|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како до женско, а како до машко
3.9.2012 0:29:19   
Anonimen
Извинете ама мене сите овие рецепти ми е безвезе,што има везе полот,дете си е дете,го сакаш со цело срце.Ете моето машко дете е зачнато на 7-от ден од циклусот,а ми трае 8 дена,така да имав,ама многу малку и мислевме нема да забременам ама ете се фати.Оставете календари,списоци,што ќе даде Господ,тоа нека биде.

(Одговор на членот Melanija RR)
  Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Како до женско, а како до машко
3.9.2012 7:42:14   
Barbicki2

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Barbicki2
,sega koga ke dobijam ke probam na denot na ovulacija da go "zacnam"


Нешто неразбрав, па само во овулација е возможно зачнување,или може мислеше ако е буквално во саат кога ќе прсне одма се прави машко???
Пак ми е чудно може од следниот ден ќе фати

pa da de i vo ovulacija mislev,ne mislev na drugo,a i gledas deka e sala,jas pa se zatrcav i tocno vo 12 otidov dete da pravam masko.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Како до женско, а како до машко
3.9.2012 15:18:17   
Melanija RR
јас да си прашам може нешто незнам user posted image а и невидов смешко дека е шега,па ова се сериозни теми user posted image
Секој совет е добредојден user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Како до женско, а како до машко
3.9.2012 15:55:26   
Barbicki2
nemozam da stavam smeskovci zosto od tel se uklucuvam,ne mi izleguvaat,a inaku jas neznam iskreno koga mi e tocna ovulacija,zosto za dvete stvarno neznam koga sum ostanata bremena,a sega sakam pak i samo prasuvam i citam za ovulacii i plodni denovi,a kakvo ke mi dade gospod takvo,jas iskreno pojke sakam devojcinja,ama ajde pusta zelba na mazive za masko dete,neka mi dade zdravo i zivo dete ako imam,drugo nesakam. Izvini ako se nasaliv na temive,i ako grubo ti odgovoriv. Pozdrav

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Како до женско, а како до машко
3.9.2012 23:34:32   
Melanija RR
Таман работа user posted image поздрав до двете барбички.И јас се нашалив.user posted image Ако навистина сакаш трето user posted image оди на лекар да ти утврдат за поголеми шанси, па макар и за трета барбичка user posted image
Поздравuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Како до женско, а како до машко
4.9.2012 11:10:07   
Yummy Mammy
A i vo apteka se prodavaat testovi za utvrduvanje na ovulacija, pa mozes i so niv da probas user posted image

Jas ne gledam nisto loso nekoj da si posakuva masko ili zensko dete (posebno koga prvite dve se isti pol). Normalno deka se podrazbira pred se da bide zivo i zdravo, no koga bi mozele da birame site bi izbrale ova ili ona.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Како до женско, а како до машко
4.9.2012 12:55:03   
Barbicki2
da,sekoj si ima zelba,ama vazno da e zivo i zdravo,a sega ke pocnam so temperatura merenje kako za pocetok,najsigurno mi e. Osven ako nema nesto mesecov :)

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Како до женско, а како до машко
4.9.2012 16:55:06   
Maria
Изворна порака: Yammy Mammy

Jas ne gledam nisto loso nekoj da si posakuva masko ili zensko dete (posebno koga prvite dve se isti pol). Normalno deka se podrazbira pred se da bide zivo i zdravo, no koga bi mozele da birame site bi izbrale ova ili ona.


Потполно се сложувам.user posted image

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Како до женско, а како до машко
5.2.2013 11:19:46   
kikicka
user posted image Ова ако се исполни да знаете проверена рецепта еuser posted image После чинот лежев на десно user posted image т. е сум заспала и плус после овулација или на самата овулација ке си пробате. Ова со кинескиот календар кој знае на која страница сум го правела ама така изпаѓа за оваа година.
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

A koi prvi 40 dena se spie na desen kuk? Malce ne ve razbrav:) jas Sakam bratce za kerka mi:) ima vreme, ama da si znam.. Imam slusnato deka obicno ako epten posakuvas dete od odreden pol, najcesto go dobivas sprotivniot:)



епа некој викаат 40 дена да спиеш на десен а некои после ЧИНОТ на десно да си полежеш троа повеќе.....Јас ќе пробам и со ова второво кога ќе правиме и со овулацијата па ќе ви пишам за едно година или порано неззнам user posted image ,инаку на тој кинескиот календар проверив ми испаѓа женско а за машко дуриии на 24 години .таман за година сега на 23 ми се паѓа опет дунде!



