|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последно прочитано
29.1.2010 15:33:44   
lilit
  а мами од каде ја зема од матица?јас веќе двапати одев таму ама морам уште еднаш.Ја купив петтото дете ама сега ми е страв да ја читам од тоа што го пишувавте зошто сумuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Последно прочитано
29.1.2010 15:35:53   
mami
За Петтото дете почекај да се породиш те молам, да не читаме дека си добила болки предвреме жити сеuser posted image

а оваа другава, да од Матица, ама не е  изложена туку беше на високата полица веднаш до касата што е, или побарај им ја ке ти ја даат, јас случајно ја здогледав и насловот ме заинтригира

< Поракaта ја уредил mami -- 29.1.2010 15:36:11 >

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 0:04:42   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Сега ќе почнам да ја читам „Под мермерно небо„ од Џон Шорз...Книга за Таџ Махал...Впечатоци,после читањето...user posted image


Ја прочитав...И немам зборорви...Прекрасно,убаво...Приказна за стара Индија,за градењето на Таџ Махал,за љубовта која се родила при тоа,а била вешто криена од сите...Сеуште сум под импресии...
Сега ќе ја почнам „Сопругата на дипломатот„ од Пам Џеноф...Ајде,после читањето повторно ви пренесувам впечатоци...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 0:08:23   
mami
Ја читам Ловец на змејови..интересна книга сега за сега- некаде до средината сум...

Пацуфче, нели за раѓањето на Таџ Махал се зборуваше и во Дванаесеттата сопруга? Или мене нешто ми се помешале?

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 0:10:48   
majka 79
i jas ja kupiv " soprugata na diplomatot " ama uste ja nemam cepnato. nikako da stignam do nea.
pacuvce citaj ja i pisi, mozebi ke me nateras pobrzo da ja zemam v race.
inaku na rabota koga imam lufta ja citam "vo pregratka na svetlinata"- pocetokot interesen, no kako gi vrtam stranicite ponatamu se pomalku mi se dopaga.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 0:11:32   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Пацуфче, нели за раѓањето на Таџ Махал се зборуваше и во Дванаесеттата сопруга? Или мене нешто ми се помешале?



Јас таа книга ја немам читано...Не знам,можеби...Ако е така,баш би сакала да ја прочитам,да видам повеќе страни на оваа приказна во врска со Таџ Махал...


ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

pacuvce citaj ja i pisi, mozebi ke me nateras pobrzo da ja zemam v race.



Договорено...

< Поракaта ја уредил pacuvce -- 8.2.2010 0:14:42 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 0:13:20   
mami
ооо па ќе морам и јас да си ја земам Под мермерно небо, па ке споредувамеuser posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 0:14:57   
Tanja K.
Vo "pod mermerno nebo" se zboruva za Tax Maxal,ne vo 20 sopruga.Inaku prodolzenie na ovaa e praznikot na rozite.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 0:16:07   
Tanja K.
Prekrasna prikazna.Citajte pa kazete dali e dobro.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 0:18:37   
Tanja K.
Mozam da vi predlozam uste edno dobro cetivo:Zaboravete deka ste imale kerka-detska radost.Mnogu e dobro.Naslovot me namami da ja procitam i svativ deka ne e vo bukvalna smisla "zaboravete deka ste imale kerka".Zatoa i tie sto se so sinovi da ja procitaat.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 0:28:20   
majka 79
јас имам двајца синови , а премногу посакував керка.
ке ме утеши книгата или ке ме разочара?

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 0:34:42   
Tanja K.
Vo koj smisol.Sama kerka si pisuva pismo do roditelite,so naslovot na knigata.Zemija i ke kazes dali e dobra.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 0:41:30   
majka 79
aaaaaaaaaaa toa e nesto drugo. mene naslovot poinaku me asocirase.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 1:08:16   
Еца
"Не губете ги нервите поради ситни нешта... бидејќи тие се само ситни нешта" - Ричард Карлсон

многу добра книга која мене многу ми се допадна


< Поракaта ја уредил Еца -- 8.2.2010 1:09:01 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Последно прочитано
8.2.2010 12:10:34   
jovanka
TOP KNIGA-mala primena od pisuvanoto dava rezultati
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

"Не губете ги нервите поради ситни нешта... бидејќи тие се само ситни нешта" - Ричард Карлсон

многу добра книга која мене многу ми се допадна




_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Последно прочитано
16.2.2010 21:03:33   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Сега ќе ја почнам „Сопругата на дипломатот„ од Пам Џеноф...Ајде,после читањето повторно ви пренесувам впечатоци...


Ја завршив и оваа...Ќе кажам само:Интересно,интересно,интересно...Секако прочитајте ја...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Последно прочитано
16.2.2010 21:47:58   
***Lide***
mene poseben vpecatok mi ostavi trilogijata od DJin Sason-- Preincezata Sultana , Kerkite na princezata Sultana i Tajnite na princezata Sultana(taka mislam deka bese naslovot na tretiot del) zosto vo nasata gratska biblioteka nikako ne mozam da ja nacekam slobodna ovaa kniga dvata dela se mnogu ubavi
procitajte giuser posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Последно прочитано
16.2.2010 22:26:30   
lilit
Трчај дома не те остава да не ја дочиташ.Сега ја читам Роденденски приказни од Харуки Мураками па ке пишам подоцна.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Последно прочитано
17.2.2010 9:02:38   
mami
Ааааа Лилит, Трчај дома ја прочитав во еден здив, едноставно неможев да ја оставам... Прекрасна книга, на крајот и си плачев дури

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Последно прочитано
17.2.2010 9:17:19   
mamasane
Скоро ја читав Ќерката на чуварот на спомените, прекрасна емотивна книга која на која навистина човек не може да остане рамнодушен. Малку читав па малку повеќе си плачев и така до крај. Тоа една од најубавите книги што сум ги прочитала.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Последно прочитано
10.3.2010 8:44:13   
mami
Ја прочитав Ловец на змејови и само што ја завршив- Ќерката на Магда. Можам само да кажам- прекрасни книги, прекрасно опишани животи за време и по двете војни...Прекрасно, јас сум воодушевена и од двете и топло ги препорачувам

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Последно прочитано
16.3.2010 20:43:17   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamasane

Скоро ја читав Ќерката на чуварот на спомените, прекрасна емотивна книга која на која навистина човек не може да остане рамнодушен. Малку читав па малку повеќе си плачев и така до крај. Тоа една од најубавите книги што сум ги прочитала.


моментално ја читам...одамна ја имам дома, ама никако да стигнам...навистина впечатлива и тешко се остава....

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Последно прочитано
16.3.2010 20:45:10   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilit

Сега ја читам Роденденски приказни од Харуки Мураками па ке пишам подоцна.


Харуки Мураками многу ми се допаѓа user posted image

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Последно прочитано
16.3.2010 20:48:28   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: April

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamasane

Скоро ја читав Ќерката на чуварот на спомените, прекрасна емотивна книга која на која навистина човек не може да остане рамнодушен. Малку читав па малку повеќе си плачев и така до крај. Тоа една од најубавите книги што сум ги прочитала.


моментално ја читам...одамна ја имам дома, ама никако да стигнам...навистина впечатлива и тешко се остава....



Јас веќе ја прочитав...Малку не ми се допадна крајот...Се се заврши во последните пет страни...А инаку е убава книга!!!

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Последно прочитано
16.3.2010 20:50:14   
viksa
леле неколку месеци немам ништо прочитано а инаку многу сакамм да читам.Последно нешто што го прочитав беше: Калуѓерот што го продаде своето ферари. Добра книга....











_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?