|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
3.6.2011 21:49:35   
Calypso
ИЗВОРНА ПОРАКА: Lidina

Calypso, zosto ne se preporacuvaat anticelulitnite kremi pri doenjeto? Pa ako se mackame so se i sesto protiv strii vo bremenostauser posted image sodrzat li nekoja stetna sostojka tie kremi? jas pak mislam aj da se porodam pa ke se frlam na rabota da go saniram celulitotuser posted image



Па поради кофеинот што го содржеле, и мене не ми беше јасно како тоа. Знам дека кофеинот е силен стимулатор, па разбирам да беше штетен кремот ако го јадевмеuser posted image , а вака преку кожата.... не знам user posted image . Сепак, не сакав да ризикувам, јас ни кафе не пијам сега дури дојам, ниту во бременоста пиев, па ај можам да се стрпам уште некој месец.

< Поракaта ја уредил Calypso -- 3.6.2011 21:51:54 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Lidina)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
3.6.2011 22:14:05   
Lidina
Jas od kafeto ne se otkazav user posted image normalno so dozvola od ginekologot. Pusti merak za kafe ne me pusta vo bremenosta:) Ako se stetni kremite ne e problem bi se strpila uste godina denauser posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
4.6.2011 9:10:41   
AnnaMolly RR
Можно ли е од топлово време пак да почнат да ми се познаваат испуканите вени?
Еве вчера се гледам на нозеве и малку како да ми се потемни.


< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 4.6.2011 9:13:37 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
4.6.2011 9:12:28   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

fala ti mnogu;-)
eve denes bev na doktor mi rece maticnata od ponedelnik da odam na transfuziologuja obavezno,i da pijam mnogu c vitamin vo tekot na denot...... i kaj mene e na stapaloto ama samo na levata noga i gore nad kolenoto na mekoto......daj boze da se povlecat da ne ostanat vaka temni kako modrici....



Да, мене ми зедоа крв и докторот ме прегледа дали ме болат, до кој степен се испукани...


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
4.6.2011 9:37:22   
arh_diz
Jas nosev specijalni corapi i super pominav so nozete.Se svariv vo niv no vredese

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
7.6.2011 10:58:57   
Annet
eve me, bev na transfuzija vo bolnica,me pregleda doktorkata i mi zemaa krv ,mi napravija trombo test,izleze deka se e vo red..
i ajde neka e taka,bile povrsni kapilarite,i uste ke se prosirele,normalno bilo od tezinata ....
i taka mi prepisa edna mast hepatrombin i b-compleks i poveke c vitamin vo denot...pa ke vidam kako ke bide,so bese do mene napraviv pa sega natamuuu sto saka neka e ;-)))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
7.6.2011 15:35:24   
vanessa30
Zdravo na site, eve ja mojava situacija:
Celulit eden kup imam na noze, na zadnica kako raste stomakot i tie paralelno so nego. Strii na gradite sum imala i predhodno uste vo pubertet mi se pojaveni, ama fala bogu sega za sega na stomakot nemam strii ali redovno pred spienje se mackam (stomak, butovi) so Becutan so neven  (so zolto kapace) pomrsen e i ja pravi kozata poelasticna.
Kapilari uste nemam ispukani po nozete ama moze uste mi e rano.
Pozdravce

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
15.6.2011 3:03:19   
bombica
Mene preku nok mi se pojavija strii i sto mi e mnogu cudno samo na desnata strana od polovinata do zadnikot, levo i na stomakot nemam nitu edna. Isto na desno pod zadnikot mi se pojavija modrici, majka mi i snaa mi mi vikaat deka bile ispukani kapilariuser posted image .A celulit....imam za izvoz user posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
15.6.2011 3:18:11   
Carelija
Za zal  od iskustvo i jas mozam da ti kazam deka modricite se ispukani kapilari user posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 11:12:11   
@Mila@
Mamicki koi kremi gi koristevte protiv pojava na strii na stomakot za vreme na bremenosta..znam deka se e individualno..no koga vishe se mackam i slapam so krema sakam da e neshto efikasno.jas koristam Eucerin protiv strii i do sega e oki ama mi e pri kraj masloto i se mislam dali da si kupam od istoto ili ima neshto podobro,inaku sum 26 nedela so prilicno malo meshe taka da ne znam dali od masloto nemam strii ili deka ushte e malo meshevo?!??!?user posted image

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 12:05:28   
kuklica
istovo me interesira i mene @Mila@ ako moze nekoj da mi kaze i koga e najdobro da se pocne so mackanje posto jas sum 13 nedela veke a uste ne sum pocnala i neznam sto e najdobro ja prasav doktorkata a taa mi vika ke prasas vo apteka tie znaat podobro pozz

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 12:07:03   
Џесика
Јас на почетокот, се мачкав со Хипп масло за трудници, ама последните 2-3 месеци шлапав се што ќе ми дојде при рака user posted image комбинирав од Хипп маслото, некогаш крем од невен, некогаш кантарион, некогаш обично млеко за тело или павловичева... буквално се што ќе ми дојдеше при рака ставав, на стомакот немам ниедна стрија, ама затоа на задникот после пораѓај бев хармоника user posted image и покрај тоа што се мачкав и таму... ама за бргу време ми исчезнаа.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 12:11:20   
@Mila@
Jas od 12 nedela si se mackam ... zs imav nekoja pretstava deka ke bidam golema trudnica i za sekoj slucaj... ama stomakot mi porasna vo poslednive 2 nedeli za da pocne vishe da mi se primetuva deka sum bremena.Nema nishto losho vo toa da se mackash osobeno ako imash suva ili normalna koza... ama verojatno e bitno so sto... na 45 stemeni ni na kraj pamet mi e da se mackam so pavloviceva so AD kapki zs ke treba 8 saati da se upie.

