|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.11.2009 16:15:53   
Mila na mama
user posted image user posted image user posted image srcka

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.11.2009 18:27:09   
Весна
Оооо, Палешка прекраснооооо user posted image  user posted image  user posted image
Бакнежи во ноџето на Миа user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.11.2009 18:30:57   
Maria
Da vi kazam, vcera bev na kontrola,30ta nedela sum i bebushot se spustil so glavceto nadolu.Doktorot mi veli ,se spremil za izleguvanje.Lele srceto silno mi zacuka...kolku se isplasiv...si pomisliv,pa uste e rano...Potoa si prodolzi da go meri,so taka seriozen pogled...celata se prepotiv...se dodeka ne mi rece so nasmevka:Eve vidi go, eve mu go liceto,ocinjata,noseto...i pocna da se smee...Se e vo red,fala mu na Boga.Se nadevam deka taka ke bide do kraj.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.11.2009 18:36:53   
Весна
Немај гајле Мариа, моево уште одамна е со главчето надоле, исто и јас реагирав, но подобро со време така да си се намести отколку заедно да се мачиме на крај. Ајде уште малчку и ќе се дружиме со нашите мешљачиња. user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Детали од УЗВ преглед
16.11.2009 16:20:14   
Medo
Денес бев на преглед во државна. 36та недела (според мене треба 37ма, ама нема врска).
Мерките ни се: BPD=96, AC=316 и FL=72. Гледав на сајтот за меркиве и секоја од нив одговара на различна недела. На пример, големината на главата одговара на 40та недела user posted image , на мешето на 35та недела, а на бутната коска на 37ма недела. Бебево мое многу непропорционално - со голема глава.
Инаку класика, окапав 4 саати.


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 13.2.2014 13:30:34 >

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Детали од УЗВ преглед
26.11.2009 14:04:47   
una***
Zdravo forumdjiki so meshinjauser posted image Jas sum taze na forumov,site ste superuser posted image Nosam devojce,gestaciski staro 25 nedeli,prva bremenost mi e ,i nekako seuste se custvuvam ko izguben germanecuser posted image user posted image Na UZV redovno odam sekoj mesec,Dr.Davceva mi ja vodi bremenosta,skrining pravev pred dve nedeli kaj Dr.Pavle Dimcev-Sistina..celata bev pod impresii cela nedela posle toa od mojot mal bebushuser posted image cicashe prst,se galeshe po glavata,praveshe grimasi so muceto,se sheknav od srekja.Slikata ushte ne ja ispushtam od race,neeznam kako e mozno ushte sega site da kazat deka lichi na tatouser posted image planiram da se druzime ...ve pozdravuvam site user posted image

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Детали од УЗВ преглед
27.11.2009 0:01:20   
alex_mo
    Да ви се пофалам...и ние денес бевме на редовна контрола...Женскава се извртела со главчето нагоре,па со рачето првен ни мавна,па го стави под обравчето,па на обравчето како да ке спие.....чудо ,само да знаете колку е убава..едно напрчено носе и таралчиња,со кои мрдаше , а др кажа дека си пиела од водичката.Неможеше точно да ја измери должината,а тешка е 1500гр и сите мерења и одговараат на нејзините 29 недели....
Неможам да ви опишам колку ми е убаво  и колку сум разнежнета,а за чувствата на баткото и таткото сум без текст...Замислете кога таа мавна со рачето,син ми дури подрипна и несвесно почна да и мавта.....Убавина.....

(Одговор на членот una***)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Детали од УЗВ преглед
27.11.2009 0:22:13   
ananikol
Srcuska user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Детали од УЗВ преглед
27.11.2009 0:54:48   
mami
леле алекс, читам и си замислувам...колку ми беше убаво кога така си го гледав на монитор...бебуш..растете здрави мила..

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Детали од УЗВ преглед
27.11.2009 1:10:53   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за сите наши мали рингерајковци кои ги чекаме со нетрпениеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Детали од УЗВ преглед
27.11.2009 8:57:24   
dreamingirl89
Здраво женски,јас сум нова тука,па ај да се пофалам,бремена сум 32 недели,а последна контрола ми беше во 30 недела,бебушот тогаш тежеше 1850гр. и според сите димензии си одговара за 32 недела,инаку и кај мене е завртено надолу,па ќе видиме како ќе оди до крај,поз.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Детали од УЗВ преглед
30.11.2009 20:56:45   
***Lide***
kaj nas vo bolnica ima postaro eho i koga bev ne se gledase mnogu dobro pa otidovme so mm na privatno 3d i dotogas go nemavme videno bepceto i naednas gledas oformeno covece bas se iznenaduvme ne mozevme da se nagledame pa go merese doktorkata racinja ,nozinja glavce i site organi so red sega povtorno bev vo bolnica ama bese zavrteno so grpceto i nemozrevme da mu go vidime polot ne deka toa ni e tolku bitno kakvo ke bidi ne e vazno samo da e zdravo i pravo sto ni potvrdija deka se e vo red 

