|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
24.5.2014 23:20:03   
kapina
Ajde. Cacisk pisi ni da se raduvame zaedno

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.5.2014 0:02:09   
mmbucko
Дилина, од лично искуство ти велам да си појдеш на лекар и нека видат дали е се во ред. Слободно, ич да не се секираш нека се изнасмејат до утре сабајле ако сакаат само нека кажат дека е вред. Со третово бебувче имав таква ситуација. Тргна да излегува во 32 недела па со лежење и еден куп лекови едвај добуткавме до 35та. Бебчо е супер, уште малку ќе полни 2 год. но како и да е слободно и задолжително појди на лекар

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
25.5.2014 8:31:31   
Felly RR
Малку офтопик, но ммбуцко, мило ми е што повторно те читам на форумот. Одамна те немаше. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.5.2014 12:13:30   
kuklickaa
Dilina duso i kaj mene skoro ist slucaj :) denes sum 34 2+ kraen mi e 5 juli maticnatA taka mi presmetuva,dodeka dr doktorka mi veli deka bebusot mi e pogolem za 2 nedeli vo site obemi i mi kazuva 20 juni termin cela sum zbuneta ama jas vikam nema potreba od panika ke cekame samite ke kazat koga ke izleguvaat,dodeka nie so netrpenie gi cekame :) spremna si ti??ajde so lesno da ni e za brzo ke si se guskame <3

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.5.2014 12:52:23   
sandriana RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: cacisk
да ви кажам дека во вторник ми закажаа царски user posted image Со лесно некабиде и се да биде во ред.


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Офф топик е но да ви кажам дека во вторник ми закажаа царски user posted image Со лесно некабиде и се да биде во ред.

цациск со лесно и убаво да помине ,ајде наскоро ќе си го гушкакш бебулето.user posted image
и те чекаме да ни кажеш како си се гушкате



_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.5.2014 12:59:15   
Melanija RR
Dilina од денот на последен добие циклус изброј 40 недели тоа е краен термин, можно е да се појави разлика но тоа е 1 недела.mmbucko е во право, не му ја мисли и по 100 пати подпрашувај user posted image
И да е две недели понапредно затоа е тој 9ти месец, се над 36 недела бебече е таман на време да се родиuser posted image

cacisk user posted image со лесно user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
26.5.2014 14:19:26   
bebence19
kraen termin mi e 12 juni, sakam da ve prasam za iskustvo so kiselini imam strasni kiselini :(, inaku stomakot mi teznee mnogu ama se izdrzuva, edvaj cekam da se porodam a mnogu mi e strav si pravam razni losi filmovi .

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.5.2014 10:28:43   
lady_bug
zdravo i od nas
ve ciitam kako ne spiete kako ve bolat kolkovi lele lugje jas vece maka macam mesec dena mie taka a eve 2-3 dena mnogu poloso nema spienje voopsto mnogo me bolat kolkovi me vrtat nozete kicma boli nz stoe rab jas vakvo iskustvo nemam so prvoto si spiev do posleden den a sega sto li se slucuva nz mojot doktor (sekoja cest)e na odmor do 1vi juni) i imam zakazano duri na 6ti juni a togas ke bidam 35 +5
sakav da prasam dali e vozmozno da se spusta bebevo nadolu pa tolku me bolat kolkovi i kicma ?

pozzz do site trudnici i imajte ubav den user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.5.2014 10:34:50   
kuklickaa
lady bug nie sme tuka nekade jas na 6 juni vleguvam 9ti imam sega maka i so kolkovi i so kicma odvaj spijam samo se vrtam de n a edna strana de na druga ama mislam deka sepak toa e normalno se blizi doaganjeto na bebus i organizmot se priprema,a za spustanjeto nz koga se spustaat tocno neka kazat poiskusnite mamicki :) imajte ubav denuser posted image

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
27.5.2014 14:34:16   
Melanija RR
user posted image ако се спушта бебуш ќе си приметите по стомакот ,а и рано ви е.Тоа за болките е индивидуално ,повеќе раздвижување може треба.Колкови болат и од ширење на карлицата се спрема за user posted image
Јас немав исто мака до последно,кичма не бе болеше ич дури ид кога дојде user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 27.5.2014 14:35:05 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.5.2014 0:45:06   
Defne90 RR
И јас бев истата ептен ме болеа и колкови и кичма и сето тоа мамичи е сосема нормално,бебушките полека се спремаат за доаѓањето и секако дека како што се шират колковите мора да боли тоа.И кичмата исто бидејќи и доаѓа се поголем притисок од бебушок како расте затоа боли.Без грижа со породувањето ќе помине се само уште малку стрпете се.Инаку и мене ми велеа ќе си видиш сама кога ќе ти се спушти стомакот и мене стомакот за еден ден ми се спушти и се породив.Инаку заприметив два три дена пред породување и со двете деца некако ја сменив бојата на лицето бев бледа ептен и на крај навистина излезе дека сум била пред породување.

