|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  60 61 [62] 63 64   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.4.2014 11:16:51   
SandraRo
Zenski jas ne sum pisam bas ama ve sledam so sreka na site sto vidovte user posted image i na site sto cekate....Jas eve posle kiretazata dobiv vtor ciklus i toa skoro na vreme so znaci se e vo red pa so Gospod napred uste dva tri meseci ke probame pak za bebce pa kako ke saka gospod taka ke bide backi do site

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1526
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2014 12:39:19   
linak
Драги мои јас требаше да добијам циклус на 2ри април и не добив.Почекав неколку дена и си велам ајде ќе направам тест за бременост и ја видов таа втора цртичка но бледа е не е јасна како контролната линија. Денес бев кај мојот матичен гинеколог,ме гледаше прво на ехо и неможеше ништо да види,па потоа со вагиналната сонда гледаше и ми вели можно е да е уште рано да се види нешто можеби е помалку од три недели user posted image Ми рече дека се гледа како некој зачеток но не е доволно јасно за да можи да потврди сигурно. Сестрата ми направи уште еден тест за бременост и повторно бледа втора црта,незнам што да мислам user posted image Ме закажа за понеделник сабајле повторно на преглед да види како е состојбата user posted image А кај мене нема ни трага ни глас од месечен циклус. Има ли некоја од вас вакво слично искуство,јас мислам и кога следев овулација мене ми беше малку покасна овулацијата некаде околу 20-21 ден па можеби уште нема поминато доволно време да се потврди? Сега ќе почекам до понеделник па ќе видиме на кој список ќе се запишам дали кај трудниците или на овој досегашниот user posted image

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1527
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2014 15:07:53   
Melanija RR
linak штом ти е покасно овулацијата може да не се гледа, но затоа најпрво е добро да се направи преку крв па на ехо.Пуштам среќа за понеделник user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот linak)
Непосредна врска до пораките: 1528
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.4.2014 20:05:40   
Glück90
рр-јки нешто многу чудно ми се случува.На 31,03 имав фоликули и на десен и на лев јајник,требаше да одам на контрола на 04,04 да примам прегнил,но фоликули немаше.Вчера 11,04 фоликулот на левиот јајник се појави ама премногу пораснат,а оној на десниот го нема.Докторот вика дека нема ни течност како да пукнал.Тој ми даде 30% за тоа дека ќе има user posted image user posted image и 70% за user posted image .Многу се нервирам и размислувам, а треба да не дојде user posted image на 21,04...user posted image user posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1529
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.4.2014 12:10:57   
Melanija RR
Glück90 на кој ден од циклус колкави биле фоликулите?Првите веројатно пукнале, а то одпосле дека се појавил друг и бил веќе преголем незнам како одеднаш .Мора да се гледал дека е мал па надраснал ама неможе да го немал.
Но штом си имала фоликули па ги немало,сигурно пукнал, тогаш има шанси ако сте ги запазиле тие денови.
Со лесно user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 1530
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.4.2014 18:25:05   
sibela
epa mili moi drugarcinja od rr. jas pak se razocarav ne dobiv ama koa bev na kontrola folikulot ne da rastel tuku prerasnal.user posted image i ne puknalo na vreme za da se oplodi sea si pijav dabroston i posle 10 dena od 4 den treba da odam na gin, za da malce me stimulira ,,, daj boze ovoj pat veke redno sa uspe.user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1531
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
14.4.2014 22:36:55   
katufce
Zdr na site kako i vie i jas cekamuser posted image ili user posted image ama nikako da dojdat user posted image . Imav eden sponat od koj pomina edna godina i nikako da fati. Bev na ginikolog i mi kaza deka imam ovulacija ama ne faka zasega mn sum taznauser posted image .

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 1532
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.4.2014 12:52:54   
LoveableMe RR
Катуфче, провели ПХ киселост на вагината, а проверете и спермограм на сопругот. Штом имаш овулација, би требало да е во ред, не се обесхрабрувај, опушти се штом еднаш било пак ќе биде. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот katufce)
Непосредна врска до пораките: 1533
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.4.2014 0:35:14   
Vesna I
Devojki eve me i mene posle dolgo vreme. Pishete me za nedobivanje 13.05. Za zal seushte nishto novo kaj mene :( Ve gushkam site i im posakuvam prekrasna bremenost na site novi meshkovci

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 18.4.2014 11:07:30 >

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1534
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.4.2014 11:06:28   
LoveableMe RR
Весна, ставена си на список, со среќа, постовите ќе ги префрлам во темата Хистероскопија.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот butterfly1)
Непосредна врска до пораките: 1535
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.4.2014 12:54:49   
SandraRo
vesna mila....ti drzam sreka i ti posakuvam od srce ovaj pat da ne izraduvas so user posted image . te guskam

(Одговор на членот Vesna I)
Непосредна врска до пораките: 1536
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.4.2014 20:53:42   
sibela
Devojki vo pravo bevte ,, tocno e deka posle laparo i histero i posle 6 7 meseci situacijata na policisticni jajnici se vraka vo prvobitnata sostojba. denes bev na gin,, i posto dobiv i 5 den mi e od ciklusot mi dade fostimon injekcii,, da probame taka sega da se fati!
imali nekoja od vas so fostimon sto ostanala bremena? a inace skapi se 1400 den edna samo e a jas treba 6 da primam. pozz inace mn sum razocarana, veke sto ti se nemam napraveno zauser posted image a toa mie samo koga placam togas malce mi olesnuva na dusata.

