|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
15.8.2012 14:49:36   
strelec85
neznam sto imaat utre planiram da odam da vidam pa ke pisam sto i kako

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
15.8.2012 23:02:22   
amateuress
spored ova sto go zboruvate toa bi trebalo da e farmcevtska kompanija sto vrsi testiranje na nov proizvod, pa ima plakja na tie sto go korisiti (uslovno receno) kako zamorcinja. ima lugje sto ziveat od toa.

toa e praksa na sekade vo svetot so novi lekovi, gi dobivas besplatno i plus dobivas nadomest i potpisuvas deka sekoj kontra efekt sto ke se pojavi go prifakas i nemas pravo da ja tuzis kompanijata za steta bez razlika kolku seriozni reperkusii imas.

e sega dali bremenosta e vreme za takvi eksperimenti.... jas ne bi rizikuvala, iako ne veruvam deka krema protiv strii bi mozela nesto strasno da napravi.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
16.8.2012 12:07:19   
strelec85
Potpolno se soglasuvam so amateuress, se mislev cel den sto da napravam dali da odam ili ne i na kraj odluciv da ne odam, ke si gi koristam drugite isprobani kremi pa kolku ke pomognat tolku

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
16.8.2012 17:50:32   
Bilence2
So drugi zborovi kazano"dermatoloski testirano" e epitetot sto taa kompanija se obiduva da go dobie (kupi). Potpolno se soglasuvam deka bremenosta ne e soodvetna sostojba vo koja nekoj bi se podvrgnal na takov cekor. Jas ne bi go napravila nikogas. Za striite vo dvete bremenosti koristev DEVA krema za strii, so toa sto vo prvata bremenost nemav nitu edna strija posle poroduvanjeto, a sega so vtorata se pojavija. Lek za strii nema, samo prevencija e dobro resenie.

(Одговор на членот strelec85)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
31.8.2012 17:41:28   
babyblue
ne gi procitav site postovi pa ne znam dali ova mu se slucilo na nekoj drug ama mio se sluci mene i ne mozam da poveruvam. Od prviot den koga doznav deka sum bremena znaev deka ke moram da se mackam so pavloviceva i ad kapki zatoa sto sestra mi cela ispuka i celiot stomak i bese kakoso ognovi. so taa misla rigorozno se mackav so se, pavloviceva, AD kapki, eucerin, duri i so svinska mast. Denta koga me primija vo bolnica za poraganje mozam gordo da kazam deka nemav ni edna edinstvena strija. se porodiv so carski i tie 4,5 dena dodeka bev vo bolnica mi bese sube da se fakam za stomak zatoa sto ne go cuvstvuvav najverojatno od anestezijata. koga si dojdov doma 5tiot den se izbanjav prespav i vecerta jako me cesase stomakot, sabajleto vidov deka celiot mi bese ispukan. Znaci mene mi se pojavija strii otkako se porodiv najverojatno zatoa sto prestanav da se mackam tie 5 dena. krivo mi e zatoa sto nikoj ne mi kaza deka treba da se mackam dodeka da se vratam vo normala. eve sovet za idnite mamicki ne prestanuvajte so mackanje dodeka ne pominat tie famozni 40 dena od poraganjeto.user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.9.2012 0:31:26   
Maria
Јас воопшто не се мачкав,а ни пак втората бременост,па немам ниту една стрија.Мислам дека е до кожата.А тоа дека ти се појавиле после царскиот,мислам дека тогаш кожата се собрала и како резултат на тоа се појавиле стрии,а не зошто не си се мачкала тие 5 дена.user posted image Ама мислам дека има гелови за намалување на стриите на кожата откако ке се појават,па пробај мачкај се можеби ке ти поминат.Ништо страшно.user posted image

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.9.2012 0:33:50   
Maria
Мислев, ни во првата ,ни во втората бременост*...сум испуштила user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.9.2012 12:24:37   
anastaska
Sakam da prasam dali slusnala nekoja ringerajka za pienje gel od aloe vera za detoksikacija?? Jas slusnav edna verzija na moja drugarka bratucetka i piela i deka i pomognalo vo izbleduvanje na striite a podocna i za nivno isceznuvanje (se razbira ne na site). Jas veke sum na kraj od bremenosta i moeto iskustvo so strii e strasno vo 5-tiot mesec pocnav da raspukuvum preku nok na zadnicata i nozete,lom sum se do podkolenicite(iako se mackav so se sto slusnav),a na stomakot nemam nitu edna strija iako mi e ogromen,ama znam deka po poroduvanjeto i tamu ke gi imam :/ Ocajna sum ama sto da se pravi,neka dojde na svet bebusot pa ke barame nekoj spas i vo plan sum da se konsultiram so doktor za ovoj gelov od aloe vera.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.9.2012 15:35:47   
Maria
Анастаска,здраво, не сум слушнала за гелов,знам дека има за мачкање,некои,но незнам за овој што се пие.user posted image Една моја другарка така распука,беше катастрофа,плус мај месец се породи,а имаше и по нозете,до долу,цело лето го помина во тренерки и потенки панталони,зошто беше катастрофа,нејзините тој период беа црвени и дебели,ужасuser posted image .Но после некој месец почнаа да и се повлекуваат,се намалија и речиси исчезнаа.Е сега незнам дали е кај сите таке,но ете,кај неа беше така.user posted image

