|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
13.9.2010 10:26:43   
little girl
ne znam dali e prasanjevo za ovde ama ne najdov posoodvetna tema. Dali nekoj imal problemi so hemoroidi i kako se ublazuvaat. 32 nedela sum i mi izleze ogromen hemoroid sto ne znam kako da go ublazam, boli ne se izdrzuva user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
27.9.2010 14:48:15   
petra27
Prasaj vo apteka imaat za razni tipovi...vo zavisnost od toa dali krvari ili ne,dali e vnatresen ili nadvoresen.... 

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
13.10.2010 14:47:29   
mosa
jas koga bev bremena imav strasno mnogu strii.tolku mnogu me cesase stomakot sto duri ne mozev da izdrzam duri po stomakot imav i rani.navecer koga ke si legnev osekav kako mravki da me lazat.potoa se mackav so bekutan maslo zauser posted image .i se smirija ili so pavloviceva.moze bili sto i toa i toa pomaga .isprobano.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
14.10.2010 9:25:20   
anedespo
ЈАс се поправив во бременоста 22 кила и се мачкав со лосион Витамин Е од Зегин. Не ми текнува фирмата не е скап. Немав ниту една стрија освен на градите. А за второто не се мачкав или ретко со павловичева маст и ми се појавија 3-4. А за целулит да не зборам. Слаба сум а имам и отсекогаш сум имала, ама се мачкав со на Нивеа Гудбај целулит и ми се намали. И тоа после една недела (се намалија грутчињата не се изгуби скрос)

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
14.10.2010 12:54:10   
AnnaMolly RR
Јас од 3 месец почнав да се мачкам по стомакот со павловичева, демек за да не ми се појават стрии. А бе луѓе буквално секоја ноќ мачкав по пола кило павловичева на стомакот и бутовите. И жива среќна бев што до 9 месец не ми се појави ни една стрија, си викам супер, се спасив од стрии. Ама две недели пред пораѓање ми се појавија милион стрии на стомакот. Како преку ноќ да ми излегоа. Ептен се изнервирав. Сега се мачкам со масло за избледување на стрии од Еуцерин, демек малку од малку се повлекувале. Како да не, жими мајка. Цело шишенце го потрошив и исто како да не сум се мачкала. Ништо не помага против стрии, тоа е генетски и наследно. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
14.10.2010 12:55:46   
AnnaMolly RR
А, да, имам и испукани капилари, само на левата нога. Се мачкам со Алвен маст и Хепатромбин и мислам дека полека полека се повлекуваат. Сега имам неспоредливо помалку отколку во бременоста.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
14.10.2010 13:40:17   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Сега се мачкам со масло за избледување на стрии од Еуцерин, демек малку од малку се повлекувале. Како да не, жими мајка. Цело шишенце го потрошив и исто како да не сум се мачкала. Ништо не помага против стрии, тоа е генетски и наследно. 


Само со сончање делумно ќе се покријат АнаМоли...нема лек.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
14.10.2010 15:19:42   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Сега се мачкам со масло за избледување на стрии од Еуцерин, демек малку од малку се повлекувале. Како да не, жими мајка. Цело шишенце го потрошив и исто како да не сум се мачкала. Ништо не помага против стрии, тоа е генетски и наследно. 


Само со сончање делумно ќе се покријат АнаМоли...нема лек.
Kozmeticki mozat da se koregiraat bar mene taka me izvesti ginekologot.Seuste po poragaj ne sum bila na kontrola narednata nedela ke odam i ke vi pisam kakov e tretmanot



_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
14.10.2010 17:26:29   
AnnaMolly RR
Не дека нешто ќе ги сончам, и така не планирам да носам дводелни купачи user posted image
Само на стомакот ми се, на нозете немам.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.11.2010 16:23:29   
eskada
ima lek nemoj da jadis soleno

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.11.2010 16:34:32   
eskada
zaso da ne nosis dvodelen kupak????pa i jas imam strii ne e neso nenormalnooo mislam deka gresis

