|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 9:47:58   
Yummy Mammy
Lele zenski vcera mi se rasipa nesto kompjuterot i nemav prilika da ve citam, i otvaram sabajle i sto da vidam: vie ste se iznazborele i ste se iznakarale i temata mi ja zaklucile... a jas imav uste tolku mnogu da kazam :(((

Znaci prasanjeto mi bese dali nekoj primenuval odredeni taktiki ili babini devetini za da dobie dete od odreden pol i navistina toa mu uspealo?

Eve na primer, imam drugarka albanka sto znae trista marifeti za se i sesto ne samo za ova... prvite dve decinja i se devojcinja i posle vtoroto nekoja postara zena i rekla deka prvite 40 dena treba da spie na desna strana za taka da zarasnela matkata, i navistina tretoto i e masko. Drugarka mi celo vreme mi go povtoruvase ova koga se porodiv so prvoto devojce, no mene togas ne mi bese mnogu bitno dali vtoroto ke bide masko ili zensko, a i krevetceto na bebeto mi bese od moja leva, i celo vreme taka si spiev na levo gledajki si go bebusot. Vtorovo dete go pravevme po recept na doktorkata, tocno na den na ovulacija, so apstinencija prethodno, so odredena ishrana... se za da bide masko, no ete i toa ispadna zensko. Sega se prasuvam dali ova so mestenjeto na matkata ima nekakva vrska so toa?! user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 11:55:44   
mila mama
Темата е заклучена затоа што веќе постоеше, така што и на овие страници има триста марифети Yummy Mammy user posted image
Јас сум сепак за оној со пресметување на овулација.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 12:06:41   
kikicka
И мене некако со овулацијата ми е сигурно али не доктор да ми ја одредува туку јас сама со тоа мерењето ,мада да кај мене знам кога ми е најголема се резликува така дааа ајде за второ тоа ќе го пробам и ќе спијам на десен кук user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 12:21:58   
miana
Ne zaboravajte i VODA OD CEVEL da pieteuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 12:22:25   
Natasa981
A koi prvi 40 dena se spie na desen kuk? Malce ne ve razbrav:) jas Sakam bratce za kerka mi:) ima vreme, ama da si znam.. Imam slusnato deka obicno ako epten posakuvas dete od odreden pol, najcesto go dobivas sprotivniot:)

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 13:58:02   
taci83
jas mislam toa nema vrska jas odekogas sum spiela na desna strana mislam pred da ostanam user posted image so prvoto no koga doznav deka sum bremena jas strogo spiev na levata strana i rodiv kerka a odkako se porodi krevetceto mi bese nod desnata strana i celo vreme spiev na desno e sega sum vo iscekuvanje ako ime nesto ke vi kaza so sigurnost a toa se misli koga se porodis da spiel na levi ili desna strani ili nema vrska dali si rodila,a jas sum slusnala deka posle seks da lezis na strana zavisli dali sakas masko ili zensko
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mamm

Lele zenski vcera mi se rasipa nesto kompjuterot i nemav prilika da ve citam, i otvaram sabajle i sto da vidam: vie ste se iznazborele i ste se iznakarale i temata mi ja zaklucile... a jas imav uste tolku mnogu da kazam :(((

Znaci prasanjeto mi bese dali nekoj primenuval odredeni taktiki ili babini devetini za da dobie dete od odreden pol i navistina toa mu uspealo?

Eve na primer, imam drugarka albanka sto znae trista marifeti za se i sesto ne samo za ova... prvite dve decinja i se devojcinja i posle vtoroto nekoja postara zena i rekla deka prvite 40 dena treba da spie na desna strana za taka da zarasnela matkata, i navistina tretoto i e masko. Drugarka mi celo vreme mi go povtoruvase ova koga se porodiv so prvoto devojce, no mene togas ne mi bese mnogu bitno dali vtoroto ke bide masko ili zensko, a i krevetceto na bebeto mi bese od moja leva, i celo vreme taka si spiev na levo gledajki si go bebusot. Vtorovo dete go pravevme po recept na doktorkata, tocno na den na ovulacija, so apstinencija prethodno, so odredena ishrana... se za da bide masko, no ete i toa ispadna zensko. Sega se prasuvam dali ova so mestenjeto na matkata ima nekakva vrska so toa?! user posted image


(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 14:24:42   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ne zaboravajte i VODA OD CEVEL da pieteuser posted image user posted image user posted image user posted image



Мианаа мааа сама си го бараш ...ахх user posted image Провокатор Ниеден заеден

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 14:26:43   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ne zaboravajte i VODA OD CEVEL da pieteuser posted image user posted image user posted image user posted image



