|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 13:46:38   
sanjaaaa!
Теа88 браво, доволно јајце клетки за успешно ивф! Сега да ти јават утре дека имаш доволно квалитетни ембриончиња! Со среќаuser posted image user posted image

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 2351
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 13:55:12   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mili4kask

....Ивановски ми кажа дека треба да се боцкам во периодот од 14 и 30 до 16 и 30. Тој период сум на работа некаде кај подвожњакот Црниче. Локациски лошо. Никако не ми одговара секој ден да одам до систина и назад. Како да искомбинирам со боцкање? Тука има една приватна се вика Policlinic Skopje ама ми дадоа луда цена од 300 ден на ден боцкање. Дали моам да појдам до овие тука во близина државниве да ме боцкаат или ми треба упат за такво нешто?


Викаат за боцкање најдобро од 14.00-21.00 часот. Ти кажал во тој термин бидејќи нема сестри после 16.30 на ИВФ во Систина. Можеш кај матичен или на државно да се боцкаш, нема да ти направат проблем или кажи не можам да доаѓам, оди на дежурен во Систина попладне долу секој ден има служба. Позз


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 1.10.2014 14:02:58 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 2352
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 14:00:03   
mili4kask
Ти благодарам многу LoveableMe!! Јас пак мислев дека само во тој термин морам да се боцкам...user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2353
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 14:02:27   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: tea 88

milicka 30 , gina i Loveable Me da imate uspesni postapki koi ke vrodat souser posted image user posted image . jas si dojdov od punkcija. mi izvadoa 7 jajce kletki, e sega ne mi kazaa nesto posebno dali cinat -ne cinat, dali se kvalitetni i mi dadoa eden kup apcinja.odvaj cekam utre da mi se javat da mi kazat dali se oplodile i kolku.


Tea88, user posted image user posted image user posted image . Кажи кои апчиња ти ди даде, да споделиме со другите рингерајки.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2354
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 14:13:03   
tea 88
vaka jas uste pred ifv si zemav magnezium. vit c i za imunitet edni tableti.a denes mi dade Aspirin 100 1x1,Proginova 3x1 belite samo,Decortin po sema, Folan 1x1, Vibramicin 2x1 i Utrogestan 3x1.vibramicin i decortin do transfer samo. Mislam deka otprilika standardna terapija e kaj site isto.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2355
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 14:28:08   
Milicka 30
Loveable Me кога бев на преглед пред еден месец др. ми препиша 2 пакувања ГЕ132 црвено пакување,јас испив едно и сега кога бевми кажа да продолжам со нив а ке ми кажеле до кога. Ке прашам баш во понеделник и ќе ви кажам. Ти душо до каде си стигната со терапијата?
Теа88 user posted image дај боже сите 7 да се оплодат.
Сакам да прашам се боцкам со супрефакт во 8 сабајле и навечер ,дали е проблем ако се закасне 15 мин?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2356
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 14:40:41   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Milicka 30

.....Сакам да прашам се боцкам со супрефакт во 8 сабајле и навечер ,дали е проблем ако се закасне 15 мин?


Со супрефакт два пати се боцкаш дневно? Не разбрав? Кога се боцкаш треба секој ден во исто време, на пример ако почнеш во 17.00, треба секој ден околу 17.00-17.30, значи во тој разман од половина час, не повеќе од тоа.

Јас се боцкам секој ден со супрефакт од 0,3 и со по 3 пурегона дневно, секој ден од 17.20-17.50 часот, во тој размак и јас одам во Ремедика да ме боцкаат секој ден. Во сабота ќе ми кажат кога пункција, ама деновиве имам јак исцедок како пред да почнам да овулирам, си викам да не биде порано?user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 2357
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 14:46:53   
gina
tea 88 odlicna brojka na jk user posted image user posted image e sega sigurno se oploduvaat i utre ce ti javat user posted image

milicka 30 ne e problem plus minus 15min od vremeto jas vcera porano malku se bocnav a ovie GЕ132 kolku pari se i koi vitamini gi sodrzat

a za kafe i ishrana jas mislam mnogu zamaranje ne treba na komu si mu nosi dusickata toa da si jade i pie ako treba da bide ce bide mene prethodnite ivf koga ce prasav za ovie raboti mi vika e tokmu vaka da si opustena a ne posle da si mislime deka e od ova ili ona