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
5.12.2010 18:38:43   
Natuska85
Го прашам мојот доктор со што да се мачкам против стрии и ми кажа да не купувам разни креми само со павличева маст да си се мачкам пошто тоа дали ќе ми се направат стрии најмногу зависело од кожата дали била еластична или не.Е сега сака да ве прашам ...прво купив една маст во розево кутивче па негде прочитав дека оригиналната павличева била најдобра.Ја купив ама грдо мириса.Вие која ја употребуватеuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот eskada)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
5.12.2010 18:57:16   
Beatris
Natushka jas ja koristam orginalnata pavloviceva, stvarno gadno mirisa ama vikaat deka e najefikasna, dobro e sto mirisot ne drzi mnogu i brzo vetree, jas dodavam masleni AD kapki vo nea, po edno sisence vo sekoja i ja mesam (vo posledno vreme tesko se naogjaat vo apteka user posted image ), ama site vikaat deka toa e najefikasnata kombinacija. Jas se mackam cela sekoja vecer pred spienje

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
7.12.2010 10:00:45   
Calypso
Јас сум веќе во 26 недела, сеуште немам стрии иако стомакот многу ме чеша. Се мачкам со бадемово масло и елдена млекото од КАМ, супер ми е сега за сега. Инаку против стриите ја препорачуваат свинската маст, можела да се купи рафинирана, во аптекиве ја имало. Јас не сум ја побарала.
А да ве прашам, флеките под очите со што ги третирате? Дали тие ќе се изгубат после бременоста, или ќе останат? Денес ги забележав, не се многу воочливи, како ситни точки (изгледаат како испукани капилари), ама мене ми пречат. Со што ги мачкате ако ги имате?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
16.12.2010 15:06:18   
jasmina18031990
Pomirete se so striite user posted image i jas se mackav so original pavloviceva +AD kapki i nisto ne mi pomognaa sega stomakot da mi go vidite mi e celiot katastrofa user posted image user posted image user posted image . Sega sum 37-4 i ne mi puka poveke ama toa sto se napravi nema vrakanje user posted image


_____________________________

[image noborder]http://www.tickerclub.com/cache/ec49d2e031.png[/image]

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
16.12.2010 15:13:54   
Maca25
јас се мачкав со бекутан масло, а за стомакот посебно користев и вазелин со невен. не мис е појавија стрии. Сега целулит има и кај што сум мислела дека не може да се појави, ама што да му правам...треба вежбање.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот jasmina18031990)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
16.12.2010 15:19:25   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

јас се мачкав со бекутан масло, а за стомакот посебно користев и вазелин со невен. не мис е појавија стрии. Сега целулит има и кај што сум мислела дека не може да се појави, ама што да му правам...треба вежбање.


Каков е тој вазелин со невен?

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
16.12.2010 15:22:34   
Maca25
Кремата може да ја најдеш во секоја аптека ( ја има во онаа студентската што ти е до работа), кажи само вазелин со невен. Некаде околу 80 денари беше. Мрсна е, нормално за вазелин, нема мирис и треба малце време да се упие. Ама јас мислам дека ме спаси оваа крема.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
16.12.2010 15:22:48   
jasmina18031990
ИЗВОРНА ПОРАКА: eskada

zaso da ne nosis dvodelen kupak????pa i jas imam strii ne e neso nenormalnooo mislam deka gresis
I jas mislam isto kako tebe, vo momentov imam eden kup strii i na stomak i na noze i na gradi ama MM veli deka voopsto ne mu smetaat i sekogas obozava da se tusira so mene kako nikogas pred da ostanam bremena. Jas se grizam samo za negovoto mislenje za mene a nego ne mu smetaat, za drugite voopsto ne mi e gajle.


_____________________________

[image noborder]http://www.tickerclub.com/cache/ec49d2e031.png[/image]

(Одговор на членот eskada)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
16.12.2010 18:50:44   
rina13
27 nedela sum i nemam nikade strii do dusa i stomakot mi e mal,se mackam so pavloderm  od doctors ima vo nea i aloe vera i AD,cisto preventivno.vo sustina se e do elasticnosta na kozata...poznavam mn luge sto koristele preparati od po 100 200 evra dzabe,mn e i vazna genetikata pa ako vasata majka nemala problem so strii mn verojatno e deka nitu vie nema da imatae

(Одговор на членот jasmina18031990)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
16.12.2010 22:04:20   
jasmina18031990
ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

