|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.3.2014 11:34:15   
Felly RR
Постовите што се однесуваат на тестови за бременост се префрлени во соодветната тема, КЛИК

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 27.3.2014 11:39:21 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1501
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.3.2014 22:17:16   
stars
Od denes i oficijalno moze da se vbroi i moeto ime na spisokot so trudnici!!!! user posted image Napraviv zavcera test i e pozitiven!! Po vtorpat ke stanam mamicka, no sega bev povozbudena i od prvata bremenost!!! Srekno na site!!! user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1502
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.3.2014 22:24:37   
Палешка РР
Честитки stars!!! Имај си лесна бременост, живо и здраво бебенце!
Со среќаuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот stars)
Непосредна врска до пораките: 1503
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.3.2014 23:55:47   
Roberta r
Cestitki!!! imaj ubava i lesna bremenostuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1504
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.3.2014 10:29:44   
LoveableMe RR
Stars, честитки за твојата втора бременост, со лесно и се најубаво да поминеш user posted image Другите каде сте? Има ли некоја од списоков да не израдува?user posted image

user posted image


user posted image janaana/ 1 март user posted image sibela / 5 март user posted image anamari /9 март user posted image Vesna I /25 март user posted image linak / 1 априлuser posted image lanicka30/31 март user posted image LoveableMe RR/ 17 април user posted image Roberta r/ 25 април user posted image

=================

2014
fernandez user posted image ivanazarkouser posted image mamita 30user posted image ekiciuser posted image user posted image Sandriana RRuser posted image пчеличка user posted image bejbe user posted image Yana user posted image VAGA2 user posted image confused user posted image vobi user posted image moss user posted image Lady_D user posted image hani**user posted image cokolinouser posted image bliznaci1user posted image user posted image stars user posted image lusyuser posted image




< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 31.3.2014 11:38:30 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1505
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.3.2014 11:50:36   
Melanija RR
stars имај убава лесна бременост user posted image

Девојќи од март запишани ве нема ,ајде убави вестиuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1506
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.3.2014 12:57:17   
sibela
devojki vcera bev na gin, i mu kazuvam se: deka imav dobieno samo eden den i toa malku mn. i toa 10 dena pred dobivanje, i deka mi docni 16 dena. i deka pravev test i deka e negativno.i on me prasa od kaj go kupiv testot mu vikam pa od apteka, i toj mi vika ama jas devojce ovde na eho imam druga pretstava i pocna da se smee i mu vikam sto? mi vika ne sum siguren 100%, da idam za 10 dena i pak da me vidi na eho,, a megu vreme mi rece da ne pijam nikakvi lekarstva. me prasa dali posle intervencijata prv pat mi docni tolku mu vikam da, itn,lelelelelee daj boze da sum user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1507
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.3.2014 14:49:02   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sibela

devojki vcera bev na gin, i mu kazuvam ... deka mi docni 16 dena.... i toj mi vika ama jas devojce ovde na eho imam druga pretstava i pocna da se smee i mu vikam sto? mi vika ne sum siguren 100%, da idam za 10 dena i pak da me vidi na eho...... daj boze da sum user posted image


Сибела, дај Боже да не израдуваш со убави вестиuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 1508
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.3.2014 13:11:34   
Roberta r
mene pisi me za ne dobivanje na 25 april

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1509
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.3.2014 13:39:09   
lusy
Само се шетам од тема во тема,user posted image user posted image еве ме сега овде. направив двапати тест имам user posted image
денес не ми работи матичниот, па ќе одам во понеделник да ме види на ехо, па и ќе земам и упат за кај Трајковски, бидејќи тој ми рече по лапароскопијата која ја направив пред месец дена ако ми касни право кај него. Леле само да биде се како што треба, не можам да поверувам девојки.

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1510
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2014 11:36:11   
Hopeful RR
lusy, браво!!! user posted image user posted image user posted image
денес е понеделник, беше на лекар?
Ајде, те чекаме со добри вести! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lusy)
Непосредна врска до пораките: 1511
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2014 11:37:49   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: lusy

.... ќе земам и упат за кај Трајковски, бидејќи тој ми рече по лапароскопијата која ја направив пред месец дена ако ми касни право кај него. Леле само да биде се како што треба, не можам да поверувам девојки.


