|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
6.2.2012 13:03:44   
AneLav RR
Срцка, решение му е само ласер ништо друго. Можеш да пробаш и со Контратубекс, ама мислам дека трајното решение е ласер. Поздрав!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
6.2.2012 14:11:44   
Annet
kako so sum pisala i pak ke pisam SANOSAN ULJE ZA STRII najdobro nesto,jas nemamni e dna strija ni celulit nisto....od srce preporacuvam inma da se mackata 5-6 meseci;-)obavezno po tusiranje......
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ee jas eden kup kapilari na levata noga inav venite ke mi puknea, se porodiv eve sega malku imam ne se ni primetuvaat a mnogu se plasev.za strii da vi kazam se mackav so pavlikeva,i od Sanosan maslo,prezadovolna sum od taa kolekcija,ni edna strija nemam na stomakot,probajte ja ima po aptekite,jas od bebe saem ja kupiv koga imase germanska firma e.mnogu sum zadovolna.pozz


(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
6.2.2012 15:15:13   
janevab
Sanosan uljeto za strii po aptekite ke go najdam li??? pozzz

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.2.2012 10:40:39   
janevab
da vi kazam sanosan ulje ne najdov , ama zemav na menta melem za strii mi go preporacaa kako najdobar a i mnogu go zimale pozzz do site user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот janevab)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.2.2012 10:50:16   
AneLav RR
Луѓе погоре ви напишав во форумов смеса против стрии за време на бременост што ја прават во аптеките и наводно сигурна била. Сестра ми е фармацевт и јас си се мачкам па ќе видиме. А после за да зараснат стриите , не знам, мислам дека за тоа само ласер пшомага. Па подобро спречити него лечити!!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот janevab)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.2.2012 11:36:25   
mila28
ИЗВОРНА ПОРАКА: janevab

da vi kazam sanosan ulje ne najdov , ama zemav na menta melem za strii mi go preporacaa kako najdobar a i mnogu go zimale pozzz do site user posted image user posted image user posted image

I jas koristev menta melem i eucerin ulje, bev prezadovolna do 38 nedelauser posted image ...od 38 do 41   ispukav po cel stomak, mene stomakot mi bese dosta golem. Eve  i sega mesec ipol kako sum porodena seuste se mackam so eucerin i primetuvam kako pobleduvaat...mozebi i mi se pricinuva od pusta zelbauser posted image user posted image


_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот janevab)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.2.2012 12:12:53   
Annet
sanosan vo Veles sekade go ima vo sekoja apteka.

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.2.2012 12:15:12   
stela
Dali nekoj ima iskustvo so sklerizacija na popusteni veni?!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.2.2012 13:01:47   
janevab

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28



I jas koristev menta melem i eucerin ulje, bev prezadovolna do 38 nedelauser posted image ...od 38 do 41   ispukav po cel stomak, mene stomakot mi bese dosta golem. Eve  i sega mesec ipol kako sum porodena seuste se mackam so eucerin i primetuvam kako pobleduvaat...mozebi i mi se pricinuva od pusta zelbauser posted image user posted image

mila28 znaci epten me utesi user posted image aj ke vidam so ova kako ke bide pa ke zemam i na eucerin jas pred toa se mackav so bademovo ilje ama od pozadi cela sum ispukana lom sum a 24 nedela sumuser posted image kaj mi e krajot ....

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.2.2012 14:49:50   
mamicki
ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Луѓе погоре ви напишав во форумов смеса против стрии за време на бременост што ја прават во аптеките и наводно сигурна била. Сестра ми е фармацевт и јас си се мачкам па ќе видиме. А после за да зараснат стриите , не знам, мислам дека за тоа само ласер пшомага. Па подобро спречити него лечити!!


Mackajte se za vreme na bremenosta so kremi kolku mozete i nemozete user posted image , oti striite ne se lekuvaat ni so laser.Moja koleska se interesirase za laserski tretman na strii kaj d-r Ancevski i i odgovorija deka ne pravat takvi tretmani bidejkji rezultatite pri lasersko tretiranje strii bile povekje od skromni.

< Поракaта ја уредил mamicki -- 10.2.2012 14:50:13 >

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
11.2.2012 12:22:20   
Dimana
Sanosan uljeto nikade go nema ,pa si zedov Eucerin pa ke vidime ali kako sto pocnalo nesakam da pomislam na stomakot sto ke bide se mislev i za Mustelata ali mi se vide nekako skapa 1600 za 150 ml pa sega zdravje ako treba da ispukam nisto nema da spreci .

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
28.3.2012 0:30:15   
Cipi Ripi
Denovive primetiv deka mi se pravi edna strija na stomakot, a se mackam redovno so kremi protiv strii. 35 nedela sum, uf valjda nema da se napravat poveke do kraj.

