|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.12.2016 15:40:02   
Minna20
Мене ми остана аамо една инекција пурегон и полно шишенце суперфакт..

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 1076
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.12.2016 16:48:58   
budalce1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Minna20

Здраво на сите. Јас сум нова на форумот... Се надевам дека не сум на погрешно тема user posted image каква улога има полната бешика при ембриотранфер?

Здраво добре ни дојде!И мене ме интересира тоа бидејќи ја пред трансфер бев до тоалет сестрата ми рече до пола да завршам работа ја цела ја завршив може тука направив грешка се надевам некоја рингерајка ќе одговори.

(Одговор на членот Minna20)
Непосредна врска до пораките: 1077
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.12.2016 16:56:35   
budalce1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Soned1

Девојки, ми паѓа бета хцг, пред 5 дена беше 4027, сега е 3384. Закажав за утре ехо, ама мислам дека веќе нема на што да се надевам.

Душо не се нервирај се ќе биде со среќа утре на ехо чекаме убави вести пиши ни што си направила позз

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1078
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.12.2016 16:57:16   
Bebence 15
Jas mislam deka treba besikata da e polna za da se gleda na eho poubavo matkata i endometrimumot za da se stavi na vistinsko mesto embrionceto.

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1079
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.12.2016 19:10:17   
Minna20
И јас исто така направив... Денес ми е 5ти ден од трансфер и имам сува кашлица па и за тоа се плашам да не ги исфрлам ембриончињатаuser posted image

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1080
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.12.2016 19:36:51   
Minna20
Ќе ти стигне писмо уште за 13 дена user posted image нема да те пратат на лапараскопија... user posted image

< Поракaта ја уредил Minna20 -- 5.12.2016 19:38:00 >

(Одговор на членот Хана07)
Непосредна врска до пораките: 1081
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.12.2016 21:42:48   
sale86
Здраво девојки по неуспешени две инсеминации следен чекор е ин витро,па сакам да знам колку време трае терапијата пред постапката откако ќе го земам ваучерот и кои се процедурите.искуство ке правам кај Попович во Систина.поздрав

(Одговор на членот Minna20)
Непосредна врска до пораките: 1082
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.12.2016 21:48:23   
Minna20
Здраво... Прво се пие контрацептивни таблети 20дена. Потоа стимулацијата со боцкање во стомак и колк кај секој различно, кај мене тоа траеше цел месец.

(Одговор на членот sale86)
Непосредна врска до пораките: 1083
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.12.2016 0:05:08   
kapina
Budalce ne se sekiraj ne e od toa polnata besika im e za podobra preglednost kade gi vrakaat embrionite

(Одговор на членот Minna20)
Непосредна врска до пораките: 1084
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.12.2016 0:07:30   
Bebence 15
21 den tableti Cikloproginova primav, potoa inekciite puregon 9 dena, 10-ti den inekcijata pregnil i 11-ti den punkcijata...Posle 3 ili 5 dena transferot na embrionite taka da mene vkupno eden mesec celata procedura. Zavisi po koj protokol si i kolku vreme ke te stimuliraat.

(Одговор на членот Minna20)
Непосредна врска до пораките: 1085
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.12.2016 0:33:45   
budalce1
Soned1 kako si?Bese li na eho denes kako pomina?
Kapina mi olesna malku!Da te prasam nesto ne mi e jasno dali embriologot gi vraka nazad embrionite bidejki go slusnav doktorot koga i rece na embrilogot deka edniot go stavile-la ne slusnav tocno nisko trebalo pogore malku.

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 1086
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.12.2016 0:38:57   
Bebence 15
Kaj mene zaedno go pravea toa, doktorkata drzese nestoneznam tiestrucno kako im se vikaat instrumenti i koga rece vlezena sum vo matkata moze embriologot gi donese valjda vo spric i doktorkata i velese pogore malku, vlezi podlaboko i rece moze taka da mislam deka embriologot gi pusta no ginekologot i kazuva kade, sto, kako

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1087
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.12.2016 0:49:20   
budalce1
Bebence 15
Znam deka slusnav doktorot i rece deka drugiot trebala pogore da go stavi nemozev da vidam bev legnata vo sistina se pravi transfer vo sala kaj sto pravat i punkcija neznam kako e na drugite mesta jas mislev na stol ke me sednat kako za inseminacija ama ne,i niso ne mozev da gledam gi prasav dali ima problem embrilog mi odgovori deka nema i deka si rabotele go primetiv doktorot na kraj deka se iznervira zs predhodno bese celo vreme pozitiven.

