|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
27.10.2014 12:07:57   
Melanija RR
ЗАвиси дали на крај била само дијагностички или нешто правеле или отстраниле.Кај мене се установи хистеро дијагностичка а лапаро пуштале течност и пре 3,5 години платив 2.400.Бев без терпаија и пред и по интервенцијата,значи зависи за што се прави.
Примолнор сум пиела 3 пати за одложување на циклус и никаков проблем.Јас правев на 10 ден ,а се правело од завршување на циклус до 10 ден.Мислам зависи кој ден ќе има место на програм

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Хистероскопија
27.10.2014 12:33:23   
Hopeful RR
Да, и јас ја правев на 10 ден од циклус. Не знам зошто да мора контрацепција, но добро штом има опција за Примолут Нор. Кај мене беше корективна за септум, и исто како Kvisko, после тоа примав големи дози Естрофем, Циклопрогинова и антибиотици.
Е сега, јас би ти предложила да направиш и лапароскопија, бидејќи е на Гак не би било скапо. Веќе кога правиш, да направиш се одеднаш и да си бидеш начисто дека се е во ред.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Хистероскопија
28.10.2014 9:15:27   
LoveableMe RR
Постот на саносан бебе е префлрен во соодветната ТЕМА.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Хистероскопија
2.11.2014 15:23:30   
Lilja Maria
Здраво девојки!

Ке правам хистероскопија па ме интересира за тие што веќе ја правеле,по колку време се вративте на нормалните активности,дали ќе можам по недела две да продолжам да вежбам јога,да пешачам или морам да мирувам?Поздрав и убав ден

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Хистероскопија
2.11.2014 16:18:56   
Hopeful RR
Веднаш по тоа user posted image Дента ми беше малку безврска заради анестезијата, веќе следниот ден бев на аеробик user posted image
Со среќа!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Хистероскопија
2.11.2014 17:22:11   
Lilja Maria
Е фала ти многу инаку без јога неможам,а и редовно си возам велосипед и вежбам user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Хистероскопија
3.11.2014 12:23:33   
Kvisko
Мене и кога прашував за после инсеминација ми рекоа може јога.
Инаку јас после хистероскопијата уредента бев на концерт и убаво се изнаиграв.

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 657
   RE: Хистероскопија
4.11.2014 10:43:52   
LoveableMe RR
др. Димитров ме прашуваше дали имам редовен циклус и побара уште еднаш да ги види снимките од ХСГ и да ме види на ехо неколку дена пред да добијам циклус.

Потоа рече пред трансферот со смрзнати ембриони, евентуално да порверам па да ти предложам хистероскопија и скречинг, ако е се во ред при хистероскопијата, а да ја направиме заедно и тоа ќе чинело 15.000 денари, некои нови цени од 1 ноември, не знам дали поскапо беше претходно или поевтино, не се сеќавам, пишете ако знаете колку беше претходно, за споредба.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 658
   RE: Хистероскопија
4.11.2014 12:15:37   
Lilja Maria
Здраво,
Најпрво да ти кажам дека моја пријателка правеше хистеро во Ремедика,и како демек ќе биде само дијагностичка бидејќи немаше потреба од интервенција и рекоа дека ќе плати 16000 денари,но кога отиде на интервенција излезе дека има септум па интервенцијата ја чинеше 35 000денари.Зборувам за период од едно 5-6 месеци,сепак најдобро е да си се консултираш со нив.Поздрав

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 659
   RE: Хистероскопија
4.11.2014 12:55:20   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lilja Maria

Здраво,
Најпрво да ти кажам дека моја пријателка правеше хистеро во Ремедика,и како демек ќе биде само дијагностичка бидејќи немаше потреба од интервенција и рекоа дека ќе плати 16000 денари,но кога отиде на интервенција излезе дека има септум па интервенцијата ја чинеше 35 000денари.Зборувам за период од едно 5-6 месеци,сепак најдобро е да си се консултираш со нив.Поздрав


Фала ти. Е за ова ја сакам Рингераја, секогаш можеш да разбереш многу корисни информации, позз