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Како до женско, а како до машко
5.2.2013 13:21:46   
miana
ТЕМПИРАЈТЕ ГО ВРЕМЕТО НА ОПЛОДУВАЊЕ

Јајце – клетката може да биде оплодена во текот на 36 часа, па врз основа на тоа може да се одреди полот на бебето. Сметајќи дека овулацијата настапува 14-от ден од циклусот, што е карактеристично за повеќето жени.
Ако сакате машко дете: Воздржувајте се од сексуален однос три до четири дена до моментот на зачнување и на тој начин ќе ја зголемите концентрацијата и подвижноста на сперматозоидите. Зачнувањето мора да се случи за време на овулацијата, односно 14-от ден од циклусот, или максимум ден порано.
Ако сакате девојче: Сексот се препорачува два до три дена пред овулацијата, а потоа треба да апстинирате. Издржливите и виталните женски сперматозоиди ќе го дочекаат својот момент и ќе ја оплодат јајце – клетката, додека послабите, машките сперматозоиди брзо ќе умрат во киселата средина.
Екстра совет - За прецизно да го одредите времето на овулација и во зависност од тоа да го темпирате полот на детето, секое утро, во исто време, мерете ја базалната температура во анусот. Зголемувањето за 0,2 степени на средината на циклусот укажува на овулација. Ако сакате машко дете, тоа е идеално време за секс, а доколку сакате девојче, почекајте го наредниот месец и во сексуални односи стапете три дена пред очекуваната овулација.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Како до женско, а како до машко
21.2.2014 13:13:17   
Melanija RR
Постари постови од друга тема
Може апдејт ако има кај некој нешто ново user posted image

10.11.2011

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Ova e mnogu aktuela tema vo posledno vreme, barem vo krugovite kade jas se dvizam. Ne znam dali postoi vakov post, ako ima sorry odnapred.

Dali mislite deka postoi siguren nacin da go odredite polot na bebeto pri zacnuvanjeto?
Site sme slusale za babini devetini od tipot: jadi samo kiselo ako sakas masko, ili testisite na mazot da bidat postojano utopleni ako sakas zensko, ili da apstiniras nekolku dena pred odnosot ako sakas masko, itn... Nekoi ginekolozi im kazuvaat na pacientkite tocen den na ovulacija, za da mozat da izberat dali sakaat odnosi pred ovulacijata za zensko ili posle ovulacijata za masko dete (ili obratno bese).
No, dali ima nekoj sto primenuval odredena taktita i navistina uspeala vo praksa?

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

i jas imam procitano deka so odredena ishrana bi mozelo da se vlijae (hipoteticki) na odreduvanjeto na polot na bebeto. Isto imam slusnato za eden trik so vencalen prsten i pramen od kosata na majkata kako moze da se odredi polot (ova e sueverie ama mene mi se pogodi hihihihi) i uste eden trik, spored mesecot na zacnuvanje i rodendenot na majkata (i tuka za cudo mi se pogodi) inaku nosam zenskouser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Ova e mnogu aktuela tema vo posledno vreme, barem vo krugovite kade jas se dvizam. Ne znam dali postoi vakov post, ako ima sorry odnapred.