27 nedela sum i nemam nikade strii do dusa i stomakot mi e mal,se mackam so pavloderm  od doctors ima vo nea i aloe vera i AD,cisto preventivno.vo sustina se e do elasticnosta na kozata...poznavam mn luge sto koristele preparati od po 100 200 evra dzabe,mn e i vazna genetikata pa ako vasata majka nemala problem so strii mn verojatno e deka nitu vie nema da imatae
Vo pravo si jas poznavam zeni od rabota sto ne prevzemale ama bas nikakvi merki za striite i sega stomakot mu e kako nikogas da ne rodile a jas i pokraj se sum katastrofa isto kako majka mi ama ne mi e bitno i da se nerviram striite pak ke bidat na stomakot si se pomiriv veke


_____________________________

[image noborder]http://www.tickerclub.com/cache/ec49d2e031.png[/image]

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
25.12.2010 19:40:11   
mamamoni
Јас во текот на цела бременост се мачкав со павловичева и со маслиново масло воопшто не ми се појавија стрии но бев поправена само 8 кг. во текот на цела бременост и милсам дека и тоа има голема врска.

(Одговор на членот jasmina18031990)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
27.12.2010 10:46:47   
jasmina18031990
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamamoni

Јас во текот на цела бременост се мачкав со павловичева и со маслиново масло воопшто не ми се појавија стрии но бев поправена само 8 кг. во текот на цела бременост и милсам дека и тоа има голема врска.
Vo pravo si mozebi i kg imaat golema uloga vo seto toa jas sum premnogu popravena od 63kg sega sum 39nedeli i imam 85kg. Katastrofa!!!!!


_____________________________

[image noborder]http://www.tickerclub.com/cache/ec49d2e031.png[/image]

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
12.1.2011 11:20:16   
Lara2224
Ah.. gledam vekje nekoe vreme nikoj ne e aktiven na forumov... verojatno site se pomirile so faktot deka striite ke se pojavat ili ne bez razlika dali ke prevzemes merki ili ke si se opustis. Jas sum 12 nedela, se mackam so se so ke vidam uste od 8-9 nekade. Ne mozam nikako da se pomiram so faktot deka za sest meseci ke izgledam loso.... Najbitno mi e detenceto da mi e zdravo i zivo, pa uste edno i posle ke se pravi sto ke se pravi. Gledajki ja majka mi jas ke bidam so strii od gradite pa se do kolena.... si gi imam na kolkovite uste od pubertetot, malecki i bledi, i toa samo zaso se zdebeliv 3-4 kila vo rok od 2 godini.... a sega so ova tempo na debeleenje (gradite mi stanaa ogromni a vekje pocnuva i stomaceto da mi se zaobluva) ne znam sto ke bide.... Ako nekoj znae nesto efikasno neka pomaga, otsekogas sum imala mnogu ubavo telo, kosata otsekogas mi bila mazna i sjajna bez nikakvi preparati, ama sklonosta kon pojavuvanje na strii mi e ogromna...mora da ima nakakva preventiva....

(Одговор на членот jasmina18031990)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
12.1.2011 11:23:22   
Lara2224

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lara2224

Ah.. gledam vekje nekoe vreme nikoj ne e aktiven na forumov... verojatno site se pomirile so faktot deka striite ke se pojavat ili ne bez razlika dali ke prevzemes merki ili ke si se opustis. Jas sum 12 nedela, se mackam so se so ke vidam uste od 8-9 nekade. Ne mozam nikako da se pomiram so faktot deka za sest meseci ke izgledam loso.... Najbitno mi e detenceto da mi e zdravo i zivo, pa uste edno i posle ke se pravi sto ke se pravi. Gledajki ja majka mi jas ke bidam so strii od gradite pa se do kolena.... si gi imam na kolkovite uste od pubertetot, malecki i bledi, i toa samo zaso se zdebeliv 3-4 kila vo rok od 2 godini.... a sega so ova tempo na debeleenje (gradite mi stanaa ogromni a vekje pocnuva i stomaceto da mi se zaobluva) ne znam sto ke bide.... Ako nekoj znae nesto efikasno neka pomaga, otsekogas sum imala mnogu ubavo telo, kosata otsekogas mi bila mazna i sjajna bez nikakvi preparati, ama sklonosta kon pojavuvanje na strii mi e ogromna...mora da ima nakakva preventiva....

s

kaj so pisuvakosata, mislev na kozata user posted image

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?