2016 10:22:29   
Kvisko
Пред хистероскоипја бараат крвна група таков е протоколот. Ја прават со тотална анестезија зашто од дијагностичка може да стане интервентна ако најдат нешто што треба да се извади.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1017
   RE: Хистероскопија
4.2.2016 19:21:55   
natnat
Zdravoo :) povtorno jas.. ve pratam..ama ve druzam vo slobodno vreme..ne znam dali na tocno mesto ja pisuvam porakata :) ..pravaev laparoskopija i histeroskopija pred tocno 10 dena , laparo prv pat a histero 2 pat po tocno 3 godini..otstraniv septum .. pa me interesirase kolku vreme e preporacano pazenje :) jas navistina zaboraviv kako bese pred 3 god zosto ovaj pat navistina bese nessto razlcno ..user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1018
   RE: Хистероскопија
4.2.2016 19:41:46   
kapina
Mi pobaraa i pap test za histeroskopijata megutoa najnoviot sto go imam e star 1 i pol neznam dali ke mi go priznaat ureden e nikogas ne sum imala problem so nego a sega ovoj sto go napraviv na 18 jan treba da go cekam do krajta na mesecot

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1019
   RE: Хистероскопија
4.2.2016 20:04:01   
lejla5
Natnat na mene mi zakazaa konttola za dva meseci od histeroskopijata I mi kazaa deka treba apstinencija se do kontrola a krvarenjeto be mi prestanuva a pominaa 10dena od histeroskopijata,ti kakva terapija primas sega I golem li bese septumot

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1020
   RE: Хистероскопија
4.2.2016 20:44:12   
kapina
E neli vi kazaa kolku vreme da nemate odnosi jas znam oti prviot pat bese 1 mesec

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1021
   RE: Хистероскопија
4.2.2016 20:52:42   
natnat
wowwwwwwwwwwwwwww..........2 meseciii ??????? user posted image user posted image ..moram utre da si prasam...ne ne mi kazaaa nz zosto a mi bese neprijatno da prasam :( uf ama panika me fati :( :( ..... se citkame utre posle konsultacijata so doktor :) so srekja da si kazam :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1022
   RE: Хистероскопија
4.2.2016 20:54:45   
natnat

.. krvarenje imav prvite 2-3 dena ama ne obilno...sega recisi nemam nisto a terapija ne pijam nisto...



(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1023
   RE: Хистероскопија
4.2.2016 20:54:49   
lejla5
Natnat ti prestana li krvarenjeto

(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 1024
   RE: Хистероскопија
4.2.2016 20:56:18   
natnat
dada mi prestana...krvarev samo prvite 2-3 dena sega e se ok..nesto mala rab od katetarot..ama e ok. Terapija ne mi dadoa nikakva ne pijam nisto...ti sto pies??

(Одговор на членот lejla5)
Непосредна врска до пораките: 1025
Страница:   <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?