|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Естетска хирургија
18.3.2010 13:08:59   
dr.gigov
Tolku za denes. :) 
Prijaten den na site

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Естетска хирургија
18.3.2010 14:09:04   
Bogdancanka
bi sakala da go prasam dr.gigov dali moze so plasticna operacija celosno da se odstranat luzni na lice?Luznite mi se dobieni od sobrakanja nesreka......pozdrav i odnapred blagodaram......

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Естетска хирургија
19.3.2010 13:04:46   
dr.gigov
Izvini za kasniot otgovor,  Vaka sega  da bideme korektni napraktika edna luzna ili beleg-Cicatrix moze da se zameni samo so drug beleg koi da bide po fin ili skrien vo prirodnite svivki na teloto ili liceto, Dobar rezultat moze da se dobie ako se napravi komplesno lekuvanje so hiruska namesa potoa ima eden opredele period koga ne treba da se pipa belego a moze da se tretira so gelovi ili kremovo za belezi kako naprimer  ZERADERM   , CONTATUBEX,  DERMATIX  i oste neznam kakvi drugi  no zasega zboram za ovie kako najcesto koristeni, NO  i za toa ne sum kategoricen deka ima rezultat gi nabuduvam dosta pacientite  i vo eden miment nekij se super imaat rezultat a pak drugi  doveduvaat  i do losi belezi, A pak tretata grupa   koi ne koristat nikakov gel ponekogas imaat  istite rezultati  . Taka moeto mislenje za ovie preparati e malki rezervirano  no mozebi malku poveke za DA! Drugoto vazno e kakov e belegot  kade se naoga   ot koga e   i dali vie samat ste prdrazpolozena na pravenje na Keloidi ,toa veke ja oteznuva dosta operativnata ocenka.  No ako se leki  belezite  mozat da se tretiraat  i so LASER  ili MICRODERMOABRASIO,.
Dobro bi bilo Aki moze da mi ispratite sliki za da vi kazam  tocno kakov e sansata i imali smisla da se pravi nesto .
Vi blagodaram za trpenieto
Prijaten den

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Естетска хирургија
20.3.2010 11:21:21   
Bogdancanka
blagodaram na odgovorot ,ako moze da mi kazes kade da gi pratam slikite kolku da znam dali ima smisla da se pravi nesto ili ne dali moze da so koregirat luznite....poz i uste ednas blagodaram

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Естетска хирургија
4.4.2010 1:08:01   
angels
jas sum ZA za estetskata hirurgija...posto dokolku na nekoj mu e potrebna zosto da ne....site sme nezadovolni so nekoi delovi od naseto telo...ali za pogolema samodoverba nekogas e potrebno i da se napravi...podrzuvam

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Естетска хирургија
5.4.2010 9:39:11   
dr.gigov
Se stoe razumno si zasluzuva i ima svojata cel.
Hristos Voskrese! Posakuvam na site  Zdravje   lubov na celoto semejstvo!

(Одговор на членот angels)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Естетска хирургија
8.4.2010 14:02:16   
axlrose
sakam da ve prasam dali 17 godisno masko dete moze da napravi estetska hirurgija na nosot???
Blagodaram

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Естетска хирургија
8.4.2010 14:03:37   
axlrose
i koi se rizicite???TnX

(Одговор на членот axlrose)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Естетска хирургија
8.4.2010 17:14:28   
axlrose
blagodaram dr gigov : )))

(Одговор на членот axlrose)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Естетска хирургија
5.5.2010 10:55:16   
dr.gigov
Da  moze!
Rizici?  Kako i pri sekoja operacija  pod  polna anestezija  kako prvo.
Dobivanje na rezultat  koi  ne  e  ocekuvan,   Vlosuvanje  na disenjeto ako e nemalo pred toa, W-shape forma   abe  dosta se  :)

админ: за повеќе инфо, пратете пп

< Поракaта ја уредил виктори -- 22.2.2011 19:12:37 >

(Одговор на членот axlrose)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Естетска хирургија
5.5.2010 11:22:44   
Viktori
Против, освен за корекции од здравствени причини или како случајот на Богданчанка.
Можеби ќе бидат посреќни жените година, две и? Не е доволно добро за мене...
Модна индустрија и модна машинерија. Бомбардирани со стереотип на жени, слаби, високи, со совршени црти и многу фотошоп. Па и екстрим мејк овер, а бе иди бегај.. и сите жени што беа гради сакаа поголеми. Од кај си им е тоа???
Од секој билборд, од секоја реклама, од секој филм, од оние серии ко сексот и градот и очајните домаќинки (не буквално, само пример). Фала ама не благодарам, не сум толку очајна за да легнам под нож и некој да ми го дига задникот.