(Одговор на членот anastaska)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
2.9.2012 14:25:07   
anastaska
Fala Maria,malku se utesiv.I moite se takvi crveni debeli i strasni za gledanje,duri pocnav da se pomiruvam so pomislata deka nema veke plaza i odmor za mene,no sepak potajno se nadevam barem deka ke izbledat bidejki za isceznuvanje znam deka nema sansi.Pozdrav

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.12.2012 11:17:32   
zzaa
jas imam mnogu stri cel stomak mi e lom se mackav so se sto cuv i procitav po internet ama misto ne mi pomogna.i sega mi ostana strite ne veruvam deka ke se povlecata

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.12.2012 12:03:27   
Bethany
Јас имав огромен стомак во бременоста, али огромен, сите мислеа дека се близнаци, а бебето се роди 2950 user posted image
Никаде ми не е испукал. Ама затоа во бременоста бутките и газот ми беа прошарани со такви јако црвени линии што беа одвратни за гледање. Еве сега ги снема. Дури едвај се приметуваат тие белите, незначително мало. Како што вежбам така ми се кожа уште повеќе затегнува и подобра е ситуација.
Мислев дека нема шанси да ги снема, ќе станат бели, ама еве добро е. Стомакот го мачкам со таа розова детска витаминска крема (павловеќева што ја викаме), веќе пред крај се мачкав со хипп масло за трудници. Не знам до што ќе да е, ако е генетски тогаш стомакот би ми бил сав исечен како на мајка ми, не знам може на татко ми сум user posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
5.12.2012 21:31:56   
noddy2008
Zdravo, me interesira dali nekoj imal problemi so prosireni vaginalni veni vo bremenosta? Zabelezav nababruvanje na desnata vaginalna usna, no mislev deka se kondilomi, sega ginekologot mi rece deka se raboti za prosireni veni. Na drugo mesto nemam nikade. Sakav da prasam dali nekoj drug imal vakov problem, dali ne e problem pri prirodno poraganje i dali isceznuvaat posle poragajot?

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
16.4.2013 11:21:40   
Annet
noddy2008 mene mi se pojavija mnogu kapilari i mi otekuvaa venite vo bremenosta,isto na samiot poragaj mi pukna vena,koja mi nababruvase,i me zakrpija na lice mesto,znaci i po poragajot eve po 20 meseci jas ima problemi so venite na levata noga,od pekumerkata tezina vo bremenosta toa mi ostana posledica.se mackav so masti ama ne pomagaat.denes ke pocnam da pijam Venoks ,toa e lek vo kumanovo go pravele vo bilna apteka,pa ke vidam dali ke ima rezultati.kako se zatopluva poveke bolat venite....
mene kaj sto mi se pojavija vo bremenosta tamu ostanaa,i tie veni me bolat..ne se plasi i da pukne ka zasijat i toa e...
ИЗВОРНА ПОРАКА: noddy2008

Zdravo, me interesira dali nekoj imal problemi so prosireni vaginalni veni vo bremenosta? Zabelezav nababruvanje na desnata vaginalna usna, no mislev deka se kondilomi, sega ginekologot mi rece deka se raboti za prosireni veni. Na drugo mesto nemam nikade. Sakav da prasam dali nekoj drug imal vakov problem, dali ne e problem pri prirodno poraganje i dali isceznuvaat posle poragajot?


(Одговор на членот noddy2008)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
9.9.2013 19:59:36   
slonce1103
user posted image на колковите, задникот, половината стрии и целулит имам за извоз,а само 31 недела сум, што ли ќе биде до крај незнам.Се тешам дека нема да ми се направат и на стомачетоuser posted image Се мачкам само со млеко за тело од нивеа, а сакам да земам некое млеко или масло против стрии но незнам што да купам бидејќи секоја мамичка има различно искуство.Дополнително е тоа што досега сум поправена само 18 кг и се мислам како ќе ја симнам и килажата. Се тешам дека после бременоста ќе исчезнат и стрии и килата, иако знам дека не е возможно(барем не кај мене). Се мислам дали да земам од кремата на мустела или на еуцерин. Што мислите вие, оти јас сум во недоумица.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.9.2013 11:01:25   
sandriana RR
Мене не ми се појави ниту една стрија на стомакот - се мачкав до дома припремена крема од Павлодерм, бадемово масло и крема на база на ланолин (онаа за испукани брадавици што е, не ми текнува на името). Сето тоа измешано во поголема кутија и секоја вечер мачкање.
Секако, организмот треба да се хидрира и од внатре, па пијте доволно вода, и внесувајте омега3,6.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот slonce1103)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.9.2013 13:32:59   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: slonce1103

user posted image на колковите, задникот, половината стрии и целулит имам за извоз,а само 31 недела сум, што ли ќе биде до крај незнам.Се тешам дека нема да ми се направат и на стомачетоuser posted image Се мачкам само со млеко за тело од нивеа, а сакам да земам некое млеко или масло против стрии но незнам што да купам бидејќи секоја мамичка има различно искуство.Дополнително е тоа што досега сум поправена само 18 кг и се мислам како ќе ја симнам и килажата. Се тешам дека после бременоста ќе исчезнат и стрии и килата, иако знам дека не е возможно(барем не кај мене). Се мислам дали да земам од кремата на мустела или на еуцерин. Што мислите вие, оти јас сум во недоумица.


