|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде да најдам?
10.11.2012 12:30:24   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Колешке иди до теранова или З! Него кажете кај да најдам од оние пластичните за на радијатор што се полнат со вода?

Во Хубо маркет имаше прошлата година такви, сигурно има и сега

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 676
   RE: Каде да најдам?
10.11.2012 12:31:40   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Каде во Ск. ќе можам да најдам табли за пишување, ама тие бели што се пишува со маркер по нив?
Фала user posted image

Во Џамбо имаше такви, различни димензии беа

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 677
   RE: Каде да најдам?
10.11.2012 12:42:22   
Beatris
Бетани такви има во офис плус види на сајтот

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 678
   RE: Каде да најдам?
10.11.2012 13:50:53   
Bethany
Не им работи сајтот, ама барем ми е нека ориентација каде да барам. Фала.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 679
   RE: Каде да најдам?
10.11.2012 16:40:52   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Колешке иди до теранова или З! Него кажете кај да најдам од оние пластичните за на радијатор што се полнат со вода?

Во Хубо маркет имаше прошлата година такви, сигурно има и сега


Хммм и мене ми треба такво..едно време ги имаше во рамстор...а лани ја барав у хѕбо, немаше...Беатрис пиши ако најдеш

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 680
   RE: Каде да најдам?
10.11.2012 22:40:08   
*Elena*
Kade da najdam folija za staklo na vrata, bez razlika dali e sarena ili prodzirna?
fala...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 681
   RE: Каде да најдам?
10.11.2012 22:48:29   
kikicka
Најубаво во овие продавнициве за авто делови,бижутерија за автомобили. Таму имаат одфолиите за затемнување на стакла. Е сега ако сакаш нешто шарено,можеш да купиш од Просветно дело имаше,бои за стакло!

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Kade da najdam folija za staklo na vrata, bez razlika dali e sarena ili prodzirna?
fala...



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 682
   RE: Каде да најдам?
10.11.2012 22:58:57   
*Elena*
A imaat li dimenzii kako za sobna vrata, posto za doma mi treba, ne za vo kola...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 683
   RE: Каде да најдам?
10.11.2012 23:17:35   
temjanuska75

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Kade da najdam folija za staklo na vrata, bez razlika dali e sarena ili prodzirna?
fala...

Во подобро снабдени книжарници сигурно има, а јас имам купувано од оние дуќаните за графика,
што се наоѓаат кога од Партизанска одиш кон Ленинова, односно накај кружниот тек, накај КРУГ кафичот,
тука има неколку такви дуќани и има многу голем избор, транспраентни, за стакло , за врати, за мебел,
некои можеш и од каталозите што ги имаат да порачаш ( зависи од количината)
Јас си купив за една стара масичка, нетранспарента темно кафена и супер ми излезе.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 684
   RE: Каде да најдам?
10.11.2012 23:27:39   
*Elena*
Prografika mislam deka imase tamu...fala ti temjanuska75

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska75


ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Kade da najdam folija za staklo na vrata, bez razlika dali e sarena ili prodzirna?
fala...

Во подобро снабдени книжарници сигурно има, а јас имам купувано од оние дуќаните за графика,
што се наоѓаат кога од Партизанска одиш кон Ленинова, односно накај кружниот тек, накај КРУГ кафичот,
тука има неколку такви дуќани и има многу голем избор, транспраентни, за стакло , за врати, за мебел,
некои можеш и од каталозите што ги имаат да порачаш ( зависи од количината)
Јас си купив за една стара масичка, нетранспарента темно кафена и супер ми излезе.


(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 685
   RE: Каде да најдам?
11.11.2012 8:59:31   
Natuska85
Елена мислам дека темјанушка не мисли за Прографика туку за книжарите кои се одма спроти Кала на самиот ќош.И јас мислам дека таму можеш да најдеш.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 686
   RE: Каде да најдам?
11.11.2012 9:21:02   
SkCura77
Девојчиња, а бе се утепав од барање чаршавчиња за бебешко креветче со ластик (140 х 70 см) никаде нема! И во Џамбо и во Стружанка и по локални бутичиња за бебешка гардероба, никаде нема со ластик. Син ми си научи да го трга чарчавчето и секогаш креветчето му е неуредно. Ајде ако некој купил / видел во скоро време, нека сподели инфо... user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 687
   RE: Каде да најдам?
11.11.2012 9:42:20   
Ring
A da si poracas da ti sosijat po naracka kaj nekoj sto sie postelnini ?
jas poracuvav od edna zena sto ima dukan kaj pazarceto vo taftalidze , poracuvav obicni bez lastik, ama mislam deka nema da e problem da ti gi sosie takvi.
ako ne najdes vo prodavnica mislam deka i toa ti e dobra varijanta

ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Девојчиња, а бе се утепав од барање чаршавчиња за бебешко креветче со ластик (140 х 70 см) никаде нема! И во Џамбо и во Стружанка и по локални бутичиња за бебешка гардероба, никаде нема со ластик. Син ми си научи да го трга чарчавчето и секогаш креветчето му е неуредно. Ајде ако некој купил / видел во скоро време, нека сподели инфо... user posted image


(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 688
   RE: Каде да најдам?
11.11.2012 11:21:00   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Девојчиња, а бе се утепав од барање чаршавчиња за бебешко креветче со ластик (140 х 70 см) никаде нема! И во Џамбо и во Стружанка и по локални бутичиња за бебешка гардероба, никаде нема со ластик. Син ми си научи да го трга чарчавчето и секогаш креветчето му е неуредно. Ајде ако некој купил / видел во скоро време, нека сподели инфо... user posted image


Јас имам купено од Yisc, уште лани баш за бебешко креветче, не знам сега дали има.....

