|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лекување неплодност со билки
16.3.2013 23:31:50   
Lina*
A ovoj caj za sto se pie??namenet e sa nekoja konkretna dijagnoza ili???

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Лекување неплодност со билки
17.3.2013 14:11:24   
Melanija RR
Добра навистина нема никој кој може да и помогне на wish?Да помине да праша или ако знае како изгледа да и го купи и прати по пратка или автобус?
Јас најискрено на битпазар воопшто не одам и немам познавање од билки ,па да пратам некој да оди на не згрешиме,зошто превари за билки има и тоа како.
Ајде иницијатива девојки user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Лекување неплодност со билки
17.3.2013 14:58:15   
arh_diz
wish od kade si ti, kade treba da ti se prati cajot.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Лекување неплодност со билки
17.3.2013 23:24:09   
wish
Jas sum od struga... Abe devojki ne sakam na nekoj da mu stavam teret na grb, ako se moze, ako ima nekoj posloboden, jas se svakam, brz zivot, ne ostanuva vreme za sebe, ne pak za drug!ama kako i da se, ako se moze, zosto da ne!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Лекување неплодност со билки
19.3.2013 23:53:37   
SOLE
wish jas go pijam cajot, ovde go ima i bi ti go pratila so zadovolstvo, ama ne samo sto ne sum od sk tuku ne sum ni vo makedodija, a neli mozes vo bilna apteka da si go poracas da ti go snabdat? jas mislam ako e dobra bilna apteka treba da go snabdat

(Одговор на членот wish)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Лекување неплодност со билки
20.3.2013 9:57:20   
wish
abe jas prasav vo alkaloid skopje, ama mi rekoa samo na bit pazar takvi raboti. nz vo koja apteka bi go imalo :(

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Лекување неплодност со билки
20.3.2013 21:57:10   
koki12
Wish jas sum od vnatresnosta, Vrkutata i Macina treva gi najdov od covek sto prodavse caevi na pazar.Kaj tebe nema li na pazar nekoj takov?

(Одговор на членот wish)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Лекување неплодност со билки
22.3.2013 21:59:38   
wish
Na pazar ima tezgi so caevi,ama takov nema!samo tie so planinsi caj i nisto drugo!

(Одговор на членот koki12)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Лекување неплодност со билки
3.4.2013 15:18:55   
gina
wish mila vo bilna apteka od Kumanovo Herba Stojanovi pobaraj na net imalo i broj edna moja poznanicka poracala nekoj caj otamu i go pratile po kargo ne znaese broj da mi dade probaj moze ce uspeesuser posted image

(Одговор на членот wish)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Лекување неплодност со билки
16.4.2013 10:38:40   
Axel
Znae li nekoj kade moze da se najde PeruvianMaca tableti vo makedonija. Prasuvav i vo Zegin, Eurofram i Viola, no pojma nemaat. A gledam deka vo Srbija gi ima peruvianmaca.c

Модератор:забрането е поставување на надворешни линкови

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 16.4.2013 10:47:13 >

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Лекување неплодност со билки
16.4.2013 10:44:32   
cacisk
Axel gi ima vo Swanson 100% imam za edni prijateli poracuvano od tamu. Mozes da odis direkno da gi zemes ili mozes po posta da ti gi pratat.

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Лекување неплодност со билки
16.4.2013 12:25:25   
mama_06
Еве една рецепта за плодност кај мажи, ја најдов случајно и ако сакате може да си ја пробате. Однапред да ви кажам дека лично ја немаме испробано, ама вака читајќи ми изгледа ок.
РЕЦЕПТ ЗА ПЛОДНОСТ КАЈ МАЖИ

1 КГ. ТЕЧЕН МЕД
1 КГ. КРИСТАЛИЗИРАН МЕД
10 ГР. МАТИЧЕН МЛЕЧ
500 ГР. МЕЛЕН ПОЛЕН
500 ГР. МЕЛЕНИ БАДЕМИ
500 ГР. МЕЛЕНИ ЛЕШНИЦИ
500 ГР. МЕЛЕНИ ФСТАЦИ
500 ГР. МЕЛЕНИ ИНДИСКИ ОРЕВИ.

Сето ова се меша во голем ПЛАСТИЧЕН ИЛИ СТАКЛЕН сад, а се јаде со пластична или дрвена лажица, никако со метална поради оксидација.
Се јаде нагладно, насабајле и навечер.

GOOD LUCK


(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Лекување неплодност со билки
17.4.2013 0:52:10   
Axel
Cacisk, blagodaram za informacijata. Bas sega ja gledav web stranata i utre ke se javam vo Swanson.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Лекување неплодност со билки
29.4.2013 21:38:01   
wish
devojki cela srekja, go dobiv cajot virak...vo kombinacija e so drugi caevi, taka narecen zenski caj, vo skopje, vo herba stojanovi...dva dena go pijam...sega so bide neka bide, Gospod e golem user posted image Auuuu ama kako samo gorci....taka treba, da?

