|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
9.3.2014 12:58:52   
Yana
Изненадена user posted image а за гинеколог веројатно наредната недела душо :*

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2426
   RE: Знаци на бременост
9.3.2014 19:12:12   
jana.20
Здраво мајки и идни мајкички user posted image
Имав менструација на 10 јануари,па потоа на 3 февруари,па сега на 6ти март.Но менструацијата сега ми траеше само два дена,но тоа беше прилично обилно и имаше и партали крв исто така и стомачни болки имав пиев аналгетици, дента пред да добијам имав само светло црвена крв но после беше изразито црвена,но веќе третиот ден ми се намали крварењето,а денес (четврти ден) имам многу оскудна менструација со некоја кафеавкасто црвена боја.Дали знае некој во што би можел да е проблемот ? Дали можеби станува збор за бременост?
Благодарам

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2427
   RE: Знаци на бременост
9.3.2014 20:58:53   
Yana
Spored presmetuvanje od poslednata mensturacija do denes sum bremena veke 5 g.n ,ke moze li nekoja da mi kaze koga da pojdam na ginekologza da mi ja potvrdi bremenosta bidejki pravev test i mi e poziteven .

(Одговор на членот jana.20)
Непосредна врска до пораките: 2428
   RE: Знаци на бременост
9.3.2014 21:58:15   
Палешка РР
На прв преглед се оди откако ќе ти доцни две недели, или отприлика по 6-та гестациска недела.
Лесна бременост! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Yana)
Непосредна врска до пораките: 2429
   RE: Знаци на бременост
9.3.2014 22:21:43   
kapina
Moze da se vide i sega. Ako ima gestaciska vrekicka kaj mene se vide i kaj sestra mi isto

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2430
   RE: Знаци на бременост
9.3.2014 22:22:59   
Yana
Blagodaram dusho,a bidejki nemam maticen ginekolog sto, kako treba ,dali kosta toj pregled? :)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2431
   RE: Знаци на бременост
10.3.2014 8:33:11   
vezilka RR
Ако немаш матичен гинеколог, најдобро е да си одбереш, оти секако ќе ти треба за бременоста. Инаку, кај матичен кошта 300-500 денари зависки кај кој. А на приватно, ехо кошта околку 1700-2000 денари, исто зависи каде. Како и да е најубаво е да почекаш уште една недела и да одиш на преглед, оти во 5 недела, точно дека се гледа гестациска врекичка, но премногу е рано, секако ќе те врати уште еднаш за недела две.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Yana)
Непосредна врска до пораките: 2432
   RE: Знаци на бременост
10.3.2014 11:25:07   
Yana
И јас така мислам да закажам за наредната недела и ке и кажам дека сакам да ми биде матичен .Јас сум од Велес ,ке ви пишам како сум поминала,Ви благодарам за советите :*

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2433
   RE: Знаци на бременост
10.3.2014 18:04:25   
LadyD
Eve me mene povtorno! Posledna menstruacija dobiv na 27 januari,mi traese samo pet dena zatoa sto pocnav da pijam klomifen a obicno mi trae 7dena i dobivam na 32/35 dena malku mi e neuredna mislam deka e posledica na cestoto patuvanje! Imam bolki vo gradite ama ne tolku strasni kako pred dve nedeli,me boli stomak imam grcevi,strasno me boli polovinata,pocnav da se budam navecer sum zedna i moram vo wc a prethodno ne ni stanuvav i sum umorna kako koj znae sto da pravam user posted image Citajki ve vas se pronajdov so simptomite,beskrajno se nadevam na user posted image ama i se plasam da si napravam test zatoa sto vekje tri godini gledam edna crta,ve molam za pomos i na site im posakuvam sto poskoro da si gi vidat user posted image

I zaboraviv da vi kazam deka minatata nedela vo vtornikot imav rozov iscedok,sredata i cetvrtokot kafen i se zavrsi,a jas si pomisliv deka mi dojde.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 11.3.2014 12:58:31 >

