|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.1.2014 23:04:34   
kik@
Apcinjata se vikaa PROFERTIL MISLAM DEKA BEA 180 APCINJA SE PIJAT SABAJLE I NA VECER PO EDNO APCE.Mislam deka bea okolu 120 evra.Pozzz.

_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas tie da ti go napravat na tebe.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 601
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.1.2014 7:44:50   
butterfly 00
Devojki ve molam za odgovor, moeto IVF bese neuspesno pred nova godina so sto na 13 den od transver dobiv ne uspeav ni test da napravam, ovoj mesec mi docni veke 7 dena, sabajle napraviv test koj izleze deka e negativen, ne mi e jasno sto se slucuva, do sega nikogas vo zivot ne mi docnelo ni eden den, neznam sto da pravam jas cekav da dobijam i treba vednas da se javam kaj doktorot zosto treba da mi pravat dijagnosticka histeroskopija. Od vreme na vreme znae da mi istece nekoj gust bel iscedok, nemam nikakvi bolki nikakvi simptomi koi ukazuvaat deka ke dobijam :( uste vakvo maltretiranje mi falese :( tesko mi e mnogu

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 602
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.1.2014 9:13:10   
kapina
Buterfly a da ispitas preku krv da ne si bremena

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 603
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.1.2014 10:09:48   
bubble
butterfly 00 nekogash se sluchuva posle golemite hormonski terapii, ciklusot da se pomestuva na napred i na nazad. ke se sredi, treba vreme i samiot organizam da se sredi i izchisti od hormonite...bez gajle...nisto strashno... pozdrav

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 604
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.1.2014 10:31:22   
bubble
epa devojki...zapochnav so "interesniot" del spored mene. zapochnav so bockanje suprefakt, a zavrshi periodot na ispituvanja dokumenti, kontracepcija...dosaden del, taka jas si go narekuvam user posted image
chetvrto IVF po red, a se nadevam i posledno user posted image doctorot reshi so dolg protokol. kolku srekjna tolku zbuneta zamislena izmeshani chuvstva. strav neizvesnost haos vo glavata. megjutoa preovladuvaat onie ubavi chuvstva, polna so nadez deka konechno ke gi vidam user posted image user posted image i se nadevam na dve user posted image user posted image
sakav da spomnam, predhodno na temava se zboruvashe za dali suprefaktot da se stava so spricevi od 1ml ili 2ml. nekoj spomna deka od sistina sestrite im rekle deka ne e dobro so 1ml. go prashav dr .tashe za toa, i mi kaza deka doziranjeto e mnogu poprecizno so spricevi od 1ml. najverojatno spricevite od 1 ml se deficitarni pa si smisluvaat nekoi prikaski. i mene mi beshe nelogichno, bidejki ne beshe navedena prichnina poradi koja navodno ne smeat da se koristat, no ete si rekov podobro da ne komemtiram za neshto shto ne sum sigurna.
kako i da e, toa e lichen izbor, jas i ovoj pat ke si se bockam so spricevi od 1 ml, nekako popraktichni i poprecizni mi se. ve pozdravivam i se izvinuvam za dolgiot post... ve gushkam user posted image a na lina i isprakjam mnooooogu srekichka user posted image user posted image user posted image , mislam deka denes i e transferot....pa ja chekame so ubavi vesti user posted image user posted image

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 605
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.1.2014 13:54:06   
Melanija RR
Lina* со убаво и лесно денес user posted image па за две недели user posted image

bubble со среќа со почетокот на крајот за user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 606
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.1.2014 18:18:09   
Lina*
Milicki moi eve pomina i transferot,mnogu bev uplasena bidejki minatiot pat mnogu loso pominav ama sega se bese vo red.Mnogu se raduvam za moite dve jajce kletki i se nadevam i dvete ke se fatatuser posted image user posted image pa ke si imam dve user posted image user posted image

Samo kako ke se izdrzat ovie dve nedeli......od prv den mi e dosadnouser posted image

Bubble mnogu mi e milo sto pocna so najinteresniot del(kako sto velis ti)user posted image user posted image daj boze samo so lesno da go pominuvas ovoj pat i da ne izraduvas so user posted image user posted image

_____________________________

Obidi-7,5godini,1bremenost-spontan,1 IFV-bremenost i povtorno spontan.Vo procedura vtoro IFV

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 607
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.1.2014 18:27:00   
nataly86
Лина мила ајде за две недели да не радуваш со убави вести...user posted image user posted image првите денови се потешки потоа ќе ти биде полесно ( барем мене така ми беше)

Те очекуваме со убави вестиии

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 608
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.1.2014 22:10:45   
Karma
Лина се радувам за тебе :) ти предложувам добра книга Купохоличарката и нејзиното бебе :) мислам дека ќе ти ги исполни деновите со радост и смеа...тоа ти е потребно...позитивно размислување... те чекаме со убави вести

со среќа Bubble...

