|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детали од УЗВ преглед
3.11.2009 23:15:55   
Сани
и мене секој ден ми се чини дека ми се спушта стомакот а мм ми вели дека нема врска, ќе видиме што ќе кажат утре одиме во 14h ама како што се чека во државна ќе видам кога ќе се вратиме и ќе пишам обавезно!!!
се ќе биде во ред само си паничиме без причина user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 9:42:57   
happy mommy
На 30.10. бев на ехо , 15 недела бременост и ми кажаа дека е машко , бебуш беше убаво наместен со раширени ноџиња, ама од пуста желба да е девојче не го зимам тоа здраво за готово. Некаде почеток на Декември ќе одам на 4Д и таму да видам што ќе ми кажат.

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 9:55:31   
Сани
happy mammy само нека е здраво и живо ќе одите на друго ако е момченце! 

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 9:59:19   
happy mommy
И маж ми тоа рече ама како што му трганло до сега двајца мушкарци и ако идеме на трето може и тоа да е мушкарац и јас ќе полудам :)


(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 10:02:40   
Сани
да ама сите ќе бидат сонциња на мама и на тато user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 11:38:12   
Сани
Весна! Што направивте на контрола? Пиши кога ќе се вратиш Ве мислам!!!

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 13:05:42   
Medo
Ајде чекаме да видиме што биднало на контролите. И јас сум 35. недела сега. Ноќеска сонував дека сум прокрварела малку и дека почнала првата фаза од породувањето. Што ти е опсесија, хахаха user posted image

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 13:15:40   
Сани
одам да се истуширам и на контрола!!! ако ме нема цел ден сме останале user posted image ако не ќе пишам приквечер, држете среќа!!!
леле никојпат не сум била паничарка незнам што ми е!!!

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 13:38:26   
Весна
Еве не’ си дојдовме... Јана е гооолемо бебе, тешка е 2 200гр. и е со главчето надолу.
Не сум баш весела, ама па на раат сум што знам дека е добричко, гин. ништо лошо, ни загрижувачки не кажа, само напомена дека за 3 недели, во 35 недела следуваат брисевите и потоа ќе броиме :)
Ај што е големка, туку главчето некако и’ беше наназад поставено, ми изгледа ко неудобно да и’ е. Па не знам што да направам за да го помести главчето малку кон градите. Уф, ми е жал за малечкото ми. Мочла една, како така се наместила...

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 15:43:58   
alex_mo
   Весна не се преоптоварувај со замислени работи.Па сигурно на женската и е удобнол.Знаеш тие не се како нас,ако нешто не им е ок преткаат ,нешто ќе те наболнува,а кога ќе се родат се си кажуваат со плачење.Само биди ведра,бебињата тоа го чувствуваат.Знаеш како викаат среќна мајка-најсреќно бебе..

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 15:48:58   
mami
Весна не си ставај непотребни мисли во глава.Па сигурно на женската и е пријатно и убаво така.Знаеш тие не се адаптираат како нас ако нешто не е ок преткаат ,се бунат,а кога ке ни дојдат на овој свет - плачат.Така да ако ти немаш потешкотии нејзе и е сигурно најубаво...


потпишувам, ако не и е удобно верувај дека ти прва ке дознаеш или подобро кажано почувствувашuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 16:45:06   
ananikol
Eve samo sto stignavme od eho i dragi moi ringerajki jas seuste nemozam da si dojdam pri sebe od vozbudauser posted image user posted image user posted image .
Tri pati praevme eho,na prazna besika-i togas user posted image  bese svrten so glavceto nadolu i non-stop mrdase.Pa na polna besika (po pol saat)togas bese user posted image  na meseto legnato i pak celo vreme mrdase,pa posle pak na prazna besika i togas user posted image  lezese na grbceto pa se svrti stranicno.Skoro dva casa ostanavme na eho i seskoja cest za doktorot dodeka ne se uveri deka site merenja se vo red ne se otkazuvase.Bidejki bese vaginalno eho tretiot pat pocustvuvav i bolka no i jas sakav da bidam sigurna dekja e se vo red pa istrpev.Vazno deka so user posted image  e se vo red.
A,da, sega sme vo 12 nedela i dolgi sme 6 sm.