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1537
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.4.2014 11:29:40   
LoveableMe RR
Sibela, инсеминација ќе правиш? Имаме такво искуство на Петра27, види овде во темата Имав успешна инсеминација. Каде ќе ја правиш? Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 1538
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.4.2014 19:53:05   
LoveableMe RR
linak, денес ни е славеникuser posted image

user posted image


user posted image sibela /5 март user posted image anamari /9 март user posted image butterfly1 / 28 април user posted image janaana/ 30 април user posted image lanicka30/ 1 мај user posted image Dreamline/ 7 мај Vesna I /13 мај user posted image Milicka 30/ 10 мај user posted image LoveableMe RR/ 14 мај user posted image Roberta r/ 25 мај user posted image

=================

2014
fernandez user posted image ivanazarkouser posted image mamita 30user posted image ekiciuser posted image user posted image Sandriana RRuser posted image пчеличка user posted image bejbe user posted image Yana user posted image VAGA2 user posted image confused user posted image vobi user posted image moss user posted image Lady_D user posted image hani**user posted image cokolinouser posted image bliznaci1user posted image user posted image stars user posted image lusyuser posted image MMM27user posted image jasna_sr user posted image Gocagokauser posted image Tajci_pp user posted image linak user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 27.4.2014 21:38:18 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1539
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.4.2014 11:42:33   
butterfly1
пишете ме мене за недобивање на 28ми април user posted image нешто ми кажува како да биднало месецов user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1540
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.4.2014 14:37:58   
sibela
LoveableMe RR ok, fala za informacijata, sakav da prasam dali i kolku se efikasni injekciite fostimoni,? i dali nekoja zabremenila taka?znaci samo fpstimot ovulacija a ne i inseminacija, znaci bez inseminacija samo fostimon i normalno ????

(Одговор на членот butterfly1)
Непосредна врска до пораките: 1541
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.4.2014 15:24:38   
LoveableMe RR
Sibela, во делот на Вештачко оплодување ќе видиш дека повеќето ги стимулираат со Фостимон и има одлични резултати, тие се швајцарски инекции. Ти посакувам среќа, пишувај ни како ке оди постапката. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 1542
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.4.2014 18:55:57   
Milicka 30
Девојкии, додадете ме на списокот за 10 мај, денес правев последна инсеминација user posted image се надевам ке биде успешна.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1543
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.4.2014 23:36:19   
Roberta r
pisite me za 25 maj eden den mi zakasna izraduva me za dzabe user posted image

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 1544
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.4.2014 21:37:01   
LoveableMe RR
Roberta r, Ајде, стискаме палци за следниот патuser posted image user posted image Имаме нова трудница, мајмунче



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 15.5.2014 11:18:38 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1545
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.5.2014 20:43:58   
AnnaMolly RR
Ајде конечно и јас да се запишам на листата за недобивање. После 20 мај ќе чекаме user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1546
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.5.2014 10:24:52   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Ајде конечно и јас да се запишам на листата за недобивање. После 20 мај ќе чекаме user posted image

user posted image user posted image user posted image ајде дај Боже

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1547
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.5.2014 22:03:04   
Lilja Maria
И јас сакам user posted image и тоа баш розеви user posted image Море па и бирам какви да бидат,требаше да добијам на 6ти Мај ама уште немам добиено инаку имав задоцнета овулација дури на 20ден од циклус,вечерва правев тест Sure chek и ми излезе негативен,за секој случај имам резерва заа после понеделник ако не добијам, па ќе чекаме! user posted image И ако беше негативен јас не се предавам посебно кристално чистото лице ми влева многу надеж.Никогаш не сум била волку убава user posted image хахахаха си се заљубувам во себе кога ќе се видам во огледало!поздрав женски шириме позитивна енергија и многу user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1548
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.5.2014 22:15:17   
kapina
Lija marija napravi test preku krv najdobro e

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 1549
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.5.2014 23:58:29   
Lilja Maria
Така планирам да чекам до понеделник и после тест преку крв за да си бидиме на чисто user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1550
Страница:   <<   < Претходна страница  60 61 [62] 63 64   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  60 61 [62] 63 64   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?