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 689
   RE: Каде да најдам?
12.11.2012 20:40:41   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany


ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Девојчиња, а бе се утепав од барање чаршавчиња за бебешко креветче со ластик (140 х 70 см) никаде нема! И во Џамбо и во Стружанка и по локални бутичиња за бебешка гардероба, никаде нема со ластик. Син ми си научи да го трга чарчавчето и секогаш креветчето му е неуредно. Ајде ако некој купил / видел во скоро време, нека сподели инфо... user posted image


Јас имам купено од Yisc, уште лани баш за бебешко креветче, не знам сега дали има.....



Ха ха, да се исправам самата себеси, значи во Jysc купив, да не се прашувате тоа некое ново место ли е што го напишав претходно. user posted image

Беатрис, многу фала за информацијата за Офис плус. Ќе се утепав од барање додека да најдам, а немаше да ми текне кај да барам и веднаш најдов. user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 690
   RE: Каде да најдам?
13.11.2012 0:53:50   
mamicka_26
Мамички да не знаете каде можам да најдам детски хулахопчиња без стапалце што се машки (не ѕиври туку хулахопчиња)

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 691
   RE: Каде да најдам?
13.11.2012 8:25:18   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka_26

Мамички да не знаете каде можам да најдам детски хулахопчиња без стапалце што се машки (не ѕиври туку хулахопчиња)

Јас такви не сум сретнала нигде до сега, ај баш кажете ако има негде

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 692
   RE: Каде да најдам?
13.11.2012 8:40:27   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Kade da najdam folija za staklo na vrata, bez razlika dali e sarena ili prodzirna?
fala...

Vo Prografika ilivo Image + odma karsi prografika e ..Na leninova

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 693
   RE: Каде да најдам?
13.11.2012 8:41:06   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka_26

Мамички да не знаете каде можам да најдам детски хулахопчиња без стапалце што се машки (не ѕиври туку хулахопчиња)

Kupi si obicni maski hulahopcinja i iseci im gi stapalcata i gotovo..Inaku mm ima takvi maski bez stapala user posted image

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 694
   RE: Каде да најдам?
13.11.2012 9:40:20   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka_26

Мамички да не знаете каде можам да најдам детски хулахопчиња без стапалце што се машки (не ѕиври туку хулахопчиња)

Јас такви не сум сретнала нигде до сега, ај баш кажете ако има негде

Јас барав насекаде уште прошлата недела,и нема! Купив после 3 пара , 2 ги исеков и ете ни ѕивричињаuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 695
   RE: Каде да најдам?
13.11.2012 9:41:18   
dostickage
Maski kulahopki bez stapaca jas mu kupiv na sin mi lani vo Calzedonia.
Mnogu bea ubavi, mekicki so organski pamuk.Zedov pogolem broj pa gi imam istite i za godinava.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 696
   RE: Каде да најдам?
13.11.2012 12:07:42   
mama toci
ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Kade da najdam folija za staklo na vrata, bez razlika dali e sarena ili prodzirna?
fala...


Js folija si kupuvav od Jodi(za boi i lakovi) vo N.lisice,imase dosta golem izbor lani.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 697
   RE: Каде да најдам?
13.11.2012 12:26:01   
Anci 84
Da ne videl nekoj slucajno od onie kako puzzle sto se ,ama sto se redat na pod,kako gumirani sto se.Neznam dali dobro objasniv,ama ako znae nekoj neka pise.user posted image

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 698
   RE: Каде да најдам?
13.11.2012 13:01:16   
@Mila@
Imash voskoro  prodavnici za igracki vo biser konkretno jas imam kupeno a imam videno i vo jumbo tamu se okolu 500 den 8 parcinja a nie vo biser za 300 gi zemavme i voopshto ne smrdat na kinezarija.

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 699
   RE: Каде да најдам?
14.11.2012 15:37:57   
temjanuska75
Во недела ќе одам за Солун, ќе носиме пријатели на аеродором.
На нет гледав Икеа не работи, дали има некој инфорамција за другите маркети што се околку
аеродромот, како Лидл и други маркети што би можела да ги посетам а работат во недела?
Дајте некој предлог зошто летот е рано наутро, па да го искористам денот.
Незнам дали сум офтопик?

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 700
Страница:   <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?