Happy mommy jas i ti sme  blisku,ti si 3 nedeli pred mene.Koga ke te snema ovde i koga ke ni pisis poraki od porodilno ke znam deka mene mi doslo vreme da se  spremamuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 17:22:52   
Весна
Е да деееее, а мене што маст ми вади со ноживања во дијафрагмата и ребрата?! user posted image
Само не ми беше убава слика во моментот кога ја гледавме, така со главчето наназад, па тоа ми остана во паметот. А до сега секогаш во движење ја фаќавме, а овојпат спиеше. Ама затоа сега и раце и нозе, се тегне, гајле си нема.
Ех, ајде сааааамо уште седум недели user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 18:36:08   
srekna mama
Леле Весна супер-ќе поминат како од шала,па тоа мало цуце што си го гледала како мрда,што те клоца сега .ќе си го држиш во рацеuser posted image user posted image user posted image .ајде уште малкуuser posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 18:50:45   
Сани
здраво дечки, само што се вративме и малку сум исплашена!!!
бебушот е во ред, малку е поголема отколку што треба но докторот ни рече дека нема доволно вода и дека тоа малку го загрижува user posted image рече да пратам дали се движи како и секогаш и во понеделник да отидам пак на контрола па ако е ситоацијата иста или полоша ќе ме задржат таму. Не се плашам 35та недела сме само да биде се во ред user posted image
имал ли некој вакво искуство до сега? да знам што ме очекува.

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 18:53:37   
srekna mama
мила немам такво искуство,но не се секирај,без паника,ќе биде добро,Следи ги движењата на бебушот,како што кажал докторот и ќе биде.user posted image user posted image user posted image user posted image Пиши како си

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 19:07:38   
mamabuba
luge jas sum 29 nedela od bremenosta a pred nekoj den bevme na eho i malata gospogica uste ne se spustila so glavceto nadolu,doktorkata veli ima vreme ke se spusti,vie sto ke kazete za toa?user posted image

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 19:18:41   
ananikol
Sani,nemoj dusicke da se plsis istiot slucaj bev jas nekad davnoo..user posted image  so sinceto koe e sega tinejdzer.Jas na krajot na bremenosta bev zdebelena samo 6 kg,a user posted image  se rodi 4.200 e pa sega racunaj kolku e vo se drugo..Isto taka nakrajot na bremenosta mi spomna doktorot sto me vodese deka poradi goleminata na bebeto e namalena kolicinata na vodata i odev 2 pati nedelno na kontrola za da ne se zamati vodata.Po deset dena odkoga pomina terminot se dogovorivme da pojdam na provokacii i se rodi user posted image  zdravo pravo-ljubi ga majkauser posted image user posted image .sega e 185sm.
nemoj da se sekiras,se ke bidi vo red,ke vidis.Nema mesto za panika,samo poleka so veli srekna mama..user posted image

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 19:21:46   
Еца
Сани не грижи се мила, се случува и тоа. Треба да бидеш среќна што навреме е откриено и ќе се следи, значи ако има потреба и порано да се породиш најважно е да бидете добро со бебето. Ај погледни вака, а да не видел докторот дека постои проблем со плодовата вода, автоматски проблеми и кај бебето ќе се јавеле, вака радувај се на секој ден, мисли позитивно и само добро да се заврши. Па ако треба и наскоро мекици да јадеме. Ајде тука сме со тебе и чекаме да не информираш како стојат работите.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mamabuba)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 19:24:04   
Сани
ти благодарам многу ananikol само да знаеш каква паника ме има фатено леле леле само се надевам дека се ќе биде во ред, цела бременост ја лежам и со серклаж сум ич не ми е мака за ништо само user posted image да биде здрав и жив.  

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 19:28:57   
ananikol
Ke bidi,ke bidi se OK,garantirano ke vidis.
Posle ke si baram mekiciiiii....
A i jas sum istiot slucaj i kaj mene ke ima leznje..

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Детали од УЗВ преглед
4.11.2009 19:54:57   
Весна
Еее Сани, викаш малку било поголемко... сигурно си е таман.
Еве јас сум 32 недела, а бебушот ми го мерат како за 34 недела да е, плодова вода си е таман, па ни двајцата гинеколози што ми ја водат бременоста ми немаат алармирано за големината. Во Систина, др. Димчев ми кажа дека не треба здраво за готово да ја земаме килажата на бебето, бидејќи не само што секое бебе е различно, туку и самите машини се различно подесени. Кај матичниов, пак, секогаш малава ми беше мерена за 200гр. повеќе отколку во Систина.
Ајде опушти си се и мази си го мешето уште некоја недела user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.11.2009 15:29:18   
Палешка РР
И ние само што си дојдовме user posted image , денес бевме и на прво ЦТГ. Јас кога се извозбудив, лелеееее user posted image , а Миа збесна user posted image
Тешка е 2200 гр и од докторката има чиста десетка user posted image




_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.11.2009 15:36:43   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.11.2009 16:13:43   
Палешка РР
Е да, ќе заборавев да ви кажам. Прстот од ногата си го пикнала в уста, акробатка една смешна user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?