|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: nor levo
21.12.2012 10:09:29   
miana
Vcera go ispiv apceto.
Vo apteka me isprasuvaa dali pijam nekoja druga hormonska terapila i sl.
Nemam nikakvi macnini i slicno ( sega za sega )

Vi blagodaram za odgovorite na site

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: nor levo
21.12.2012 10:14:43   
miana
hahahhahaah si se izdadov deka jas bev taa sto prasa kako se pie nor levo :)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: nor levo
21.12.2012 10:21:37   
mama toci
hahahaha,znam deka sum nadvor od temava,ama vaka slatko ne sum se smeela odamna.Mianke i pokraj bolni deca,ti.....Bravo be,sekoja cestuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: nor levo
21.12.2012 10:23:05   
mama toci
P.S.samo da ne bidam svatena pogresno-ova bravo e stvarno

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: nor levo
21.12.2012 10:23:58   
Mihaela 2010
lele miana pa ne si trebala be dusho da se stavas kako anonimen....pa nasi sme si tukauser posted image user posted image

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: nor levo
21.12.2012 10:29:44   
miana
Decata mi se podobri by the way... Nema vise T ,ne place,ne i tece nos ,ne kasla takada si ja pocastivme dusickata posle 20 dena apstinencija i ete vo takvi slucai se slucuva "greska" hahahha user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: nor levo
21.12.2012 10:46:03   
Cipi Ripi
Хахахаа! Е значи мианке стварно си ме изнасмеалаuser posted image user posted image

Туку сеа јас и ти рака под рака кај ммбуцко и Анамоли на часови за да си ги препознаеме овулациите. Мене би ми завршило тоа многу работа бидејќи гинекологот ми рече дека сум била ептен плодна и мнооогу да се пазам, и сеа се пазам со ептен слабо секс.
И син ми го направивме од прва, после 2 години брак реков скаам дете и одма се фати, и сеа јбг човек не може да си се изгушка на раат од таа помисла.
Плус прашав во аптека за секој случај да си знам како информација, и ми рекоа дека норлево е 450 денари, не е малку.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: nor levo
21.12.2012 10:49:53   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Хахахаа! Е значи мианке стварно си ме изнасмеалаuser posted image user posted image

Туку сеа јас и ти рака под рака кај ммбуцко и Анамоли на часови за да си ги препознаеме овулациите. Мене би ми завршило тоа многу работа бидејќи гинекологот ми рече дека сум била ептен плодна и мнооогу да се пазам, и сеа се пазам со ептен слабо секс.
И син ми го направивме од прва, после 2 години брак реков скаам дете и одма се фати, и сеа јбг човек не може да си се изгушка на раат од таа помисла.
Плус прашав во аптека за секој случај да си знам како информација, и ми рекоа дека норлево е 450 денари, не е малку.

494 den srcka user posted image vo viola

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: nor levo
21.12.2012 10:53:10   
Cipi Ripi
Јас во аптеката во Зебра прашав, 450 ми рече. Ама не провери во компјутер, на памет ми кажа. Како и да е, многу е!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: nor levo
21.12.2012 11:04:20   
miana
I ja na mm mu vikam - za tie pari ke si kupese 4 pak durex user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: nor levo
21.12.2012 11:06:17   
Beatris
Не е многу пелените се поскапи user posted image user posted image user posted image  А мори Мианке јас не те издадов ама ти сама се среди - сам себе го убивал user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: nor levo
21.12.2012 11:09:56   
miana
hahahha
zaboravam da stikliram jebiga user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: nor levo
21.12.2012 19:07:47   
Џесика
a znaci toa bilo ovulacijaaaa!!! Se cudam zasto izvesen period pred ciklus me sece kaj jajnikot, cccc ziva neuka sum znaci, nemav mnogu rabota koga planirav dete, zatoa :-)))))

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: nor levo
21.12.2012 21:01:11   
mmbucko
Da be jas oti ja poznavam ovulacijata i oti koristevme kondom i oti se napiv norlevo mnogu mi pomogna buahahahahahahahahaha
So mm se zezame devojcinjata ni se mnogu skapo plateni a batkava ne koshta eden kondom i edno norlevo buahahahahahaha

Vo upatstvoto na norlevoto bi trebalo da pishuva Nus pojava = bebco :-):-):-):-):-):-):-)

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: nor levo
21.12.2012 22:30:33   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

hahahhahaah si se izdadov deka jas bev taa sto prasa kako se pie nor levo :)


user posted image Легендо! Абе ајде баш те брига, секако им треба едно братче на кукличките user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: nor levo
22.12.2012 14:44:48   
kikicka
user posted image Абе жени ! Мианке нели ти на 3 то одеше ма? Башка на приватна ке одеше шо сеа одма лево десно user posted image


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: nor levo
22.12.2012 21:52:17   
Maca25
оф топик, ама мора да пишам колку се изнасмеав...сам себе си го издавал!! user posted image user posted image user posted image
Мианке, нели ти на трето ќе одиш? Или рано ти е?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: nor levo
23.12.2012 1:49:08   
mosa
i normalno trk vo apteka po norlevo. More ni norlevo ni nordesno tuku pravo vo sredina.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
lele bre mmbucko me iznasmea slatko,sega mislam ,pa ke se smeam cela vecer