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 660
   RE: Хистероскопија
4.11.2014 14:59:34   
lolla RR
Се сложувам дека во приватните болници сумата која ја кажуваат никогаш не излегува таа на крај, во неа не е пресметан денот на лежење, некое пропратно испитување, дополнителна ситуација, опремата или материјалот кој го користат итн... И цените не се високи, платите ни се мали user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 661
   RE: Хистероскопија
4.11.2014 15:50:08   
kapina
Loveableme zosto ne ja napraves na gak mesto30 ke plates 3 iljadi.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 662
   RE: Хистероскопија
4.11.2014 19:02:38   
Lilja Maria
LoveableMe јас исто би ти препорачала да си ја направиш на ГАК.Овој месец и јас ќе правам таму,на 10ти во понеделник сум таму за да испитам за анестезија и да се видам уште еднаш со докторот,ќе правам кај Тофоски,а и мислам да не ти е мисла да си ја направиш чисто да си бидиш раат,инаку најмногу со може да кошта на ГАК е 1700денари!Поздрав и тука сме сите една за друга да си помогниме со совети

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 663
   RE: Хистероскопија
4.11.2014 22:06:10   
LoveableMe RR
Фала ви женски, со тоа што во Ремедика ми препорачаа хистеро, па ако е уредно, на едно и скречинг, а на ГАК прават само хистеро, па ако треба скречинг пак ќе треба во Ремедика, затоа малце се мислам, но во секој случај набрзо треба да решам. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 664
   RE: Хистероскопија
5.11.2014 15:59:24   
taci83
zdravo eve da vi pisam i jas na 20 oktomvri pravev histero skopija na GAK me pravese Trajkovski mi otstranija septum,vcera bev na kontroli i za otpusniot lis se bese dobro i me cinese samo 1250 den sto e mnogu razlika od privatnite,sakam da ve prasam dali posle histero skopija napraze ste ostanale trudni zosto dr.mi rece deka mozi falaa cao ako sakate da prasate nesto slobodno povelete

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 665
   RE: Хистероскопија
5.11.2014 16:03:39   
LoveableMe RR
taci83, дали претходно беше нешто видено на ехо/ХСГ и кој ти препорача хистероскопија? Фала за информациите, навистина се корисни. На сите им викаат после хистероскопија во следните месеци може природно да се забремени, ајде ти посакуваме и тебе наскоро user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 666
   RE: Хистероскопија
5.11.2014 16:47:06   
taci83
Dr. mi preporaca imam praveno HSG kanalite bea proodn i tubite bea dobri ama na exo mi rekoa deka sum imala srcevidna matka,a veke imam kerka 7 god so koja ostanav bremena od prvi i se porodiv bez problem e sega za vtoro nemoze,dali nekoj imal problem so vakva matka

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 667
   RE: Хистероскопија
6.11.2014 17:13:50   
taci83
zdravo imam edno prasanje posle histeroskopija kolku dena dobivte menzis i dali e isto kako prethodniot ciklus ili imate poveke kravarenje kako obicen menzis i kolku vreme imate kravarenje fala

(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 668
   RE: Хистероскопија
6.11.2014 17:44:42   
scared RR
откако завршив со циклопрогиновата за 4 дена добив ( ги пиев 21 ден после операцијата), беше нормален мензис можеби малце пообилен ама ми траеше како и секогаш :)

(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 669
   RE: Хистероскопија
9.11.2014 13:46:52   
vazna
Здраво девојки јас сум нова на форумов. Имам заказано хистероскопија во вторник во систина па ме интересираат вашите искуства зошто сум премногу исплашена од анестезијата поздрав.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 670
   RE: Хистероскопија
9.11.2014 15:45:45   
scared RR
vazna procitaj nanapred i jas pravev pred cetri meseci i isto bev preplasena od anestezijata cirkus bev tamu ama se dobro pomina super ja podnesov anestezijata :) kaj koj doktor ke pravis? ako nesto ne ti e jasno slobodno prasaj :)

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 671
   RE: Хистероскопија
9.11.2014 16:07:50   
gina
vazna nisto ne e strasno samo opustise i jas pravev vo sitina vo septemvri i super pominav te zaspivaat se razbudivas se lezi na intenzivna pa posle te prefrlaat v soba jas posle toa popladneto i nokta povrakav nekoi ne povrakaat ubavo pominav

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 672
   RE: Хистероскопија
9.11.2014 17:27:35   
vazna
fala vi devojki na odgovorite jas ke pravam kaj doktor Snezana Adamoska. Sakam da ve prasam dali prvevte alergo test pred intervencijata.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 673
   RE: Хистероскопија
9.11.2014 17:55:42   
gina
ne samo bris od nos i grlo i analiza na krv

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 674
   RE: Хистероскопија
9.11.2014 18:29:54   
vazna
Fala Gina na mene ne mi zemaa brisevi samo analiza na krv za hepatit c i odreduvanje na krvna grupa. Izvinete moze sum dosadna ama stvarno sum uplasena celo vreme na toa mislam i si placamuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 675
Страница:   <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?