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 28.5.2014 0:46:15 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.5.2014 9:20:26   
Dilina
Jaс на лекар одам дури нарендата недела, сега за сега сум ок, може испаничив дека ќе се породам секој момент.. а и јас веќе немам трпение... на работа е 4 саата на нозе трчање. па заради тоа ќе си го земам породилното 45 дена пред термин... многу викаат дека не треба, и од дома се мешаат постариве ама се осеќам дека не можам повеќе, како кога сум на работа секој момент ќе се породам, ме боли кичма ме боли долниот дел од стомакот... па затоа си решив поарно дома одколку да се преплашувам на 10мин....

Инаку изгледа болкиве во колкови се нормални, а и посебно кај помлади идни мамички, како што имам читано, карлицата се шири накај 22 ра година, а кај мене сега се погоди, па ме боли ужасно во кукови... па како што викаат сите нормално е, ете и јас си се помирив со болките user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.5.2014 10:49:54   
kuklickaa
Dilina duso i jas sum na bolovanje ako se osekas nemokno da si zemis i da si odmoris domicka jas do posledno se inaetev mozam ne mozam nisto ne mi e i posle naednas rekov sega ke odmaram i znajs kolku e poubavo sega ne mi tezi tolku mnofu mesko se odmoriv barem,e sega da malce e dosadno ali i bebus se iznaodmore :) i toj ne saka mama da se umorva ,a mojata rabota bese so 8 saati na noze e sega se si ima svoja tezina...ali se za bebusite...do kaj si ti koja nedela si?

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
28.5.2014 17:59:06   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: kuklickaa
mojata rabota bese so 8 saati na noze e sega se si ima svoja tezina...ali se za bebusite...do kaj si ti koja nedela si?



за некој ден почнувам 34та.... леле и јас не сум свесна веќе како бргу минуваат неделите... хаха.. ама пак ќе кажам, со работа на нозе ни 4 саата неможам. Еве денес сум слободна, со кумата шетавме и тоа кратка релација саат максимум на нозе, сега одмарам и кога ќе пробам да станам на нозе ептен ужасна болка ми се случува дури ја вадам свекрва ми од памет... па уште три дена и ќе си седам дома.. може ќе речат вака онака многу рано, ама по чувството шо го имам јас тешко ќе истерам до крај user posted image


(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
29.5.2014 0:06:15   
kuklickaa
slusaj si ja svojata intuicija samo ti si znaes kako ti e,isto i jas imav takva bolka pri stanuvanje ali sega masala otkako odmaram super sum ,jas znaci 1 nedela sum pred tebe sabota vleguvam 35...i petok sum na kontrola odvaj cekam da si go vidam bebus,nestrpliva sum :)

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
29.5.2014 8:55:27   
Melanija RR
user posted image za user posted image издржете следи најубавото

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
1.6.2014 14:13:51   
lady_bug
helloooooo trudnici pa kade ste ajde uste malku vreme slobodno za na ringeraja posle sleduvaat obvrski :)
kako ste na ova promenlivo vreme
kako se vasiteuser posted image user posted image user posted image user posted image davaat li signal za skoro izleguvanje
nie sme ok osven sto prednekoja vecer imav lazni bolki i se vizam kako usporen snimak hehehe edvaj cekam da odam na kontrola vo petok da ja vidam mojata dusicka i da vidam ke se guskame li vo brzo vreme zs edvaj ja cekam user posted image
pozzzz za site imajte ubav den user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
18.6.2014 2:07:03   
sonc90
gledam deka nikoj ne pisuva pa aj jas da razbijam monotonija...i jas sum pri kraj-termin mi e 01.07 i isto kako i lady_bug se dvizam ko tereten voz,edvaj cekam da se porodam em za da si go vidam sonceto em za da si olesnam,vekje ne e interesno vaka...osekjam nekoi bolki vo krstot i vo dolniot del na grbot ama nz dali se onie "lazni" ili od tezina me zaboluva grb...inaku koga sum kaj tezina,popravena sum skoro 20 kg ali do poragaj veruvam ke bidam ramno 20 kg i srce me fakja koga ke mi tekne deka ke treba da se stavam posle na dieta user posted image nvm, daleku od toa bebuska e super,samo si kloca,navecer go budi mm od spienje-go mava u grb,a jas spijam ko top i niso ne osekjam...epa toa e toa za sega...aj moze nekoja druga user posted image ke se pofali i pozali,da ne bidam samo jas ko 13 prase...mislam jas sum ko prase ama ne sakam da bidam 13.. user posted image

