Книгата што ме воодушеви е ... (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> УметностПорака


lide78 -> Книгата што ме воодушеви е ... (12.6.2009 16:34:50)

Сигурно сите имате некоја омилена книга.Поделете ги импресиите со останатите и пишувајте
natasha -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (12.6.2009 16:52:02)

mermerno nebo za avtorot ne mi teknuva ama knigata e top vredi da se ima i da se procita
mami -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (12.6.2009 19:54:46)

Трчај Дома од Лори Лансес..прекрасна книга...зборува за една сарица која превзема грижа за едно малечко девојче и умира во истиот момент кога ке го најде татко и...јас се убив од плачење на крај...хормони тоа ти е[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Anushka -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (12.6.2009 20:43:46)

"Lovec na zmejovi": iskrena i romanticna prikazna za zivotot vo Avganistan;
""Belata Masai": vistinska ljubovna avantura vo Afrika.
Еца -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (13.6.2009 8:11:09)

Ги има повеќе, сите книги од Пауло Коелјо,  "Тунел" од Петре М.Андреевски (неверојатно добра книга)
Mammy -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (15.6.2009 10:37:45)

Одлична книга..нема да ве остави мирни додека не ја прочитате. Ја има во Култура.

[image]http://www.unibank.com.mk/ud/2009/21/kniga.jpg[/image] Никаде без ќерка ми - Бети Махмуди, Вилијам Хофер Вистинска приказна за храброста на една мајка
Никаде без ќерка ми е автентична приказна за љубовта, за личната драма, за траумите и понижувањата на една современа Американка. Ова е книга за бескрајната мајчинска љубов и издражливост, но и за муслиманскиот фанатизам, како и за судирот помеѓу западната култура и културата на исламските државни уредувања.
Adrijana -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (15.6.2009 10:48:05)

"Alhemicarot" od Paulo Kueljo, i ima uste edna od nego sto me ostavi bez zdiv ama go zaboraviv naslovot[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
denicka -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (16.6.2009 21:43:26)

od paulo kueljo skoro site ama najgolem vpecatok mi ostavi "Veronika resi da umre"! 3 pati ja imam procitano. a nesto posledno e TAJNATA! koj ima problem so samodoverba neka ja procita. ednostavno te kreva i te tera da veruvas vo sebe deka mozes SE !!!!!
[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image]
Еца -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (16.6.2009 21:50:23)

Леле "Вероника реши да умре" и мене ми е една од поомилените, еј Деницка баш ми даде идеја, одам да запишам нешто од неа во Убави мисли[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Палешка РР -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (16.6.2009 23:03:23)

Последно ја читав "Плава точка во бескрајот" на Карл Сеган
mamita -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (26.6.2009 14:24:35)

Моќта на креативното мислење-Н.В.Пил
srnicka -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (26.6.2009 14:41:02)

Igrata na Angelot-Karlos Ruiz Zafon
Iva -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (26.6.2009 14:48:12)

Дефинитивно стилот на Пауло Коелјо е оној кој што најмногу ме привлекува. Значи ги имам прочитано скоро сите негови книги, но најмногу ме воодушеви "Алхемичарот". "Англискиот пациент" исто така за мене е многу убава книга.
Anushka -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (28.6.2009 10:43:15)

Paleshka!!! Nie sme izgleda na slicna branova dolzina. Brzo kazuvaj kade ja kupi (najde) knigata?! Ama stvarno brzo!
p
Mammy -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (3.7.2009 12:07:36)

Ловец на змејови - дефинитивно книга која е сосема поинаква од сите оние лесни книги..

Мене многу ми се допадна, на крај дури и очите ми беа насолзени..

Милсам дека и Анушка ја беше препорачала...

Задолжително да ја прочитате..
milijana -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (3.7.2009 12:54:07)

Momentalno ja citam knigata ,,Isus nasa sudbina,, od pastor Vilhem Bus. Ima prekrasni zborovi.koi mi davaat uteha ,a voedno vospituvaat.Toa e kniga od koja mora da doziveete nekoja prerodba na vasata dusa, mnogu e blagorodna.Gi ima opisano skoro site zivotni sudbini vo koi moze da se najde eden covek.Ima pouki od vistinskiot zivot. Ima mudrosti od koi moze mnogu da se nauci za zivotot(kako ponatamu)Ima odgovori na prasanja koi barem ednas vo zivotot covek si gi postavuva.Toa e moja preporaka-posebno za tinejderi, zosto tie postavuvaat i vo sebe si i okolu sebe bezbroj prasanja.Mislam deka na se ke najdete odgovor i toa so obrazlozenie-zosto bas taka da postapuvate. Golem pozzz
big_mama817 -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (3.7.2009 13:03:16)

mene mi ostavija golem vpecatok slednive knigi , vi gi preporacuvam i na vas da gi procitate vo slobodno vreme,Petoto dete-vo koj se pisuva za toa kolkava e roditelskata lubov osobeno majcinskata;Belata masai-deka lubovta ne poznava boj na koza,granici,nacionalnost,Iljada cudesni sonca-zivotot na dve zeni vo avganistan [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley23.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image]
Anushka -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (3.7.2009 15:39:10)

da, da Mammy...
ama za na plaza prava relaksacija e "Kujna", nekoj italijanski pisatel, od Matica
PALESKA: KAZI MI KADE DA JA NAJDAM KNIGATA OD C.SAGAN????
Katuska -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (3.7.2009 15:57:37)

Калугерот кој го продаде своето ферари-----нешто феноменалноооооооооооо
profesorica -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (21.1.2010 13:00:31)

дигитална тврдина,
100 потези со четка пред спиење и
папата јована-ја дочитав пред недела дена
mami -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (21.1.2010 13:03:42)

Ајде дајте некој предлог за што да пазарам од Матица..Се мислам за Белата масаи и уште барем две[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Mila na mama -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (21.1.2010 13:07:16)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]Кога ја прочитав Белата Масаи си реков на оваа и фали нешто. Во што била заљубена и на што се базирал нивниот брак не разбрав, ни разговор ни секс ни заеднички интереси[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
А може само јас не ја сфаќам?!
vezilka RR -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (21.1.2010 13:10:17)

„Игра на ангелот„ и „Сенка на ветрот“ и двете од Карлос Луиз Зафон, ги има во Матица. книги кои ме воодушевиле најмноги во последниве 10 години. Иначе на прво и второ место сеуште се “Ловец во `ржта“ од Селинџер и „Теса од Дубервил“ од Томас Харди.. А тука некаде е и „Името на розата“ од Умерто Еко..
arh_diz -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (21.1.2010 13:13:41)

Lovec na zmejovi i Galebot
zami -> RE: Книгата што ме воодушеви е ... (21.1.2010 13:14:45)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Кога ја прочитав Белата Масаи си реков на оваа и фали нешто. Во што била заљубена и на што се базирал нивниот брак не разбрав, ни разговор ни секс ни заеднички интереси[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
А може само јас не ја сфаќам?!potpis, a ima i vtor i tret del

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

„Игра на ангелот„ и „Сенка на ветрот" и двете од Карлос Луиз Зафон, ги има во Матица. книги кои ме воодушевиле најмноги во последниве 10 години.


uste eden potpis
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>