|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  60 61 [62] 63 64   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
14.6.2014 17:34:27   
kapina
Navistina se dobri b kompleksot. Pred nekoj den se osekav mnogu umorna nemav sila za nisto da rabotam. a sega se osekam super imam mnogu apetit samo

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1526
   RE: Вештачко оплодување V дел
14.6.2014 21:04:34   
LoveableMe RR
Mesecina i Macika4, супер заедно речиси почнувате постапка, Мацика естрадиолот сега со супрефакт треба да биде низок, за да може да дадат пас за стимулација. Лолла, честитки уживај и зборувај, тоа е супер тактика. Бабл, фраголина, убаво што пак сте со нас заедно.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1527
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 12:09:27   
skriena
kako ste mi devojcinja eve me i mene podolgo me nemase cestitki za site novi trudnici i so sreka na site sto se vo procedura so ivf jas inace seuste odmaram doma se oporaviv od operacijata i sega si setkam cekam da mi pomine vremeto do slednoto ivf inace go planiram za krajot na avgust ili pocetokot na septemvri malku da zarasni ovoj rezot od operacijata i da se odmoram od terapijata inace sega ke probam so zamrznatite embrioni se nadevam na pozzz rezultat me interesirase da prasam nekoj imase napisano deka mu zele 30000 iljadi za 5 godini da mu gi cuvaat jk a vo sistina posto sum tamu 650 eur za godina dena i sekoja naredna god po 10000 ako sakas da gi cuvas ama nema vrska sepak se raboti za bebuski pozzzzzzzz

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1528
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 12:48:40   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla
...... ако има за замрзнувае ќе замрзнеме, 30000 е за 5 години.......


Skriena, добредојде пак, ти посакуваме скорешен успех. Лолла напиша таков податок, се надевам подетално ќе ти одговори, таа оди во Ремедика. Баш ме замисли со цениве, Систина е поскапа бајаги..или?


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 1529
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 13:58:27   
fragolina
devojcinjaaaaaaaaaaaa eve ponedelnicki ubava vest. Pozitivna beta imam.

Za zamrznatite vo Remedika e 30.000 den za 5 godini bez razlika kolku embrioni zamrznuvas. i toa e se sto plakas, za transver posle plakas samo 15.000 den

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 16.6.2014 14:07:33 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1530
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 14:04:37   
Hopeful RR
fragolina, честитки!!!!! user posted image user posted image user posted image
Ајде одма повлечи не сите за нос user posted image

Со среќа и лесно, ајде, кога на ехо? user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот fragolina)
Непосредна врска до пораките: 1531
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 14:09:49   
LoveableMe RR
Fragolinaaaaaaaaaaaaaa, честитки, имај убава и лесна бременост.user posted image

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image
14.05 - lolla - почеток со терапија
02.06 - mesecina83 - почеток со терапија
07.06- macika4 - почеток со терапија
23.06 - весник - почеток со терапија
.06 - lily98 - почеток со терапија


=========================
09.06 -lolla = пункција /14.06= ET


user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
25.06 lolla = ТЕСТ

=========================

ПОДДРШКА
user posted image

firenca didi, Adelle,gina,mesecina83,Bogdancanka RR, koki12, skopjance, mimiiiiiiiiiiiii, taci14 ,Herco, trust, kapina, cacim, babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, kate.., dzvezda, bubble, SOLE, butterfly00, snekki, milasteve, almushka, Yaya,skriena, brm_bm, mery
=====================

2014 година
nataly86 user posted image Lina*user posted image Каrmauser posted image biljana87user posted image Anonimenuser posted image babylove**user posted image avgustina2 user posted image Kolacence user posted image fragolina user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 17.6.2014 9:16:05 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1532
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 15:06:03   
skriena
so sreka bremenosta a za cenite taka e vamu i za transfer ke platam 25000 den se nadevame deka ke se isplati user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1533
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 15:31:34   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: skriena

.... ke probam so zamrznatite embrioni se nadevam na pozzz rezultat...gi cuvaat jk a vo sistina posto sum tamu 650 eur za godina dena i sekoja naredna god po 10000 ....... i za transfer ke platam 25000 den...


