|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
18.11.2016 19:46:17   
Хана07
Zdravo na site..

nova sum na forumot... prvo da vi posakam srekja na site i daj boze site da uspeeme vo toa kon sto se stremime.. da ni se olesni rabotata i da se raduvame site.. vooedno sakam da slusnam i vasi iskustva vo vrska so in vitroto... jas priloziv vo fondot pred dve nedeli i sum vo iscekuvanje na odgovorot...
Se plasam od toa deka ke me vratat za nesto.. Inaku dvata kanala ne mi se proodni ( t.e. edniot mnogu malce ima proodnost) napravivme inseminacija i nisto... neznam kolkavi se sansite da me ispratat na laparaskopija.. iskreno nesakam da idam...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1001
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.11.2016 18:01:20   
budalce1
zdravo Hana dobre ni dojde nema plasenje sto i da ni pobaraat toa ke go napravime i mene mi baraa dopolnitelni dokumenti od fondot i se iznacekav za vaucerot inace na hsg mi pokazaa dvata kanali deka mi se neproodni a na operacijata si bea super i dvata,se ke bide vo red samo trpenie user posted image

(Одговор на членот Хана07)
Непосредна врска до пораките: 1002
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.11.2016 18:05:32   
budalce1
Ima li sansi na 10 den od izvresno ivf da ispitam preku krv ke pokaze li neso mi treba za boleduvanjeto mi zavrsuva vo petok.

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1003
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.11.2016 18:36:54   
Хана07
po prasanjeto razbrav deka vise imas napraveno in vitro.. daj boze ubavi vesti da slusneme od tebe... veke patot si go pominala sto mene me ceka..odmaraj i uzivaj...
i cekaj rezultati ..e sega koga najrano moze da si proveris ne bi znaela da ti kazam.. nemam iskustvo :))

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1004
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.11.2016 18:38:05   
Хана07
sakav da te prasam kolku cekase za odgovor od fondot?
jas vise cekam tri nedeli neznam dali da se javam da prasam..
ili pa toa e normalen period sto treba da pomine..

(Одговор на членот Хана07)
Непосредна врска до пораките: 1005
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.11.2016 18:49:09   
budalce1
Hm mislam deka cekav 4 do 4ipol nedeli no milsev deka e leten period i se ceka koga gi dostaviv drugite dokumenti sto mi gi pobaraa dobiv odgovor za 2 dena no moi prijatelki dobivaat odgovor za 5 dena normalno so vrski e radi tie vrski nie sto nemame ke cekame do 5 nedeli

(Одговор на членот Хана07)
Непосредна врска до пораките: 1006
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.11.2016 18:51:03   
budalce1
A mozes i da si se javuvas kaj Daniela ona dava informacii do kaj e tvojot slucaj i koga ke bide razgledan mnogu e ljubezna ja nekolku pati i vrtev i srcka e

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1007
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.11.2016 21:42:22   
nadez vera ljubov
Brm_brm ја имав такво искуство. Терапија примив.пункција 1-2 неквалитетни јајце клетки и трансфер откажан.ми предложија од систина да ја платим терапијата и пункцијата за да ми остане ваучерот или да го искориста тогаш.ја платив тоа ич не се сеќавам колку беше ама беше над 40000 илјади и ваучерот ми остана. Ти каде правеше ивф?

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1008
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.11.2016 22:29:49   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: budalce1

Ima li sansi na 10 den od izvresno ivf da ispitam preku krv ke pokaze li neso mi treba za boleduvanjeto mi zavrsuva vo petok.

Да има шански да покаже тестот, но ако си примила стоп инекција, викаат дека треба да се почека 12 до 14 дена од примањето на инекцијата.
Инаку тест напави си тогаш кога ќе треба да си направиш, а матчниот ќе те прати на комисија па дури и да се работи за два дена. Потоа комисијата ќе ти даде или 2 дена или колку што ќе треба да мируваш.

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1009
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
21.11.2016 12:18:31   
Soned1
Хана07, се чека зависно од тоа колку имаат поднесено барање во ист период и плус зависи дали е период на празници или одмори. Јас три пати чекав од 3 до 5 недели. Се јавував на 02/3289068 и ми кажуваа кога ќе ми биде разгледано, можеш да се јавиш, многу се љубезни сите.

На страната на фондот имаше во едно упатство апсолутни и релативни причини за неплодност, ако дијагнозата ти е во апсолутни, може нема да бараат ништо дополнително. Како и да е, во најголем процент одобруваат, така да не се секирај.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1010
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
21.11.2016 12:40:44   
brm_brm
nadez vera ljubov ти благодарам, а како повторно те стимулираа, зар не ти истече ваучерот. Ти пишав порака.