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Детали од УЗВ преглед
30.11.2009 22:01:45   
biljana16
Jas na pregled bev vo 29 nedela i dr. kaza deka maliot e 1680 gr. i  e  ponapreden okolu 1 nedela. pozdrav

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Детали од УЗВ преглед
1.12.2009 23:03:05   
Medo
Бев на преглед вчера и ме задржаа на патолошка за пораѓање. Не знаете која паника ме фати. Ама испадна дека може уште малку да се почека пошто немам болки. Бидејќи живеам во Скопје и релативно блиску до болницата, ми рекоа да си одам дома и да си дојдам при првите знаци. Инаку плодова вода имаме доволно и се е ок со user posted image

Поздрав до сите и држете ми среќа user posted image

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Детали од УЗВ преглед
1.12.2009 23:05:48   
Mamicka3
Ајде Medo за убаво нека е здравје деновиве да частиш мекици во барот user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Детали од УЗВ преглед
1.12.2009 23:06:16   
***Lide***
sekako deka ke ti drzime sreka samo da e so lesno razmisluvaj pozitivno i neka ne te faka panika za brzo da ni pises kako si pominala.

najgolem pozdrav navivame za tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image i te user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Детали од УЗВ преглед
2.12.2009 1:19:44   
alex_mo
  И јас сум паничарка,ама веќе кога ќе дојде времето ,само позитивни мисли....стисни заби и помогнете си заедно со бебчето што побрзо да си се гушкате.....Држам среќа и побрзо да ни пишеш дека се било супер и да не утешиш нас паничарикитеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Детали од УЗВ преглед
2.12.2009 16:44:39   
Весна
Еве само што се вратив... малово Јануле тежи 3 100 кг, си го допираше ножето со рачето, си има таман плодова вода и гинекологот ептен ми ја испофали :) (пу пу пу)
Ај воедно тука ќе пишам и дека го направивме првото ЦТГ и има мали контракции на матката, па следното ЦТГ веројатно матичниот ќе ми го закаже за следната недела. Битно е дека малово е поставено како што треба и спремничко за гушкање со мама. user posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Детали од УЗВ преглед
2.12.2009 18:29:11   
Палешка РР
Машалааа порасналаuser posted image
Значи Јана е спремна да дојде на овој свет, ајде мамичке уште малкуuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Детали од УЗВ преглед
2.12.2009 18:42:24   
Еца
Прекрасни детали од прегледотuser posted image Тоа се преубави вести мамичке Весничкеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Детали од УЗВ преглед
2.12.2009 22:19:50   
alex_mo
  Браво Весна за тебе и малата Јана и што поскоро да си се гушкате срекни и весели затоа што се супер поминало..Позззuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Детали од УЗВ преглед
2.12.2009 22:36:11   
Весна
Ооо, фала ви што ја споделувате радоста со нас! user posted image
А веќе ова малата Јана или јас како што си ја викам малово, не ми звучи најсоодветно, баааааш е бабачко.
Леле, та до крајот колку ли ќе нарасне user posted image тесто мамино.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Детали од УЗВ преглед
15.12.2009 16:26:23   
Maria
Da vi kazam denes bev na pregled.Me gleda doktorot na eho i mi veli:Sigurna li si deka ti e posleden termin 18.01?I jas se zacudiv.user posted image Vikam da taka mi rekovte.Veli pokrupno e i ne lici na 35 nedeli.Glavata mu e kako da e 37ma nedela.user posted image Si rekov: lele majko...user posted image A za toa sto dobivam bolki mi rece samo: AKO,se spustilo malku podolu,ama ke izodi mozebi uste 2 nedeli.Za toa vremeto ke pokaze.Ama osekam kako da mu se brza na moevo bebule.user posted image Samo da si pominam lesno i da bide se vo red,drugo nisto ne e vazno.A tesko e 2 650grama.Pa ne mi izgleda kilazava kako na krupno bebe.user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Детали од УЗВ преглед
16.12.2009 13:58:11   
Sanja
Денес и јас си го видов моето бебенце на УЗВ, се е како што треба, уште сега се свртело со главата на долу,
може му се излегува но рано е! И јас со нетрпение чекам да си го држам во раце моето бебенце!
Тешко е 1900 грама, влеговме во 33 недела!

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Детали од УЗВ преглед
16.12.2009 14:02:24   
mami
user posted image user posted image user posted image Само вие растете здрави и весели, па уште малку гушкањеееее

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?