|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
25.1.2014 9:07:27   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: SE :* ES

Сакам да прашам нешто ако знае некој да ми одговори ве молам имав редовен циклус овој месец требаше да ми дојде 15 но нема ништо уште. Имав темно кафена боја 1 недела исто така имам многу мачнини во долниот дел на грбот, киселина,градите ме болат. Дали тоа е некој знак ве молам ако знае наекој дами каже поздрав :)



< Поракaта ја уредил Felly RR -- 25.1.2014 11:05:13 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: Знаци на бременост
25.1.2014 9:09:19   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

zdr vaka sega na 6 januari dobiv i ovie denovi pocnav da osejkam bolki vo gradite dali e seuste rano da osejkam nekoj simtom za bremenos inaku se obiduvame 3 dolgi godini dosega gradite me bolea samo 4 ili 5 dena pret dobivane


Значи 18 ден од циклус,и да си имала порано овулација рано е за симптоми.Може да биле знак за овулација


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: Знаци на бременост
2.2.2014 14:40:25   
пчеличка
zdravo eve me mene i na ovaa tema.jas treba da dobija na 8 ovoj mesec prethodniot mesec imav na 13.veke 2 dena kako imam kiselini i poveke od nedela bolki vo dolniot del od stomakot potocno kaj levoit jajnik.znam deka e rano za test ke si pocekam da mi docni pa potoa ke napram test ama preku mokraca , za prvata bremenost taka doznam a ne mi docnese samo imav strasno srcebienje 90 mi cikase srceto i mi bese mnogu toplo i imav jaki kiselini i stanuvav vo 3 navecer da jadam blago kako luda eheheh.i jas nesto da spodelam so vas na ovaa tema

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: Знаци на бременост
13.2.2014 20:42:28   
bejbe
zdravo na site user posted image mi kasni veke podolgo vreme posledno ja imav na 1 januar i mi traese do 8mi ne mi e redovna i otprilika mi ide na 32/35 den imam policisticni jajnici e sega imam bolka vo dolniot del na stomakot kako da treba da mi dojde. Jas rabotam nokna smena i nemam mnogu vreme da bidam na denska svetlina a ziveam vo Germanija ovde e vlazna klimata i si velam od toa e predhodnite 3/4mes koga ke mi kasne odma pravev test i negativen sledniot den ke mi dojde sega se plasam da napravam i malku sum pod depresija ve molam za pomos so mm se obiduvame skoro edna godina za bebce pozz do site ve citam redovno i vi pozeluvam gospod da dade kaj site

(Одговор на членот пчеличка)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: Знаци на бременост
14.2.2014 9:42:28   
sandriana RR
Bejbe, ако имаш можност, направи си лабораториски тест, преку крв. Ако не, собери сила и направи си домашен тест - што е тука е - и онака ти доцни повеќе од предвидениот термин.
Нема зошто да се плашиш или депримираш - барем ќе знаеш на што си.
Ти посакувам од се срце да го добиеш посакуваниот одговор user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот bejbe)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: Знаци на бременост
14.2.2014 10:35:22   
princessa
bejbe najubavo e da si napravis domasen test, trkni da si kupis i taka nema da mu ja mslis. I mene menstruacijata mi e na takvo rastojanie. ma da jas ne se zamarav mnogu so toa nit so plodni denovi nit so nisto i ako ne mi dojdese za 5 nedeli togas si pravev test. Ako imas trpenie pocekaj si.
Kako i da e ti drzime sreka pa da se izraduvate so bebceuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: bejbe

zdravo na site user posted image mi kasni veke podolgo vreme posledno ja imav na 1 januar i mi traese do 8mi ne mi e redovna i otprilika mi ide na 32/35 den imam policisticni jajnici e sega imam bolka vo dolniot del na stomakot kako da treba da mi dojde. Jas rabotam nokna smena i nemam mnogu vreme da bidam na denska svetlina a ziveam vo Germanija ovde e vlazna klimata i si velam od toa e predhodnite 3/4mes koga ke mi kasne odma pravev test i negativen sledniot den ke mi dojde sega se plasam da napravam i malku sum pod depresija ve molam za pomos so mm se obiduvame skoro edna godina za bebce pozz do site ve citam redovno i vi pozeluvam gospod da dade kaj site


