|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.1.2014 16:01:15   
Lina*
ajde Karma idi vo drustvovo na legaci user posted image user posted image mi se smaci sama da bidam i da se izlezuvam. knigata ja citam,umam uste nekade 200 strani ama ovaa ti sto mi ja preporaca nemozam nikade da ja najdamuser posted image

_____________________________

Obidi-7,5godini,1bremenost-spontan,1 IFV-bremenost i povtorno spontan.Vo procedura vtoro IFV

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 626
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.1.2014 16:19:15   
LoveableMe RR
Ајде легачи, дај Боже да се множат стомачиња во следниов период! user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 627
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.1.2014 16:57:19   
nataly86
Вчера помина и првото ехоо и видовмеееuser posted image user posted image ептен бев возбудена и нестрплива...сега чекање уште две недели за срцева акција.... не мислите дека порано би имало срцева акција??? кој ќе чекаuser posted image

Ве гушкаммм и чекам некој да ми се придружи за да си разменуваме искуства

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 628
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.1.2014 17:47:07   
kapina
Nataly ti dadoa li terminza raganje. te prasuvam oti mojata sestra e tuka nekade bremena kako tebe I I dadele termin 15Septemvri ovaa I e vtora bremenost ima edno masko detence1godinka e I sega cekat vtoro I na nea I kazale zakontrola po dve nedeli za srceva reakcija ona nemase redoven ciklus piese metamorfin I ostana bremena po priroden pat dva pati prvoto sto tuku go odbi od doenje I odma ostana bremena za vtoro

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 629
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.1.2014 17:53:11   
nataly86
Не ми кажа докторот термин но тука на РР како што се пресметува ми кажува 18 септември па ќе видиме

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 630
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.1.2014 20:23:23   
milasteve
srckiii eve me i mene po dolga pauza.So sreka na site mamicki,a na tie so ste vo priprema za in vitro vi ja prakam cela sreka sto postoi na svetov.Vaka sega jas vo ponedelnikot bev kaj Dr,Tase bt,mi bese 2 den od menstruacija,napravivme hormonalno ispituvanje(LH13.0miu/ml.E2<20pg/ml.Progesterone0.87ng/ml) i Lh mi bila visoka,naredniot den pak proverivme LH i bese 11.2miu/ml.pak bilo visoko a trebase da pocnam so terapija po kratok protokol,zasto prosliot pat imav jaka hiperstimulacija.Mi dade Dr Microginone da pijam 18 dena,i od kako ke dobijam 2 den od menstruacija pak kaj nego za LH.Dali znaete kolku treba da mi bide visoka i od sto moze da e pokacena,mnogu sum vozbudena zasto pocnuvam povtorno i epten sum srekna ve guskam siteuser posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 631
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.1.2014 0:11:51   
Melanija RR
milasteve user posted image за враќањето и се надевам со user posted image па да не дружиш во Бременост и во другите темиuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 632
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.1.2014 9:41:31   
LoveableMe RR
Milasteve, добредојде назад. Висок ЛХ може да сугерира полицистични јајници, прекумерна тежина и други состојби кои ја попречуваат плодноста. Во темата Полицистични јајници можеш повеќе да прочиташ корисни информации и предлози, некои предлагаат контрацептиви за регулирање на состојбата како што ти предложил докторот. Некои предлагаат и вежбање за регулирање на ЛХ. Позз, со среќа, па пиши кога ќе почнеш со боцкање (супрефакт или сл.)

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 633
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.1.2014 9:45:54   
Karma
Lina мила книгата можеш да ја најдеш во Топер...има неколку изданија од истата и се продолженија... ова што ти ја пишав е последното издание ..евтини се по 200 денари а се смеа user posted image
уште малку и јас ќе ви се приклучам...се нека биде само добро и со резултати user posted image

nataly86 дупла радост...уживај двете недели ќе поминат за час и ќе слушнеш како чукаат срценцата на двете бебулиња user posted image user posted image
се радуваме заедно со тебе user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 24.1.2014 10:05:13 >


_____________________________

2,5 години неуспешно природно, уредни резултати, хормони и проодни канали, олигоспермија кај мм, 4 инсеминации=неуспешни, 1 ИВФ - успешно

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 634
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.1.2014 13:35:44   
Anna78
Nataly86 прекрасни вести user posted image , дупла среќа user posted image сега уживкај си user posted image user posted image
Ајде да не има повеќе да ти се придружиме user posted image
Јас си чекам стрпливо па другата недела треба да одам на преглед да видам што станало со цистата и што понатаму . . .
Позз

