|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
25.11.2016 13:49:10   
MademoiselleNina
Rano ti e, no sepak e pozitiven

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1026
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
25.11.2016 14:55:08   
budalce1

ИЗВОРНА ПОРАКА: MademoiselleNina

Rano ti e, no sepak e pozitiven

Нели бетата под 5 е негативен тест дај боже да искочи позитивен за една недела а доле имам чешање можно ли е од УТРОГЕСТАНОТ да е еве веќе 3 дена ме чеша по една ставам навечер

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1027
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
25.11.2016 15:06:50   
Hopeful RR
Девојки, се заретчив тука, премногу обврски со болни бебиња...

Soned1, честитки!!! user posted image Колку излезе бетата? Ти посакувам да се две па да си продолжиме близначки муабети user posted image Кога си на ехо? Сега само пази се, не излегувај надвор на загаденово, не се мешај со луѓе за да не настинеш и гали го мешко!
Во однос на прогестеронот, прашај го ивф докторот дали да се префрлиш. Јас цело време боцкав прогестерон депо, почнав во текот на ивф-то, и продолжив за време на бременоста.

budalce1, ова е прерано, а и за толку рано 4.7 не е ниска бета, така што не губи надеж. Повтори ја на 15-16 ден од ЕТ и точно ќе се знае што како. Само биди позитивна, смирена и се ќе биде ок!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1028
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
26.11.2016 12:29:19   
Soned1
Hopeful RR, фала ти за честитките user posted image
Првата бета ми беше 1328 и ми рекоа дека или едно се имплантирало добро или дека се две, но до ехо нема да знаеме. Ќе правам ехо за две недели, да влезам во 6-та. Предходно ја проверував бетата дали правилно се дуплира, но сега немам нерви за тоа, премногу ми е стресно, како и да се одвива бременоста ќе се види на ехото.
Имав два мисед предходно и најмногу од тоа се плашам.

budalce1 повтори го тестот за некој ден, а до тогаш не се нервирај и мисли позитивно. Секоја бременост е различна, некој почнува со голема бета, некоја со помала, затоа најсигурно е 15, 16 дена од трансфер да повториш. Со среќа!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1029
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
26.11.2016 15:06:38   
kapina
Budalce rano ti e povtori go testot za 5 dena

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1030
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
26.11.2016 15:33:40   
budalce1
Ќе видиме овие денови треба да добијам на 1ви а некако ме боли стомаков така да не се надевам многу

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1031
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.11.2016 23:01:51   
budalce1
Дали вашите мажи пиеле PROfertil таблети и како сте задоволни?

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1032
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
28.11.2016 17:11:38   
kapina
Mm gi piese super se mnogu se efikasni cenata im e 100evra ama vredi da se pijat

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1033
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
28.11.2016 18:43:33   
MademoiselleNina
budalce1 kako si?
jas nekako se mislam da odam da zakazam vo new born, da vidam sto ke mi kazat, mm epten saka da smenime lekar, jas nekako ne sakam ama mozda e on vo pravo, treba da se menuva...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1034
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
28.11.2016 19:24:52   
budalce1
Добра сум душо денес не ме боли стомакот, но имам малку кафеавоuser posted image а за др незнам дали да сменам или да му дадам уште една шанса на Попович он толку беше толку сигурен дека ке успееме дури и затоа сум многу разочарана се беше во ред и накрај да не успееме но идеме даље со нови сили мораме да се бориме за user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1035
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
28.11.2016 19:51:11   
budalce1
MademoiselleNina zaboraviv da te prasam kaj kogo planiras da ides vo Newborn

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1036
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
29.11.2016 13:51:22   
budalce1
Сега слушнав за Бирол од Њуборн болен бил и ќе отсутвувал од работа неколку месеци на лекување во Турција бил.

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1037
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
29.11.2016 20:19:15   
MademoiselleNina
budalce1 Сеуште не сме одлучиле кај кој доктор ќе одиме во NewBorn.
Сега читам дака си пишала дека Бирол не е тука... проверена ти е оваа информација?
Ај ќе се јавам утре да прашам.
Ти како си денес?