Погледнете ги видеава.. мислам се ми е јасно.
http://www.youtube.com/watch?v=9zKfF40jeCA&NR=1

ова е најморничаво за мене, греота девојчињата со што ги бомбардираат од мали.
http://www.youtube.com/watch?v=IHqzlxGGJFo&feature=related

ова ме асоцира на Џеј Ло на млади дани кога сакаше да е американка нели user posted image
па секој спот и беше завршен на фотошоп, а на филмовите беше ко секоја глумица во која било шпанска серија.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Естетска хирургија
6.5.2010 18:43:50   
haley
Јас ќе ја прогледам клиникава на која е др. гигов и ако е се во ред, следната година одам таму user posted image

не можам да ги поднесам вака градиве и ептен ми треба lift up   а за меот еден tuck in  ;)))

Од се што имам проверувано знам дека за естет. хирурзи многу е потешко да работат НАМАЛУВАЊЕ на градите отколку зголемување нели..   многу е покомплицирано и потешко за изведување па затоа -- внимание ! (при бирање на клиника+хирург (кој обавезно мора да има спец. за естетска инаку голем е ризикот)



(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Естетска хирургија
6.5.2010 21:34:28   
Bogdancanka
a vo koja klinika e dr.Gigov?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот haley)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Естетска хирургија
19.12.2010 11:23:03   
dragana_vane
Koj e toj D-r Daskalov? bas sega bese gostin na Zare berber?

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Естетска хирургија
20.12.2010 9:40:31   
anedespo
Јас сум ЗА. Би правела лифтинг на лице во повозрасни години, а ботокс не би користела ни за жива глава. Сакам и подигање на гради. Па ке видиме.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Естетска хирургија
22.2.2011 10:59:06   
dr.gigov

ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Јас сум ЗА. Би правела лифтинг на лице во повозрасни години, а ботокс не би користела ни за жива глава. Сакам и подигање на гради. Па ке видиме.

Dobar den na site!
``а ботокс не би користела ни за жива глава` :))))
Koi se vasite motivi za da ste tolku mnogu protiv Botoks ili koi se vasite stravovi :)

Prijaten den !

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Естетска хирургија
22.2.2011 13:03:38   
anedespo
Па прво и најважно е отров. Второ ефектите му се краткотрајни во споредба со класичниот лифтинг. А и познативе лица од шоубизнисот што користеле ботокс , реагираат против него (Никол Кидман и Ким Кардашијан). Толку се сетив во моментов.

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Естетска хирургија
22.2.2011 14:23:02   
dr.gigov


Miki Rurk :) i toi isto taka moze da kazeme deka e zrtva na Botoks(Dosta ulogi e zagubil poradi maskovidniot izraz na liceto i ne mozejki da izrazuva emocii) .
Da taka e . No bi trebalo da razgranicite lifting i botoks tie se dve razlicni idei , manipulacii ili kako i da gi narecete smislata na dvete e sosem razlicna moze da kazeme deka samo moze da se nadoplolnat ednata operativna intervencija so drugata ambulatorna manipulacija.
A sto bi kazale za ovoj `OTROV` na licata koi se lekuvaat so nego i blagodarenie na Botoks imat polesen nacin na ziveene , vo ovoj smisal bi se izrazil ponekogas i lekarstvo eden ot najefektivnite nacini za lekuvanje na (Tortikolis) ako ste zapoznate e tocno so Botolinov Toksin , lekuvanjeto na HIPERHIDROZA , upetreba pri STRABIZAM, pomaganje na lugeto so BRUKSIZAM i t.n
Oste plusovi edno ot vajnite raboti e deka minuva dejstvoto ot 6-8 meseca moje nekogas pomalku ili poveke , koe e mnogu vajno zosto ako ne se bendiste i imate posledici ke bidat premahnati , a ako se bendiste pak ke go napravite , Ili ako ne go napravite ili otlojite posle nekolku meseci ili godina nisto ne gubite, Po dobro zdravje :)
Da ne ZABORAVIME SeTO Toa zavisi ot tehnikata opitot i tocnata dozirovka ot samiot hirurg,
Za Lifting haaaaaaaa na praktika dosta Obemna slozna i precizna operacija i Cenata ne za podcenuvanje no pak si zasluzuva .
I Oste ednas Facelift i Botoks treba da se razgranicat .