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 19.1.2014 22:26:09 >


_____________________________

2,5 години неуспешно природно, уредни резултати, хормони и проодни канали, олигоспермија кај мм, 4 инсеминации=неуспешни, 1 ИВФ - успешно

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 609
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.1.2014 9:24:28   
LoveableMe RR
Lina*, со среќа, bubble се надевам точно те ставив на список и ти ја посакувам најголемата среќа. user posted image user posted image user posted image butterfly, пиши што направи? user posted image


*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

27.12 - Anna78 -почеток со терапија
05.01. -Lina* -почеток со терапија
09.01. -biljana87 -почеток со терапија
10.01. - Karma - почеток со терапија
14.01 - dzvezda - почеток со терапија
19.01 - bubble -почеток со терапија


=========================

16.01. -Lina* = пункција/ 19.01 = ET


user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
31.01 -Lina* = ТЕСТ

ПОДДРШКА
user posted image

Kolachence , firenca didi , Adelle, gina , milasteve , mesecina83 , Bogdancanka RR , bubble , koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , Lina* , taci14 , Herco , trust, kapina, Tajci_pp, bybe10 , cacim , babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, Butterfly00, kate..
=====================
2014 година
nataly86 user posted image





_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 610
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.1.2014 10:01:23   
Anna78
Bubble ти посакувам многу среќа па и ти да не израдуваш со убави вести user posted image user posted image Во однос на штприцевите, и јас ги употребував тие од 1 ml и исто ми беа многу полесни и попрецизни, а исто и во амбуланта кога одев на боцкање забележав дека ги користат шприцевите од 1 ml, но мислам дека тоа и не е толку битно, веројатно на кој како му одговара битно е да е прецизно.
Lina* исто и тебе ти посакувам среќа и дај боже да ти се фатат и двете па да не израдуваш соuser posted image user posted image
Позз и поддршка до сите други рр

_____________________________

обиди = 5 год., 4 IUI = /, терапија еутирокс, 2 IVF = /, 3 FET = /

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 611
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.1.2014 10:21:35   
bubble
lina ti isprakjam najgolemi pregratki user posted image user posted image user posted image i zelbi za dve bebenca user posted image user posted image

(Одговор на членот Anna78)
Непосредна врска до пораките: 612
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.1.2014 19:39:29   
Lina*

ИЗВОРНА ПОРАКА: bubble

lina ti isprakjam najgolemi pregratki user posted image user posted image user posted image i zelbi za dve bebenca user posted image user posted image


Fala mila,te guskam i jas tebe user posted image user posted image a isto i site ostanati devojki koi mi davaat podrska.

Karma mi predlozi kniga za ubivanje dosada,jas citkam nesto drugo vo momentov ama iskreno nemozam umov da si go soberamuser posted image user posted image mi treba tri pati ednastrana da ja procitam za da ja razberamuser posted image user posted image



_____________________________

Obidi-7,5godini,1bremenost-spontan,1 IFV-bremenost i povtorno spontan.Vo procedura vtoro IFV

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 613
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.1.2014 19:56:17   
Lina*
Znam deka prasanjevo ne mi e vo soodvetna tema pa ako ima takva slobodno premestete go i izvinete mi ama moram da prasam.Deneska trebase da go otvoram boleduvanjeto od kaj maticniot ginekolog koj sto za toa si pobaral da si naplati 300den.na raka.Mnogu sum revoltirana pa me interesera dali i drugite maticni naplakaat kako mojov ili......Jas mislam deka ovie uslugi ne bi trebalo da se plakaat

_____________________________

Obidi-7,5godini,1bremenost-spontan,1 IFV-bremenost i povtorno spontan.Vo procedura vtoro IFV

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 614
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.1.2014 20:07:31   
cacisk
Лина ја два пати отворив боледување и матичната ништо не ми наплати. Во никој случај не смее да ти наплати за отворање на боледување.