Мианаа мааа сама си го бараш ...ахх user posted image Провокатор Ниеден заеден

Samo sakav na sala da ja prevrtam rabotata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 14:26:44   
kikicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

A koi prvi 40 dena se spie na desen kuk? Malce ne ve razbrav:) jas Sakam bratce za kerka mi:) ima vreme, ama da si znam.. Imam slusnato deka obicno ako epten posakuvas dete od odreden pol, najcesto go dobivas sprotivniot:)



епа некој викаат 40 дена да спиеш на десен а некои после ЧИНОТ на десно да си полежеш троа повеќе.....Јас ќе пробам и со ова второво кога ќе правиме и со овулацијата па ќе ви пишам за едно година или порано неззнам user posted image ,инаку на тој кинескиот календар проверив ми испаѓа женско а за машко дуриии на 24 години .таман за година сега на 23 ми се паѓа опет дунде!

< Поракaта ја уредил kikicka -- 11.11.2011 14:31:01 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 14:28:37   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ne zaboravajte i VODA OD CEVEL da pieteuser posted image user posted image user posted image user posted image



Мианаа мааа сама си го бараш ...ахх user posted image Провокатор Ниеден заеден

Samo sakav na sala da ja prevrtam rabotata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ама од шала пак ке го јадеш хахахахахахuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 14:46:06   
lilicka
Е да ви кажам право мене ова кинескиов не ми погодиuser posted image ми пишуваше дека ќе имам машко а јас родив женско а до душа сакав првото да ми биде девојче,а сакам и уште едно машко па може и уште едно женскоuser posted image ......а може рецепт за машко...хахахахах??
Јас нема да чекам многу барем уште малку да ми порасне Леонтина и сакам побрзо уште едноuser posted image може и user posted image user posted image дај божее!!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 14:47:09   
mila mama
Кикичка и Миана ако ви се прави непосреден муабет, онака чисто по женски ајде ќе си правиме на “Што ни беше муабетот“. Тука сте офтопик и ќе бидете избришани сигурно user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Како до женско, а како до машко
11.11.2011 14:47:18   
miana
eeej pa mene mi pogodi kineskiot.....

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Како до женско, а како до машко
2.12.2011 18:20:28   
hrabra
vi gi citam postovite me iznasmeavte .....sto se ne bi napravil nekoj za masko ili zensko..hehe.....user posted image user posted image eve probajte mene mi uspea 100% pred ciklus za masko ..po ciklus vednas zensko ,ako nekoj veke ima nekoe bebe neka se seti koga bilo zacnato ,,,,,,,,,,,,pa da vidime dali sum vo pravo....pozz do site ...bitno da e zivo i zdravo pa ne e bitno dal e masko ili zenskouser posted image user posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Како до женско, а како до машко
21.12.2011 23:34:05   
suzeto
kaj mene bese posle ciklus masko ...jas imam citano dokolku imas odnos vo plodni denovi e masko a ako imas odnos pred da pukne folikulot e zensko

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Како до женско, а како до машко
6.3.2012 15:51:00   
liljace
zdravo zenski ajde i jas da se priklucam mene prvoto detence mi e masko ima 2 godini i jas isto sakav vtoroto da bide zensko i se iznacitav prasuvav i se i sesto za vtoroto da bide zensko i se pravev i sega nosam zensko dali kaj sekoj ima toa vrska neznam no kaj mene mislam deka ima heheheuser posted image a ova sto kazuvaat nekoj pred nekoj posle cikluc pa ne se pogodilo pa treba da znaat tocno koga ima ovulacija za da se pogodi ' receptot' ako nemas redoven ciklus togas i odma posle cikluc da imas sex moze da bide masko. jas licno za prvoto ne primenuvav niso no koga sega kese setam ispaga deka mi se poklopuvaat rabotite vo sprotivno od segasnata bremenost .jas sega sum 31 nedela i dosega nemozese nikao da se vidi polot se kriese hehe ova izgleda namerno da ne ostavi vo neizvesnost bidejki bese po "recept" hehe a receprot vaka: od se sto citav se upotrebuvav i gi planirav rabotite malku ne vnimavava na ishranata no tie denovi jadev poveke blago odrediv ovulacija i imavme sex 3 dena pred ovulacija i posle sex polezav nekade pola sat na leva strana. dali sega ova ima vrska ili ne nezanm no kaj mene sega e zensko ( ne nadevam ne gresi doktorot hehhe user posted image ) a ova za posle porogaj da lezis 40 dena na levo na desno soznam jas koga se porodiv krevetceto mi bese taka jas spiev na desena strana da go gledam bebeto pa evo sega e zensko.imam drugarka koja posle mene ja isporobuva "receptata' pa ke vidime kako ke bide kaj nea user posted image .
se nadevam na site ke im se ispolnat zelbite i gospod ke ni podari pred se zivi i zdravi bebenca a potoa i polot sto go posakuvame

