|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.3.2014 17:53:42   
Karma
butterfly00 mnogu mi e zal, znam dekav si hrabra i ke go izdrzis i ovoj den i veke od utre so novi siliuser posted image

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 976
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.3.2014 18:32:24   
Melanija RR
butterfly некогаш помага мирна глава и време,и двете се тешки но за се има свое време.Најважно е како што кажа е да си борец, па затоа шеткај додека можеш , после ќе имаш друштво user posted image .
Те user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 977
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.3.2014 18:46:42   
snekki
batterfly mnogu mi e zal , mora da prodolzime do kraj da se borime site nie dodeka ne ja ostvarime nasata najgolema zelba user posted image

almushka mislam deka e rano za test , zatoa ne se razocaruvaj


(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 978
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.3.2014 20:14:29   
almushka
fala mnogu devojki veke mi pomina malcee sum podobro ke cekam uste 4 dena pa ke vidime se nadevam ke bidat user posted image user posted image user posted image user posted image i se molam na bog na site sto ocekuvame da ni pokazuva ovie user posted image user posted image certicki a jas so ovoj problem se boram veke 7 godini pervo so tbleti pa so ineksi no nisto nemase uspeh pa 4 inseminaciiii nisto pa si rekov dosta veke aj ivf go napraviv vo re medika kaj petanovski super se zaedno so celiot tim pa se nadevam ke mi uspe kaj mene izvadia 8 a se oplodia samo 3 a ostana 2 na kraj ke vidime toa e vo race na gospod sega aj za site nas edenuser posted image user posted image user posted image pa psle po ednouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот snekki)
Непосредна врска до пораките: 979
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.3.2014 9:55:14   
mili_vanili
Butterfly mnogu mi e zal, znam deka nema zborovi sto ke te utesat ama pls ne ocajuvaj, i ne gi broj kako 4 postapki, kaj tebe prvite dve ne bea celosni tie zaboravi gi, sega tret transfer treta sreka..... Sakam da ti preporacam malku da se pozanimavas so joga ili nesto drugo za opustanje, da zemes malku maticen mlec, polen...

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 980
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.3.2014 10:34:26   
LoveableMe RR
Almushka, ајде те чекаме со убави вести од понеделник user posted image user posted image user posted image

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

/ 02. -almushka -почеток со терапија
/ 02. -snekki -почеток со терапија
10.02 - skydiver -почеток со терапија
03.03 - milasteve -почеток со терапија




=========================
07.03 - almushka= пункција/ 10.03 = ET
10.03 - skydiver = пункција/ 15.03 = ET
13.03 - snekki = пункција/ 16.03 = ET
23.03 - milasteve = пункција/26.03 = ET




user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
24.03 -almushka = ТЕСТ
29.03 -skydiver= ТЕСТ
30.03 -snekki = ТЕСТ
06.04 -milasteve = ТЕСТ


ПОДДРШКА
user posted image

Kolachence,firenca didi, Adelle,gina,mesecina83,Bogdancanka RR, koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , taci14 ,Herco, trust, kapina, Tajci_pp, cacim, babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, Butterfly00, kate.., dzvezda, bubble, SOLE, butterfly00
=====================

2014 година
nataly86 user posted image Lina*user posted image Каrmauser posted image biljana87user posted image Anonimenuser posted image babylove**user posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 22.3.2014 10:38:23 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 981
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.3.2014 13:20:34   
almushka
fala mnogu devojku se nadevam deka vo ponedelnik ke se dopisuvam so ubavi vesti da se nadevame na toa kaj mene i kaj site drugi sto ocekuvvame user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 982
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.3.2014 18:47:36   
milasteve
zdravo kuklinja,jas denes bev Bt i super rezultati.Ovoj pat pominav bez hiperstimulacija.Vecerva vo 20:00 primam Choriomon stop inekcija,i nedela vo 08:00 Imam zakazano punkcija user posted image presrekna sum

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 983
   RE: Вештачко оплодување V дел
22.3.2014 8:57:50   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly1

Deneska imav zakazano vo sistina od sabajle ama ne otidov , sinoka izgorev od temperatura i sabajlevo ne mozev da se osvestam nitu da se javam da otkazam , e sega deka ne sum idela porano vo sistina dali treba da se otkazuvaat pregledi? uf mnogu mi e sram sega nareden pat da se pojavam user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Karma

butterfly1 не се секирај и нема од што да се срамиш, верувам дека ти е непријатно, но сепак денес јави се и извини им се ненавременото откажување на термин поради здравствени причини и замоли ги да ти презакажат...
Па луѓе се ќе те разберат, некои работи неможеш да ги предвидиш...



ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly1

pa toa uste poveke mi e sram a i kako sum zatnata celata nema ni da me razberat sto zboram user posted image a imaat oni nesto evidencija vo kompjuter vnesuvaat zakazani pacienti? Zasto dodeka idev vo remedika jas sama se najavuvav koga ke dojdev so ime-prezime i datum na raganje..
pa si vikam moze nema ni da vidat deka sum imala zakazano user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly1

Закажавв кај доктор Поповиќ, ништо ќе почекам да подоздравам малце па ќе се јавам пак сега тоа е ако ми спомнат нешто ќе кажам дека болна бевuser posted image


Butterly1, не се секирај луѓе сме, секому може да се случи тоа, само јави им за во иднина да немаш проблем. Позз, со среќа.

Миластеве, со среќа во недела и да не израдуваш со убави вестиuser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 22.3.2014 8:58:31 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 984
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.3.2014 14:14:51   
milasteve
devojki zavrsiv so punkcijata,imam bolki i mi e loso no toa e normalno.Izvadija 7,zdravje utre ke mi se javat da vidam kako i so

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 985
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.3.2014 16:48:56   
almushka
devojki denes napraviv domasen test izleze pozitiven no malku e bleda vtorata linija no zborev so dr pa mi rece deka toa e sigurno deka tamu se moite user posted image user posted image no utre ke treba test od krv da napravam pa ke vidime do kade sme pa ke vi pisam utre pak no denes imam nekoi bolki vo dolniot del na stomakot pa sum kako izmorena i mi se spi mnogu pa se molan na boga de e vistina toa sto pokazuva testot user posted image user posted image poz devojki

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 986
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.3.2014 17:02:43   
bella80
Vistina e vistina!!!!user posted image user posted image

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 987
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.3.2014 17:04:19   
bella80
Ti posakuvam najubava bremenost! Deneska e tvojot dolgoocekuvan den,mozam samo da zamislam kako se custvuvas....Cestitki od se srce!!!!

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 988
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.3.2014 17:05:31   
milasteve

ИЗВОРНА ПОРАКА: almushka

devojki denes napraviv domasen test izleze pozitiven no malku e bleda vtorata linija no zborev so dr pa mi rece deka toa e sigurno deka tamu se moite user posted image user posted image no utre ke treba test od krv da napravam pa ke vidime do kade sme pa ke vi pisam utre pak no denes imam nekoi bolki vo dolniot del na stomakot pa sum kako izmorena i mi se spi mnogu pa se molan na boga de e vistina toa sto pokazuva testot user posted image user posted image poz devojki

user posted image jupiiii cestitki i da se mnozime user posted image

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 989
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.3.2014 18:19:00   
LoveableMe RR

Almushka, user posted image user posted image user posted image . Kaj кој доктор правеше ИВФ? Milasteve, со среќаuser posted image

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

/ 02. -snekki -почеток со терапија
10.02 - skydiver -почеток со терапија
03.03 - milasteve -почеток со терапија



=========================
10.03 - skydiver = пункција/ 15.03 = ET
13.03 - snekki = пункција/ 16.03 = ET
23.03 - milasteve = пункција/26.03 = ET




user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
29.03 -skydiver= ТЕСТ
30.03 -snekki = ТЕСТ
06.04 -milasteve = ТЕСТ


ПОДДРШКА
user posted image

Kolachence,firenca didi, Adelle,gina,mesecina83,Bogdancanka RR, koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , taci14 ,Herco, trust, kapina, Tajci_pp, cacim, babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, Butterfly00, kate.., dzvezda, bubble, SOLE, butterfly00
=====================

2014 година
nataly86 user posted image Lina*user posted image Каrmauser posted image biljana87user posted image Anonimenuser posted image babylove**user posted image almushka user posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 990
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.3.2014 19:28:32   
almushka
devojki mnogu sum srekna ne znam sto pravam sakam da skokam od radost no vnimavam jas in vitro napraviv vo re medika kaj najdobriot dr za mene dr petanovski za mene svarno e naj naj dobar te sovetuva ti kazuva sve kako sto treba i negoviot timsve se najdobri a sega da ve prasam nesto sto treba da jadam sega poveke i da pijam sakam da znam od iskusvoto o nekoja devojka sto ima da mi kazet ako na nekoja go interesira nesto slobodno prasajte ve baknuvam site user posted image user posted image i se nadevam kaj site da se sluci ova sto na mene mi se slucuva

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 991
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.3.2014 20:34:44   
mesecina83

ИЗВОРНА ПОРАКА: almushka

devojki mnogu sum srekna ne znam sto pravam sakam da skokam od radost no vnimavam jas in vitro napraviv vo re medika kaj najdobriot dr za mene dr petanovski za mene svarno e naj naj dobar te sovetuva ti kazuva sve kako sto treba i negoviot timsve se najdobri a sega da ve prasam nesto sto treba da jadam sega poveke i da pijam sakam da znam od iskusvoto o nekoja devojka sto ima da mi kazet ako na nekoja go interesira nesto slobodno prasajte ve baknuvam site user posted image user posted image i se nadevam kaj site da se sluci ova sto na mene mi se slucuva

cestitki za bremenosta da imas najubavi 9 meseci i bravo za prekrasniot tim na petanovski iako i jas imav edno ne uspesno ivf ,vekje pocnav da pravam podgotovka so dokumetite za vaucerot pa zdravje za 2 meseci planiam da zapocnam so moeto 2 ivf i se nadevam kje bide uspesno

