|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  58 59 [60] 61 62   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.3.2014 19:18:04   
LoveableMe RR
Имаме нова трудница, Lady_D!! Честитки се најубаво ти поuser posted image сакувамеееuser posted image user posted image

user posted image


user posted image janaana/ 1 март user posted image sibela / 5 март user posted image anamari /9 март user posted image Vesna I /25 март user posted image Roberta r/ 26 март user posted image linak / 1 априлuser posted image lanicka30/31 март user posted image LoveableMe RR/ 17 април user posted image

=================

2014
fernandez user posted image ivanazarkouser posted image mamita 30user posted image ekiciuser posted image user posted image Sandriana RRuser posted image пчеличка user posted image bejbe user posted image Yana user posted image VAGA2 user posted image confused user posted image vobi user posted image moss user posted image Lady_D user posted image hani**user posted image cokolinouser posted image bliznaci1user posted image user posted image




< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 26.3.2014 14:21:24 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1476
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.3.2014 20:02:12   
Melanija RR
Lady_D user posted image user posted image user posted image имај најубава бременост user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1477
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.3.2014 20:21:51   
Felly RR
Честитки за сите нови трудници!!! Уживајте во вашите user posted image
И сите што очекуваат што поскоро да си видат user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1478
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.3.2014 11:44:18   
LadyD
Vi blagodaram za chestitkite,sega mi preostanuva dasi napravam eho i da go sledam moeto gravce user posted image user posted image Na site koi se obiduvaat da spodelam deka posle tri godini napori za user posted image gi dobivme blagodarenie na klomifen za mene ,spermotrend za soprugot, za dvajcata Cink i verba deka kje se sluci cudo od Boga! Vi posakuvam na site sto pobrzo da gi vidite vasite user posted image user posted image i samo opusteno user posted image :*

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1479
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2014 0:35:39   
Roberta r
Lady_D imaj ubava i lesna bremenost!!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LadyD)
Непосредна врска до пораките: 1480
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2014 1:43:33   
podlogi
Сандра, Во никој случај не си го изгубила бебето зашто „не си била силна“.... од медицински аспект е невозможно тоа, така да не се обвинувај себеси повеќе, гледај оптимистички и све ќе се среди!
ИЗВОРНА ПОРАКА: SandraRo

Mila blond toa so iscedokit nema vrska barem jas taka mislam toa kolku sto mi kazaa normalno e...a i kaj mene tek sega svakam deka se bese od neroza....Da mozev da bidam malce posilna sega moeto bebe ke bese zivo i zdravo i ke bev najradosna ama toa e toa taka da ne se sekiraj se nadevam se ke bide vo red toa od srce ti go posakuvam gospod da te cuva i tebe i tvoeto bebce a dokolku se somnevas vo nesto odma pobaraj si sovet od drug lekar nema da zgresis pozdrav te guskam


(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1481
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2014 13:40:09   
moss
Ви благодарам на сите за честитките, мене се уште не ми се верува, по долготрајна борба после еден предвремен навистина сум пресреќна. Со божја помош се надевам на лесна и успешна бременост.
Од срце ви посакувам на сите што побргу да си ги видитеuser posted image и да престане макотрпната борба со хепи енд

(Одговор на членот podlogi)
Непосредна врска до пораките: 1482
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.3.2014 10:47:43   
sibela
e devojki imam edna maka pred 10 dena znaci pred da dobijam mi s epojavi kafeno so krv. i toa samo 1 den, posle toa nisto nemav, i datumot koa trebase da dobijam ne dobiv mi docnea 6 dena pravev test mi se pojavi negativno, posle 4 dena imav epten rozevo malku,, i pak nisto??? i stvarno neznam sto da pravam,, a pred 5 meseci pravev laparo i histero,, i se sum ok za da zabremenam, a sega dali na testot ne mi se pokaza tocno rano mi bese ili neznam stvarno ako ne sum bremena zasto da mi se stvarat vakvi raboti?

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 1483
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.3.2014 12:59:19   
LoveableMe RR
Siberal, ќе ги префрлам постовите во Полицистични јајници и таму ќе пишам ,се надевам и од другите рингерајки ќе имаш одговор. позз

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 19.3.2014 13:00:33 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 1484
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.3.2014 13:43:25   
jasminagorjandejan
eve i jas si cekam od deneska da ne mi dojde pa ke videme ,simptomi nemam poim od kako imav (sapontan vo noemvri) se mi se pobrka so simtomite i predhodno imav bolka vo gradite,vo stomakot NERVOZA i mnogu mi se jadese ,sega ne e taka pa samo ke si cekam da ja nemauser posted image .POZDRAV

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1485
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.3.2014 11:29:13   
LoveableMe RR
Имаме нова трудница hani**, честитки и со среќа нека ти е, имај лесна и убава бременост. Јасминкагорјандејан, чекаме наскоро убави вести и од тебеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот jasminagorjandejan)
Непосредна врска до пораките: 1486
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.3.2014 14:01:57   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: cokolino

zdravo mamicki Jas sum nova samo sto se prikluciv i sakam da praslam posledna mi bese na 13.02.2014
pred 2 dena praviv test izlegoa dve crticki ....