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 1088
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.12.2016 11:03:27   
Bebence 15
Budalce sto se sluci so tebe? Se bese ok i betata rastese no naednas pocna da paga i tolku? Ne stignavte do 6-ta nedela? Da ne bila vonmatericna?

(Одговор на членот Minna20)
Непосредна врска до пораките: 1089
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.12.2016 11:59:20   
budalce1
Бета испитав на 9 ден ми беше 4.7 на 14 ден направив тест преку крв ми покажа негативен, и уште 2 домашни теста и тие покажаа негативни.Кафево ми се појави точно на 28ми ден нема утка само што дури на 4 ден прокрварев ме мачеше многу тоа дур пробие во понеделник закажав кај Попович да ме види за секој случај ваљда е се добро.

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 1090
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.12.2016 13:06:51   
Bebence 15
Zal mi e...Znaci ovde stanuva zbor za neuspesno ifv, jas mislev deka prvo rastela betata no potoa se slucilo nesto :(

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1091
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.12.2016 11:51:05   
brm_brm
Каков е циклусот после неуспешно ивф (доцни, недоцни, обилност?) и дали има нормална овулација после неуспешно ивф (пункција со празни фоликули)

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 1092
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.12.2016 18:35:25   
MademoiselleNina
Soned1 sega vidov deka si pisal deka betata ti pagja, bese na eho, aj mozebi ednoto ne se razviva kako sto treba, a drugoto e vo red...

brm_brm mene cikusot mi bese normalen posle missed ab. posle IVF.
Samo mi se pojavi cista, pa pukna inaku drugoto isto.

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 1093
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.12.2016 18:38:04   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: brm_brm

Каков е циклусот после неуспешно ивф (доцни, недоцни, обилност?) и дали има нормална овулација после неуспешно ивф (пункција со празни фоликули)


А фоликули, мислам дека има, но може да се случи и да нема...
Во некои циклуси нема фоликули, од различни причини
А ти кажаа зошто имаш празни?

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 1094
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
8.12.2016 11:55:56   
Soned1
Јас бев на ехо во вторникот, еден ембрион се гледа, мал е и нема срцева акција во 6-та недела. Ќе одам пак во понеделник, па ќе видиме.
Се гледаше сенка како да имало уште еден, ама не можеше добро да се види, ќе провериме пак во понеделник.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1095
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
8.12.2016 12:09:37   
Soned1
Minna20


Minna20, не можеш да ги исфрлиш ембрионите, не се плаши. Јас исто кашлав после трансфер и почнав да кивам, па останав бремена.

(Одговор на членот Minna20)
Непосредна врска до пораките: 1096
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.12.2016 9:25:13   
brm_brm
MademoiselleNina


ништо посебно не ми кажаа. Нема објаснување докторот зошто фоликулите се празни без јк. А до сега секогаш се беше уредно, дури и без стимулација имав редовна овулација. Сега после последното ивф се ми се поремети.
После ивф добив на 23 ти ден,....ептен рано, следниот циклус пак ми доцнеше, добив на 35 ден....а досега вака не ми било.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1097
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.12.2016 12:36:59   
brm_brm
Дали сте слушнале за таблети anastrozole ?

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 1098
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.12.2016 22:32:20   
budalce1

ИЗВОРНА ПОРАКА: brm_brm

Дали сте слушнале за таблети anastrozole ?

Јас не сум слушнала ама сега гледам на нет биле за рак на дојка и ме потсети да прашам дали некоја од вас пиела ФЕМАРА-ЛЕТРОЗОЛ пред 2 години Трајковски ми ги препорача да ги пијам биле за неплодност,но кога видов на нет дека се пиеле и за рак на дојка ме фати страв и не ги земав,иначе ги нема кај нас требаше од Косово да ги земам.

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 1099
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
10.12.2016 16:20:43   
brm_brm

ИЗВОРНА ПОРАКА: budalce1


ИЗВОРНА ПОРАКА: brm_brm

Дали сте слушнале за таблети anastrozole ?

Јас не сум слушнала ама сега гледам на нет биле за рак на дојка и ме потсети да прашам дали некоја од вас пиела ФЕМАРА-ЛЕТРОЗОЛ пред 2 години Трајковски ми ги препорача да ги пијам биле за неплодност,но кога видов на нет дека се пиеле и за рак на дојка ме фати страв и не ги земав,иначе ги нема кај нас требаше од Косово да ги земам.

zatoa i jas prasuvam.citav deka se koristat i za neplodnost. Ako ima nekoja iskustvo neka spodeli

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1100
Страница:   <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?