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 2358
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 14:56:50   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

.... a ovie GЕ132 kolku pari se i koi vitamini gi sodrzat



Gina, имаме ТЕМА за органски германиум, тука можеш повеќе да прочиташ. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2359
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 15:11:35   
Milicka 30
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Со супрефакт два пати се боцкаш дневно? Не разбрав? Кога се боцкаш треба секој ден во исто време, на пример ако почнеш во 17.00, треба секој ден околу 17.00-17.30, значи во тој разман од половина час, не повеќе од тоа.

Јас се боцкам секој ден со супрефакт од 0,3 и со по 3 пурегона дневно, секој ден од 17.20-17.50 часот, во тој размак и јас одам во Ремедика да ме боцкаат секој ден. Во сабота ќе ми кажат кога пункција, ама деновиве имам јак исцедок како пред да почнам да овулирам, си викам да не биде порано?user posted image



Мене ми препишаа терапија од супрефакт 0,05 сабајле во 08 и навечер во 20 часот, и 6 мерионали исто во 20, ме интересира дали може со супрефактот насабајле да доцнам по 15минути?


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 1.10.2014 16:20:51 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2360
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 15:18:48   
tea 88
I jas imav iscedok isto kako pred ovulacija koga bev 3-4 dena pri kraj so inekciite.duri go prasav doktorot da ne puknal nekoj folikul predvreme ama mi rece deka ne moze da e toa pricinata i ne obrna nekoe vnimanie na toa pa si rekov moze e normalno i po nekolku dena mi pomina
Moze od inekciite e.



(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2361
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 16:21:36   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Milicka 30

Мене ми препишаа терапија од супрефакт 0,05 сабајле во 08 и навечер во 20 часот, и 6 мерионали исто во 20, ме интересира дали може со супрефактот насабајле да доцнам по 15минути?


Може, плус минус 30 минути доцнење, не повеќе. Позз


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 2362
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 16:47:02   
kapina
Tea super. stom ti izvadile 7 folikuli jas do 10 ke primam superfact od 0,5 a posle od 0,3

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2363
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 17:30:37   
Hopeful RR
Tea88, супер вести! user posted image Ајде нека се оплодат сите и нека растат!

Milicka 30, мене ми кажаа дека тоа со терминот реално е во рамки од 1 час плус/минус, а го кажуваат построго затоа што има жени што комплетно забораваат да се боцнат, па ова е еден од начините за ред и дисциплина. Си имаат и они стратегии user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2364
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 20:20:48   
sonce79
Да да, во право е Hopeful, и мене ми рекоа исто, плус минус еден час е во ред, и еднаш кога ме праша сестрата да немам заборавено така се зачудив на прашањето, ми вика " да се чудите колку има што забораваат"user posted image
Tea88 супер вести, user posted image сите да се оплодат и да се здрави!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2365
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.10.2014 21:44:55   
LoveableMe RR
Потсетување како стоиме на табелаваuser posted image

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image


21.08 - Kaya - почеток со терапија (Димитров, Ремедика)
01.09 - Zoya - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
05.09 - sonce79 - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
15.09 - Loveable Me RR- почеток со терапија (Димитров, Ремедика)
19.09 - Tea88 -почеток со терапија (Таше Tрпчевски, Плодност)
29.09 - kapina - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
29.09 - gina - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
29.09 - Milicka30 -почеток со терапија (Таше Tрпчевски, Плодност)
/ .10 - Anonimen - почеток со терапија (Поповиќ, Систина)
25.10 - mili4kask - почеток со терапија (Ивановски, Систина)
/.10 - butterfly00- почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
/.10 - весник - трансфер со смрзнати ембриони (Лазаревски, Систина)
/.10 - skriena - трансфер со смрзнати ембриони (Лазаревски, Систина)
/.11 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
/.11 - sanjaaaa- - почеток со терапија (Ивановски, Систина)


