|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 20:48:50   
pacuvce
Еве ме и мене...Иако доцнев и за мене дружењето беше кратко,ама слаткооооооо...Поздрав до сите РР-ки кои беа таму...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 20:56:50   
Еца
да ги легнам децата па ќе пишам и јасuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 21:08:17   
April
Да, супер беше и мило ми е што се запознавме лично user posted image

Сепак face to face е поинаку, нели? user posted image

Да се дружиме пак...Калија многу убаво си поминала (иако не знаела кај кого сме на роденден user posted image )

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 21:10:48   
Cacko
Super si projdovmeuser posted image ,ve sakam site ringerajkovciuser posted image user posted image user posted image ,prekrasna mi e druzbata so vas i na nekoj poseben nacin me ispolnuva sekoja druzba so pozitivna energija
imase eden kup ringerajki koi sefte gi vidov,posto ja na sekoj sobir idam,vise dosadna stanavuser posted image ,bi sakala sekoj nareden pat uste po nekoja nova da moze da dojde,pa da ja doziveat atmosferata

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 21:12:48   
penelopa
Lele me iznasmea...baš mi e milo što ste si pominale ubavouser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 21:14:31   
STRUMFETA

user posted image

< Поракaта ја уредил STRUMFETA -- 4.2.2010 21:15:27 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 21:21:43   
mami
јухууу еве меuser posted image Како и секој пат супер дружење...Лука си помина екстра, не го ни видовuser posted image ама затоа си ги гњавев Елена, Нина, Стефан...Мое јавно извинување до мартин кој помисли дека ке си го носам Стефан домаuser posted image user posted image Мис се надевам мирно заспа :) Секојпат си поминувам убаво со сите вас.Драго ми е што ги видов пак Боцко, Мис, Мила на мама, Еца нормално, Тања К, па што ги запознав Маца 25, Наташа, Калина 28, Јованка, Април, Цаци 20...простете ако заборавив некој...Прекрасно во секој случај и дефинитивно трбеа да си најдеме едно место кое ке си биде наше и најмногу ке ни одговара и ке си се собираме секогаш таму...
Ве гушкам сите..и замијте си ги дечињата со крстена водичка да не ги урочивме од толку фалење

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 21:33:59   
Cacko
da ne zaboravam nekojuser posted image user posted image user posted image mene li be mamiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 21:37:35   
pacuvce
И мене...user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 21:46:56   
mami
Леле бе па...извинете..а се мислев и мислев и ете..а оперската дива не ја заборавив а мајка иuser posted image user posted image user posted image извинете ме..еден памет тоа ти е..

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 21:51:10   
caci20
Super pominavme, eden kup pozitivni licnosti i eden kup zlatca na edno mesto. Sekoj so svoja prikazna. Epten ubav pomin, sledniot pat doaga i Petar.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 21:56:47   
Julie1
Супер дружење значи, баш ми е криво што не успеав да бидам со вас денес, да видам како традицијата на прекрасни РР дружења продолжува.

Како ви се допаѓаат налепките подарени од Боцко и маичките подарено од Анушка?

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 21:57:38   
BILE.F
Сега баш кога се уклучив сакав да ве прашам како си поминавте!?
Ама читам, било супер!
Не се сомневам во вас, и вашата позитивност и друштвеност!user posted image user posted image user posted image
Многу ми е криво што не ве запознавuser posted image лично, ама се надевам во друга прилика!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 22:12:43   
Maca25
Супер беше, ептен ми е мило што ве запознав прекрасни рингерајки!!! Нина беше многу мирна и збунета, се умори од гледање и дома кга дојдовме одма си заспа, среќна.
едвај ја чекам  следната средба!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 22:37:39   
Tanja K.
Eve komentar i od mene.Bese PREKRASNO,najubavo.Narednata druzba pogolema i pomnogubrojna so novi i "stari" ringerajki.
Mislam deka mojata Elena epten se izigra i toa so na April kerkata(mislam taa bese).Otkako si dojdovme i pisuvavme domasno postojano se zboruva samo za toa.Kolku mi bese mamo ubavo na mene,no gledam deka i tebe ti bese super so mnogu tetki tamu.HAHAHAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I navistina mi bese super so mamickite nasi.Pozdravce.
P.S. Koga Eca ke gi stavis slikite????

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 22:52:50   
melody
Blaze si vi luge.Mnogu mi e milo sto ubavo ste si pominale i bi sakala navistina da sum i jas del od vaseto sledno druzenje.Aj najprvin da dojdam doma vo Skopje pa ako nesto organizirate sredba uste od sega se prijavuvamuser posted image (najverojatno mart ili april doagam se zavisi koga ke mu dadat odmor na maz mi od rabota)user posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 23:26:21   
jovanka
Odlicna druzba!!Eve eden predlog bidejki prostorot na igrotekata bese mnogu pozitiven sledniot pat da ni ja otstapat celata ne samo delceto za posetiteli na dnevniot prestoj tuku cela igroteka za da mozeme vo mnogu pogolem broj da se sobereme.Mnogu mi e milo sto ve zapoznav i da ne zaboravam blagodarnost do maickite od Anuska i nalepnicite od Bocko.Super ste site!user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Да пиеме кафе :)
4.2.2010 23:33:07   
Еца
Не можам да ги ставам сликите имам нешто проблеми со ком. user posted image утре во комшии ќе се гребам да фи префрлам и поставам. Инаку супер беше, но од сега поорганизирани и дефинитивно мора да си најдеме наше место каде постојано ќе бидеме.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 7:46:27   
Mila na mama
Вчера беше стварно супер. Треба барем 1 месечно да се собираме. Ќерка ми презадоволна, јас си се одморив во супер друштво и кафе.
Сааакамммм паааааааааааак!!!!user posted image


_____________________________

love u all

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 7:58:20   
arh_diz
Mnogu mi e milo sto ubavo ste si pominale

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 8:05:15   
mami
Нато..тебе убаво ти дојде да си седиш опуштено а?user posted image user posted image user posted image го поддржувам предлогот- еднаш месечно  РР собиранкаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 8:13:15   
natasha
Vi blagodaram na site sto dojdovte,mi bese mnogu drago sto ve zapoznav(konecno)malku me izvadivte od *pamet*user posted image user posted image user posted image user posted image no sledniot pat ke bidam malku ponabildana za da mozam da ve pregrnam siteuser posted image user posted image user posted image Inaku mozete da dojdete koga sakate i se nadevam deka Eca ke stapi vo kontakt so mojot pretpostaven,za da imame use podobra zabava i organizacija,i ke mi bide milo dokolku igrotekata vi stane vtoriot dom na uste mnogubrojni nezaboravni druzenjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image LOVE YOU RINGEJAJA!!!!!!

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 8:15:13   
Iva
Гледам одлично сте си поминалеuser posted image user posted image user posted image . Мнооогу ми криво што не можев да дојдам, се надевам наредното собирање ќе биде што поскоро за да можам да ве видам сите. Ми недостасувате мнооогу. Бацки до ситеuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 8:15:29   
jovanka
Natasha se pokaza kako prava domakinka uste ednas goooooolema blagodarnost!

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Да пиеме кафе :)
5.2.2010 8:19:01   
profesorica
Епа и мене ми е криво што не дојдов ама следен пат нема да ви ескивирам!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?