Имаме уште една нова трудница, Cokolino, честитки нека се множат што повеќе трудници. user posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1487
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.3.2014 18:36:53   
Melanija RR
hani** и Cokolino имајте лесна бременост user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1488
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.3.2014 19:52:11   
SandraRo
Daj boze da e taka da gresam,no kako i da e ne se vraka,pomina mesec.i pol skoro se pravam silna ama ne odi....Tesko bilo..Ama toa e toa Im cestitam na site novi trudnici i Godpod da ve cuva i vas i vasite bebenca a na onie sto cekaat user posted image da dade gospod sto pobrzo da gi vidat guski za sitee

(Одговор на членот podlogi)
Непосредна врска до пораките: 1489
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.3.2014 23:29:01   
Defne90 RR
Честитики за хани и чоколино за user posted image и им посакувам убава и лесна бременост.Сандричке тешко е знам,ама сети се на таа дека Господ секогаш не соочува со онолку колку што можеме да поднесеме.Ти си силна и храбра личност и знам дека ќе останеш таква.Само мисли и ти на user posted image user posted image и на тоа дека и ти ќе се радуваш во скоро време на нив.Штом еднаш се фатило нема страшно.Болката останува засекогаш во нашата душа ама со тек на време се учиме како да се носиме со неа.Јас ти посакувам отсега па натаму само среќни моменти и што поскоро и ти да не израдуваш со убави вести.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1490
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.3.2014 3:19:06   
cokolino
Vi blagodaram za chestitkite,sega mi preostanuva dasi napravam eho i da go sledam moeto zrnce Na site koi se obiduvaat vi posakuvam i vie vo najskoro vreme da si vidite user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 1491
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.3.2014 13:55:59   
Roberta r
Hani i Cokolino imajte ubava i lesna bremenost!Cestitki!!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот cokolino)
Непосредна врска до пораките: 1492
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.3.2014 11:05:00   
Roberta r
se pojavi user posted image .pisete me za 24 april

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1493
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.3.2014 12:21:20   
blond
Za nekoj mesec/godina ke vi se priklucam kon temava. Me pravea kiretaza, srceto prestanalo da cuka.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1494
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.3.2014 14:22:33   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond
Za nekoj mesec/godina ke vi se priklucam kon temava. Me pravea kiretaza, srceto prestanalo da cuka.


Blond, многу ми е жал што тоа се случи. Но, штом се фатило сега, ќе се фати пак наскоро. Биди храбра и за неколку месеци чекаме да не известиш со убави вестиuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 1495
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.3.2014 14:37:41   
SandraRo
Fala ti defne...samo se plasam kako ke ostanam povtorno bremena da ne ne daj boze povtorno se povtori toa ne bi mozela da go izdrzam toa pak...Ama kaj e Gospod ne e nikoj...sto e moe ke si dojde...user posted image backi


blond znam kako ti e i mnogu mi e zal toa veke stana cesta pojava....Ne ocajuvaj sigurna sum deka gospod znae zosto go storil toa i bidi sugurna vo nego deka sledniot pat ke bides nagradena so dupla sreka...Sto bilo pominalo tesko e znam no ne se vraka te guskam silno

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 1496
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.3.2014 17:45:44   
kapina
Sandra ro jas milicka potpolno te razbiram I kaj mene ke go ima toj strav sega koga pak ke pravam IVF no da mislime pozitivno oti se ke bide vo red

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1497
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.3.2014 10:34:32   
MMM27
Да се пријавам и јас, редовно ве читам, само одамна не сум пишала. После подолго време се решив за второ дете, ме фаќа паника како ќе биде, дали ќе биде се во ред user posted image Бидејќи првото беше непланирано, па и не паничев до толку. Се пријавувам, па ви посакувам на сите да се читаме во трудници user posted image до 12та недела, среќно.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1498
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.3.2014 10:34:34   
MMM27
Многу ми е жал што читам дека се почесто се случуваа несакани работи со бременоста user posted image

< Поракaта ја уредил MMM27 -- 27.3.2014 10:38:23 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1499
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.3.2014 10:52:55   
sandriana RR
MMM27, пред се прекрасна вест и одлична одлука, ти посакува, наскоро да ги видиш user posted image , секако истото важи за сите исчекувалки.
Несаканите случувања во првиот триместар на некој начин се и природна селекција, иако се болно искуство за секоја жена. Причини има мал милион, со оглед во какво време живееме. А можеби и не се новина за сегашново време, туку порано не толку отворено се споделувала таа тема.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 27.3.2014 11:40:24 >


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот MMM27)
Непосредна врска до пораките: 1500
Страница:   <<   < Претходна страница  58 59 [60] 61 62   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  58 59 [60] 61 62   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?