|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Света лоза од Хиландер
3.12.2009 12:44:18   
arh_diz
На Хиландер на Света Гора има лоза коjа лечи неплодност.Оваа лоза jа посетуваат од целиот свет или пак пракаат писмо и им пракаат од лозата коjа помага при забременуване.Според мене може да помогне на оние кои верувват во господ.Еве ке jа напишам адресата за сите кои сакаат да добиjат од оваа лоза. Monastere Hilandar 63086 Karyes, Mount Athos Greece Ме интересира дали некоj има слушнато или користено од оваа лоза
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Света лоза од Хиландер
3.12.2009 12:53:37   
arh_diz
На мене ми го дадоа писмото коj сака можам да му го пратам писмото е на руски jазик

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Света лоза од Хиландер
3.12.2009 12:55:34   
mother 29
user posted image ева ја св.лоза на СВ.Симеон

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Света лоза од Хиландер
3.12.2009 14:49:31   
Bogdancanka
Jas prv pat slusam za ova.......a na taa adresa treba da se prati pismo za da se dobie od lozata?i na kakov jazik treba da se napise pismoto?


< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 3.12.2009 14:51:01 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Света лоза од Хиландер
3.12.2009 14:56:01   
arh_diz
Mislam deka e podobro da se napise na angliski jazik . Jas licno seuste nemam prateno .
Zatoa sto vo pismoto pisuva deka treba da se posti 40 dena i plus sekoja sreda i petok ponataka
Taka da zatoa jas napomenav deka samo tie sto veruvaat vo gospodd pozelno e da pratat

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Света лоза од Хиландер
3.12.2009 15:01:10   
Bogdancanka
auuu da se posti 40 dena aj za vakva strvla kako mene ne e toa tuuu veruvam vo boga ali nemozam da izdrzam 40 dena da postam user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Света лоза од Хиландер
3.12.2009 15:09:24   
arh_diz
Ne e nisto strasno postenjeto eve jas sum sega na post. Ovaa nedela sum i bez zejtin super se custvuvam

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Света лоза од Хиландер
3.12.2009 15:25:02   
Bogdancanka
Bravo za tebe super sto mozes da postis neznam jas si mislam deka ne bi izdrzala 40 den da postam.....

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Света лоза од Хиландер
4.12.2009 23:54:29   
delfinka
jas veke pisav negde na druga tema za ova no eve ke kazam
jas prativ pismo tuka na grcki,ruski i srpski ama seuste nemam nisto dobieno
razgledav za ovaa pomos i na eden srpski sajt i tamu pisuvaat zeni deka site sto probale zabremenile
duri parovi koi se obiduvale i poveke od 10godini dobile poirod#
e sega postenjeto ne e samo 40dena#
toa e pred da se ispie zrnoto od lozata i vodicka isto od lozata,a odkako ke se zabremeni e zabranet odnos i bilo kakva intima so soprugot  se dodeka trae bremenosta a i dodeka se doi bebeto
znaci moze da trae toj post dosta dolgo
megudrugoto po postot od 40dena mora da se odi na ispoved -dvajcata partneri
jas gi procitav site informacii od edna prijatelka koja veke go ima pismoto a i crpev drugi informacii od internetov
odete na google i pisete sveta loza-hilandar,pa procitajte i samite
mislam deka site vernici moze da se obidat

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Света лоза од Хиландер
17.12.2009 13:08:31   
delfinka
eve da se pofalam mi stigna pred nekoj den od manastirot od svetata loza pa sega treba da ja ispijam
se nadevam na skoresni rezultati

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Света лоза од Хиландер
17.12.2009 13:58:23   
Палешка РР
А ние чекаме да ни јавиш дека си бремена делфинка.user posted image
Знаете како велат старите - Лекот вреди пет пари, но треба да се најде- user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Света лоза од Хиландер
20.12.2009 21:55:45   
delfinka
Se nadevam Paleska deka ke stignam do taa cel!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Света лоза од Хиландер
20.12.2009 23:49:08   
Bogdancanka
Ајде Делфинка чекаме позитивни резултатиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Света лоза од Хиландер
25.1.2013 18:27:02   
gina
a sto treba da se napise vo pismoto od toa da pie samo zenata iako problemot e do mazot i pred da se ispie toa treba da se posti 40 dena koga sakas ili posti koga ke se

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Света лоза од Хиландер
6.2.2013 23:20:27   
suzeto
evo bas sega citav na net.interesno.........dali nekoj probal sto treba da pise vo pismoto...na koja adresa............mi se blokira nesto kompjuterov pa nemozam da proveram neznam ni dali ke stigne postov...........

