|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Книгата што ме воодушеви е ...
15.3.2013 8:58:06   
Џесика
Захир!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Книгата што ме воодушеви е ...
15.3.2013 8:59:23   
dostickage
Umetnosta na vojuvanjeto - Sun Cu

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Книгата што ме воодушеви е ...
15.3.2013 9:02:46   
mama_06
,,Кујна,, - Лили Прајор
,,Единаесет минути,, - Пауло Коељо
,,Регтајм во Симла,, - Барбара Клеверли
,,Кодот на Да Винчи,,- Ден Браун

Многу ми се убави и книгите на Агата Кристи со Х.Поаро и на Сер Артур Конан Дојл за Шерлок Холмс.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Книгата што ме воодушеви е ...
15.3.2013 9:05:48   
Gardenia
Ловец на змејови - Халед Хосеини,
Тунел-Петре М.Андреевски
Индиго Бомбај-Јагода Михајловска
Нарцис и Златоуст-Херман Хесе

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Книгата што ме воодушеви е ...
30.3.2013 20:01:12   
Gwendolin
Читав многу, ги обожавав Агата Кристи и Сидни Шелдон, потоа Гордост и предрасуди ми беше омилена, па Коелјо и други во тој стил дури не ми се здосадија, Хесе секогаш го потчитнувам, Стивен Кинг ми е симпатија за озбилно, а читам негова книга, заборавам и да јадам и да спијам.
Многу ми е жал што Тери Пратчет не е преведен на македонски. Имам едно 30 книги од него на бугарски и српски и сите ги обожавам! Навидум изгледаат детски, фантазија, измислен свет, а се пародија на многу дела, на секојдневниот живот, на буквално се, полни со хумор(англиски хумор), , на оригинален малку сатричен начин напишани, толку изгледаат детски, а во секоја книга има некоја мисла, поука што те тера некои места да ги препрочиташ повеќе пати. Не се за обожаватели на љубовни драми и трагедии.

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Книгата што ме воодушеви е ...
2.4.2013 10:23:19   
deluxe
НА ПРВ ПОГЛЕД-Н.Спаркс, прекрасна книга ме остави без здив,буквално насловот е опис на целата содрзина,се изгледа на прв поглед поинаку , воодушевена сум од книгава топло ви ја препорачувам,набавете си и некоја палома стварно има во неа моменти што нема да мозете да се исконтролирате user posted image .
п.с-морам да напоменам оваа книга ј а добив на поклон од мојата дадичка

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Книгата што ме воодушеви е ...
2.4.2013 12:22:05   
moni teo
deluxe taa kniga e prodolzetok(vtorr del) prviot del t.e prvata kniga e vistinski vernik jas taa ja procitav sega ja baram na prv pogled :) inaku sum obozavatel na knigite na n.sparks

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Книгата што ме воодушеви е ...
2.4.2013 15:55:04   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: moni teo

deluxe taa kniga e prodolzetok(vtorr del) prviot del t.e prvata kniga e vistinski vernik jas taa ja procitav sega ja baram na prv pogled :) inaku sum obozavatel na knigite na n.sparks



daa?? ne sum znaela ama izgleda sekoja si e svoja sodrzina,bidejki na prv pogled e bas samostojna spored sodrzinata ocigledno e deka ne i prethodat dr.nastani.pobaraj ja epteen e ubava

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 83
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?