Prijaten den na site .
P.S. mnogu interesna Tema me bendisuva no ima mnogu za utocnenie toa e samo malku :)

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Естетска хирургија
25.2.2011 14:41:22   
suzeto
me interesira nesto za protiv potenjeto.....nesto imam slusnato za nekoi inekcii deka se stavaat na 6 meseci i nemas poveke problem....blagodaram

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Естетска хирургија
26.2.2011 10:08:12   
dr.gigov

ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

me interesira nesto za protiv potenjeto.....nesto imam slusnato za nekoi inekcii deka se stavaat na 6 meseci i nemas poveke problem....blagodaram


Dobar den!
Mislam deka veke spomenav vo predniot post ``lekuvanjeto na HIPERHIDROZA``
Tocno taka se lekuva so Botoks i na 6 meseca i pacientite se mnogo dovolni.
Prijaten den

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Естетска хирургија
26.2.2011 12:21:09   
suzeto
fala
dali e opasno ili ne
kolku e cenata

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Естетска хирургија
26.2.2011 12:45:25   
dr.gigov
Zavisi ot Vidot na BOTOKS na koja marka e ? Koj lekar go goristi? Kolku edinici ti trebat? Kolku e rabotata osven Flaconot?
Za orientir bi kazal za eden ot naidobriot Botoks v Svetot i naiskap za sega , nema da go spomenuvam koj e 50 edinici 200 euro, sto znaci deka moze i da si go razdelite so nekoj i da vi e oste po dalavera :) no rabotnata raka ne mozam da kazam kolku e :))))))))))))))00
Prijate weekend Suze


< Поракaта ја уредил Admin -- 26.2.2011 22:01:27 >

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Естетска хирургија
26.3.2011 11:06:25   
Jesica
Jas sakam da pravam liposukcija, i eventualno vgraduvanje implatanti vo gradite. Dali nekoj ima iskustvo na klinika za ovie proceduri i da mi preporaca koj doktor od tamu e najstrucen za ovie oblasti? Isto i dali ima nekoj informacija za iskustvo kaj Dr. Nejkov? Vi blagodaram odnapred

(Одговор на членот dr.gigov)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Естетска хирургија
24.6.2011 9:19:44   
AnnaMolly RR
Моментално преведувам една емисија за естетски корекции, па ме натера да пишам нешто на таа тема.
Јас секогаш се шегувам со мм дека сакам да ги зголемам градите, ама не би го направила тоа сериозно. Да подлегнам на сериозна операција само за да имам големи гради? Не, фала. Откако имав лошо искуство со целосната анестезија за царски, стопати ќе размислам дали сакам пак тоа да ми се случи.

Друга работа. На рацете имам белези кои се последица на долготрајно пиење кортикостероиди и друга терапија која ја примав 13 години и којашто предизвикува кожни промени. Белезите се на двете раце, на внатрешната страна и личат како изгореници. На инсистирање на мајка ми бев на пластична хирургија и рекоа дека може да се отстранат, но зафатот нималку не е едноставен. Решив дека нема потреба да се изложувам на тоа само за едни белези. Не ми пречат на здравјето, а воопшто не ми се ни комплекс. Доколку тие претставуваа опасност по моето здравје, тоа е друга работа.

Значи, сума сумарум, доколку причината за подлегнување на пластична операција е само подобрување на надворешниот изглед сум против, а доколку се работи за здравје, поддржувам.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Jesica)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Естетска хирургија
1.7.2012 15:08:05   
miana
Devojki ajde da mi odgovorite ako mozete pls..
Ja procitav celata tema i vidov toa sto me interesirase..Sakam da pravam korekcija n amoite gredi ( podiganje,namaluvanje,zateganje) Me interesira vo koja klinika raboti ovoj dr.gigov?KAde se naoga? Ili da mi pratite link vo pp..Me inetersira dali ste zapoznaeni so cenite kaj nas,osobeno na klinika i koja e procedurata za da se zakaze hirurski zafat n klinika kaj nas???? Aj ve molam ako znaete - pisete mi..Pozdrav

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?