|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Чистење во домот
24.12.2013 16:20:53   
Defne90 RR
Fala Tanja za sovetot so venis probav izleze cel flomaster.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Чистење во домот
22.5.2014 10:55:00   
Mila mamicka
Јас сама си чистам по дома. Некако немам верба дека некој друг ќе ми исчисти како што си чистам јас, и од таа причина го правам тоа самата. Искрено не ми смета. Гледам да чистам навечер, кога син ми ќе се успие, или преку викенд денски, пак кога тој спие. Не си одземам од времето со него, така што ми одговара овој начин. Е како ќе биде со две деца, ќе видиме кога ќе дојде време.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Чистење во домот
22.5.2014 11:01:35   
Defne90 RR
И јас си чистам сама.ПОнекогаш кога спијат децата а понекогаш пак ги оставам на некоја од бабите да ги чува додека јас чистам по дома.Е сега друг не плаѓам за да ми чисти,ама ете се случува често некој од домашните да ми помогне,кога маж ми кога баба кога мајка ми или свекрва ми.И си успеавм да си наваксам за среќа и така е во мене самата си имам највеќе доверба кога се работи за чистење.Јас како знам да си исчистам и да си префатам никој не може.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Чистење во домот
22.5.2014 11:16:33   
Bethany
Богами, да имам пари за фрлање, ќе платам жената него како.
Јас не можам да замислам тоа како викате, ако јас не исчистам, ко да не ми е исчистено user posted image
Па чистење е чистење.
И овој малиот стан, па ми е тешко и многу време одзима, куќа да имам, сигурно би викала некого од време на време во помош за генералка.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Чистење во домот
22.5.2014 11:23:12   
Defne90 RR
добро може така велам дека ми помагаат домашните во чистењето кога се прави генералка де.А инаку секој ден човек да чисти се си има по нешто.И прашина и да се усиса и ред други работи.Може и јас кога би била сама и би немала никој околу мене би платила некому да ми подзачисти.Ама пак и кога има кој децата да ми ги пригледа не гледам зошто би трошела пари за тоа.Невработена сум и по цел ден морам да си наоѓам занимации по дома.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Чистење во домот
22.5.2014 11:30:47   
bucko mal
Koga ke se vrabotam sigurno ke zemam zena da mi pomogne za cistenje po doma.Zasega ne mi odgovarauser posted image
Inaku mm mi rece deka moze da zemam zena I sega po moznost da doajga koga jas sum na skolo a on e domauser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Чистење во домот
22.5.2014 11:55:59   
Dilina
Последен пат викавме жена за чистење дома, пред месец дена... два дена чистеше, не дека беше мн прљаво, него неможеа муабет да се изнаправат со свекрва ми и затоа... за памет си научив, поарно сама фати си, или ако неможеш или си презафатена остај за друг ден... а друга жена дома не.. само поради тоа што тешко се наоѓа човечна жена што ке дојде и стан од 60 квадрати ќе ти го исчисти во еден ден без проблем...

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Чистење во домот
22.5.2014 12:34:11   
bucko mal
ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

nemozam da najdam tema kolku e dnevnica za cistene po kuki potocno apartman.....mi treba hitno plissssssssssssssssss



ИЗВОРНА ПОРАКА: Goddess*

Zavisi od kvadraturata na apartmanot,megutoa znam prosechna dnevnica zemaat(otprilika)okolu 1000 denari za od 50m2 pa nagore



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Чистење во домот
22.5.2014 13:05:37   
mommy_angels RR
Јас колку што знам земаат 1000 ден за 8 часа па колку исчисти тоа време,толку.Може не звучи добро,ама ако се работи за сериозна фирма се си излегува супер професионално.Моја блиска личност од скоро имаше една жена и многу е задоволна

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal RR

Koga ke se vrabotam sigurno ke zemam zena da mi pomogne za cistenje po doma.Zasega ne mi odgovarauser posted image
Inaku mm mi rece deka moze da zemam zena I sega po moznost da doajga koga jas sum na skolo a on e domauser posted image