Eеее, честитки Луси, гледаш дека после лапаро-хистеро големи се шансите природно да забремениш. Со среќаааааааа, имај убава и лесна бременост user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 31.3.2014 11:38:04 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lusy)
Непосредна врска до пораките: 1512
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2014 16:02:17   
lusy
Bremena sum!!!Vo matkata e, ne mi se veruva 4,5 nedela denes mojot maticen gin. mi potvrdi. Presrekna sum devojki

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1513
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2014 16:14:15   
Melanija RR
lusy user posted image user posted image user posted image ние ти викавме можно е ,и еве така и е.
Те чекаме во БРЕМЕНОСТ и најпрво во Трудници во првото тромесечје - до 12 недела=ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lusy)
Непосредна врска до пораките: 1514
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2014 17:03:59   
Hopeful RR
lusy, честитки!!!!!! user posted image user posted image

Имај најпријатна и најлесна бременост, и фрлај брзо baby dust накај нас user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1515
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2014 19:48:35   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lusy

Bremena sum!!!Vo matkata e, ne mi se veruva 4,5 nedela denes mojot maticen gin. mi potvrdi. Presrekna sum devojki

Големи честитки луси за убавата вест.Ти посакувам се најдобро и секако убава и лесна бременост.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот lusy)
Непосредна врска до пораките: 1516
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2014 20:48:09   
Roberta r
Cestitki!!! imaj ubava i lesna bremenost!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 1517
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2014 22:20:00   
kapina
Lusi cestitki

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1518
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.4.2014 8:47:44   
MMM27
Честитки и од мене за Луси. Еве и јас да се пријавам, не сум била на доктор, ама направив тест и видов бледа user posted image бидејќи правев тест на 28 миот ден, не можев да дочекам. Некако не сум свесна за моментот, се додека не отидам на доктор. Ме фаќа паника дали се ќе биде во ред. Ви посакувам лесна бременост на сите, а вие кои чекате user posted image да ги видите поскоро.

Се селам во трудници до 12та недела user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 1.4.2014 11:10:31 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1519
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.4.2014 9:13:48   
sandriana RR
Честитки за сите нови мешковци user posted image Уживајте во периодот user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот MMM27)
Непосредна врска до пораките: 1520
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.4.2014 11:07:59   
LoveableMe RR
MMM27, честитки за твојата втора бременост, со лесно и се најубаво да поминеш user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 23.4.2014 19:52:18 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1521
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.4.2014 15:35:40   
sibela
devojki jas uste ne sum dobila ova mi e 4 nedela kako mi docni , inace sega na 7 ke treba da odam kaj gin za da vidi dali sumuser posted image ili ne? inace pocnaa gradite da mi se stvrdnuvaaat. osekam bolki vo jajnicite? test pravev na 16 den od datumot za dobivanje ama mi pokaza negativ> a koa bev na eho gin me prasa od kaj go kupiv testot itn mi se nasmea mi kaza da pocekame uste 8 dena i da idam pak kaj nego. me interesira melanija koga bilauser posted image na koja nedela i se gledase na eho???

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1522
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.4.2014 20:33:22   
Melanija RR
sibela mene na 5 nedeli i 5 dena mi potvrdija na eho a 1 nedela potoa i srcence.Tebe ti kasni velis 4 nedeli sto znaci moze da si 8 nedela toa i toa kkao se gleda na eho i srceto cuka user posted image cekame ubava vest user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 1523
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.4.2014 10:38:59   
Dreamline
Ete me mene povtorno vo delot na zabremenuvanje. So zelba za vtoro detence stavete me na spisok za nedobivanje na 7 maj.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1524
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.4.2014 11:02:33   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dreamline

Ete me mene povtorno vo delot na zabremenuvanje. So zelba za vtoro detence stavete me na spisok za nedobivanje na 7 maj.


Добредојде назад, среќно user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 1525
Страница:   <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?