|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  61 62 [63] 64 65   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.5.2014 12:31:29   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: sonja1987

......jas denes pravev test posle dva dena na docnenje na ciklusot I mi se pojavija dvete crti:)inace ova mi e vtora bremenost, ponedelnik pravo na ginekolog;)


Честитки соња1987, дај Боже да не префати од тебе сите овде кои чекаме две црти!!!!user posted image user posted image

Девојки, има ли некоја да се пофали со новост од списоков?

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 10.5.2014 12:33:03 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 1551
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.5.2014 14:29:22   
Lilja Maria
Еве и јас да се пофалам дека денеска свечено ми дојде прв пат без некои страшни ПМС симптомиuser posted image И кажав дека овва и е последно видување до наредните девет месеци не сакам да ја видам user posted image Тоа е си правиме инсеминација наредно се надевам дека другите веќе ја избркале и дека ќе си ги галат мешињата наредниот период!user posted image позз

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1552
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.5.2014 10:09:21   
Milicka 30
Драги рр, денес уште едно разочарување...направив тест,негативен user posted image Неуспешна и последната инсеминација. Сега со нови сили да ги соберам документите за ин витро. Ви посакувам среќа на сите кои сте во исчекување на user posted image

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 1553
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.5.2014 19:50:43   
LoveableMe RR
Ljilja Maria и Milicka30, без тагувања ќе дојде и вашиот денuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 1554
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.5.2014 8:36:09   
Dreamline
...ete bidejki LoveableME prasa da si akzam deka od mojata mestruacija ovoj mesec ni traga ni glas... ama ne poradi dve crticki tuku poradi haoticen ciklus i zadocneta ovulacija user posted image ... meram bazalna i nekako ovoj ciklus nema nikakov reduser posted image toa izgleda prorabote mojot pcosuser posted image ... ke vi kazam koga ke dobijam i ke stavam data za sledno nedobivanje... pa da vidime moze sledniot ciklus ke e podobar.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1555
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.5.2014 9:32:32   
LoveableMe RR
Dreamline, те чекаме, со пцос не се знае кога има овулација и некогаш полесно може да се погоди да се фати, бидејќи не планираш и не можеш да планираш со таков циклусuser posted image . Ајде, па јави

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 1556
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.5.2014 14:14:58   
jasminagorjandejan
Eve da pisam nesto i jas,poveke ve citam sto pisuvate retko koga ke napisam nesto ama eve sega sakam i da pisam,user posted image trebase da dojde vcera TOCNA MI E ,mi dovaga 5 dena porano i samo otsabajle nikogas navecer i eve predhodniot mesec mi dojde na 16 znaci sega trebase vcera ama user posted image ja nema nikade ,otsabajle pravev test negativen(mos malku utnav koga ja isplaknav caskata so voda) na rabota nabrzina da ne me vide nekoj pa i toa mi tekna da ja plaknam caskata,ama eve nema jasm=hudicek1.gif] simtomi kako simtomi blaga bolka vo stomakot,nervoza mala ,non stop vo WC,i poduenost na stomakot i se me cesa.Mislam i taka i taka.ama ke videme do vecer.............user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1557
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.5.2014 14:26:51   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: jasminagorjandejan

Eve da pisam nesto i jas,poveke ve citam sto pisuvate retko koga ke napisam nesto ama eve sega sakam i da pisam,user posted image trebase da dojde vcera TOCNA MI E ,mi dovaga 5 dena porano i samo otsabajle nikogas navecer i eve predhodniot mesec mi dojde na 16 znaci sega trebase vcera ama user posted image ja nema nikade.......


Навиваме за user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот jasminagorjandejan)
Непосредна врска до пораките: 1558
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.5.2014 10:04:13   
alisa201127
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1559
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.5.2014 10:27:12   
AnnaMolly RR
Да се пофалам и јас :)
Вчера видов блееееееда втора цртка на тестот, ќе почекам неколку дена па ќе одам на гинеколог.
Сега ми мати сметки што јас очекував утре да добијам, а вече 3 дена ми се повраќќа, ми се гади од кафе и цигари и направив тест. Се појави бледа, ама видлива линија и се надевам дека тоа е тоа :)


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот alisa201127)
Непосредна врска до пораките: 1560
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.5.2014 11:20:17   
LoveableMe RR
AnnaMolly, бледа црта е сепак црта! Ајде со лесно, сигурна сум наскоро ќе ги потврдиш убавите вестиuser posted image

user posted image


user posted image anamari /9 март user posted image butterfly1 / 28 април user posted image janaana/ 30 април user posted image lanicka30/ 1 мај user posted image Dreamline/ 7 мај Vesna I /13 мај user posted image jana81/23 мај user posted image Roberta r/ 25 мај user posted image LoveableMe RR/ 10 јуни user posted image