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 12:22:31   
Mihaela 2010
Јас за време на бременоста се мачкав само со павловиќева на стомакот и нозете и бутовите,и немав ни една стрија ,кога се породив ми искоција во внатрешниот дел на нозете а на стомак немам ниту една..

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 12:23:31   
vida
Bev mnogu debela trudnica...ma ogromna.Od pocetok sto se na mackav za da ne ,,ispukam,,.Dodeka bev bremena na stomakot i ne se poznavaa bas mnogu a i sega nemam mn na stomakot.Ama zatoa na nozete imam premnogu.I da znaete deka strii se pojavuvaat mnogu posle poragjaj.Kolku pari davav za kremi dodeka bev trudna i se bese mislam djabe.Se e do kozata ako imate elasticna koza nema da vi se pojavat mnogu,a ako imate cvrsta koza kako mojata...ama aj se tesam so moeto soncence user posted image

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 12:23:46   
dostickage
nisto od navedenovo.ne se mackav so nisto i nemam nisto eve i posle malce poveke od edna godina.
ama se popraviv samo dva kilogrami :(

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 12:27:58   
dostickage
Jas nosev specijalni corapi i super pominav so nozete.Se svariv vo niv no vredese


haha i jas nosev takvi preventivni ama se zeznav mesto br 39 jas zedov 38 ne pretpostaviv deka nogata vo bremenosta malku mi se zgolemila pa cesto mi pukaa :)))

na kraj gi frliv po nekolku perenja :)

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 12:50:49   
Natasa981
Jas imam strasni strii ama samo na gradite, zasto mislam deka naglo mi porasnaa i mi ispuka kozata..Inace, jas sum si kriva, kasno pocnav da se mackam i mozebi zatoa i gi imam.Se mackam so mlekoto na Mustela,mnogu e ubavo.

< Поракaта ја уредил Natasa981 -- 26.8.2011 12:52:33 >


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 12:54:41   
@Mila@
Kade moze da se najde kolekcijata na Mustela vo apteki ili da baram po cosmo ili unique?? Ima neshto specijalno za bremenost ili najnormalna krema e??

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 12:58:17   
Natasa981
Mila, ja ima vo site apteki,jas ja kupiv od Zegin. Pobaraj mleko,potocno krema za neguvanje na trudnici (protiv strii i celulit) i odma ke ti ja dadat,inace se vika `9 Meseci` , taka nekako.. Imas pomalo i pogolemo pakuvanje,pogolemkoto se isplaka poveke. Toa e otprilika se na Mustela za trudnici.


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
26.8.2011 13:13:54   
@Mila@
Tnx ..ke si kupam popladne pa ke vi pisham efekti naskoro

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
27.8.2011 12:19:05   
kuklica
Lele jas vcera vo zegin praav za mustela kremata protiv strii i celulit bese 1650 den edno malecko tubice user posted image i iskreno mnogu mi se vide i si kupiv krema od neven germanska za omeknuvanje na kozata i rastegnuvanje pa pisuva i na nea deka e za trudnici ke vidime kako ke se pokaze ili pak si ostanuva ona ako treba da ispukas odnosno ako ti se takvi genite ke si ispukas ako ne so nisto da ne se meckas i nema da ispukas kako sto mi kaza vcera komsivkata koga i kazuvav za kremata deka so nisto apsolutno ne se mackala vo bremenost i nema ni edna strija a drugarkami vo germanija najskapite kremovi gi koristese i lom e kutrata napravena

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
27.8.2011 19:18:05   
mila mama
Јас за време на бременост се мачкав со оригинална павловиќева и навистина не испукав, а мислам дека сум склона кон стрии. Се разбира дека влијаат гените и хормоните, но исто така и наглото зголемување или намалување на килажата може да предизвикаат стрии.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
27.8.2011 19:48:41   
Annet
ee jas eden kup kapilari na levata noga inav venite ke mi puknea, se porodiv eve sega malku imam ne se ni primetuvaat a mnogu se plasev.za strii da vi kazam se mackav so pavlikeva,i od Sanosan maslo,prezadovolna sum od taa kolekcija,ni edna strija nemam na stomakot,probajte ja ima po aptekite,jas od bebe saem ja kupiv koga imase germanska firma e.mnogu sum zadovolna.pozz

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
28.8.2011 15:31:36   
blond
Цел стомак ми е со стрии кои ми излегоа кога влегов во 9ти месец. А цела бременост се мачкав user posted image и за џабе.
Сега цел стомак ми е шарен, плус растегната кожа (многу се поправив во бременоста, а сега нагло ослабев) која е многу одвратна.
Сега ништо не се мачкам, едвај ми текнува дека треба да јадам, а не па и на моето меше да мислам. Едноделен костим за капење и ајт со здравје.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?