|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Естетска хирургија
1.7.2012 15:33:00   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR
Dali ste za estetska hirurgija


Само и само ако има медицински индикации, и еве, психолошки проблем кај личноста поради некој физички недостаток. А од бес да легнувам под нож затоа што само мене ми смета нешто, не, во никој случај. Сепак, се работи за операција која носи свои ризици и последици.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Естетска хирургија
12.10.2012 23:31:19   
PlasticnaHirurgija
Devojki, site sto se interesirate za plasticna i estetska hirurgija povelete tuka

Clenovite delat iskustva (pogolemiot del se veke operirani) i postavuvaat sliki od koi mozete da vidite primeri.

Надворешни линкови се забранети! Кој има потреба нека побара инфо по пп.

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 13.10.2012 0:01:03 >

(Одговор на членот arh_diz)
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Естетска хирургија
22.10.2016 22:30:15   
sandriana RR
Темава заспала одааамна :)
А јас поодамна размислувам за естетска хирургија кај деца.
Дали некој има искуство со корекции кај дечиња, конкретно на уши, или пак има сознанија?
Како се одвива постапка на државно, како на приватно? Орентациони цени? Пригодна возраст?
Мое рамислување е да се интервенира на возраст до 6-7 години, додека детето не станало предмет на потсмев и различи прекари на сметка на клемпави уши, особено девојче ако е, но исто важи за момче. Ако нешто може да се поправи едноставно, пред да настане било каков психолошки проблем, сум да се поправи најбрзо што може.
Сопругот бил подложен на корективна интервенција на едното уво кога имал 7-8 години (затегнување на кожата зад увото и прилепување кон главата) и поминало беспрекорно. Но тоа било пред 30 години....
Какви се Вашите размислувања и сознанија?

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Естетска хирургија
26.10.2016 12:54:21   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Темава заспала одааамна :)


zaspala da, nikoj ne e raspolozen za estetika zgleda user posted image inaku za korekcija na usi mozam da kazam edna moja koleska imala takov zafat od pricina sto imase epten klempavi usi, ne znam sto kako i go lepea i gi popravaa, potoa ednoto i se odlepi pa ponovo na korekcija.... mislam ne barem do 10 godini,se menuvaat rastat sami po sebe dobiavaat korekcija....

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 54
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?