|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 15:18:17   
gina
tea 88 user posted image super brojka sega bidi si na rat uste malku ostanaauser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 15:30:17   
mili4kask
Tea 88 одлично!!! Ајде уште малку ЕТ и после уживкај user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 16:09:18   
Anonimen
еве јас да се пријавам за на 10ти сум кај докторот.рече тогаш почнуваме со супрефакт.ај со лесно да е работава user posted image user posted image

(Одговор на членот mili4kask)
  Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 17:17:06   
kapina
Kaj koj doktor si anonimen?

Tea super neli ti kazaa koga et

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 2.10.2014 17:55:49 >

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 17:59:57   
Felly RR
Капина, твојот пост го префрлив во темата Хормонски таблети, во темата има пишувано баш и за ефектите од Јасмин.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 18:28:57   
Anonimen
кај поповиќ.најдобриот доктор!!!!!user posted image

(Одговор на членот kapina)
  Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 20:18:32   
tea 88
ne mi kazaa koga transfer. mi rekoa utre pak da se javam i ke mi kazat koga. a obicno naredniot den posle punkcija kazuvaat ili individualno kaj sekoj?

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 20:19:30   
tea 88
Anonimen so lesno da ti bidi i da imas uspesna postapka.

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.10.2014 20:23:56   
LoveableMe RR
Теa, зa кoј ден ќе биде трaнсферoт oдлучувa дoктoрoт и ембриoлoгoт. Пиши штo ќе ти кaжaт утре, пoзз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 6:20:22   
kapina
Narednioden posle punkcijata kazuvaat koga et

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2385
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 11:16:29   
tea 88
sega mi javia utre transfer . imalo 2 odlicni embrioni a drugite 3 bile poslabi.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2386
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 11:20:31   
kapina
Super tea jas se javiv mu kazav na doktorot oti mi e loso mnogu od yasmin I mi kaza toa e dobro poveke nisto

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2387
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 11:28:53   
sanjaaaa!
Одлично Теа88, среќно утре на ЕТ!!!!user posted image user posted image Ти кажа ли докторот што да се храниш пред и по трансферот, колку да се движиш, дали утре пред ЕТ треба да бидеш со полна бешика или не. Јас тоа го прочитав тука на форумот. Не сум знаела дали тоа има некаква врска за успешно ивф. Среќно на сите

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2388
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 11:36:54   
Zoya
Здраво девојки, ме немаше подолго време. Помина пункцијата, трансферот беше минатиот четврток и ми вратија две тродневни ембриончиња. Веднаш после трансферот отидов на викендица надвор од градов кадешто немам интернет. Терапија ми дадоа аспирин, естрофем, фемибион и кринон гел. И до вчера бев супер, ама од денес почнаа негативни мисли. Ме боли стомакот како за добивање, престанаа да ме болат градите user posted image и не знам што да мислам.

Hopeful од срце ти честитам за бременоста и ти посакувам со лесно да си ја износиш. И сите останати кои што сте во постапка ви посакувам само user posted image user posted image на крај да видите.

_____________________________

Обиди од 2012;
IUI x 4 = /;
HSC 2013 (отстранет септум, изваден полип)
IVF #1 - /

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 2389
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 11:48:16   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Zoya

Здраво девојки, ме немаше подолго време. Помина пункцијата, трансферот беше минатиот четврток и ми вратија две тродневни ембриончиња. Веднаш после трансферот отидов на викендица надвор од градов кадешто немам интернет. Терапија ми дадоа аспирин, естрофем, фемибион и кринон гел. И до вчера бев супер, ама од денес почнаа негативни мисли. Ме боли стомакот како за добивање, престанаа да ме болат градите user posted image и не знам што да мислам.

Hopeful од срце ти честитам за бременоста и ти посакувам со лесно да си ја износиш. И сите останати кои што сте во постапка ви посакувам само user posted image user posted image на крај да видите.