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Света лоза од Хиландер
13.6.2013 10:28:42   
Herco
Iako gledam deka vasive postovi moi rr se postari vo vrska so Svetata loza od manastirot Hilander, ve molam, pisete mi nesto vo vrska so ova, ispratete pismo, vie sto veke ste ispratile, a mozebi nekoja od vas i veke bila tamu, zatoa sto jas ako ne uspeam da go ispratam pismoto, letovo sakam i licno da otidam do tamu. mora se da probame za i nie da si gusneme po ednouser posted image .
pozz

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Света лоза од Хиландер
13.6.2013 11:05:10   
bebence19
gledam deka postot od dafinka e od 2009 pa sakav da ve prasam dali taa dobi bebuska poradi lozata?????????/

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот Herco)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Света лоза од Хиландер
13.6.2013 11:05:49   
bebence19

as veke pisav negde na druga tema za ova no eve ke kazam
jas prativ pismo tuka na grcki,ruski i srpski ama seuste nemam nisto dobieno
razgledav za ovaa pomos i na eden srpski sajt i tamu pisuvaat zeni deka site sto probale zabremenile
duri parovi koi se obiduvale i poveke od 10godini dobile poirod#
e sega postenjeto ne e samo 40dena#
toa e pred da se ispie zrnoto od lozata i vodicka isto od lozata,a odkako ke se zabremeni e zabranet odnos i bilo kakva intima so soprugot se dodeka trae bremenosta a i dodeka se doi bebeto
znaci moze da trae toj post dosta dolgo
megudrugoto po postot od 40dena mora da se odi na ispoved -dvajcata partneri
jas gi procitav site informacii od edna prijatelka koja veke go ima pismoto a i crpev drugi informacii od internetov
odete na google i piset_e sveta loza-hilandar,pa procitajte i samite
mislam deka site vernici moze da se obidat

e nadevam Paleska deka ke stignam do taa cel!



eve go nejziniot post od 2009 :)

< Поракaта ја уредил bebence19 -- 13.6.2013 11:08:49 >


_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Света лоза од Хиландер
1.7.2013 10:24:31   
Herco
Zdravo moi RR,
Jas licno se javiv vo Belgrad, kade sto imaat kancelarija od Manastirot Hilander. Mi rekoa deka tie vo momentot nemaat od Svetata loza, no da pratam pismo po faks do otec Mojsej i deka od tamu ke mi ispratele. Prasav za sodrzinata na pismoto, kakva treba da bide, mi rekoa deka dovolno e da se napise za sto ni trebata Svetata loza, iminja i preziminja, adresa i telefonski broj zadolzitelno.
Jas toa ke go napravam ako sum vo moznost uste denes.
Ako veke nekoja ima isprateno i dobieno, neka pise tuka. Jas otkako procitav za ovoj Manastir i Svetata loza, postojano razmisluvam za toa.

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Света лоза од Хиландер
1.7.2013 10:52:52   
Melanija RR
Herco незнам колку и што имаш прочитано за светата лоза,но јас пред 3-4 год незнам каде низ нет читав дека таа лоза се одгледува и има правила кои треба да се почитуваат.Во смисол пост според кој треба да се придржувате, убави мисли и сл.
Распрашај се убаво пред да пратиш,тое е мој совет.Не велам дека е тешко тоа или незнам што,но според мене кога е во прашање света работа сигурно има и треба да е според правила.
Верувам во се што може да достигне човечкиот дух.