=================

2014
fernandez user posted image ivanazarkouser posted image mamita 30user posted image ekiciuser posted image user posted image Sandriana RRuser posted image пчеличка user posted image bejbe user posted image Yana user posted image VAGA2 user posted image confused user posted image vobi user posted image moss user posted image Lady_D user posted image hani**user posted image cokolinouser posted image bliznaci1user posted image user posted image stars user posted image lusyuser posted image MMM27user posted image jasna_sr user posted image Gocagokauser posted image Tajci_pp user posted image linak user posted image majmunceuser posted image Zojauser posted image Matea 25 user posted image sonja1987 user posted image Anna Molly user posted image Ki4ikouser posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 20.5.2014 15:01:58 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1561
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.5.2014 11:47:17   
Dreamline
...leleee bre Anamolly cestito!... pa koga pobrzo bre pa ti pred nekoj den se prijavi za nedobivanje i op odma dve crticki... ova mi se cini so vrski e kaj dedo boze user posted image ... aj so srekja i so lesno user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1562
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.5.2014 12:33:46   
Hopeful RR
Честитоооо!!! Браво, AnnaMolly! Ајде со среќа и лесно, фати не сите за нос user posted image user posted image user posted image

Од кога не сум го видела списокот, баш се израдував колку нови трудници имаме! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 1563
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.5.2014 12:46:55   
Melanija RR
AnnaMolly RR user posted image user posted image user posted image што побрзо нека потврди докторот user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1564
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.5.2014 12:48:27   
Annet
лелееее неможам да опишам колку се радувам.Да даде Бог да си имаш лесна бременост и бебенце златно.....
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1565
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.5.2014 13:02:20   
sandriana RR
AnaMolly се приклучувам кон честитките и поддршка за твојата желба user posted image . И да префати "епидемијава " кај сите исчекувалки user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1566
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.5.2014 15:55:17   
AnnaMolly RR
ФАЛА женски, ви посакувам на СИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ што чекате вака лесно како мене да забремените и СИТЕ до една да се впишете во списокот

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1567
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.5.2014 15:57:37   
kapina
Cestitki anamoly

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1568
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.5.2014 10:18:34   
brm_brm
ПОМОШ: 14 ден од ет, а денес приметив дека заедно со грутките од кринон гелот на долниот веж имам и кафеафкасти траги. Што е тОА?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1569
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.5.2014 12:53:10   
Ki4iko
И на мојот утрински тест денес се појави многу бледа розева 2ра цртичка, деновиве и не ми беше мнјадобро, поспана сум,имам симптоми исто како за добивање на месечен циклус,инаку имам уште 2 дена до датумот на месечниот циклус,но сепак направив тест ,на кој по 10 минути се појави бледа розева црта, се надевам дека е бременост user posted image , еххх,пресреќна....

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 1570
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.5.2014 11:47:32   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

И на мојот утрински тест денес се појави многу бледа розева 2ра цртичка, деновиве и не ми беше мнјадобро, поспана сум,имам симптоми исто како за добивање на месечен циклус,инаку имам уште 2 дена до датумот на месечниот циклус,но сепак направив тест ,на кој по 10 минути се појави бледа розева црта, се надевам дека е бременост user posted image , еххх,пресреќна....

Ki4iko, честиткиииииииииииииииииuser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 23.5.2014 10:46:48 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 1571
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.5.2014 12:48:58   
Ki4iko
Аааа,ви благодарам од се срце, сакавме user posted image и добивме user posted image user posted image
Инаку ова ќе ми биде втора бременост,беше планирана и ова беше првиот месец на обидот со сопругот user posted image user posted image и ете испадна од прв пат user posted image user posted image , ви посакувам на сите што си чекате user posted image ваква радост .Без разлика дали е прва или втора бременост,среќата е иста user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1572
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.5.2014 13:33:53   
Melanija RR
Ki4iko имај убава и лесна бременост user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 1573
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.5.2014 13:38:31   
Felly RR
Честитки Кi4iko и AnnaMolly RR!!! user posted image Ви посакувам лесна бременост!!!
Се радувам кога ќе видам колку голем станал списокот на трудници, и само нека се множи!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1574
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.5.2014 13:46:41   
elenak
Честитики од срце за сите нови мешиња. Да растете без маки и да ни донесете живи и здрави мали рингерајчиња. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1575
Страница:   <<   < Претходна страница  61 62 [63] 64 65   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  61 62 [63] 64 65   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?