Зојче, па каде беше баш те мислевме, дури и неколку пати прашав до каде си на форумов? user posted image Едно ќе ти кажам, правило е дека нема правило и не барај симптоми кај сите се различни, уживај, тие емрбиончиња да станат бебциuser posted image user posted image Те гушкамеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Zoya)
Непосредна врска до пораките: 2390
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 11:49:39   
sanjaaaa!
Браво Zoya user posted image user posted image user posted image значи уште една недела до тестот!
Не барај симптоми, кај секого е различно. Стомакот подзаболува слично, немора да значи дека ќе добиеш, најверојатно и матката се зајакнува, и затоа те боли стомакот! И јас кога останав бремена со првото дете градите воопшто не ме болеа ниту ми беа поттечени. Кај секого е различно. Уживај и спокојно чекај ја твојата радост за 1 недела!

< Поракaта ја уредил sanjaaaa! -- 3.10.2014 11:50:38 >

(Одговор на членот Zoya)
Непосредна врска до пораките: 2391
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 11:54:49   
tea 88
mi rekoa so polna besika da otidam. a za ishranata nisto. toa sto sakam toa da jadam.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2392
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 11:55:46   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: tea 88

sega mi javia utre transfer . imalo 2 odlicni embrioni a drugite 3 bile poslabi.


Супер Теа, среќно, две ембриончиња за меракuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2393
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 12:06:00   
Zoya
Фала ви на сите за поддршката. Знам дека не треба да барам симптоми и дека кај секого е различно ама ајде, умот си работи. Се обидувам да не мислам и посакувам брзо и без никаков проблем да помине и оваа втора недела.

Теа ќе го споделам моето искуство за бешиката. Испив една чаша вода 1 саат пред трансферот и уште една чаша половина час пред трансферот. Бешиката таман беше полна, а беше се уште рано за да чувствувам нагони за мокрење. Со лесно.

_____________________________

Обиди од 2012;
IUI x 4 = /;
HSC 2013 (отстранет септум, изваден полип)
IVF #1 - /

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2394
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 12:21:28   
Melanija RR
Zoya ќе помине и оваа недела ,навиваме за user posted image user posted image

tea 88 утре со убаво и некарастат дветеuser posted image

LoveableMe RR утре со добра бројка да израдуваш user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Zoya)
Непосредна врска до пораките: 2395
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 12:34:59   
butterfly 00
RR mnogu se nerviram zosto ne mozam da pocnam so IVF postapkata se uste nema reagensi vo Manu cekam tri meseci veke pocna strav da me faka deka ke mi izmine vaucerot, a i gubam samo vreme, rekoa ke dobijat okolu 1 oktomvri sega mi vikaat najverojatno za dve do tri nedeli pa ne se normalni, jas moram da gi imam rezultatite zosto vrz osnova na niv ke treba da mi prepisat terapija. Mnogu se nerviram prasuvav na drugo mesto ne gi pravat, tie sto gi pravat na transfuziologija veke gi imam napraveno ama tamu gi nema site.

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2396
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 12:50:54   
Hopeful RR
Zoya, фала ти за честитките и ти посакувам и тебе среќа за ембриончињата user posted image И јас имав болки како за добивање, и дури и сега понекогаш ги имам, се тоа е нормално од стимулацијата, имплантацијата и сите промени во матката. Пробај да ги исфрлиш негативните мисли и гледај убави филмови, читај убави и позитивни книги, и се ќе биде ок.

Теа88, со среќа утре на трансфер! Не се препивај многу вода, сепак, да не не издржиш user posted image Пиј вода што е можно поблиску до трансферот - јас пиев во кола. Треба да го имаш нагонот за мочкање, но не да препукнеш user posted image



_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 2397
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 16:25:58   
Pinky30
Devojki kazete mi dali treba odreduvanje krvna grupa za invitro? Zosto nemam vozacka a i sum nemala druga intervencija za da bi znaela krvna grupa...zatoa me interesira dali treba za invitroto za da bide del od dokumentacijata za vaucer preku fond.Fala vi odnapred :)

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2398
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 16:44:14   
kapina
Ne ne treba krvna grupa

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 2399
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.10.2014 16:47:05   
kapina
Lele jas prepuknav 1 I pol litar voda znam oti ispiv I togas mu vikam na Dr Tase jas ke puknam an
ajde poskoro da bide

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2400
Страница:   <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?