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 992
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.3.2014 9:53:12   
milasteve
user posted image mi se oplidile 5 jajce kletki presrekna sum ,utre treba da se javam povtorno da mi kazat kako rastat moite bebcinja

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 993
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.3.2014 10:01:08   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: milasteve

user posted image mi se oplidile 5 jajce kletki presrekna sum ,utre treba da se javam povtorno da mi kazat kako rastat moite bebcinja

user posted image user posted image user posted image user posted image Ти ја испраќаме целата среќичка и сите user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Миластеве,ајде и утре чекаме убави вести

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 994
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.3.2014 10:20:37   
snekki
Almushka cestitki za bremenosta ne izraduva i ni dade sila vo iscekuvanjeto user posted image user posted image user posted image .
Imase li simtomi nekoi i kolku kletocni ti bea embrioncinjata. pomina edna nedela sega vo iscekuvane sum na drugata nedela se nadevam deka brzo ke pomine i ovaa i so pozitiven rezultat user posted image . odvreme me faca bolka kako za dobivnje na desnata strana user posted image

Milasteve user posted image user posted image user posted image te cekame i utre so ubavi vesti

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 995
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.3.2014 10:31:56   
snekki

ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

Zdravo devojki,
punkcijata mi bese na 10.03 transferot na 15.03. Mi izvadija 9 jajce kletki od koi 6 bea dobri za oploduvanje i od niv 2 se oplodija. I dvete mi gi vratija na 5 den vo faza na morula. Segalezam doma i mi se cini ke poludam oviedve nedeli. Maz mi isto taka e na odmor taka da sim pod stroga kontrola sto pravam:-). Inaku i jas sum vo remedka kaj petanovski za cekanjeto mozam da kazam deka cekav za folikulometrii po sat vreme nekogas ama takov im bil protokolot prvo tie zakazani pa posle tie sto se za in vitro. Za punkcija i transfer ne cekav ic i mnogu bea fini site od personalot posebno doktorot. Cuvstvuvam bolki kako za dobivanje i malku mi se vrti ama valjda deka lezam. Pozdrav do site



sky diver kako si kako ja pomina nedelava ?

(Одговор на членот sky diver)
Непосредна врска до пораките: 996
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.3.2014 22:20:16   
sky diver

ИЗВОРНА ПОРАКА: snekki


ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

Zdravo devojki,
punkcijata mi bese na 10.03 transferot na 15.03. Mi izvadija 9 jajce kletki od koi 6 bea dobri za oploduvanje i od niv 2 se oplodija. I dvete mi gi vratija na 5 den vo faza na morula. Segalezam doma i mi se cini ke poludam oviedve nedeli. Maz mi isto taka e na odmor taka da sim pod stroga kontrola sto pravam:-). Inaku i jas sum vo remedka kaj petanovski za cekanjeto mozam da kazam deka cekav za folikulometrii po sat vreme nekogas ama takov im bil protokolot prvo tie zakazani pa posle tie sto se za in vitro. Za punkcija i transfer ne cekav ic i mnogu bea fini site od personalot posebno doktorot. Cuvstvuvam bolki kako za dobivanje i malku mi se vrti ama valjda deka lezam. Pozdrav do site



sky diver kako si kako ja pomina nedelava ?


poveketo od vremeto bev vo krevet, samo do wc i tolku, sabota i nedela izlegov na kafe malku prosetav, deneska bev poveke na noze i sega imam bolki vo jajnicite kako za dobivanje mnogu mi e strav, ne znam dali se poradi toa sto mi e termin za dobivanje pa jajnicite reagiraat. ne sakam da mislam deka e od drugo, kupiv test i strav mi e da se testiram. utre mi e 10 den od trasfer pa ke razmislam uste malku dali da se testiram ili da cekam petok
pozdrav

(Одговор на членот snekki)
Непосредна врска до пораките: 997
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.3.2014 10:13:48   
milasteve
Srcki moite bebuski se 4 i si rastat,bea 5 ama ednoto ne se razvivalo dobro.Utre vo 12 mi zakazaa termin za transfer user posted image

(Одговор на членот sky diver)
Непосредна врска до пораките: 998
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.3.2014 12:22:26   
Melanija RR
almushka имај убава и лесна бременост user posted image user posted image user posted image

milasteve со лесно утре user posted image

skydiver и snekki за вас user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 999
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.3.2014 16:49:16   
LoveableMe RR
Milasteve, убави вести ни носиш, ајде те чекаме после трансфер!user posted image mesecina83, со среќа овој пат, пиши каде ќе правиш ИВФ ако веќе имаш решено. skydiver, snekki се ближи денот за убави вестиuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1000
Страница:   <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?