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 615
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.1.2014 20:30:52   
Lina*
i mene minatiot pat ne mi naplati ama sega si pobara,eh bez sram si se bogatat na makata na drugite

_____________________________

Obidi-7,5godini,1bremenost-spontan,1 IFV-bremenost i povtorno spontan.Vo procedura vtoro IFV

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 616
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.1.2014 21:04:37   
bubble
lina ako ti e za uteha mojot matichen mi zemashe 500 den za izdavanje na Predlogot za dobivanje na IVF preku fondot. a mi davashe fisklana na koja pishuvashe izvrshen eho pregled, a ni eho ni nishto. barem neka se potrudeshe neka izlazeshe daka treba da mi napravi eho, nikoj na toa ne bi se protivel, neli? neka gi opravdashe parite. ama iskreno nemam veke sili so nikogo da se raspravam i da delam pravda. sakam samo seto ova cel ovoj koshmar da zavrshi, gospod da mi dade angelchinja i nikogash povekje da ne pomislam niz shto pominav...si vetiv samata deka ova IVF ke preovladuva pozitivnata energija user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 617
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.1.2014 21:12:51   
kapina
Lina odma da go prijaves vo fondot za zdravstvo posebno ako ne ti e dadel fiskalna smetka lele kolku mrazam takvi doktori oni ke se bogateat na nasa smetka a nie ke se cudeme kako da go pomineme mesecot. bubble Tase uste li go naplakaa superfaktot

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 618
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.1.2014 21:19:41   
Karma
Lina и јас го имав истиот проблем со мојот поранешен матичен и тоа за неколку ситуации каде не само тој туку и сестрата ми го правеше тоа и мене ми пукнна филмот и двајцата пред цел куп пациентки ги направив лом и си заминав...ни срам ни перде
Кога отидов кај новиот гинеколог ме праша зашто ја правам промената и му кажав отворено, ама тој е принципиелен и морам да признаам дека дури ги правев инсеминациите пола еха ми ги нема наплатено...беше многу фер...user posted image

_____________________________

2,5 години неуспешно природно, уредни резултати, хормони и проодни канали, олигоспермија кај мм, 4 инсеминации=неуспешни, 1 ИВФ - успешно

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 619
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.1.2014 0:50:03   
nataly86
Јас сум 1 месец веќе на боледување и матичниот ми нема побарано пари..мислам дека не би требало...user posted image

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 620
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.1.2014 19:03:18   
biljana87
dragi rr da ve prasam nesto trebase deneska da dobijam ama nemam seuste pa me interesira dali moze da e od terapijata bidejke do sega nikogas ne mi kasnelo pozz user posted image user posted image


_____________________________

обиди=4,5години,лапаро-хистеро,полупроодни јајцеводи,подготовка за IVF;

(Одговор на членот nadja_s)
Непосредна врска до пораките: 621
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.1.2014 20:47:01   
bubble
biljana87 mozno da e od terapijata. i mene obichno mi e tochna no za vreme na terapija se pomestuva so nekoj den ponapred ili ponazad. pozdrav

(Одговор на членот biljana87)
Непосредна врска до пораките: 622
   RE: Вештачко оплодување V дел
22.1.2014 11:14:46   
LoveableMe RR
Можно е од терапијата. Девојки, до каде сте, има ли некоја скоро за пункција? Поззuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 623
   RE: Вештачко оплодување V дел
22.1.2014 14:34:51   
nataly86
Ајде девојки нема некоја скоро за тест па некако досадно ми е сама на списокот да бидамuser posted image Ајде очекувам нови user posted image за дружба...

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 624
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.1.2014 12:14:03   
Karma
nataly86, кога ќе го правите првото ехо user posted image , верувам го чекаш нестрпливо user posted image
lina како се чувствуваш, до каде е книгатаuser posted image уживкај си потпевнувај си...

мене денес ми земаа крв да ги испитаме хормоните и здравје во понеделник ехо и тогаш ќе знам одприлика кога пункција...најверојатно крај на јануари почеток на февруари.

_____________________________

2,5 години неуспешно природно, уредни резултати, хормони и проодни канали, олигоспермија кај мм, 4 инсеминации=неуспешни, 1 ИВФ - успешно

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 625
Страница:   <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?