Dali mislite deka postoi siguren nacin da go odredite polot na bebeto pri zacnuvanjeto?
Site sme slusale za babini devetini od tipot: jadi samo kiselo ako sakas masko, ili testisite na mazot da bidat postojano utopleni ako sakas zensko, ili da apstiniras nekolku dena pred odnosot ako sakas masko, itn... Nekoi ginekolozi im kazuvaat na pacientkite tocen den na ovulacija, za da mozat da izberat dali sakaat odnosi pred ovulacijata za zensko ili posle ovulacijata za masko dete (ili obratno bese).
No, dali ima nekoj sto primenuval odredena taktita i navistina uspeala vo praksa?


Aaaaa devojce ti sakas da si se osiguras za treto  a?
Ako,ako...Jas sega ke vi kazam..mojot doktor pred da ostanam bremena so vtorovo mi rece da dojdam i da mi kaze recept..Arno ama jas - ne poslusav i op pak zensko..sega kog aodam mi vika : ke pies ti voda od cevel i se smee..Mi kaza deka treba tocno na denot na ovulacijata ( on ke mi ja odredi  ) no per toa minimum 12 dena mazot da apstinira...Mi rece deka e 100% isprobanouser posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Jas veruvam vo ova i mislam deka e taka. Ima vrska fintata pred i posle ovulacija, barem za moite deca. A ima i logicen odgovor.
Spermatozoidite so xy geni sto pravat masko dete se mnogu brzi no ziveat mnogu kratko, zatoa i maskite deca sekogas se fakaat posle ovulacija, zasto najbrzo stasuvaat do celta. Dodeka spermatozoidite xx sto pravat zenski deca, se spori no mozat da preziveat i nekolku dena vnatre vo vaginata. Zatoa pa tie ja cekaat jajce kletkata da izleze i odma da i se zakacat.

ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

I po kineskiot kalendar izleguva tocno. Za site recisi za koi sme proverile e tocno...:). Interesno...

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Jas da vi kazam, kineskiot kalendar i za dvete deca mi vika deka se maski, a jas ustvari imam dve kerki. Ova vtorovo ko bozem go pravevme po recept na mojot ginekolog, tocno na denot na ovulacija, so apstinencija denovite prethodno, i drugi nekoi marifeti i pak mi se padna zensko user posted image Mnogu sakam da imam poveke deca i sigurno ke odam na treto, ama bi sakala da imam i sin, ne samo kerki, kolku pari samo za konduri i tasni ke mi treba. user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Jas da vi kazam, kineskiot kalendar i za dvete deca mi vika deka se maski, a jas ustvari imam dve kerki. Ova vtorovo ko bozem go pravevme po recept na mojot ginekolog, tocno na denot na ovulacija, so apstinencija denovite prethodno, i drugi nekoi marifeti i pak mi se padna zensko user posted image Mnogu sakam da imam poveke deca i sigurno ke odam na treto, ama bi sakala da imam i sin, ne samo kerki, kolku pari samo za konduri i tasni ke mi treba. user posted image


hahhahahhaaha taka e ....
Inaku mene koga ostanav bremena bratmi mi stavi sol na glava i sum se fatila za uste ( sto znaci - zensko)
I mi zamotaa igla vo vesnik da odberam eden kraj..Go odbrav toj so dupkata-i ete ispadna navistina zensko ....


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Ако сакате Девојче:

Јадете многу чоколада и други слатки
Ако не сте дијабетичар - но во умерени количини! Ние сите знаеме дека премногу слатки се лоши за шеќерот во крвта, линијата и забите.
Треба да јадете многу риба и зеленчук

Ако жената прва доживее оргазам, ќе имате девојче /
Доколку водите љубов во мисионерската поза може да имате девојче
Ако жената е одозгора ќе имате девојче

Ако сакате машко:

Јадете многу солена храна
Ние не сме толку сигурни дека ова е добра идеја. Премногу сол може да предизвика висок крвен притисок и во некои случаи, рак на желудникот. Ако веќе имате висок крвен притисок, дефинитивно не се обидувајте со ова.
Јадете многу црвено месо
Постојат голем број на вегетаријанци, кои ќе ви кажам дека може да се има Момче без јадење било какво месо. Додека умерена доза на црвено месо е во ред, преголема носи некои здравствени ризици; потрошувачката на премногу црвено месо е поврзано со рак на дебелото црево и срцеви заболувања. Ако сакате да се обидете со ова, изберете органско месо.
Пуштете го мажот да иницира водење љубов
Водете љубов стоејќи
Легнете некое време после сексот
Имајте секс во кучешката поза.