ИЗВОРНА ПОРАКА: fragolina

......Za zamrznatite vo Remedika e 30.000 den za 5 godini bez razlika kolku embrioni zamrznuvas. i toa e se sto plakas, za transver posle plakas samo 15.000 den....


Значи Систина е посоленко, само не ми е јасно, никој не ни кажува зошто е толку поскапо, а постапката иста?? Знам дека и мене ми ги нудеа овие цени во Систина, а сега слушам Ремедика поевтини...убаво богами за народ пари земањеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 1534
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 16:27:38   
kapina
Fragolina Cestitki ovde vo strumica seuste nemaat reagensi za ureoimikoplazma a I maticniot ginekolog mi pride na odmor I sega ke nema koj da mi gi potpise dokumentite I da mi zemat bris I da ima reagensi. Maticniot ginekolog ke go nema na rabota do 1 juli I ke si cekam zdravje boze vo juli da gi podnesam dokumentite

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1535
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 17:19:25   
lolla RR
Cestitki za fragolina. Z a smrznuvanje vo remedika plativme 31 iljada za pet godini. Posle se plakjalo zamo 14 iljadi za odmrznuvanje i transfer. Sistina e daleku poluksuzna od remedika ivalda zatoA e poskapo.
Zenski mene me ubi gadenjeto od estrofemot ne se izxdzuva. Od utre planiram da se vratam vo normalni aktivnozti

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1536
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 17:38:11   
весник
здраво девојки!!! денеска бев на преглед кај Др.Лазаревски.После 9 дена пиење јасмин ми ги продолжи да ги пијам до 29 овој месец а воедно ми дадоа супрефакт кој треба да го примам од 0,5 од 23.06.Е сега да сум пошла на 3 ден од менструација кога ќе добијам за мерење естрадиол.Што значи ќе одам некаде околу 1,2 јули.На шемата ми пишуваше долг протокол,наод уреден,ме виде и овој пат на ехо.Воглавно сум задоволна од пристапот во Систина.Дали знаете што е следно?????

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1537
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 18:56:52   
macika4
decki estradiolot na 3 den od ciklus mi e 36 ,2 i sega mi dadoa fostimon po 3 so 2 vodicki dali e dobro sto estradiolot e visok dali deka se nervirav se kacil kolku vi bese na vas

_____________________________

обиди= 3 години, 4 инсеминации ,podneseni dokumenti za ivf,neobjasneta neplodnost

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1538
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 19:08:58   
lolla RR
Mene mi bese 22,8. Toa ne e ic visoko necse sekiraj na desetti den od bockanje mi bese 4200. Ajde so lesno fostimonite.

(Одговор на членот macika4)
Непосредна врска до пораките: 1539
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 20:27:47   
macika4
lele lolla fala me opusti ja celiot forum procitav da vidam dali na nekoj mu bil taka zgolemen estradioloot

_____________________________

обиди= 3 години, 4 инсеминации ,podneseni dokumenti za ivf,neobjasneta neplodnost

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1540
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 21:15:06   
fragolina

Fala vi na site i vi posakuvam site da si pisete na forumov za svojot pozitiven test. A tebe lolla bidejki si vo iscekuvanje na testot da ti dadam edna ubava vest deka losenjeto ne ti e estrofemot,user posted image i mene mi se losese sega a prethodnite dve invitra ne, a celo vreme pijam estrofem user posted image

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 1541
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 21:59:48   
mesecina83

ИЗВОРНА ПОРАКА: fragolina

devojcinjaaaaaaaaaaaa eve ponedelnicki ubava vest. Pozitivna beta imam.

