|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Менструација по породувањето
26.3.2012 20:34:19   
Mammi
Леле луѓе читам и читам и паника се нешто ми се чини дека после породување само на тел со мајка ми ќе висам и вам ќе ви досадува. Е така ти е сам далеку кога си. Туку која е разликата т.е како знаете кое било она постородилно крварење а кое циклусот ако почнат едно после друго одма?user posted image Тотално збунета. И колку дена и какво крварење беше?

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Менструација по породувањето
26.3.2012 22:45:30   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammi

Леле луѓе читам и читам и паника се нешто ми се чини дека после породување само на тел со мајка ми ќе висам и вам ќе ви досадува. Е така ти е сам далеку кога си. Туку која е разликата т.е како знаете кое било она постородилно крварење а кое циклусот ако почнат едно после друго одма?user posted image Тотално збунета. И колку дена и какво крварење беше?



После породување крварев околу 40 дена но не многу обилно, а менструација добив осум месеци после пораѓај и тоа не редовна и сеуште не ми е среден циклусот. Мамми не се оптоварувај со такви работи кај секој е различно,само уживај си во бременоста.

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Менструација по породувањето
27.3.2012 14:20:45   
miana
lele luge ama sum se isplasila... Vednas po poragajot pocnav da dobivam. dobivav dva meseci redovno po red i op ovoj mesec go nemaaaa,i seuste go nemaaa,...Utrovo pravo vo apteka po test za bremenost - i op nema user posted image ... E sega prv pat od kako sum ziva mi se slucuva da mi kasni a da ne sum bremena..I nekako mnogu sum uplasena...Sega vednas se javuvam da si zakazam pregled kaj doktorot.user posted image

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Менструација по породувањето
27.3.2012 14:25:39   
Ikana
Не се плаши Мианке, не ти е стабилизиран циклусот уште. Јас добив на 5 јануар, па на 20 февруар, па на 22 март.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Менструација по породувањето
27.3.2012 15:09:07   
Fiao
I mene mi kasni inaku sega treba vtor pat da mi dojde posle poragjaj. i jas mislam deka mu treba nekoe vreme da se regulira

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Менструација по породувањето
27.3.2012 15:10:56   
miana
Sto bi pravela jas bez RR i vas? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Менструација по породувањето
29.3.2012 12:04:30   
nade85

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Богами бабини деветини се тоа додека доите неможе да се забремени,всушност јас знам дека тогаш најмногу шанси има за забременување така да или кондоми или вадење надвор најсигурно ви е.user posted image

Кикичка и јас знам дека најголеми се шансите тогаш да се забремени па и ние како шо имасш пишано имаме секс ама со вадење надвор така е најсигурно бидејки мажот ми не можи да замисли со кондом да имаме.Иначе еве 4 месеци и поминаа и јас уште немам добиено а го дојам моето цуце user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Менструација по породувањето
13.4.2012 0:24:16   
Fiao

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

lele luge ama sum se isplasila... Vednas po poragajot pocnav da dobivam. dobivav dva meseci redovno po red i op ovoj mesec go nemaaaa,i seuste go nemaaa,...Utrovo pravo vo apteka po test za bremenost - i op nema user posted image ... E sega prv pat od kako sum ziva mi se slucuva da mi kasni a da ne sum bremena..I nekako mnogu sum uplasena...Sega vednas se javuvam da si zakazam pregled kaj doktorot.user posted image

Miana eve samo da te uspokojam jas dobiv vtor pat menzis po poragjaj, posle mesec i pol od prviot pat. Taka sto bez grizi, dodeka dois, obicno so menzisot nemozes da fatis red.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Менструација по породувањето
20.4.2012 23:02:28   
ana mari
zenski imam eden problem.... pred edna nedela mi se pojavi nekoj kafeav iscedok se plasam neznam za to se raboti dalinekoj znae nesto za ova neka pise ve molam

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Менструација по породувањето
24.5.2012 12:41:54   
SkCura77
Поминаа скоро 10 месеци и се уште немам воспоставен циклус. Не знам што се случува, хормоните ми дивеат а уште го дојам бебето па се тешам дека тоа е причината. Сеедно, многу се секирам, а гинекологот ми вели дека физички се е во ред со мене. user posted image

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Менструација по породувањето
24.5.2012 12:57:37   
arh_diz
Skcura 77 ke dobies ne se sekiraj jas dobiv posle 13 meseci , kaj sekoj e razlicno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Менструација по породувањето
24.5.2012 13:21:07   
mamymamy
Jas so prvoto dete dobiv posle 11 meseci (doev do 17 meseci), a so vtoroto  dobiv  za 5 meseci (doev do 3,5 meseci pa se molzev do 4,5 meseci).
Mislam deka nema pravilo se nitu za doenjeto nitu pak koga trebda dobies. Organizmot  si e cudna rabotauser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Менструација по породувањето
24.5.2012 13:28:30   
Ikana
Јас веќе 5 и нешто месеци како сум породена и од прв месец си добивам редовно, буквално на 28 дена.