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: nor levo
23.12.2012 2:04:32   
mosa
a znaci toa bilo ovulacijaaaa!!! Se cudam zasto izvesen period pred ciklus me sece kaj jajnikot, cccc ziva neuka sum znaci, nemav mnogu rabota koga planirav dete, zatoa :-)))))


A ova so ovulacijata i jas neznaev deka taka se cuvstvuvalo,tuku dobro e sto ve imam vas sto bi rekol mm se prosvetliv otkoga cepkam po netuser posted image

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: nor levo
23.12.2012 18:42:13   
miana
Auu jas gledam deka tuka sum bila prozvana user posted image
Sakam da ima, treto dete i ke imam i ke ragam privatno,ama ne tolku rano...
Ke me poludat user posted image user posted image user posted image user posted image \Neka porasnat ovie pa da mi go cuvaat tretotouser posted image \
Inaku posle pienjeto na nor levo nemav nikakvi nus pojavi,nitu pak prokrvarev ni nisto...Aj ke vidime denovive dali ke dobijam .... user posted image Ako ne dobijam ,zdrravje - ke si go cuvame bebeto - nemam namera da abortiram vo nikoj slucaj..

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: nor levo
28.10.2013 10:38:04   
bucko mal
ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

ne mozam da najdam tema kade sto sakam da si go postavam prasanjevo pa ke ve molam ako postoi sliobodno da prefrlite.sakam da prasam kolku se efikasni kontraceptivnite apcinja koi se pijat posle seksualen odnos.ne sum bas sigurna deka "napravivme nesto" no mislam deka postoi moznost.ako zemam ...... sto ako se sluci da gi upotrebam bez da ima potreba?dali ke ima nekoi posledici ili nesto slicno?user posted image



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: nor levo
28.10.2013 11:14:35   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

ne mozam da najdam tema kade sto sakam da si go postavam prasanjevo pa ke ve molam ako postoi sliobodno da prefrlite.sakam da prasam kolku se efikasni kontraceptivnite apcinja koi se pijat posle seksualen odnos.ne sum bas sigurna deka "napravivme nesto" no mislam deka postoi moznost.ako zemam ...... sto ako se sluci da gi upotrebam bez da ima potreba?dali ke ima nekoi posledici ili nesto slicno?user posted image



Нема потреба да се грижиш.Да не му ја мислиш многу,појди во аптека и земи си таблетка..Овие таблети се пијат ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ. Никој неможе да нае дали детето ке се фати или не и затоа кога и да се случи грешка,или мислиме дека се случила грешка,најдобро е да се земе таблета.Нема никаква опасност и таблетката не реагира на еакулат туку хормонски делува. Мислам дека не се препорачува често земање на овие таблети ,односно да има растојание од таблета до таблетка неколку месеци.Ке си видиш во упатството на таблетките. Инаку се викаат - НОР ЛЕВО и чинат околу 500 денари.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: nor levo
28.10.2013 13:12:23   
marchi


Ај и јас да потврдам. Имам болна овулација, исто како менструални болки. И секој месец ме боли стомакот на овулација, некогаш и посилно отколку кога имам добиено. Има и на РР статија за болна овулација.
[/quote]
aj moze link od taa staija ve molam?bas me interesira da procitam user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: nor levo
28.10.2013 13:17:49   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Go dojam malovo i od tel ja gledam temava i se gazam od smeenje. Znaci koga neshto saka da bide ke bide i gotovo :))))). Imeno dvete predhodni deca mi se praveni, praveni, praveni veke celo skopje gi pravese. I stimulacii i laparaskopii i histeroskopii i 300 inekcii i neznam shto ushte ne. E sea doagame do temava.... Neli kaj mene demek ne se fakalo i obicno so mm ne se pazevme neshto osobeno. Aj relativno blisku bea plodnite denovi pa demek aj kondom. I normalno , pukna po prv pat vo nashata 15 godishna vrska i normalno utredenta oset___iv ovulacija 4 dena porano i normalno trk vo apteka po norlevo. More ni norlevo ni nordesno tuku pravo vo sredina. Taka da sega si imam prekrasno since posle dve prekrasni devojcinja. :)))))))
Taka da ........
srcka a kako ja oset__i ovlacijata? Kako toa se oseka? Te citam i si mislam ili jas sum mutava ili sum unazadena???

И јас се зачудев за истово.
Ајде мајко одговор, многу ме интересира.



Ај и јас да потврдам. Имам болна овулација, исто како менструални болки. И секој месец ме боли стомакот на овулација, некогаш и посилно отколку кога имам добиено. Има и на РР статија за болна овулација.

a moze link od taa statija ke ve molam?bas me interesira da si procitam user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: nor levo
28.10.2013 13:18:33   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi


aj moze link od taa staija ve molam?bas me interesira da procitam user posted image

Еве може тука: *Дали болната овулација е нормална?* да ја прочиташ.

Или уште една за Месечен циклус

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 28.10.2013 13:22:50 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?