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 1011
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
22.11.2016 20:26:44   
budalce1

ИЗВОРНА ПОРАКА: MademoiselleNina


ИЗВОРНА ПОРАКА: budalce1

Ima li sansi na 10 den od izvresno ivf da ispitam preku krv ke pokaze li neso mi treba za boleduvanjeto mi zavrsuva vo petok.

Да има шански да покаже тестот, но ако си примила стоп инекција, викаат дека треба да се почека 12 до 14 дена од примањето на инекцијата.
Инаку тест напави си тогаш кога ќе треба да си направиш, а матчниот ќе те прати на комисија па дури и да се работи за два дена. Потоа комисијата ќе ти даде или 2 дена или колку што ќе треба да мируваш.


Ќе видам во петок морам да направам тогаш, матичната ми рече без бета нема на комисија малку е комплицирана коа се работи за боледување

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1012
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
23.11.2016 0:02:08   
MademoiselleNina
Budalce1
Јас за минатото ИВФ имав боледување од денот на пункција, на 14 ден од кога ми беше отворено мм беше кај матичниот и зема упат за комисија. Кај комисијата отидов јас, а не требало, ама јас не знаев, и тие таму ми реко што си доаѓала ти??? ме искараа дури, ми рекоа направи тест, па донеси ни го, ако е позитивен и ако треба да мируваш ќе дадат уште 2 недели. а ако е негативен ќе дадат само уште 2 дена - колку што навистина беа до тестот.
Така што - каков е тој одговр не може на комисија???
ПА сигурно во извештајот после трансфрер што го даваат од болница ти пишува тест за 14-15 дена?
Според тој извештај може да те упат на комисија па и за 1 ден ако треба!
Ова лекариве се .... чудни, на живци ми идат кога ќе речат - не може, а реално може.

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1013
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
23.11.2016 10:35:38   
Kvisko
Nince баш ми е жал. Ајде сега со нови сили напред. Туак сме за тебе.

Budalce јас нема искуство со комисии зашто не зедов боледување после трансфер ама ти држам среќа за висока бета.

Инаку можеш да правиш бета на 10 ден ама ќе мораш да ја повториш после два дена ако е тестот позитивен за да се види дали расте или е уште остаток од стоп инекцијата.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1014
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
23.11.2016 16:36:43   
Soned1
Девојки, јас денес правев тест, позитивен е, бетата е доста висока. За две недели на ехо ќе видиме дали се едно или две.
Држете ми среќа да биде се како што треба, многу се плашам поради предходните искуства.

Уште не сум се префрлила од пролутекс на прогестерон депо, знам дека прашував предходно, но еве пак да прашам, дали некој се префрлал после две недели од пролутекс на прогестерон депо, со потврдена бременост?

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1015
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
23.11.2016 16:41:44   
Soned1
budalce1, мене на 9-ти ден по трансфер ми покажа позитивен домашен тест, преку урина, значи сигурно и преку крв ќе покаже. Можеш да направош на 10-ти ден за комисијата, а потоа пак провери си нс 14 ден, како што ти пиале погоре, зошто на 10 ден може уште да имаш остаток на бета хцг од стоп инјекцијата.

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1016
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
23.11.2016 19:55:16   
kik@
Cestitki soned, da si imas lesna I zdrava bremenost I za 9 meseci da castis mekici. Daj boze da se mnozat sto poveke user posted image user posted image user posted image user posted image
Ajde rozeviot spisok da go vidime


_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas tie da ti go napravat na tebe.

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1017
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
23.11.2016 23:37:03   
kapina
Soned cestitkii za bremenosta

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 1018
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
24.11.2016 11:53:55   
MademoiselleNina
Soned1 - честитки и влечи не за носе user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1019
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
24.11.2016 12:44:05   
Kvisko
Soned1 честитки. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1020
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
24.11.2016 19:52:13   
budalce1
Soned1--Честитки и од мене здрава и лесна бременост😘

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1021
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
25.11.2016 11:43:26   
Soned1
Девојчиња, фала ви на сите и сите ве влечам за носе! user posted image

Дај Боже се да биде во ред и да нема веќе разочарувања ни за мене ни за никоја од васuser posted image

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1022
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
25.11.2016 11:44:47   
Soned1
budalce1 направи ли тест?

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1023
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
25.11.2016 13:08:27   
budalce1
Направив да ми покажа негативен бетата ми е 4.7 се слушнав со сестра Марија ми рече дека е многу рано уствари 9 ден ми е денес да си продолжам со терапијата и тест за една недела да правам пак многу се разочарав немам памет веќе

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1024
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
25.11.2016 13:20:44   
kik@
RANO TI E USTE NEMA RAZOCARUVANJE,AJDE IZDRZI I BIDI HRABRA,MISLI NA UBAVI RABOTI user posted image

_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas tie da ti go napravat na tebe.

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1025
Страница:   <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?