(Одговор на членот bejbe)
Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: Знаци на бременост
14.2.2014 11:22:49   
bejbe
blagodaram princessa za ubavite zborovi kupiv test i ke go napravam utre no eve cel mesec imam bolku vo dolniot del deneska koga stanav me bolat i gradite ama bolkata vo dolniot del od stomakot ja ima preku cela den ne e jaka bolka ama ja ima me faka po malku strav ajde utre zdravje boze ke go napravam testot i daj boze da se pojavat user posted image oti gi cekam skoro godina dena user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: Знаци на бременост
14.2.2014 11:58:31   
princessa
Ajde daj boze da se izraduvate utre so maz ti pa i site okolu vasuser posted image . Viel glück!!!
Napravi si go testot utre sabajle, i sto ke ti kazev ne se grizi za policisticnite jajnici i jas gi imam toa ni e nasledeno kako i na mene taka i na sestra mi od majka ni. Pa ete rodiv dve decinja, a prethodno se optovaruvav celo vreme deka ke imam problemi edne den koga ke dojde vreme za user posted image . Samo pozitivni misli i opusteno.
I taka baagi ti kasniuser posted image . Daj Boze da siuser posted image

(Одговор на членот bejbe)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: Знаци на бременост
14.2.2014 14:15:06   
bejbe
edvaj cekam da go napravam testot utre user posted image sakav deneska uste sabajle da go napravam i da go iznenadam mm bas za denot na vljubenite ama si vikam dane se razocaram cela nedela ke mi e neubavo vaka utre sabota (s-sreka) pa ke vidime ke vi pisam obavezno pozz do utre user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: Знаци на бременост
14.2.2014 14:20:10   
Defne90 RR
Ti ja prakame seta sreka bejbe pa daj boze utre da ne izraduvas so ubavi vesti.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот bejbe)
Непосредна врска до пораките: 2385
   RE: Знаци на бременост
14.2.2014 14:25:21   
bejbe
sandriana ovde moram da se javam na ginekolog i da zakazam termin i najprvo te prasuvaat dali imas napraveno test kolku vreme ti docni kako se custvuvas pa potoa ti davaat termin sakam da go napravam utre testot i bez razlika dali ke ima user posted image a mnogu sakam da ima so seto moe srce i ako nema user posted image sepak ke odam da vidam sto e rabotata jas sum vo germanija od septevri 2013 i do sega nemam odeno na ginekolog moja prijatelka se porodi vo juni i od nea ucam kako odi procedurata, vo makedonija odev redovno na 6meseci i imav policisticni jajnici ama ginekologot mi rece deka ne e nisto bidejki sum imala ovulacija sekoj mesec zosto nemozam veke godina vreme da ostanam bremena neznam

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2386
   RE: Знаци на бременост
16.2.2014 9:51:20   
bejbe
user posted image user posted image user posted image user posted image dobro utro moi mili kako ste jas vcera nemozev da go napravam testot zatoa sto mnogu kasno stanav i resiv deneska da go napravam i eve go napraviv najprvo mi bese samo edna crticka (negativen) no potoa minuta vreme pocna da se pojavuva i vtorata ama bleda e no sepak ima user posted image . Moi rr-cki mene niz cela den imam bolki vo dolniot del od stomakot vecer sum na rabota jas rabovam vo mesara i na noga sum 10/12h na ginekolog ke zakazam termin kolku moze najrano. ovoj den sum najsrekna yesssssssssssuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bejbe)
Непосредна врска до пораките: 2387
   RE: Знаци на бременост
16.2.2014 11:17:13   
Melanija RR
bejbe user posted image user posted image user posted image и што поскоро на контрола,гледај малку забушавај на работа

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bejbe)
Непосредна врска до пораките: 2388
   RE: Знаци на бременост
16.2.2014 12:20:39   
bejbe
offf na rabota Melanija e mnogu ladno od o do -2 i lenta e nemoze da se zabusava dosta e samo sto ke sedam tamu ama bas pred eden mesec edna koleska ostana bremena i pod fitno na bolovanje ja pratija do 9 mesec ke bide na bolovanje taka da moram brzo da reagiram i da zakazam termin inaku od sabajle samo si se smeskam prekrasno e custvoto da gi vidis user posted image pozz ke posam obavezno utre koga ke mi dadat termin mwa

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2389
   RE: Знаци на бременост
16.2.2014 12:27:48   
princessa
user posted image user posted image user posted image bejbe, cestitki za ubavata vest.Znaev deka ke ne izraduuvas so user posted image user posted image

(Одговор на членот bejbe)
Непосредна врска до пораките: 2390
   RE: Знаци на бременост
16.2.2014 19:49:20   
Defne90 RR
Честитки и од мене бејбе за user posted image ти посакувам убава и лесна бременост и се најубаво.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 2391
   RE: Знаци на бременост
18.2.2014 14:07:30   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: princess_22

Не знаев κај да се обρатам па ρеκов овде. Тρебаше да добијам на 18 јануаρи. Аρно ама не добив. Пρед 18 дена имав нешто ρозово. Тест напρаив али втоρата линија беше бледо ρозова. Пρед една недела имав κафен исцедоκ. Тρаеше оκолу 4 дена. Бев на гинеκолог во петоκот али нема бρеменост. Ми ρече аκо не добијам до 24 да идам паκ. Сеуште немам добиено. Ваше мислење? :)



ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko

Princess_22 не сме лекари, ама може да имаш циста или сепак да се работи за бременост која сеуште не може да се види на ехо ако ти се поместил циклусот. Направи уште еден тест ама преку крв па ќе бидеш сигурна за тоа.
Ако не си бремена може да има различни причини. Јас имам понекогаш такви оскудни циклуси обично кога не сум овулирала или ако имам циста.