За тоа со прстенот, си ја врзуваш бурмата на влакно од твојата коса и го држиш така над стомакот. Доколку прстенот прави кружни движења, тогаш носиш женско, а ако се движи само напред назад, ќе имаш машко.

ИЗВОРНА ПОРАКА: vida

Za prvoto voopsto ne se zamarav kakvo ke bide dodeka go pravevme user posted image a koga ostanav trudna posakuvav sin a mm kerka i mojata zelba se ispolni.Zdravje koga ke pravam vtoro ke primenam moze nesto od ,,receptive,, user posted image posto sakam vtoroto da bide zensko.

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13 RR
inaku jas licno neveruvam vo toa deka so nesto mozeme da vlijaeme na plodot ednostavno e: sansite se 50 50 odnosno koj od maskite xy sex hromozomi ke se spoi so eden od xx zeskite hromozomi.




_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Како до женско, а како до машко
21.2.2014 19:30:12   
Yummy Mammy
Hahaha Melanija slatko me nasmea. Da, ima novo, znaete deka si dobiv treto pa masko. Ne bese praveno po recept, mozebi potsvesno naracano. user posted image Sin mi se fati sosema neocekuvano i neplanirano, na 7mi den od ciklus. (Sum slusnala deka maski deca taka se pravat, neocekuvano.) A ova so hranava bas mislam deka nema vrska, jas sum manjak za blago, se davam vo cokoladi, posebno sto toa bese periodot posle nova god koga morase da se izedat site paketcinjja od decata za da ne gi jadat oni, neli ne se zdtavi za niv user posted image pa ete i so takva ishrana si dobiv sin

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Како до женско, а како до машко
21.2.2014 22:31:48   
Defne90 RR
Ха ха ха и мене ме насмеа погорниот пост,посебно затоа што и јас сум од тие луѓе што така да кажам се зависници од благо и не можат да поминат ни ден без да каснат нешто благо.Инаку имаш право Јами Мами дека машките деца се прават ненедејно и непланирано моите и двете се правени така непланирано.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Како до женско, а како до машко
21.2.2014 23:12:26   
Bethany
e pa ke vi ja soboram teorijata, jas imam sin i go pravevme bas planirano. Po planirano ne mozese user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Како до женско, а како до машко
21.2.2014 23:26:26   
deluxe
Кај нас првото (ќерка) не беше планирано,додека за второто маж ми сите рецепти ги изнајде по нет,и така беше си направивме машко по рецепт
user posted image user posted image
Ајде тука ќе ви го споделам накратко колку што успеав да запаметамuser posted image user posted image
Треба да биде некаде одприлика 7-10 ден од циклус,барем 2-3 дена да нема секс(најверојатно поради квалитетот на сперма) и најважното(што многу ми е смешно) поза-мажот гореuser posted image user posted image (тоа им помагало на машките Y сперматозоиди кои се помрзливи побргу да стигнат до ј.клетката),исто така жената да заврши прваuser posted image user posted image user posted image
Кај нас се покажа и докажа рецептотuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 21.2.2014 23:27:12 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Како до женско, а како до машко
21.2.2014 23:29:38   
Defne90 RR
Абе јас сакам девојче мене ми треба рецепт за девојче ама ете некако со чоколадите не бидна работа.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Како до женско, а како до машко
21.2.2014 23:38:46   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Абе јас сакам девојче мене ми треба рецепт за девојче ама ете некако со чоколадите не бидна работа.



