|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лекување неплодност со билки
15.12.2013 17:18:31   
wanna be mum

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

wanna be mum, имаме цела тема за мацина трева. Таму ќе го префрлам твојот пост и ќе можеш да прочиташ повеќе искуства околу твоето прашање.

Фала, не знаев дека има user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Лекување неплодност со билки
5.1.2014 15:10:41   
cancro
zdravo do site dali nekoj moze da mi go dade brojot od lugeto od stojakovo sto prodavat med. moze li nekoj da mi kaze podetalni informaci za toj lek dali ima pozitivni rezultati zosto nekade procitav deka cenata mu e 6000 den pa da ne si gi trosime parite zaludno nekoja sto go ima jadeno toa e samo met i maticen mlec ili ima i nekoi trevi vnatrea poz

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Лекување неплодност со билки
8.1.2014 9:38:21   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Zoja

Здраво дечки
јас би сакала да ви кажам за една другарка има 39години и направи до сега 5-6 инсеминации и 5 неуспешни инвитра , и беа за ново ин витро на листа на чекање за во Словенија. Сега во неделата ги сретнав на Матка ,бевме баш со мм, на кафе и ми вика трудна сум 13та недела и тоа природно user posted image лелеее ептен се израдував бидејќи се во биткава 7години а немаа никаков реален проблем како пречка за забременување се измачија ептен па они. Инаку лек пиеле нешто мед со билки во тегла и маж и и она - кој го правеле некој постар пар од Стојаково - Гевгелиско + иделе на биоенергија кај некоја жена тука во Скопје... ама они мислат леков дека помогнал затоа што до сега помогнало за 2000бебиња , а луѓево ги имало и на телевизија.. Го земав бројот за другарки кои имаат мака (она од срце го дели на луѓе кои си имаат мака-зошто знае како е) а јас решив да го споделам и тука , па зошто да не помогне на други парови кои сакаат да пробаат и алтернативна медицина
инаку чини 100еур , и најчесто од 1дна тегла има резултат а во потешки случаи треба и втора , на другаркава и биднало од 1вата
Кој сака нека си проба

лекот го праќале до вашиот град - не мора да одите до таму
user posted image дај боже да ви успее да се радуваме сите заедно user posted image
ако ви треба некое друго инфо - слободно прашајте ме во инбокс



ИЗВОРНА ПОРАКА: cacisk

Jas preska se javiv i go naracav medot, toj sto i pomognal na prijatelkata na Zoja. Pola kilo tegla cini 100 evra. I taka ovoj mesec najverojatno nema da primam nikakva terapija ce odmaram posle 2 meseca so Klomifen. Bi trebalo da stigne za 1-2 dena. Ce vi kazam ponatamu kakvi rezultati ce ispadnat, se nadevam na pozitivno, posle 2 i pol god i jas vistinski da se izraduvam.


cancro, контактирај ги овие членки во приватна порака, се надевам дека ќе ти дадат број. позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот cancro)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Лекување неплодност со билки
14.1.2014 12:12:54   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Lilipop

malku e OT (off topic) ama mene mi rekoa da pijam caj mesavina od ajducka treva, neven i kopriva, 40 dena po 1 ipol litar na den. toa bilo dobro za normaliziranje na funkcijata na jajnicite, za polipi na matkata i endometrioza. a bidejki jas imam 2 od 3 :), pocnav da pijam od pred 3 dena, pa ke vi javam dali mi pomognalo ili ne.


ИЗВОРНА ПОРАКА: milijana

Pozz do Lilitop..go citav nejziniot tekst..i mislam deka i jas piev takva mesavina..samo sto jas piev (ajducka trava, kopriva, neven i + kantarion ) sekoj den po tri soli caj(skoro eden litar) za eden mesec, koga otidov na lekar-ginekolog moj maticen, bese zacuden, kako toa jas nemam veke nisto.Mu kazav sto piev, pa kao..dobro..ama medicinata sepak preporacuvala operacija za trajno otklonuvanje na cistite..arno ama eve i po 6 meseci..toj seuste se cudi kako toa samo za eden mesec se cisti se okolu jajnikot i toj normalno si raboti>Pozz devojki..samo napred..borbata e taa..user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: milijana

Poz do site.Mozete da piete i lepavec(lepka) za samo eden mesec..odlicni rezultati. Se pie tri solji dnevno bez seker.Se vari po 1 l i se pie.mnogu e zdrava se cisti se od organizmot(najmnogu cisti)



Ефикасен лек против цисти на јајници

Се зема половина килограм мед и се меша со половина килограм од цвеќето чувар кука и се блендира. Потоа се додава 50 милилитри прополис 20 процентен. Се зема по една супена лажичка секој ден додека се потроши.