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1038
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
29.11.2016 20:38:15   
budalce1
Проверена е информацијата Бирол и на неговиот профил на фб има напишано. Иначе ја така така сум се опаравувам де си плачам де се смеам од четврток почнувам на работа па нема да мислам на тоа колку толку.user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1039
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
30.11.2016 11:04:25   
Hopeful RR
Soned1, според бетата мене ми личи на две user posted image Ти само одмарај, гали го мешко, гледај комедии и не се дружи со гости и роднини, чувај си го здравјето, и ќе биде ок :)

budalce1, кој ден од ЕТ ти е денес? Кога ќе правиш бета? Ајде држам среќа и праќам baby dust user posted image user posted image user posted image

Нина, не е на одмет да консултираш друг доктор, па и да смениш. Секој има свој пристап, некоја финеса што може да ја направи сета разлика. Oд Newborn многу се фалат, така што закажи муабет и види што-како.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1040
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
30.11.2016 13:21:15   
budalce1
Денес ми е 14 ден сабајле правев тест преку крв ми искочи негативен бета не проверив ми рекоа може и вака а 3 ден неможе да ми пробие само ептен малку кафеавко

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1041
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
30.11.2016 19:39:32   
Bebence 15
Jas sum prezadovolna od Newborn i toplo vi gi preporacuvam, ne ve gledaat niz prizma na pari tuku gledaat da vi pomognat, za konsultacija ne se naplakja i nema da pogresite ako otidete na konsultacija. Dr. Tanja e mnogu strucna i celiot tim e mnogu posveten! Im blagodaram!

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1042
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
1.12.2016 13:05:47   
Soned1
Hopeful RR+, според првата бета личеше, ама повторив по 7 дена и не пораснала многу, 4027 е, плус симптомите на бременост ми ги снема. Ќе повтпрам пак бета и другата недела на ехо, но ми се чини толку беше од радувањетоuser posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1043
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
1.12.2016 13:09:58   
Soned1
budalce1, да си здрава и жива, одмори, нека ти сде стабилизира циклуспт, па можеш на ин витро и за 2, 3 циклуса, ако одиш приватно, ако не, за 6 месеци пак. Ќе биде, мора да биде еднаш...

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1044
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
1.12.2016 13:53:14   
Kvisko
BUdalce1 баш ми е жал. Сега со нови сили напред ќе биде ден убав ден.

Soned1 високите бета вредности не се дуплираат така брзо. Не знам после колку престанува дуплирањето на 48 саати. Така што до прво ехо глават горе и само позитивно. Јас исто имав висока бета, додуше не толку како твојата и на недела дена после бетата добив кафеаво крварење и си реков толку готово е. Претходно кога имав missed абортус исто имав кафеаво крварење и затоа скроз се разочарав и уплашив. Ми ставија прогестерон депо и ми рекоа до прво ехо ништо не се знае. На првото ехо видовме едно расчукано срценце. Тоа кафеавото ми рекоа дека можеби било од вториот плод кој се откажал од растење. Симптоми исто немав скоро никакви до кај 10 недела (освен потечено гради). Така што не се оптеретувај премногу прерано.

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1045
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
1.12.2016 16:36:50   
budalce1
Фала ви женчиња на подршката многу се разочарав ама главата горе за 6 месеци почнува нова борба држам среќа за другите што чекаат висока бетаа позз

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1046
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
1.12.2016 23:01:16   
kapina
budalce a zasto ne napraves betahcg ovie testovi domasnite pokazuvat ako e beta nad 25 ako e pomalku ne pokazuvat a se sto e nad 5 znaci bremenost

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1047
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
1.12.2016 23:52:36   
kapina
Inaku jas sega koga ispituvav na imunologija genetski mutacii izleze oti imam vrodena trombofilija i 1 nedela pred et ke primam kleksan i ke sum imala posebna podgotovka na matkata a kakva ke e neznam taa podgotovka ke nema da primam kontraceptivi konecno se otkri zasto gi gubev bremenostite

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1048
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.12.2016 11:18:19   
Soned1
Kvisko фала ти за куражот, се надевам дека можеби и мене ќе ми се случи исто и дека целово разочарување ќе ми биде џабеuser posted image
Во врска со симптомите не ме плаши што не осеќам ништо, туку дека осеќав и брзо престана, тоа обично не е добро, но сепак ехото е најмеродавно за да се потвдри дали е добро или не. До тогаш ќе се надевам на чудо user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1049
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.12.2016 11:24:10   
Soned1
kapina, дали знаеш за кои генетски мутации ти утврдија дека имаш вродена тромбофилија? Ј

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1050
Страница:   <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?