|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 8:55:27   
mis.
АУууу сега стигнав на нет.Прекрасно беше,незаборавно како и секој пат.не очекував никакво разочарување бидејќи со рр такво нешто нема.Мило ми беше што се запознав со мама сара,калина28,пацувче,цаци20,маца25.....Маца25 нина е многу слатка па ќе ја правиме некоја снашкаuser posted image user posted image user posted image Наташа одлична домаќинка лижавчињата ептен се погодијаuser posted image И добра е идејата да се собираме на еднаш месечно а и игротеката ми се допаѓа дека има посебен дел за деца кај се оди без кондури.Адаптирана е и за мали деца дири и Стефан се изнаигра внатре.
Мами не се секирак кога го виде во мене на Мартин веднаш му се стопли душата.Не мопже да се замисли без брат му многу се сакаат ако некогаш знае и да некоја клоца да му даде,се во рок службаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 9:32:07   
mami
Мами не се секирак кога го виде во мене на Мартин веднаш му се стопли душата.Не мопже да се замисли без брат му многу се сакаат ако некогаш знае и да некоја клоца да му даде,се во рок службаuser posted image user posted image user posted image


хехех, ама душиче мислам дека мене ке ми удреше клоца зошто го имам во раце...сонценце..а клоци мора да паднат, да се знае кој е постарuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 9:43:50   
Maca25
Мис ќе се договориме ние user posted image user posted image треба почесто да ги дружиме, па кој знае може ќе се роди некоја љубов. user posted image

супер беше, само некако тесно, а ние со колички, торби, свашта.... следниот пат цела игротека за нас.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 9:46:02   
mami
Да да тоа дефинитивно. Кога дојдовме  дома Лука заспа ко топ, немаше сила ни да го пресоблечам, со плачки се беше...и цела ноќ не мрднаuser posted image

А Нина е сонце, има најубави очиња пу пу пуuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 9:48:05   
Maca25
убава на мама user posted image . и нина заспа одма и не се помрдна цела ноќ. се изначудив. треба изгледа јас секој ден да киснам по игротекиuser posted image  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 9:49:09   
mami
па да, сега се во таа фаза кога се им е интересноuser posted image user posted image user posted image мене ми се допадна, па од сега кога мм ке заглавува на работа тука ке си доаѓам со Лука. Ќе ви пишам, па кој сака може да ми се придружи

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 14:27:51   
Cacko
Eca aja ma stavi slikiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 14:30:16   
tereza
ајде,ајде сите што не бевме сакаме слики давајтеееееuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 14:37:50   
Natasha5
леле  колку ви завидувам ,колку сакам да се видиме.Ај нека помине зимава па ако има на пролет некоја дружба  се гледаме.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 14:52:53   
Еца
Па сакам и јас да ги ставам ама не можамuser posted image расипано ми е тоа џекчето на ком. и сега ниту слики можам да префрлам, нити камера на скајп да си уклучам ни усб да користамuser posted image ќе се симнам кај ТањаК подоцна и од кај неа ќе се обидам да ги поставам.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Да пиеме кафе :)
6.2.2010 11:06:11   
Калина28
Поздравче и од мене...преубаво си поминав, мм само се смешкаше, мислам дека ја доживеа и тој магијата на рр....немавме многу време да останеме..турбо од работа..следниот пат се надевам ќе имаме повеќе време да си изнаприкажеме...user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Да пиеме кафе :)
6.2.2010 21:04:05   
caci20
Eca uste cekame sliki

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Калина28)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Да пиеме кафе :)
6.2.2010 21:09:08   
BEBICA
I ja cekam da ve vidam

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Да пиеме кафе :)
6.2.2010 21:18:46   
Тивко
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Да пиеме кафе :)
7.2.2010 8:00:13   
Cacko
E Eca stvarno go preterauser posted image epten sakam da gi vidam fotkite,baska da mu se ispofalam na mm kako sme prosleuser posted image

(Одговор на членот Тивко)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Да пиеме кафе :)
7.2.2010 12:08:27   
Еца
Цацко да занеш јас колку се нервирамuser posted image и од кај ТањаК не успеавме да ги префрлиме, денес ќе одам кај друга комшивка да се обидам.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Да пиеме кафе :)
8.2.2010 0:07:18   
Tanja K.
Eca sto napravi so slikite.Jas mu spomnav na mm,i toj rece deka netrebal nikakov program sto spomna ti,Nesto da ne e do kabelceto:))))))))))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Да пиеме кафе :)
8.2.2010 12:29:26   
jovanka
Ajde sledno da izbegneme igroteka moze eve kako primer ima vo Prosvetno delo kako del za poseta na organizirani grupi da se zapoznaeme so knigite i toa e kako eden vid rabotilnica moze i vo Ramstor vo Kreativniot centar ovde se organiziraat i deski kursevi za izrabotka na predmeti od razlicni materijali i upotreba na razni tehniki ova e za malku pogolemite RR.Ajde i drugi predlozi....a koga ke se zatopli zadolzitelno organizirana poseta na Zoo.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Да пиеме кафе :)
8.2.2010 13:07:13   
zami
Najprvo da se izvinam sto ne ve druzev (a kazav) frka na rabota, bla bla, sorry.

Jovanka odlicna ideja, RR kako zaednica e odlicna za organiziranje na vakvi nastani, toa sto go spomna dava barem desetina temi koi mozat da se obrabotat kako akcii i druzbi, pa sekoj da se najde vo nekoja od niv, kako nekoja dopolnitelna aktivnost za soncata nasi nadvor od skoloto i gradinkata, a kako druzenje za onie koi se doma i ne odat vo gradinka.
Mislam deka site RR ke se soglasat ako treba i nekako da si gi samofinansirame vakvite proekti.
Znaci poseti na knizari, muzei, zoo, teatar, duri mozebi i institucii kako bolnici, vlada i sl.

Ova veke stana posebna tema user posted image user posted image .


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Да пиеме кафе :)
10.2.2010 9:48:55   
Cacko
Ecaaaaaaa,e sea stvarno go preterauser posted image user posted image user posted image
Jas glasam na drugoto druzenje da imame drug fotografuser posted image ,posto segasniov nesto zabusavauser posted image user posted image user posted image
vise se otkazav deka ke gi vidam slikiteuser posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Да пиеме кафе :)
10.2.2010 10:29:35   
mother 29
па вие само со еден апарат ли појдовте?user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Да пиеме кафе :)
10.2.2010 11:09:59   
Cacko
e ajde de,ova za pametuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Да пиеме кафе :)
10.2.2010 11:11:50   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
тоа за апаратот

а за цацко user posted image user posted image user posted image за новиот аватар

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Да пиеме кафе :)
10.2.2010 12:27:24   
mis.
user posted image
user posted image
Оваа нешто од мобилниот но не се баш чисти.


(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Да пиеме кафе :)
10.2.2010 12:29:30   
mis.
user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?