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Лекување неплодност со билки
15.5.2013 17:51:40   
almaa
zdravo devojki jas sum nova tuka jas sakam da pocnam so pienje na caj od macine treve no momentalno sum vo hormonska terapija sakav da znam dali nesto prece ako gi piam dvete naednas i caj i tableti dali e loso toa ako nekoja znaet ve molam mnogu da mi kazet

(Одговор на членот mira)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Лекување неплодност со билки
21.5.2013 17:34:06   
SOLE
Almaa jas mislam deka nisto nema da preci ako gi zemas dvete istovremeno bidejki cajot e priroden, no sepak neka kaze i nekoj rdug mislenje ako znae.

A i jas sakav da prasam dokolku nekoj znae za kapkite Femisan A, jas nemam problem so policisticni jajnici ili neredoven ciklus (osven sto poslednive dva ciklusi mi traese epten kratko-samo 1 ipol-2 dena, pa se uplasiv) a citav deka se bilni kapki na prirodna baza pa mozele da se pijat kako prevencija za podobra rabota na zenskiot reproduktiven sistem, ve molam za odgovor koj gi ima koristeno da spodeli iskustvo... pozz

(Одговор на членот almaa)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Лекување неплодност со билки
21.5.2013 18:38:11   
babyhope
SOLE јас ги користев и тоа 3 месеци континуирано како што стоеше во упатството. Имам нередовен циклус и за тие 3 месеци ниту еднаш не ми дојде на време на 28 или 30 дена. Не осетив баш никаков ефект, освен финансикото олеснување од едно 50 евр. user posted image Но тоа е мое искуство...

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Лекување неплодност со билки
28.5.2013 22:08:16   
orhidea242
Ве молам за искуство кој ја има користено Мачината Трева

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Лекување неплодност со билки
29.5.2013 12:06:55   
Axel
Ќе ве замолам за сите што имаат позитивно искуство со Мацината трева да ми кажат од кога до кога се пие??? Женава од Битпазар што продава вика се пие 20 дена (од 5 ден до 25 ден од циклус), а по српскиве форуми сегде пишува никако да се пие после овулација зашто може да настане спонтан? Вие што сте ја купувале на Битпазар како ја пиевте од кој ден до кој? Чекам ваш одговор.

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Лекување неплодност со билки
29.5.2013 12:36:20   
orhidea242
Денес земав Женски чај од Херба Стојанови билна аптека во Кисела Вода замена за фемисан капките кој се дупло поскапи.Се пие два до три пати на ден по 20 капки. Содржи Мачина трева,Ајдучка трева,Витекс,Овчарска торбицка,Бисерок,Семе од Анасон.Доколку ги има некој пиено нека писе.Доколку има кај менеuser posted image ке пишам.user posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Лекување неплодност со билки
29.5.2013 15:53:52   
SOLE
Barajki po net za bilki i caevi za podobruvanje na plodnosta i maska i zenka go najdov ova: avicena.shopmania.biz/catalog/
Poglednete ima dosta caevi za mnogu razni nesta... pozdrav i srekno na site sto se macime i trazime care samo za edno user posted image daj BOZE site naskoro user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 29.5.2013 16:09:59 >

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Лекување неплодност со билки
29.5.2013 17:24:22   
andrijance90
Јас ги пиев капките од Херба стојанови и ништо ефект немаше, да ти кажам изгледа не ни делуваат, стојанови се од Куманово, а и мажево мое е од куманово и он уште пред да земам да пијам ми велеше што пиеш тоа џабе не помага user posted image али ајде јас викам да пробам.

А, да имам пиено и 4 месеца и нешто ситно фемисан А и ништо ефект немаше од нив, само фрлав пари user posted image


< Поракaта ја уредил andrijance90 -- 29.5.2013 17:26:09 >

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Лекување неплодност со билки
29.5.2013 19:41:05   
SOLE
Melanija gledam vo porakara sto go napisav linkot e preuredena ama sega nemoze da se otvori linkot user posted image eve go pa sega preuredi pak user posted image
avicena.shopmania.biz/catalog/povecanje-plodnosti-muskarci

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 30.5.2013 22:33:36 >

(Одговор на членот andrijance90)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Лекување неплодност со билки
29.5.2013 21:10:28   
Melanija RR
Sole моја вина што кога го уредив постот не напишав појаснување, а тоа е дека се забранети надворешни линкови.Но затоа го оставив без да биде директен зошто секој вака може да го најде user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Лекување неплодност со билки
30.5.2013 17:10:56   
SOLE
Aha vo red togas, a jas ne sum znaela, user posted image e togas i jas se izvinuvam user posted image pozdravceeeee

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

bliznacki
petar t

koga bi imale bliznacki kako bi gi krstile ?

so slicni iminja (54%)

so razlicni iminja (46%)


Број на сите гласови: 13

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!