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Менструација по породувањето
24.5.2012 23:12:36   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: ana mari

zenski imam eden problem.... pred edna nedela mi se pojavi nekoj kafeav iscedok se plasam neznam za to se raboti dalinekoj znae nesto za ova neka pise ve molam


можно е да е некое хормонско пореметување ако е помеѓу циклусите, и мене така еве ми се случува 3 пат.Понеделник одам на преглед и да проверам и пап тест од овие бесплатните што се .А и јас добив месец по породувањето и се беше во ред се до сега user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Менструација по породувањето
25.5.2012 11:15:18   
Mammi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Јас веќе 5 и нешто месеци како сум породена и од прв месец си добивам редовно, буквално на 28 дена.

Ако добро разбрав бидејќи сево ова ми е збунувачки, после крварењето после пороѓај одма мензис? Цел месец непрестано крвишта?
Леле нема user posted image user posted image Ако грешам аман те објаснете ми оти ќе спобудалам ако нон стоп би кварела

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Менструација по породувањето
31.5.2012 13:46:13   
Ananija
Mamicki kakavo e po boja ova ocistuvaweto posle poroduvaweto neznam kaj mene na pocetokot (dve nedeli kako sum porodena) bese taka svetlo rozevoo pa krvarewe ne obilno od pred nekoj den gledam deka na vloskata e samo zoltenikavo si mislam da ne mi gnoi ranata na edno mesto mi nema ubavo zarasnato ili pak tolku od krvarewweto

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Менструација по породувањето
31.5.2012 14:05:16   
Pepelaska *
КЛИК овде можеш да прочиташ за искуствата на другите мамички за крварењето, а може и да ти престанува и мене ми престана за две и нешто недели ама затоа и брзо си добив после,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Менструација по породувањето
6.7.2012 15:48:30   
mila28
jas eve 6,5 meseci kako sum porodena i seuste ne sum dobila, user posted image seuste cica, a jas se custvuvam kako da sum vo pmsuser posted image non stop, iskreno odvaj cekam da dobijam...mislam ke splasnam celata otkako ke mi se regulira povtorno ciklusot.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Менструација по породувањето
7.7.2012 11:26:46   
miana
Jas eve 6 ipol meseci odkako sum poroden i si dobivam sekoj mesec najnormalno...

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Менструација по породувањето
9.8.2012 0:40:02   
moni teo
денес добив прва менструација по породуването тоцно на 6 и пол месеци исто како и порано безболно така и да продолжиuser posted image инаку се уште user posted image цица user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Менструација по породувањето
9.8.2012 9:11:53   
ana mari
zenski a normalno li e ova prvite meseci da imas redovna men tamu nekade do 2 i 3 mesec imav redovna,posle ne mi dojde dva meseci, pa koga dobiv mi traese skoro 10 dena i sledniot mesec isto mi dojde i eve mi trae 10 dena moze i poveke.... NORMALNO LI E OVA ILI user posted image a ima 8 meseci od kako sum porodena

< Поракaта ја уредил ana mari -- 9.8.2012 9:15:59 >

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Менструација по породувањето
19.8.2012 20:42:17   
malenaa
mamicki a kao vi bese krvarenjeto 40 dena?
mene prvata nedela imav onaka normalno po malce a sega vtorava nedela mnogu prcinja pocnaa da mi pagaat, mislam na ona zgrutcena krv, krvarenjeto pak mi e normalno, mislam onaka po malce ama parcinja na sekoe vrsenje toaleta mi pagaat, dali e toa normalno, ili pak mene taka mi se slucuva zs mi se infecira ranata dole kaj sto sum siena ???
sovet mamicki?


(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Менструација по породувањето
19.8.2012 22:32:41   
kikicka
Малена,кајмене од внатреновлакно ми се загнои раната малку,а за крварењето мислам декаенормално,се додека немаш болки во стомакот не се секирај,почекај нека поминат 40 дена па оди на гинеколог,и ако сеуштети траи крварењето после 40 дена консултирај се што и како.



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Менструација по породувањето
20.8.2012 1:00:00   
majka na eva
ги прочитав сите постови и не најдов некоја да пише дека не дои веќе повеќе време а уште нема добиено,туку сите што user posted image цица.барав за да се утешам!јас откако се породив немам воопшто добиено ниту еднаш,user posted image а Ева е веќе 9ипол месеци. цицаше само 3месеци,што значи веќе половина година не цица,а од менструација ни мuser posted image веќе навистина почнав да се загрижувамuser posted image .а пред 2 месеци бев на гинеколог и се било во ред,е сега зошто не доаѓа навистина не знамuser posted image а не сум ни user posted image ај некој нека ме утеши дека е нормално тоа

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Менструација по породувањето
20.8.2012 10:20:13   
Cipi Ripi
Еве и јас да се пријавам дека вчера добив после 3 и пол месеци после породувањето.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?