_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2392
   RE: Знаци на бременост
27.2.2014 16:46:03   
Danaiii
Zdravo ringerajki jas sum nova tuka pa bi sakala da ve prasam i zamolam za sovet i mislenje ....mi docni 7 dena imam glavobolka strasna izmorenost i pospanost bolki od vreme na vreme vo polovinata i jajnicite cuden oblik na gradite no i zavrtuvanje od cigari i kafe...no losoto e sto denes napraviv test i se pokaza negativen ....dali nekoja imala slicna situacija ...vi blagodaram odnapred

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 2393
   RE: Знаци на бременост
27.2.2014 17:42:09   
princessa
pocekaj uste 1 do 2 dena i pak napravi test ako ne odi da ti ispitaat hcg preku krv za da si najsigurna. Ti posakuvam user posted image user posted image pa izvesti neuser posted image .

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Danaiii)
Непосредна врска до пораките: 2394
   RE: Знаци на бременост
27.2.2014 17:49:33   
Danaiii
da ama jas veke ispaniciv :( bidejki mi ima docneto najmnogu 3 dena i sega 7 a pak negativen :S a simptomite mi stojat kako da se za bremenost

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 2395
   RE: Знаци на бременост
27.2.2014 18:47:11   
princessa
i jas gi imav istite simptomi ama bukvalno site kako i ti. Se nadevam deka siuser posted image . Nekogas koga covek e optereten so bremenost dobiva t.n.psevdo(lazni) simptomi ama tebe i ti kasni zatoa ti stiskame palci za da si gi vidis user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Danaiii)
Непосредна врска до пораките: 2396
   RE: Знаци на бременост
28.2.2014 10:35:25   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Danaiii

Zdravo ringerajki jas sum nova tuka pa bi sakala da ve prasam i zamolam za sovet i mislenje ....mi docni 7 dena imam glavobolka strasna izmorenost i pospanost bolki od vreme na vreme vo polovinata i jajnicite cuden oblik na gradite no i zavrtuvanje od cigari i kafe...no losoto e sto denes napraviv test i se pokaza negativen ....dali nekoja imala slicna situacija ...vi blagodaram odnapred


Danaiii, добредојде, ти посакуваме убава дружба со нас. Би те советувала овие денови пак да направиш тест, бидејќи ако си бремена, може зачнувањето да било подоцна од она стандардното по книга, околу 15-ти ден од мензис. Те чекаме со убави вести!!!!user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Danaiii)
Непосредна врска до пораките: 2397
   RE: Знаци на бременост
28.2.2014 13:26:18   
Danaiii
vi blagodaram mnogu na podrskata mi znaci mnogu bidejki sum mazena vo stranstvo i tuka nemam nikoj osven familijata na maz mi no ne sum kazala na nikoj za moeto docnenje bidejki ne sakam da stvaram panika ako nema nisto .....inaku ke pocekam uste edna nedela bidejki mnogu e skap testot ovde vcera toj sto go kupiv bese 15 evra ....i ne mozam sekoj den da kupuvam test bez nikoj da znae user posted image ....i jas se nadevam deka sto poskoro ke gi vidam tie dve crtki bidejki ke napravime veke edna godina kako se obiduvame i veke sum prilicno razocarana user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2398
   RE: Знаци на бременост
28.2.2014 18:01:17   
Yana
Zdravo nova sum na forumot,mi treba mislenje trebase da dobijam denes no seuste nema nisto imam bolki vo dolniot del na stomakot no ne cesti od vreme navreme,bolki vo zeludnikot,polovinata i cesto mokrenje dali ima sansi za bremenost?Prostete pisuvam lat bidejki sum od mob.

(Одговор на членот Danaiii)
Непосредна врска до пораките: 2399
   RE: Знаци на бременост
28.2.2014 18:08:06   
Danaiii
Yana mislam deka uste e rano treba da pocekas pa da napravis test

(Одговор на членот Yana)
Непосредна врска до пораките: 2400
Страница:   <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?