Za zamrznatite vo Remedika e 30.000 den za 5 godini bez razlika kolku embrioni zamrznuvas. i toa e se sto plakas, za transver posle plakas samo 15.000 den

cestitki za bremenosta imaj ubavi 9 meseci

(Одговор на членот fragolina)
Непосредна врска до пораките: 1542
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 22:08:15   
mesecina83
mene deneska na 3 den od ciklusot estradiolot mi e 49,53 i mi dadoa fostimon 3 so 3 vodicki,a suprefaktot mi go namalija na 0,4 i mi rekoa pak vo petokot da odam da proveram estradiol i gledanje na folikometrija ,pa dr petanovski e na odmor pa vo petokot kje me gleda hadzi lega ,a sakam da ve prasam kolku treba vo normala treba da bide vrednosta na estradiolot i so sreka na site drzam palci za site koi im se blizi denot za test da bide pozitiven i da ima visoka betauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 1543
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 22:32:05   
Melanija RR
fragolina имај убава и лесна бременост user posted image user posted image user posted image
Ајде девојки само убави вести да читаме на темава user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 1544
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.6.2014 23:24:42   
Felly RR
fragolina, честитки и од мене user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот fragolina)
Непосредна врска до пораките: 1545
   RE: Вештачко оплодување V дел
17.6.2014 8:39:36   
lolla RR
Добро утро девојки! Денес ми е 4ти ден од ЕТ (ако се смета ден и самиот ден на ЕТ) и уште од 6 сум станата. Не можам веќе да лежам, кичмата ме боли а и некако како да поднастинувам. Не ми е јасно како, па денес ке испијам повеќе чајчиња и ц-витамин, валда ми е паднат имунитетот от толку лекарства и од фактот што ништо не можам во уста да ставам.

Фраголина, мислам дека е уште препрепрерано да ми се гади од бременост но ако е од тоа ке издржам и ке се радувам. Зажал гадење имав и пред ЕТ зш пијам 3х2 естрофем заради високиот естроген пред пункција. Влечи за нос.

Се трудам од петни жили да не сурфам на нет за тоа што да чувствувам, само од време на време си го галам стомкот и ги молам да останат внатре и да се држат цврсто user posted image . Знам дека е чудно ама така ми иде, валда од сиит хормони. Позз женски

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1546
   RE: Вештачко оплодување V дел
17.6.2014 9:19:56   
LoveableMe RR
Девојки, сите сте во различна фаза на постапката и на сите ви посакувам успех. После пиење јасмин и боцкање со супрефакт, естрадиолот треба да биде низок под 30, но и ако е малку над, не е проблем, даваат стимулација. После стимулацијата пред пункција, естрадиолот треба да биде висок и да се мери во илјади (3000 и нагоре), колку повисок толку поголем број јајце клетки.

Лолла уживкај и визуелизирај, имаш сајтови на интерернет за развој на емрбионите по трансфер. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1547
   RE: Вештачко оплодување V дел
17.6.2014 14:15:35   
весник
леле само нешто ме буни....сега ме фаќа паника што ако ми дојди во сабота или недела или да ми падни 3 ден недела,кај ќе мерам јас естрадиол,и ме фаќа паника кај ќе ја најдам јас сестрата на телефон во сабота или недела кога таа не е на работа и не крева телефон...леле помагајте што во таков случај...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1548
   RE: Вештачко оплодување V дел
17.6.2014 14:20:55   
LoveableMe RR
Весник, затоа јави се деновиве, објасни ја ситуацијата и побарај мислење/одговор од нивна страна. Сигурна сум ќе ти кажат што треба да правиш во таков случај ако ти е 3-ти ден за викенд. Среќно!

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 1549
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.6.2014 10:09:00   
skriena
vesnik ne se sekiraj i jas bev kaj lazarevski vo sistina i jas ne sum od sk a i mene mi se sluci da vo vikend da odam za merenje mozi da se pogodi toj vikend da e dok na rabota a ako ne tie dogovaraat koj ke bide doktor na rabota toj vikend ke te vidi odis dolu vo labaratorija ti zemaat krv ako e dobar rezultatot ke nemas potreba od pregled ako ne toj sto e doktor i ke te pregleda i ke se javi kaj lazarevski ke se konsultira i ke ti kazat sto potoa bez grizi ne se sekiraj se mu e dogovorena rabota

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1550
Страница:   <<   < Претходна страница  60 61 [62] 63 64   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  60 61 [62] 63 64   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?