user posted image user posted image Не го планирај,и биди секогаш горе user posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Како до женско, а како до машко
21.2.2014 23:43:56   
Defne90 RR
Па право да ти кажам делукс јас кога сме ги правеле моиве две ѕверчиња секогаш сум била доле,ама беа непланирани и двајцата.Ништо за едно 5,6 години може и ќе ја примениме таа теорија во пракса.user posted image user posted image user posted image Само некако скептик сум ептен во цела фамилија на маж ми значи од неговиот дедо до сега има само три девојчиња.Другото се што се деца внуци СЕ е машко,па си мислам и десет да родам се ќе бидат машки.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Како до женско, а како до машко
3.5.2014 16:56:57   
Lady_D
Zenski be do kade ste so receptive, isprobavte li nesto? se pogodi li? Ajde kazuvajte, zasto jas ke pocnuvam so akcija za vtoro po moznost masko user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Како до женско, а како до машко
3.5.2014 23:29:28   
Snowhite RR
Делуκс не си во пρаво, машκите спеρматозоиди не се помρзливи тие се побρзи и побρзо умиρаат затоа за машκо се пρепоρачува почесто сеκс после циκлус за тие да стигнат побρзо и да ја оплодат јајце κлетκата, додеκа женсκите се побавни ама подолго живеат и затоа аκо во моментот на сеκсуалниот чин нема овулација и нема јајце κлетκи, машκите ќе изумρат и ќе останат само женсκи хх спеρматозоиди и тие ќе ја оплодат јајцеκлетκата. Затоа Лејди д аκо саκате машκо јас ќе ти пρеппρачам сеκој ден да имате сеκс, за машκо баρем е полесно user posted image јас само во ова веρувам, дρуги финти со исхρана или κоја поза не ми е за веρување. Сепаκ за да можете да пρавите дете по ρецепт моρа да знаете κога ви е овулацијата, аκо не ја сеќавте пρобајте со меρење на базална тт κоја тρеба да ја меρите неκолκу месеци за точно да можете да ја утвρдите, или со тестови за овулација. Иначе да ви κажам деκа Јана ја напρавивме по овој ρецепт. Михаил не знам точно зашто оставивме ρаботите спонтано да се случуваат и највеρојатно сме го напρавиле точно на денот на овулација. Многу сρеќа на сите во добивањето на посаκуваниот пол, но пρед се здρави и пρави деца

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Како до женско, а како до машко
6.5.2014 11:08:51   
LoveableMe RR
Имаме тема Овулација, начини на утврдување, каде што рингерајките имаат напишано кои тестови ги користеле и колку чинат, па може да купиш и да провериш. Позз

A за женско машко, она што читав на нет, за женско односи треба бајаги порано од овулацијата, додека за машко блиску до денот на овулација, поради тоа што женските сперматозоиди преживуваат подолго и се издржливи, додека машките умираат побрзо. Имаше и исхрана што да се јаде за женско, што за машко, само треба да ја најдам каде ја читав. user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 6.5.2014 11:10:29 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Како до женско, а како до машко
6.5.2014 14:58:13   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

A за женско машко, она што читав на нет, за женско односи треба бајаги порано од овулацијата, додека за машко блиску до денот на овулација,


Изгледа има вистина за машко со еден обид и ако се трефне моментот се прави машко user posted image како незнае порано user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Како до женско, а како до машко
6.5.2014 19:33:26   
@bebe
zamislete jas zabremeniv na 14 den od cikus, na kraj na ovulacija i si rodiv devojce, izgleda nema pravila

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Како до женско, а како до машко
7.5.2014 10:55:23   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: @bebe

zamislete jas zabremeniv na 14 den od cikus, na kraj na ovulacija i si rodiv devojce, izgleda nema pravila


Ако си сигурна дека овулираш на 15 дена, може си овулирала подоцна, па неколку дена пред тоа user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Како до женско, а како до машко
15.7.2014 11:28:37   
princessa
Ова е многу комплицирано кога менструацијата ти е несредена па неможеш да си пресметаш кога ти е точно овулацијата. Можеби имаат врска некои работи за добивање на машо, женско но веројатноста не е секогаш 100%. После 4-5 години сакам уште едно девојче па ќе испробам рецепт освен ако не се случи нешто несакајќи.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?