_____________________________

обиди = 5 год., 4 IUI = /, терапија еутирокс, 2 IVF = /, 3 FET = /

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 635
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.1.2014 16:28:04   
kate..
Nataly86 прекрасни вести честитки за двете бебулина дупла среќа уживкај си и гали си го мешето


_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Anna78)
Непосредна врска до пораките: 636
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.1.2014 16:40:15   
Hopeful RR
Lina, ти праќам позитивна енергија user posted image user posted image user posted image

nataly86, баш ми е мило!!! Нека растат и нека те радуваат цел живот user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 637
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.1.2014 16:44:52   
nataly86
Благодарам на сите за убавите зборови и желби...сепак не знам што би правела без вас user posted image

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 638
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.1.2014 23:43:19   
milasteve
mila LoveableMe nikogas ne sum imala cisti ili takva dijagnoza,nitu imam problem so tezinata,nesvakam navistina.Premnogu reagiram na terapijata za in vitro,dobivam hiperstimulacija,i dr ne svaka,se nadevam ovoj pat ke pomine se vo reduser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 639
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.1.2014 13:48:02   
Lina*
user posted image
Neznam dali ke mi bide uspesno smajlivo no denes citav sto sme pisuvave vo ivf 4 del i mnogu mi se bendisa ova smajli,mnogu mu se raduvav togas.

Jupiiiiuser posted image user posted image uspesno sum go pratila,odnosno vi go prakam na site vas mili moi sto zaedno so mene,sto me sovetuvadei bodrite da izdrzam vo ovie momenti

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 27.1.2014 11:53:35 >


_____________________________

Obidi-7,5godini,1bremenost-spontan,1 IFV-bremenost i povtorno spontan.Vo procedura vtoro IFV

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 640
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.1.2014 20:42:28   
babylove**
user posted image zdravo do site ringerajki moi prijatelki...user posted image
Najprvo sakam da vi kazam deka konecno pocnuvam so superfaktot od ponedelnik,znaete od predhodnite postovi imam iskomentirano deka strasno se plasam od igli..mi interesira od vas eden sovet...kade se bockavte vie vo stomak ili vo ramo
1 me interesira kade e najdobro a
2 kade po bezbolno....
falaaaaaaaaaaaa povtorno ke vi pisam koga ke mi tekne nekoe ludo prasanje kako ova ma toa e period mi e hahaha
VE SAKAM SITEEE I VI POSAKUVAM NA SITEEEE SE NAJUBAVOOOOuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 641
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.1.2014 21:04:04   
milasteve
devojki da ve prasam sto znaci in vitro po kratok protokol?user posted image

(Одговор на членот babylove**)
Непосредна врска до пораките: 642
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.1.2014 21:06:01   
milasteve

ИЗВОРНА ПОРАКА: babylove**

user posted image zdravo do site ringerajki moi prijatelki...user posted image
Najprvo sakam da vi kazam deka konecno pocnuvam so superfaktot od ponedelnik,znaete od predhodnite postovi imam iskomentirano deka strasno se plasam od igli..mi interesira od vas eden sovet...kade se bockavte vie vo stomak ili vo ramo
1 me interesira kade e najdobro a
2 kade po bezbolno....
falaaaaaaaaaaaa povtorno ke vi pisam koga ke mi tekne nekoe ludo prasanje kako ova ma toa e period mi e hahaha
VE SAKAM SITEEE I VI POSAKUVAM NA SITEEEE SE NAJUBAVOOOOuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

hehe mila babylove vo stomav e najdobro superfactoto ne boli i ne e strasno,i jas se plasam od iglicki me bockase edna bratucedka ne grizi se mila ne boli user posted image

(Одговор на членот babylove**)
Непосредна врска до пораките: 643
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.1.2014 21:14:28   
bubble
lina i od mene baknezi...( zaboraviv kako go praveveme smealcheto lani ) a i jas mnogu go sakav, me raspolozuvashe... kako mi si ti...kako odmaranjeto doma. pochna da stanuvash da se shetkash? ili?

nataly86 ti chestitam ushte ednash za duplata srekja. da rastat slatki zdravi bebushi...da te napravat najsrekjna majka na svetot...