(Одговор на членот Yana)
Непосредна врска до пораките: 2434
   RE: Знаци на бременост
10.3.2014 20:03:40   
LoveableMe RR
Lady_D, чекаме тестuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LadyD)
Непосредна врска до пораките: 2435
   RE: Знаци на бременост
10.3.2014 23:42:27   
LadyD
LoveableMe RR Blagodaram na podrskata, mislis deka ima moznost za bremenostuser posted image user posted image Jas utre kje si kupam test pa so Gospod napred a I plus Sreda-Srekjno kje se probamuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2436
   RE: Знаци на бременост
11.3.2014 11:39:38   
Melanija RR
LadyD штом си пиеле кломифен си требала да добиеш до кај максимум 32 ден ,излегува дека 10 дена ти касни .СЕ надевам направи тест и се израдува user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LadyD)
Непосредна врска до пораките: 2437
   RE: Знаци на бременост
11.3.2014 16:44:13   
milen4e123
Zdravo na site. E vaka znaci gi imav site siptomi na bremenosta.. No eve 2 dena vekje mi prestana gadenjeto I pivrakhanjeto sega gi imam bilki vo abdomenot.vo polovinata gradite me bolat mi se pojavi sega crvenilo na nozete I na 1 grada dali e toa siptom na bremenost ? Temperatura mi varira nagore nadole osekjam mnogu golem zamor siptomite gi imam vekje 1 mesec imam I golemo lacenje na pluna zabrzana rabota na srce .. Fleki po grbot ..gasovi no kako sto rekov imam napravemo tedt pred 1 nedela mi izlwzleze negativ ..koga otidov na ginekologija mi rekoa deka mi e rano za testot..a I uste edno prasanje ve molam mi se pojavija prosireni veni na racete na nozete I gradite . Gradite mi stanaa pogolemi dali prosirenite veni isto taka se siptom na btemenost ???? Mnogu mi se gledaat ..porano dojtorkite nemozea vena da mi najdat za da me bocnat .. Pidpisete vase mislenje .. Ve molam.. Dali e mozno da postoi bremenost I kazete mi tpa za venite.. Fala mnogu I pozdrav do site

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2438
   RE: Знаци на бременост
11.3.2014 16:54:10   
Goddess*
Milenche,neli se izjasni na predhodnata strana,deka denes(vtornik) zakaza za na ginekolog???Samo so lovenje na simptomi ,teshko deka vistinskata(momentalnata)sostojba ke ja doznaesh.Site ovie simptomi shto gi nabrojuvash na sekoja bremenost ne se pojavavuvaat,a ushte pomali se shansite shto so tolku simptomi(shto go imash ti) teshko deka se pojavuvaat sve kaj edna trudnica..taka da najpametno ti e ginekolog da si poset_ish.

(Одговор на членот milen4e123)
Непосредна врска до пораките: 2439
   RE: Знаци на бременост
11.3.2014 18:08:16   
milen4e123
Nemozev da otidam na ginekolog imav nekoi problemi.. Ke gledam sto poskoro da zakaAm I da otidam.. Se nadevam deka sum bremena .. Ve molam site da go kazat mislenjeto dali e mozno da postoi bremenost :) fala mnogu I pozdrav do site

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 2440
   RE: Знаци на бременост
11.3.2014 21:51:43   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: milen4e123

Nemozev da otidam na ginekolog imav nekoi problemi.. Ke gledam sto poskoro da zakaAm I da otidam.. Se nadevam deka sum bremena .. Ve molam site da go kazat mislenjeto dali e mozno da postoi bremenost :) fala mnogu I pozdrav do site


Колку пати и да не прашуваш нас, џабе е, не сме лекари, затоа ти препорачуваме да одиш на лекар и ќе знаеш на што си. Пиши што направи, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот milen4e123)
Непосредна врска до пораките: 2441
   RE: Знаци на бременост
14.3.2014 20:49:59   
hani**
zdarvo jas sum nova i sakam da prasam za mislenje trebase da mi dobijam na 28 februari ama ne dobiv a osekav deka ke dobijam zosto kako i sekogas koga dobivam me bole meseto i gradite ama ne mi dodje eve veke dve nedeli ne sum dobila gradite me bolat i na dopir a koga rabotam ili krevam tesko me zaboluva meseto a imam veke 8 godisna vrska i imame nezastite seks veke so godini no se pazime i ne sum napravila tes a na plan sum utre da kupam pozdrav