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 14.1.2014 12:14:20 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Лекување неплодност со билки
18.3.2014 11:58:33   
Libra88
Здраво девојки, Јас го немам порачано, но кога се јавив ми кажаа 8000 ден.
Ние сега пробуваме со BioAstin, и чајот од Херба Стојанови па ќе видиме понатаму.
Ако има некоја од вас искуство со медот нека пише.
Поздрав.

Админ: Телефонски броеви не се дозволени освен во приватна порака. Исто така, може да го побарате бројот од администраторот.


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 25.3.2014 16:54:57 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Лекување неплодност со билки
20.4.2014 20:24:19   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: almushka

dALI nekoja od vas ima iskustvo so kapkite femisan a mene mi preporaca ta gi pijam no sakam barem da bidam dobro informirana

FEMISAN A е диететски производ на база на внимателно избрани лековити растенија, без дополнителни вештачки материи, бои и хормони. Служи за чување на здравјето и на фунлциите на репродуктивните органи кај жените во периодот од пубертет до менопауза. За нормализација на хормоналниот статус кога станува збор за нередовни циклуси, или во целост изостанати циклуси, цистични и полицистични јајници, придонесува апиол-от кој што ја стимулира микроциркулацијата во областа на јајниците и побрзиот доток на лековитите супстанци од екстрактот на лековитите растенија. Ова дејство на апиол-от заедно со Geranium robertcianum има исклучително дејство на функцијата на јајниците, како и на елиминација на цистите и зголемувањето на плодноста. Повеќето растенија во Femisan A имаат спазмолитичко дејство, што го намалува грчот во матката и знатно ги олеснува болните циклуси. Alchemila vulgaris e танинско растение кое што ја зацврснува матката и нејзините лигаменти и е одлична превенција од создавање на цисти и миоми. Femisan A ги смирува воспалителните процеси на јајниците и на матката со силното дејство на етеричните масла, танинот и сулфурните хетерозиди кои што се сметаат за најсилни растителни антисептици.

Начин на употреба:

Три пати на ден пред јадење да се пијат по 20-30 FEMISAN A капки во 1dl вода. Се препорачува користење на капките во период од 2-8 месеца, со двонеделни паузи по секои 2 месеца.
Kај дисменореја (болни менструации) капките да се пијат 3-5 дена пред циклусот и за време на циклусот, 3 пати дневно по 20 капки.
Kaпките може да се користат и превентивно 1-2 пати дневно по 20 капки.



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Libra88)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Лекување неплодност со билки
20.4.2014 20:56:10   
andrijance90
Jas gi piev 4 ipol meseca i nemase ama bas nikakov efekt od niv, zaludno frleni pari. Mislam deka se e laga okolu ovie kapki

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Лекување неплодност со билки
1.12.2014 20:20:34   
bebabeba
Mila. Denes gledav za medot i beacniot par od Stojakovo. Kazi mi dali gi iskontaktira i dali proba ti ?

(Одговор на членот cancro)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Лекување неплодност со билки
2.12.2014 11:45:46   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bebabeba

Mila. Denes gledav za medot i beacniot par od Stojakovo. Kazi mi dali gi iskontaktira i dali proba ti ?


Bebabeba, имаме телефон за контакт од луѓето, ако сакаш ќе ти пратам приватна порака, мислам чини 8000 денари. Важно е што има покрај медот, во мешавината што ја продаваат.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 2.12.2014 11:46:14 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Лекување неплодност со билки
2.12.2014 12:51:37   
gina
ako moze i mene da mi go pisete brojot vo pp sakam da im go dadam na moi prijateli i tie nemaat deca 4-5 god. a se e vo red

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Лекување неплодност со билки
3.12.2014 17:00:16   
bebabeba
Se javiv. Eliksirot e eden taka da nemora da se odi licno. Go prakaat po poshta i koga si go podigash im plakash. Edna doza e 8000den. toa bilo pola kilo med so nekoi sostojki. Vikaat deka obicno od edna doza ima rezultati max dve. Se jade sekoe sabajle po edna lazica na glado i nesmees sat i pol do dva da jades nisto. Zema i zenata i mazot a toj shto ima problem zema i popladne ushte edna lazica. Pozz

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Лекување неплодност со билки
3.12.2014 17:40:07   
gina
bebabeba ti posakuvam da ti pomogne i cekame novosti no ako moze i brojot vo pp

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Лекување неплодност со билки
3.12.2014 19:25:02   
kapina
Za domasen lek 8 iljadi se mnogu mislam oti se preteruva ovie ako tolku sakaa da pomognat ke go kazea lekot javno a ne taka mene ova mi e somnitelno mozda pomaga ne vikam ne no mislam oti 8 iljadi se mnogu ne veruvam deka ima nesto sto tolku e skapo pa da go prodavat lekot tolku

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Лекување неплодност со билки
3.12.2014 19:57:28   
scared RR
Јас сметам дека треба да кажат какви состојки има, што ако некој е алергичен нешто user posted image ама за бебе човек се ќе проба.