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Како до женско, а како до машко
6.3.2012 16:11:03   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: liljace

se nadevam na site ke im se ispolnat zelbite i gospod ke ni podari pred se zivi i zdravi bebenca a potoa i polot sto go posakuvame


Eh, taka e! Moeto ima 4,5 meseci i veke sum spremna za treto pa masko user posted image Samo uste nemam dobieno, pa tesko mi e da utvrdam ovulacija. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Како до женско, а како до машко
16.6.2012 14:54:47   
Maria
user posted image user posted image user posted image Браво Yummy Mammy,ти честитам на храброста.user posted image Јас пак обратно,имам две машки,а тооолку сакам девојче.user posted image Помалото синче има веке 2 ипол години и мм многу сака трето,ама јас user posted image ...и сакам и несакам.Мислам дека пак ќе биде машко,затоа неможам да се решам.user posted image Не дека нема да го сакаме,ама ...пуста желба за девојчеuser posted image user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Како до женско, а како до машко
3.8.2012 11:04:33   
Barbicki2
jas imam dve devojcinja na vozrast od 3 i 2 godini,sega ke pravat 4 i 3,pa sakam uste edno po moznost masko,sega koga ke dobijam ke probam na denot na ovulacija da go "zacnam" :),a i mislam taman ke bidat razlika,zosto poarno pomali odednas :)

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Како до женско, а како до машко
31.8.2012 16:49:39   
babyblue
koga nie se obiduvavme da zabremenime, bev na lekar na 11 den od ciklusot i doktorot mi rece deka folikulot ke pukne vo sekoj moment, ako sakame masko dete denes da go napravime. jas mu se javiv na maz mi i mu kazav i toj si dosol porano od rab i jas dodeka da si dojdam od lekar toj veke me cekase gol se iznasmeav i denta go napravivme sinceto. taka da na den od ovulacija se pravat maski deca GOOD LUCK

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Како до женско, а како до машко
31.8.2012 23:26:42   
Maria
user posted image user posted image Ама ме изнасмеа,babyblue ...гол бе...user posted image user posted image
Јас со редовна менструација така еднаш кога отидов на преглед, 21 ден од циклус,др ми кажа дека фоликулот само што не пукнал.На што јас реагирав и размислував гласно: Па нели ми поминаа плодните денови???...user posted image А др. одговори: Ееее не е ова саат,па да мора точно да работи user posted image user posted image user posted image Инаку имам болна овулација,ама тогаш ги немав тие симптоми...така да,ако одиме на трето,може да стрефиме пак овулација и...трето,пак машко.Ааа мора да мерам базална само не сега,рано ми е уште...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Како до женско, а како до машко
31.8.2012 23:44:46   
Barbicki2
Maria praj zensko od kaj 12 ili 13 den sekoj den,i so toa se namaluva gustinata na spermata i zensko se fakalo,a jas ,,ke probam" vecerva da pravam masko :) pa ako se fati arno,zosto 19 den mi e od ciklus,a mi trae okolu 30 dena,neznam dali mi e ploden. Eve go cekam mm da si dojde od rabota pa posle... Ama mi se spiee

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Како до женско, а како до машко
31.8.2012 23:47:23   
Barbicki2
ima i kalendari na ovulacija na nekoj strani i ti kazuva koj den e za zensko praenje,koj za masko,isto i za zensko treba dole so ocet i voda da se izmies pred toa,a da i mazot zatvorena usta stegnati zabi hahaha

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Како до женско, а како до машко
1.9.2012 0:07:27   
Maria
user posted image user posted image user posted image user posted image Амаме изнасмеа....Ааа така ли,вие тргнувате во акција...е па Со СРЕЌА мила,се надевам дека ке ти се погоди машко,а пред се живо и здраво бебенцеuser posted image .А јас ке си почекам уште некоја годинка,ако не ме изненади мм.А за тоа со стегањето заби баш ќе пробаме кога ќе дојде времеuser posted image ти ова сигурно го кажуваш од искуство.user posted image
А да,за машко полежи си после чинот на десна страна мислам дека беше 20 минути,па ќе кажеш резултат,ако успее кај тебе јас ке лежам на лево за девојчеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Како до женско, а како до машко
3.9.2012 0:01:39   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Barbicki2
,sega koga ke dobijam ke probam na denot na ovulacija da go "zacnam"


Нешто неразбрав, па само во овулација е возможно зачнување,или може мислеше ако е буквално во саат кога ќе прсне одма се прави машко???
Пак ми е чудно може од следниот ден ќе фати

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?