|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Перење ќебиња
25.3.2010 9:54:35   
mother 29
како ги перете ќебињата во времето на пролетно чистење?
јас тие од Марко и не дуплите ги ставам во машина без последна центрифуга,ама што е со дуплите кои не ги собира во машина за перење?
ги газите во када?!некое посебно средство имате или стандарт прашок и омекнувач!?

ајде совети и начини..
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Перење ќебиња
25.3.2010 9:57:36   
caci20
Jas gi nosam na hemisko za 250 den mi gi pravat top.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Перење ќебиња
25.3.2010 9:58:30   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ама што е со дуплите кои не ги собира во машина за перење?
ги газите во када?!некое посебно средство имате или стандарт прашок и омекнувач!?

ајде совети и начини..



кај мама, нејзината машина се' собира user posted image мери мерино е user posted image сте го пробале?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Перење ќебиња
25.3.2010 9:58:58   
Cacko
mene i dupli kebinja i prekrivaci mi bere vo masina pa sama si gi peram

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Перење ќебиња
25.3.2010 10:01:18   
BILE.F
И јас ги перам во машината на 30степени, ми ги собира!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Перење ќебиња
25.3.2010 10:03:16   
matushka
Nie imame mashina za perenje i susenje na Indesit, pere 6 kg, suhi 5 taka da i jorgan sobira vo nea, ne samo kebinjauser posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Перење ќебиња
25.3.2010 10:03:35   
BEBICA
I jas vo masina gi peram imam brz progran za 30 min na temperatura od 30 stepeni.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Перење ќебиња
25.3.2010 10:05:41   
majka 79
gi peram vo masina edinacnite, a duplite kaj majka mi. nejzinata masina e pogolema.
se nerviram sto nemozam i joranite vo masina da gi isperam pa ja macam majka mi da gi pere vo kada.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Перење ќебиња
25.3.2010 10:07:30   
vezilka RR
Јас у машина на 30ка за пола саат и готови се..А дупли немам не користам..

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Перење ќебиња
16.5.2010 16:51:54   
niki
Денес се искилавив со дуплото ќебе од спалната. Две недели го шуткав и му се мислев што да му правам како да го исперам. Го вртев, го сучев во машина не ми го собира иако ми бере 6 кг. И во када го перев, или подобро речено успеав да го намокрамuser posted image Ене го уште се цеди, тешко е ко слон неможам да го дигнам да го спрострам да се суши и ќе го оставам до утре. ааааааааа 
Најкриво ми е што не ја видов темава порано поим немав дека можело ќебе да се носи на хемиско, да не се мачамuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Перење ќебиња
17.9.2010 22:52:19   
mama26
prolet i esen.znaci 2 pati godisno.lesnite vo masina.teskite gi gazam.....user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Перење ќебиња
17.9.2010 22:55:11   
lukas
pomalite ako mi zamirisaat na nesto kako so imam osetliv nos i na zima gi peram a ona duploto go peram 2 pati godisno,posto e golemo,i go ostavam eden den da posedi v kada,posle so tri vodi go gazam ubavo,i toa ne e perenje ama aj da se reci...heheh..pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Перење ќебиња
25.10.2010 23:18:46   
anebebe
ma kakvi noze kakvi race ,user posted image kaj nas masinata sobira se i sesto pa taka se zavrsuva vo nea duplo malo golemo alal da i euser posted image peram i vo zimo i vo leto koga kako imam potreba ,iako za ovie epten dupli i golemi kebinja praktikuvam koga e toplo

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Перење ќебиња
25.10.2010 23:22:23   
Viktori
машина, прашак, омекнувач. Ќе го напикам, па ако треба и со нозе ќе ја затварам вратата од машината user posted image
Ако треба да го газам, не го ни купувам.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Перење ќебиња
26.10.2010 1:16:00   
amelbebe
najiskreno i jas si butam se vo masina i kebinja i jorgani i pernici,totalno se vo pravo si ako treba da go gazam ic ne go kupuvam

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Перење ќебиња
26.10.2010 8:53:08   
vezilka RR
Па нормално у машина..не ми паѓа на памет некако поинаку. Ставам течен детергент да ни ми остануваат траги и чича-мича, готова е прича user posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Перење ќебиња
26.10.2010 10:21:21   
strelec 8
a sto da pravime nie sto nemame takvi golemi peralni,a i nemamae kadi tuku tus kabini.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Перење ќебиња
26.10.2010 10:29:30   
tea
I jas nemam golema masina za perenje, tuku standardna pa pikam se vo nea. Dupli kebinja obavezno peram vo masina. Masinata e taka polna do vrv, ama fala bogu do sega nemalo problem. Normalno so tecen detergent da ne ostanuva prasak.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Перење ќебиња
26.10.2010 10:33:35   
lila_mk
i jas gi peram duplite vomasina,ama imam edno ekstra duplo sto ne go sobora eptem e golemo i toa go nosam na hemiso za 250 den ne se isplati cel den da go kisnes vo kada.

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Перење ќебиња
26.10.2010 12:56:34   
Anushka
ахххх, бе девојки.... ама сум уморнннааааа
ноќеска овој пост го читав последен и цела ноќ сонував како перам куп ќебиња на рака...user posted image

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Перење ќебиња
28.11.2010 1:52:28   
Maca25
Имам 4 тенки ќебиња, и тоа се оди во машина. Намернос е тенки купени, за да се преат во машина. Не ни помислувам да газам нешто у када. А и немам када, само туш user posted image Ќебињата не ги ни користиме, топло е со нив. Имаме тенок прекривач и со него цела зима спиеме.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Перење ќебиња
12.12.2010 0:54:06   
suzeto
sve vo masina....i jas imam edno duplo sto edvaj go sobira vo masinata ja zatvaram na sila,lele ke si ja rasipam pa ke peram sve na race a ne samo toa edno kebeuser posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Перење ќебиња
12.12.2010 1:13:49   
lukas
duploto veke ne go koristam ama moravme da gokoristime posto samo se tepavme so mz mi,spievme so dve mali i jorgan,pa veke nemozam na race ke peram a v masina i so noze da turkam ne vlegva dgabe inace da imase i mala sansa da vleze ne skokam kako ulava v kada so nozete ..user posted image ,sega sum raat site mi se mali i koga malku kako sto rekov ke mi zamirisa ajt u masina pa koga ke se isusi neka se isusiuser posted image ,

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Перење ќебиња
12.12.2010 15:22:24   
Pepelaska *
Користиме само две мали , мм се покрива со нив и ги перам во машина,мајка ми ми се запна да ми дадела дупло ( што ќе ми е ) а и да го земам ќе го  носам на хемиско немам сила да перам ќебе на рака

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Перење ќебиња
12.12.2010 16:18:03   
lukas
e i mene talka me zafrkna svekrvami na taman za spalnata i si ja zedov beljata za na raka zatoa sega ne go koristam poke pa ajde so vreme e na raka da peramuser posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?