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
18.6.2014 12:22:24   
kuklickaa
sonc90 eeve me i mene 05.07 termin terame i cekamese dvizam nemam problem ali samo zesko me faka mu vikam na mm samo pred ventilator mi idi da sedam dyri se porodam..site vikaat aj do kaj si ama na bebus ne mu se izleguva :) denes eve 37 4+ denes treba da odam na ctg da vidime kako e bebus i da go zemam reez od brisot...i sto ni ostanuva osven da cekame???pobrzo i so ubavo samo da si s\e olesneme i da si gi guskame nasiteuser posted image

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
18.6.2014 14:06:11   
Melanija RR
Така е останува да си чекате user posted image за 2 недели кај и да е ќе се гушкате .lady_bug ја нема денес да не не израдуваuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
18.6.2014 16:31:19   
lady_bug
tuka sum dragi moi :)
se setkav denes so sinceeto i sestra mi natamu navamu mi rekoa da odam polesno ke sum se otvorela iako od vreme na vreme bas osecam bolki i toa dosta da kazam dobrri i jas cekam i se nadevam deka ke bide brzo zs koga procitav za mukozniot cep gi imam tie simptomi
i edvaj cekam da ja gusnam mojata bebuska srcuska moja

sonc90 ne se sekiraj za oslabnuvanje jas vo prvata bremenost bev 23kg plus i se porodiv kako od sala za nepolni 5 saati a sega..................so 16kg plus i se vitamini ova ona vodenje red pak problemi znaci ne se znae

mene nekako terminot mi go utna doktorot prv pat mi rece 07.07 pa posle spored merkite 03.07 i na poslednata kontrola 01.07 iako bebeto si bilo spremno za nadvor ahhhhh nemozam da se pomiram so toa sto mi go napravija kako mi go odlozija poroduvanjeto nego KAKO REKOL GOSPOD TAKA NEKA BIDE

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
18.6.2014 16:51:26   
kuklickaa
Devojki samo sto se vrativme od lekar,napravivme ctg se si e vo red sinko uziva duri se popravil bajagi okolu 3.500 kg e mi rece dr postelkata si e vo red voda vo red se si e vo red,rece se e spremno samo da si cekas ako sakas ma da sto moze ako sakas so provokacija da te porodat posto nema veke st da se ceka se si e vo red...nie so sinko ke si pocekame uste malce neka mu e ubavo samo nemu :)) a deka rekovte po merkite i nie sme ponapred skoro 2 nedeli merkite za 41 odgovaraa :) ajde se nadevam za brzo ke bide ponedelnik sme kaj taa sto treba da me poraga pa so gospod napred kaj site samo so lesno

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
18.6.2014 18:21:03   
Dilina
Кукличка мн ми е мило што се си е во ред, уште помило ќе ми е со лесно да се породиш! Генерација ќе ни се дечињава, утре ќе си играат можете ли да замислите user posted image мене хормони ме маваат многу и не ми замерувајте.... туку 41ва недела си? Машала :) ајде со среќа, сигурно не ти е лесно но кај и да е ќе се олесниш и ќе си го видиш синчето user posted image user posted image

Инаку каде ќе се пораѓаш...?? многу ме интересира некој да ни каже најново искуство од таму...

< Поракaта ја уредил Dilina -- 18.6.2014 18:22:02 >

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
18.6.2014 19:31:21   
kuklickaa
38 sum ama mi e za 2 napred po merkite 40 nedela ama nema vrska toa za porogaj ete mi rekoa do 20 treba da mi e posledno ako odat po merkite ama sinko si e samo krupnicok :)) inace ke si terame..inace ke se poragam vo drzavna bolnica bitola...na site so lesno mene mi ostanuva samo da cekamuser posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Последните недели, или денови пред пораѓај
18.6.2014 21:55:56   
lady_bug
mislam deka poveceto od nas se vo iscekuvanje na user posted image hh
nz dali go procitavtemojot post vo temata treto tromesecje i od koga dojdov od bolnica si gi cuvstvuvam bolkite konstantno ama ne e toa toa najverojatno a vcera malku se isplasiv si rab.po doma zasto me tepa psiha nekoja koga sedam i vo wc op gledam golem gust zoltozelen iscedok ama bajagi ihhh koga vidov i mi tekna mora da e mukozniot cep i seuste denes imav takvi iscedoci ligavi i bas dole osecam bodezi i se ova mi e novo vo prvata bremenost nisto od ova nemav

dali znae nekoja od vas kolku vremenski proagja odkako ke ispadne toj mukozen cep i doagja poroduvanjeto?
user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?