baby love ti posakuvam mnogu uspeh i lesno da si ja pominesh terapijata. jas se bockam vo stomak, sama, bidejki pomalku boli (ima povekje salce tamu user posted image ) megjutoa kade i da gi stavash podkozno...nema da zgreshish. i vo ramo i vo stomak isto se rezorbira...
pozdrav i gushki do site user posted image

(Одговор на членот babylove**)
Непосредна врска до пораките: 644
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.1.2014 21:21:58   
kapina
Na mene mi gi stavaa vo stomak superfaktot medicinskisestri. ne sakav jas da si gi stavaam iako mi pokazaa kako treba

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 645
   RE: Вештачко оплодување V дел
26.1.2014 13:02:25   
biljana87
devojki jas deneska ispituvav estrogen i mi bese dobar i mi dadoa da stavam puregon po 3 i da prodolzam so suprefaktot ama dozata mi ja namalija na 0,3 i vo cetvrtok mi zakazaja eho pa da vidime sto ce bide pozdav do site i so sreka na site sto se vo postapka za IVF i na onie koi vece uspealeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

обиди=4,5години,лапаро-хистеро,полупроодни јајцеводи,подготовка за IVF;

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 646
   RE: Вештачко оплодување V дел
27.1.2014 11:57:04   
LoveableMe RR
Nataly86, честитки за user posted image user posted image , ти кажав дека вредноста на Бетата не е страшна, ете испадна супер. Babylove, со среќа, боцкањето зависи од тебе, мене понелагодно ми беше во стомак, повеќе сакав во рака. Со среќа! Миластевеuser posted image !! Bubble, Biljana87, очекуваме кога пункција. Ајде само напред!user posted image user posted image user posted image

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

05.01. -Lina* -почеток со терапија
09.01. -biljana87 -почеток со терапија
10.01. - Karma - почеток со терапија
14.01 - dzvezda - почеток со терапија
19.01 - bubble -почеток со терапија
27.01 - babylove -почеток со терапија


=========================

16.01. -Lina* = пункција/ 19.01 = ET


user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
31.01 -Lina* = ТЕСТ

ПОДДРШКА
user posted image

Kolachence , firenca didi , Adelle, gina , milasteve , mesecina83 , Bogdancanka RR , bubble , koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , Lina* , taci14 , Herco , trust, kapina, Tajci_pp, bybe10 , cacim , babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, Butterfly00, kate..
=====================
2014 година
nataly86 user posted image




< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 29.1.2014 21:53:22 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот biljana87)
Непосредна врска до пораките: 647
   RE: Вештачко оплодување V дел
27.1.2014 12:44:50   
dzvezda
Eve i jas nemam pisano nekoe vreme posle pocetokot so suprefaktot.Nataly ti posakuvam da ti raste golemo stomaceto so dve bebusi user posted image user posted image :)I na site sto se sega vo iscekuvanje im posakuvam najdobro.Jas Veke nekolku dena se pockam i so puregonot i utre ke pravam eho da vidime do kaj sme.Nemam nekoi promeni od hormonskive osven sto se plasam po malce od musklulnite inekcii podkoznite vo stomak ic ne bolat:)kako i da e seto e ova mala zrtvo vo odnos na toa sto posakuvame da go dobieme.Ke se citneme pak do togas vi isprakam mnogu srekauser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 648
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 11:58:33   
biljana87
karma do kaj si dali ti zakazaja punkcija pozravuser posted image

_____________________________

обиди=4,5години,лапаро-хистеро,полупроодни јајцеводи,подготовка за IVF;

(Одговор на членот dzvezda)
Непосредна врска до пораките: 649
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 12:17:24   
Lina*

ИЗВОРНА ПОРАКА: milasteve

devojki da ve prasam sto znaci in vitro po kratok protokol?user posted image


Jas pravev IVF po kratok protokol,mnogu da ti kazam zosto taka neznam ama toa sto go znam e deka ne primav surefakt duku direkno so fostimon od prv den od ciklus.Koga go prasav doktorot zosto jas pravam so kratok protokol oti i stvarno ne mi bese jasno mi kaza deka jajnicite mi se mnogu i prirodno zgolemeni i uste ako odime so dolg ke potecam uste na start na terapija i a vaka se pogolemi sansite da se izbegne hiperstimulacija a da porasnat folikulite.
Jas mu veruvam na doktorov e sega uste testot da mi izleze user posted image i da se dokazi verbata vo nego.

_____________________________

Obidi-7,5godini,1bremenost-spontan,1 IFV-bremenost i povtorno spontan.Vo procedura vtoro IFV

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 650
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?