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2442
   RE: Знаци на бременост
14.3.2014 21:07:05   
kapina
Napravi si test I ako ti e redoven menstrualniot ciklus mozno e da si bremena. ako sakas odi I na ginekolog testot za bremenost preku krv e najtocen

(Одговор на членот hani**)
Непосредна врска до пораките: 2443
   RE: Знаци на бременост
14.3.2014 21:12:13   
kapina
Silence. jas mislam oti ti si omisluvas simptom za bremenost od sto mnogu sakas da si daj boze da si ama ssimptomite se pojavuvaat obicno veke koga zenata znae oti e bremena ne se opteretuvaj so simptomi

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2444
   RE: Знаци на бременост
15.3.2014 10:28:45   
LadyD
Eve me mene, vo sredata ne napraviv test AMA zatoa nokjeska go napraviv I sum mnogu srekjnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image si gi vidov moite user posted image sega prepstanuva da si dojdam I pravo na doktor user posted image samo imam mala zabuna piev malku antibiotik nekoj so slicno iskustvoouser posted image vi posakuvam site da bidete ovaka srekjni I sto pobrzo da si gi vidite vasiteuser posted image imajte ubav den moi RR

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2445
   RE: Знаци на бременост
15.3.2014 10:35:54   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: LadyD

Eve me mene, vo sredata ne napraviv test AMA zatoa nokjeska go napraviv I sum mnogu srekjnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image si gi vidov moite user posted image sega prepstanuva da si dojdam I pravo na doktor user posted image samo imam mala zabuna piev malku antibiotik nekoj so slicno iskustvoouser posted image vi posakuvam site da bidete ovaka srekjni I sto pobrzo da si gi vidite vasiteuser posted image imajte ubav den moi RRЧеститки ЛејдиДuser posted image user posted image Ти посакувам ,лесна и најубава бременост,здраво и живо бебулеuser posted image
Сега кога ќе отидеш на преглед ќе си се консултираш со гинеколкогот,но мислам дека не е ништо што си пиела антибиотик.Но да не се отеретуваш со мислата,најдобро да си се консултираш .Ти посакувам се најдоброuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот LadyD)
Непосредна врска до пораките: 2446
   RE: Знаци на бременост
15.3.2014 11:29:09   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LadyD

Eve me mene, vo sredata ne napraviv test AMA zatoa nokjeska go napraviv I sum mnogu srekjnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image si gi vidov moite user posted image sega prepstanuva da si dojdam I pravo na doktor user posted image samo imam mala zabuna piev malku antibiotik nekoj so slicno iskustvoouser posted image vi posakuvam site da bidete ovaka srekjni I sto pobrzo da si gi vidite vasiteuser posted image imajte ubav den moi RR

Лејди честитки и од мене за user posted image user posted image и ти посакувам се најубаво и со лесно да ти помине бременоста.Јас исто со второто дете кога сум останала бремена бидејки не ни знаев испив цела доза на лидаприм.И го прашав гинекологот дали сум направила некоја штета со земањето на апчињата и тој ме прегледа и ми рече дека нема никаква штета и слободно да си уживам во бременоста.Значи мој совет ти е да не се грижиш и да си отидеш на гинеколог да си те прегледа и тој ете да ти потврди дека се е во ред.Но ете јас од искуство ти кажувам,не е страшно тоа што си пиела антибиотик и воопшто да не се грижиш беспотребно,ке видиш дека и гинекологот ќе ти го рече истото.Поздрав и секое добро.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LadyD)
Непосредна врска до пораките: 2447
   RE: Знаци на бременост
15.3.2014 14:53:29   
LadyD
Vi blagodaram devojki na podrskata,se nadevam deka se kje bide kako sto treba i deka antibiotikot nema nisto da nasteti na user posted image Pozdrav i sekoe dobro i na vas user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2448
   RE: Знаци на бременост
15.3.2014 19:15:55   
LoveableMe RR
Lady_D, честитки имај убава бременост. Те ставив на списокот Сакаме две црти!!!user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LadyD)
Непосредна врска до пораките: 2449
   RE: Знаци на бременост
15.3.2014 20:37:36   
Felly RR
АНонимен, твојот пост и постот на Меланија, го префрлив во темата Овулација. Ти посакувам што поскоро да се израдуваш на user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 15.3.2014 21:03:49 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2450
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 [98] 99 100   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?