=========================

user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
12.09 -Kaya =пункција ///// = ET
23.09- Zoya = пункција 25.09 = ET
25.09 -sonce79 =пункција 28.09 = ET
01.10 -tea88=пункција 04.10 = ET


=========================
/////// - Kaya = ТЕСТ
09.10 - Zoya= ТЕСТ
12.10 - sonce79= ТЕСТ
18.10 - tea88 =TЕСТ


ПОДДРШКА
user posted image

firenca didi, Adelle,gina,Bogdancanka RR, koki12, skopjance, mimiiiiiiiiiiiii, taci14 ,Herco, trust, kapina, cacim, babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, kate.., dzvezda, bubble, SOLE, butterfly00, snekki, milasteve, almushka, Yaya,skriena, brm_bm, mery, macika4, весник, marina111
=====================

2014 година
nataly86 user posted image Lina*user posted image Каrmauser posted image biljana87user posted image Anonimenuser posted image babylove**user posted image avgustina2 user posted image Kolacence user posted image fragolina user posted image lolla user posted image mesecina83 user posted image lily98 user posted image stefanieuser posted image Hopeful user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 3.10.2014 12:27:45 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 2366
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 11:54:22   
tea 88
Devojki da ve prasam dali e normalno da imam bolki vo desniot jajnik i malku pogore. vcera mi bese punkcijata ama nisto vcera ne me bolese. a inaku skoro site jajce kletki mi bea od desniot jajnik. i vcera vecerta isto zabelezav kako malku epten malki kafeno posle utrogestanot.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2367
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 11:57:26   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: tea 88

Devojki da ve prasam dali e normalno da imam bolki vo desniot jajnik i malku pogore. vcera mi bese punkcijata ama nisto vcera ne me bolese. a inaku skoro site jajce kletki mi bea od desniot jajnik. i vcera vecerta isto zabelezav kako malku epten malki kafeno posle utrogestanot.


tea88, јајниците обично пецкаат по малку и болат кога растат фоликулите и после пункција. Трагите кафено може да се од пункцијата, ништо страшно. Ти јавија ли за трансферот?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2368
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 11:58:47   
tea 88
uste mi se nemaat javeno. uste malku ako ne se javat jas ke im se javam. pa dosega mislam trebase da se javat. cela vecer ne zaspav.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2369
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 12:13:01   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: tea 88

uste mi se nemaat javeno. uste malku ako ne se javat jas ke im se javam. pa dosega mislam trebase da se javat. cela vecer ne zaspav.


Почекај до 13.00 часот, ако не ти се јават, врти им ти, да не има гужва или чекаат да видат како ќе се развиваат, за да ти ги вратат на 3-ти или 5-ти ден. Пиши ни! user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2370
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 13:10:56   
tea 88
sega samo sto mi javija deka ima 5 embrioni oplodeno. utre treba pak da se javam da mi kazat koga transfer.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2371
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 13:17:02   
Hopeful RR
Теа88, супер! user posted image
Ајде наскоро во меше и во хоризонтала user posted image

Инаку болките се нормални - од стимулацијата е, затоа што се подуени јајниците.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2372
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 13:37:46   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: tea 88

sega samo sto mi javija deka ima 5 embrioni oplodeno. utre treba pak da se javam da mi kazat koga transfer.


Супер вести, одмарај и уживкајuser posted image user posted image . Пиши кога трансферuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2373
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 13:40:00   
sanjaaaa!
user posted image user posted image Одлично, од 7 јајце клетки - 5 оплодено е одличен резултат!!!!
Ајде ембрионите си ги земи во меше и уживај! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2374
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 14:08:03   
sonce79
Браво, супер вести Теа88..
Тоа што го чувствуваш во јајниците е сосема нормално.. Не се секирај. user posted image

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 2375
Страница:   <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?