Јас се поправив многу во бременоста, исто така 18 кг. имав оооогромен стомак, сите мислев близнаци да носам, ама ниту една стрија немам. Само се мачкав со таа павловиќева розова, мислам на галафарм дека е.
Се мачкав редовно, значи после секое туширање.
Ми се појавија стриите на бутините и на задницата, ама тоа токму поради тоа што се здебелив, и продолжив да се мачкам и таму, пред крај користев тоа масло за бремени на Хипп и можам да ти речам дека мислев ќе бидам катастрофа на тие места, ама еве сега воопшто ги немам user posted image
Ептен неколку што остана, ама не се страшни... Додека бев бремена беа такви црвени и многу грдо изгледаа, а сега навистина едвај се приметуваат неколку. Не знам до што ќе да е, мислам најмногу до еластичноста на кожата.
А немој веднаш со таков став дека е невозможно, навистина ќе биде невозможно ако така мислиш, бидејќи се може да се среди. Килограмите ќе изгубиш со пороѓајот, со доењето, тоа што не изгубиш, ќе вложиш напор да ги снема, со вежбање, исхраната, многу течности.
Мислам дека на кожата и треба нешто многу помрсно од млекото за тело, не дека и тоа ќе е гаранција да нема да ти испука кожа некаде, ама сепак е подобро. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот slonce1103)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.9.2013 15:09:16   
slonce1103
Фала Bethany ме утеши малкуuser posted image Со павловичева маст понав да се мачкам, а денес ќе одам да купам и масло од хипп па да ввидеме што ќе биде.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.11.2013 16:01:40   
vezilka RR
Мене не ми се изгубиле стриите од првата бременост уште, сега што ќе биде, којзнае.. Имам едно масло за стрии многу ефикасно, летото го пробав и навистина почнаа дас е губат, арно ама ми се појави алергија и го баталив. Сега пак го пробав, дса видам, и пак ми се појави алергија, значи треба скроз да го баталам. Итно ми треба ефикасно средство за стрии, па повелете, кажувајте..

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 1.11.2013 16:02:03 >

(Одговор на членот slonce1103)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
2.11.2013 11:17:00   
marchi
mene mi se pojavina duri vo poslednata nedela pre da se porodam.no sepak se pojavija a se otepav od mackanje,i eve 7 meseci pominaa stomakot mi se sobra no striite nekoi isceznaanekoi stojat,i sega lek za strii posle poroduvanje???user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
2.11.2013 13:51:03   
Мамичка85
Mene kaj sto odam na kozmeticar mi kazaa deka svinska mast bila najefikasna samo sto zenive ne ja mackale deka mirisa i e mnogu mrsna zatoa se macka pred spienje ako ne odis nikade za podobro da upie user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
2.11.2013 15:50:13   
Annet
Imam pishano za strii .Jas se mackav so masloto na Sanosan.Nemam ni edna stria......

user posted image


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 2.11.2013 17:54:01 >

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
2.11.2013 17:55:39   
Felly RR
Е па ајде user posted image , активирајте се по темите, па може вие ќе си го добиете пакетот производи од Саносан. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
2.11.2013 19:25:56   
Annet
NAjiskreno da vikazam na saemot za deca sto bese vo 2011 prv pat ovaa kolecija ja kupi,jas sum mnogu zadovolna ja preporacuvam na site:))PA kolku sto dozvoluva kerka mi da sedam tuka,tolku ke bidam aktivna:)))
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Е па ајде user posted image , активирајте се по темите, па може вие ќе си го добиете пакетот производи од Саносан. user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
3.11.2013 1:22:30   
Snowhite RR
Еве еден домашен лек за стрии на кој налетав на нет

Природен мелем против стрии – неверојатно успешен!
Posted by: BabinLek in Ваши лекови - читатели препорачуваат October 9, 2013 0 231 Views

Изматете 3 жолчки од јајца кои пред тоа не смеат да бидат чувани во фрижидер.
striiСо постојано мешање со пластична лажичка додадете 2 супени лажици масло од кантарион, супена лажица масло од шафран (шафриника), пет капки лимонов сок и три капки тинктура од невен. За цело време мешајте со пластична лажица.
Мелемот за стрии се нанесува во тенок слој, со помош на широка четка на местата зафатени од стрии. По половина час истуширајте се, и потоа во тенок слој нанесете крема за регенерација на кожата.
Третманот преименувајте го 2 пати неделно. Резултатите се видливи по 3 недели.

Ако најде некој масло од шафран и тинктура од невен нека каже или ако знае каде може да се најде, би го направила рецептов зашто стомаков ми е катастрофи

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?