Ако може и мене бројчето да ми го пишете во порака user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Лекување неплодност со билки
3.12.2014 20:29:20   
kapina
I seto ova mi licese na dobra reklama najiskreno najrealno znaci toj sto navistina saka da pomogne ke go kaze lekot javno a ne taka

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Лекување неплодност со билки
3.12.2014 20:36:55   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Za domasen lek 8 iljadi se mnogu mislam oti se preteruva ovie ako tolku sakaa da pomognat ke go kazea lekot javno a ne taka mene ova mi e somnitelno mozda pomaga ne vikam ne no mislam oti 8 iljadi se mnogu ne veruvam deka ima nesto sto tolku e skapo pa da go prodavat lekot tolku


Stvarno e mnogu..ne mora da go pisuva lekot javno.. no mozat da smislat nekoja realna cena .. sepak e toa med so bilki. Sramota e sto sakaat da zarabotat pari na makata na lugeto.
Daj boze na site da vi pomogne! user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Лекување неплодност со билки
3.12.2014 21:43:43   
kapina
Da neka bide barem nekoja po pristapna cena

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Лекување неплодност со билки
3.12.2014 22:00:57   
scared RR
Да знаеме дека ќе помогне сигурно би дала и повеќе не само 8 илјади, а они даваат некаква гаранција, нешто или само ќе земат пари и толку. А, ете медот порано бил 6000, зашто го поскапеле незнам user posted image

< Поракaта ја уредил scared -- 3.12.2014 22:03:46 >

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Лекување неплодност со билки
3.12.2014 22:58:31   
bebabeba
Deka e mnogu vistina e mnogu. No covek na makata ne gleda. Neznam zoshto e cenata tolku visoka. Taa doza e pola kilo i ako vistina pomozilo na nekogo neka spodeli iskustvo so nas. Jas se javiv da prasham no se mislam dali da go poracam. 8000 se malku vo odnos na parite koi gi imame dadeno do sega no koga bi znaele deka vistina pomaga. Od tie 2000 bebinja belkim ima nekoj koj bi ne cital i spodelil iskustvo so nas

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Лекување неплодност со билки
3.12.2014 23:15:40   
Milicka 30
Овие луѓе се занимаваат со пчелсрство многу одамна, кај многу има ефект ама кај некој не, знам дека е мешавина од мед и матичен млеч, мене ми беше многу скапо и си најдов од друг пчелар чист матичен млеч 10 до 20грама, едно тегло природен мед, прополис и поленов прав, се зима 3 пати на ден на гладно со дрвена лажица , инаку и сопругот треба да зима. Она што е битно после консумирање на мед барем 1 саат да не се пие кафе или чај ниту пак млечни производи. Овој рецепт е за стекнување на имунитет, за квалитетни јајце клетки и добар ендометриум. Откако ке го изедете теглото направете пауза од 2 недели и пак земете. Поздрав

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Лекување неплодност со билки
3.12.2014 23:22:04   
kapina
neznam 1 plata bas i ne mi se dava za domasen lek sto mislam oti ne vrede

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 10:34:07   
Milicka 30
Капина секој треба да проба , инаку рецептот горе што ви го напишав кај мене имаше ефект, така да вреди да са проба.
Поздрав

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 11:54:36   
scared RR
bebabeba може ли да ми го пишеш бројчето? Се надевам ќе има успех кај сите user posted image парите не се толку битни, толку сме дале по болнициве па за ова ли..

Milicka30 а колкава количина на прополис и поленов прав ставаше?

< Поракaта ја уредил scared -- 4.12.2014 11:56:16 >

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 12:05:43   
kapina
Abe da toa ne vikam ne da se proba nego lekot e mnogu skap a ne vrede tolku

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 12:23:41   
gina
neli imase isto so med propolis maticen mlec parga koj go pravese na emisijata kaj baba Rada od Pero Dabeski go prodavase 100 so nekoi caevi maski caj i zenski caj edni moi poznanici zedoa od prvata tura nisto zedao vtora tura ama eve pomina edna godina i poveke rezultat nikakov
sega kaj sekogo e razlicno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

/
Jana9

Dali ste zadovolni od pernicite na Dormeo?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!