Хихихихихи малку оф топик,ама мојов така ја виде козметичарката на една пријателка и ми рече ќе ме части целосен третман,ама под услов да дојде кога и тој е дома или кога јас не сум дома user posted image user posted image user posted image .Ова второво повеќе му одговарало user posted image

< Поракaта ја уредил mommy_angels RR -- 22.5.2014 13:09:42 >

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Чистење во домот
2.12.2014 13:21:05   
scared RR
Сама си чистам не ми е тешко еднаш два пати годишно да направам генералка, а онака еднаш неделно чистам со правосмукалка, прашина бришам, вецето два до три пати неделно го чистам, прозори еднаш месечно. Не се луксузирам да плаќам жени за чистење, искрено и немам, ама и да би имала не би фрлала пари за нешто што можам сама да го завршам.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Чистење во домот
2.12.2014 13:25:52   
caciana
Nie doma sme 2 zeni , jas i majka mi i taka da nema potreba da plakame zeni za cistenje user posted image . 3-4 pati pravime generalka niz cela kuka , a inaku sekoj den ima metenje so pravosmukalka , brisenje prasina , nekolku pati nedelno cistenje na kupatiloto, i sekoj den sekoj svojata spalna soba si ja sreduva user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Чистење во домот
2.12.2014 13:26:57   
Malecka23
Posigurno mi e sama:).Malku po malku ke se iscisti a i plus znam kade sum gi krenala stvarite.JAs sum Bog da cuva covek koga nekoj nepoznat ma i poznat mi cepka po moja sopstvenostuser posted image .Ehe so 1000 ke idam frizer nokti ova ona:))

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Чистење во домот
2.12.2014 13:28:07   
Kvisko
Јас имам жена за чистење зашто не можам сама да постигнам се што треба, а сакам да ми е чисто и средено. Доаѓа еднап на две недели и чисти се убаво. Некогаш требна после неа и јас нешто да поминам ама поаро помош отколку се сама да работам зашто нема да имам време за ништо со моево работно време и обврски.
Јас во тие две недели останува да средувам по малку колку да не е премногу нечисто (прашина некаде, правосмукалка, wc набрзинка). Инаку сме двајца па и не прљаме нешто многу и немам потреба секој ден да чистам.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Чистење во домот
2.12.2014 13:35:33   
Hopeful RR
Ве читам и гледам само Bethany и јас слично размислуваме user posted image Јас па би си скратила кафе или искачање на сметка на тоа да не чистам. Ни доаѓа жена дома еднаш на 3-4 недели, и досега сме многу задоволни. Би било подобро на 2 недели да доаѓа, бидејќи сме само двајца и не валкаме многу, но ни доаѓа скапо, па затоа вака. Плаќаме 800 ден, ништо не изместува, се си е кај што сме оставиле, и кога ќе се вратам од работа, свети. Нормално, ние самите дома средуваме садови, алишта, перење и пеглање по потреба, и тоа се поделени обврски, но за други работи - не.
И плус исто ми е дали јас сум исчистила или некој друг - да не моето исчистено нема да се извалка за два дена? user posted image Ич немам намера да се замарам за прашинки некои и да си го потрошам животот во чистење и рибање, подобро да се прошетам во парк за тоа време, да си работам или да читам.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Чистење во домот
2.12.2014 13:37:49   
Kvisko
Hopeful и мене пиши ме во таа група која време би троела на поубави работи од чистење по дома.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Чистење во домот
25.11.2015 17:18:07   
marchi
da sum na rabota i da sum zafatena so nesto drugo bi platila zena da mi iscisti no badijaldzija sum user posted image pa cistenjeto mi e rabota,plus i deteto go vklucuvam vo domasnite obvrski kako smukan jeto diplenjeto... samo imam eden problem,tesko mi e da gi otstranam ckrtanicite od penkalo od garniturata,ili ne sum iscistila so soodveteno sredstvo ?user posted image ?

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 66
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?