Ти посакувам од се срце целат и желбата да ви се исполни user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Herco)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Света лоза од Хиландер
30.8.2013 10:58:10   
Anonimen
Moze da se javite vo lesnovski manastir tamu imaat od lozatabregalnickaeparhija.org.mk

Модератор:Забранети се надворешни линкови

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 30.8.2013 14:54:56 >

(Одговор на членот Melanija RR)
  Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Света лоза од Хиландер
7.10.2013 11:25:16   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: **IRENA

Najprvo da im CESTITAM od se user posted image na site sto si gi vidoa user posted image ! ne sum pisala na forumov odamna t.e uste koga bese Sakame dve crti IIuser posted image ! nekoj mozebi se sekavaat na mojata storija nekoj moze ne,a kako sto gledam ima mnogu novi sto ja imaat ista maka sto ja imav I jas!E sega pisam vo minato vreme `imav` bidejki pred mesec dena si gi vidov moite user posted image !Mojata storija bese(vo kratki crtike objasnam) 4 godini obid za user posted image I nejkese I nejkese se bese vo red I so dvajcata!od ispituvajna od A do S brisevi poodnost na kanali smermogram pa duri I hormonalna inekcija pregnil od 5000!i pak nisto!na 6 maj ovaa godina bev I na procueniot Govedov kamen I toj kolanot go nosev do juni mesec I onaka od moj pamet go izvadiv (so pomislata ako bide I so kolanot I bez kolanto ke bide)I si go staviv pod pernica(a toa trebase da go napravam vo slucaj ako ostanev bremena) I si resiv onaka so bide neka bide leto doaga poopusteni druzejne setajne si rekov moz I ke bide onaka(ama vo mojot mozok pak si bese haus kako I prethodno)!za da bide uste pogolema bolkata I razocaruvajneto so nadez deka ke se sluci cudo koga bev na odmor plaza nokno kapejne sex ova ona deka do tamu ke bidi rabotata uste na tretiot den dobiv user posted image I toa tri dena porano od voobicaenoto!koga se vrativ edna prijatelka sto ima ista maka ko mene I so koja zaedno bevme na kamenot mi ponudi sveta voda od loza sto kape vo manastirskiot kompleks Sveta Gora a nejze I ja dal nasiot svestenik I piev od nea onaka okolu edna nedela nautro po tri goltki!I dojde krajot na moite maki user posted image (I prijatelkata e bremena samo taa dve nedeli razlika od mene-koja slucajnost)!posledena user posted image bese na 14 avgust a trebase na 12 septevri da dobijam!od user posted image ni traga ni glas !a simtomi NISTO apsolutno NISTO (I vo 7 nedela od bremenosta seuste e istouser posted image ) ni gadejne ni pocesto mokrejne ni odbivnost od hrana a nitu pak I nekoja kapka krv koga se vgnezduva plodot!isto kako nisto da ne se slucuva vo mojot organizam!napraviv test na 15 avgust I sekundarno se pojavija user posted image posle 3-4 dena ojdov na ginekolog mi potvrdi bremenost od 5 ipol nedeli so razmer od 15mm plod I se si e na mesto ko so treba da bideuser posted image !ne znam so sto da ve posovetuvam kaj si go najdov krajot na makite dali do kamenot bese dali do vodata bese dali so obidot da nadoknademe vo domasni uslovi toa sto ne uspeavme koga bevme na odmor!isreno ne znam! a ne deka pak ne mi bese haus vo glava edno so primetiv samo deka nemav seks za denot koga imav ovaluacija nego prethodnite denovi se odvivaa cinovite I toa jas kako kolovodza pocesto(demek taka sansite za bremenost bile pomali-ete demantiram deka ne e taka ziv primer sum jas)I za kraj ne ocajuvajte devojki!Ima nekoj nad nas sto tocno znae koga treba da ni donese sreka vo nasite srca!



p.s:Pomegu dvata praznika Golema (28 avgust) I Mala(21 septevri) BOGORODICA navistina cuda se slucuvaat



se Ivinuvam za golemiot post user posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?