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
29.3.2012 14:44:26   
creska81
Сеуште не сум проверила на своја кожа, но некои имаат добро искуство од мачкање со свинска маст..на градите и стомакот. Малку звучи "мрсно", но велат ефикасно user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
30.3.2012 12:54:48   
teona cvetkos
i jas

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
11.4.2012 17:25:57   
Bub!
Во недоумица сум дали да почнам да го користам против стрии во бременост на Dr Theiss Невенов помаз. Составен е од екстракт од невен во подлога од природна свинска маст. Знам дека е многу добар за зацелување на рани, изгореници и слично....но не сум сретнала до сега некој да го користи во бременоста. Какво е вашето искуство? Дали сте слушнале некој да го користи?
п0з

(Одговор на членот teona cvetkos)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
14.4.2012 12:51:02   
ana mari
zenski jas vo tekot na bremenosta ispukav mn i sega si baram resenie... pred eden mesec kupiv edna ulje kako sto mozam da primetam toa ulje mi gi namalila striite..... onie sto se na po4etok od bremenosta neka si ja kupat jas ke probam da stavam slika stvarno mn pomaga

(Одговор на членот Bub!)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
14.4.2012 13:01:42   
ana mari
zenski eve go najdov se nadevam deka ova ulje go ima i vo makedonijahttp://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/alverde_home/alverde_produkte/produkte_koerperpflege/produkte_koerperreinigung_jedehaut/4944/alverde_koerperpflege_mamaglueck_koer

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
14.4.2012 13:03:12   
ana mari
http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/alverde_home/alverde_produkte/produkte_koerperpflege/produkte_koerperreinigung_jedehaut/4944/alverde_koerperpflege_mamaglueck_koerperoel_wilde_malve.html%3bjsessionid=28DFA349727D7490AE65A83076A54110.hpworker1

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
14.4.2012 13:03:56   
majka na eva
и јас во бременоста добив многу стрии,не на мешето,туку на градите и задникотuser posted image ,ама искрено да ви кажам ништо не ми помогна.се мачкав кремови и мазови во бременоста и после пораѓај,ама немаше фајде.затоа ви велам од искуство не тросете си ги залудно парите.колку и да е скап кремот,фајде нема.а немојте ни да жалите бидејќи тоа што ни се случува во бременоста,сите тие деформации на телото кои нам не ни се допаѓаат,всушност мора да се случат бидејки такво е мајчинството.но сепак прекрасно.а лек нема кој што сака нека вика.

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
14.4.2012 14:34:44   
ana mari
и јас во бременоста добив многу стрии,не на мешето,туку на градите и задникот ,ама искрено да ви кажам ништо не ми помогна.се мачкав кремови и мазови во бременоста и после пораѓај,ама немаше фајде.затоа ви велам од искуство не тросете си ги залудно парите.колку и да е скап кремот,фајде нема.а немојте ни да жалите бидејќи тоа што ни се случува во бременоста,сите тие деформации на телото кои нам не ни се допаѓаат,всушност мора да се случат бидејки такво е мајчинството.но сепак прекрасно.а лек нема кој што сака нека вика.
ne si vo pravo ima lek samo sto ete ne mozeme da go najdeme...... sigurna sum vo toa posto na mm rodnina pa nekoja nejzina prijatelka se izlecila od striite so nekoja krema i ne mora da znaci dekas naj skatata krema e sekogas po kvalitewtna eve ovaa jas sto ja koristam e 3€ pa mi gi smali striite

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
5.6.2012 8:27:47   
Dimana
Pocelo je ahhhh nema spas od niv ,vecera za prvpat vo 33 nedela pocna da primetuvam na dolniot del od meseto edvaj gi vidov se razocarav i si poplakav im posakav dobredojde i sto pobrzo da si odat se mackav so Eucerin ama nema spas toa e .

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
15.8.2012 14:00:11   
strelec85
Zdravo na site.
Nova sum ovde no sekogas ve chitam. Sakam da ve prasam dali nekoj e zapoznaen so nekoi kremi i gelovi sto gi nudat besplatno na prirodna baza bile i veke kaj nas se 5 god. prvo te proveruval dermatolog pa ako sakas gi koristis ako ne ne, ako ima nekoj sto gi koritel ili pak znae nesto za toa ve molam pisete da se informirame sto i kako e dali e dobro ili ne pozz

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
15.8.2012 14:04:12   
Barbicki2
nemam slusnato za takvi kremi,ama znam so maslinovo maslo ako se mackas se sprecuvalo pojava na strii vo bremenosta

(Одговор на членот strelec85)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
15.8.2012 14:12:01   
strelec85
mene dr. mi gi kaza toj se izboril za negovite pacientki da gi koristele besplatno, eve denes mi se javija ako sum sakala da odam, a nekako si vikam da ne si eksperimentiraat nesto pa da si prasam, a najcudno od toa mi e sto kaj gi koristis besplatno na kraj ti isplakale 20.000 den kako niven korisnik neli e malku cudno

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
15.8.2012 14:35:24   
Barbicki2
aaa da mislam inaku nekoj imase pisano ovde za tie kremi za strii i plus pari ti davale.neznam valjda ne se stetni,sto imaat vo sostavot?

(Одговор на членот strelec85)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

iminja
stefi@

koe ima najveke vi se dopaga

luka (42%)

viktor (21%)

teodor (20%)

leonid (17%)


Број на сите гласови: 230

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!