|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 12:20:54   
Lina*
lele devojki se blizi denot za test......lele mnogu me faka strav,simtomi nemam osven sto me naboluvaat gradite a drugo ama bas nisto.Minatiot pat stomakot me bolese a gradite ne i testot bese pozitiven,sega obratno pa ke vidime so ke izleze.user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Lina* -- 28.1.2014 12:27:34 >


_____________________________

Obidi-7,5godini,1bremenost-spontan,1 IFV-bremenost i povtorno spontan.Vo procedura vtoro IFV

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 13:49:06   
Melanija RR
Lina* user posted image
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 13:56:40   
nataly86
Лина не барај симптоми...уживкајј ајде уште некој ден....се гледа крајот....уште само некој денн

user posted image user posted image user posted image издржиииuser posted image

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 14:28:51   
Anna78
Lina user posted image user posted image user posted image

_____________________________

обиди = 5 год., 4 IUI = /, терапија еутирокс, 2 IVF = /, 3 FET = /

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 15:34:36   
babylove**
ZDRAVOOOO MOI RINGERAJKIIII
LINA TI POSAKUVAM SREKAAAAAA ,I GOLEMO STOMACE DA IMAS user posted image user posted image user posted image user posted image ....nA SITE STO STE VO ISCEKUVANJE NA user posted image CRTICKI STO POSKORO da si gi vidite...
Jas konecno vcera pocnav so superfaktot ne boli voopsto samo stravot zivee vo mene...ja prasav sestrata ali bolat musklulnite mi rece e tie bolat pecat uffff .....ke stegame zabi ....
JAS VI KAZAV DEKA MALKU KE ZAMARAM AMA TRPETE ME hahahaaha....
kazete mi od prilika kolku vreme se primaa super faktot od koj den pocnavte so muskulnite inekcii i od prrilika kolku vreme trae sseto ova do punkicija..go prasav dr.i vika ke vidime ne se sekiraj ne misli na toa se u svoe vreme....ne se brzam nikade no cistome interesira postapkata sto nekoja od vas ja pominala i koj period e bolen...ah lele ke ima vakvi porasanja ama vie ako ne ste jas ke poludam se me interesira...ajde dragi moi neka mi objasninekoj sto i kako me ceka...VU BLAGODARAMMM ZLATNISTEEE VE GUSKAMMMMMMMM.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 15:56:44   
LoveableMe RR
Lina*, супер ајде навиваме да и се придружиш на натали86. user posted image

babylove, добро ти рекле, не се замарај се е индивидуално колку и како ќе трае постапката, нема правило, ќе се боцкаш со супрефакт, па после треба да добиеш, продолжуваш уште малку со супрефакт, па истовремено почнуваш со стимулации (фостимон или сл.) па докторот те следи на ехо и одлучува кога пункција и тогаш прекинуваш со инекциите. Позз, user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот babylove**)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 16:04:56   
nataly86
Бабулове уживај не се замарај со тоа колку што како....секој различно но отприлика 25 дена откако ќе почниш со суперфакт е пункцијата....но сепак зависно како ќе реагираш на терапијата...еве на пример јас почнав на 03,12 со суперфакт а на 26,12 ми беше пукнцијата, 31,12 трансфер...ете отприлика да планирашuser posted image

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 657
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 16:51:35   
babylove**
Vi blagodaram na brziot odgovor nataly ti posakuvam lesna bremenost.....NE E MNOGU BOLNO NELI SE IZDRZUVAAT INEKCIITE ve sakammmmmmmmmmmmm,bez vas nemozam nisto...VI BLAGODARAMuser posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 658
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 19:49:46   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: babylove**

ZDRAVOOOO MOI RINGERAJKIIII
LINA TI POSAKUVAM SREKAAAAAA ,I GOLEMO STOMACE DA IMAS user posted image user posted image user posted image user posted image ....nA SITE STO STE VO ISCEKUVANJE NA user posted image CRTICKI STO POSKORO da si gi vidite...
Jas konecno vcera pocnav so superfaktot ne boli voopsto samo stravot zivee vo mene...ja prasav sestrata ali bolat musklulnite mi rece e tie bolat pecat uffff .....ke stegame zabi ....
JAS VI KAZAV DEKA MALKU KE ZAMARAM AMA TRPETE ME hahahaaha....
kazete mi od prilika kolku vreme se primaa super faktot od koj den pocnavte so muskulnite inekcii i od prrilika kolku vreme trae sseto ova do punkicija..go prasav dr.i vika ke vidime ne se sekiraj ne misli na toa se u svoe vreme....ne se brzam nikade no cistome interesira postapkata sto nekoja od vas ja pominala i koj period e bolen...ah lele ke ima vakvi porasanja ama vie ako ne ste jas ke poludam se me interesira...ajde dragi moi neka mi objasninekoj sto i kako me ceka...VU BLAGODARAMMM ZLATNISTEEE VE GUSKAMMMMMMMM.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

јас на 13 ноември почнав со терапијата ваденје јајце клетки на 3декември и вракање на ембионите 6 декември. значи процедурата ми беше 25 дена.потоа одмарав и тестот требасе на 21 декември да го правам и јас бас тогаш добив менструација.за зал моето инвитро неуспешно.бевме 5 жени на клиниката 3 остаана двете не

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот babylove**)
Непосредна врска до пораките: 659
   RE: Вештачко оплодување V дел
28.1.2014 19:53:39   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lina*

lele devojki se blizi denot za test......lele mnogu me faka strav,simtomi nemam osven sto me naboluvaat gradite a drugo ama bas nisto.Minatiot pat stomakot me bolese a gradite ne i testot bese pozitiven,sega obratno pa ke vidime so ke izleze.user posted image user posted image

лина бес страв опуштено user posted image user posted image твој ке бидат во скоро време.симтоми не барај може да немаш а да си бремена


_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 660
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.1.2014 10:06:52   
Lina*
Fala vi devojki na podrskata,srcki steuser posted image
Utre mi e 12 den od transferot i sakav da go napravam testot no nekako si velam da ne e rano i najubavo da go napravam vo sabota na 14 den.....ako izdrzam dotogasuser posted image


A za site onie sto pocnuvate so postapkata i se plasite od ineksii samo da vi kazam ic da ne se plasite,ne bolat osven malku samoto bockanje.Obavezno na mestoto kaj sto ve bockaat navecer da si stavate oblogi so alhohol i malku da go masirate za da ne vi se zgruduva i poveke da ve boli.

_____________________________

Obidi-7,5godini,1bremenost-spontan,1 IFV-bremenost i povtorno spontan.Vo procedura vtoro IFV

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 661
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.1.2014 13:03:34   
Anna78
Кога сме кај инекциите морам и јас да се надоврзам user posted image Значи, од мене поголем страшливец немаше, како мала јас стандард бегав од клиники и ме бркаа доктори, сестри... кога требаше да ми се ставаат инекции, и до неодамна тој страв ме држеше. И ако има некоја позитивна работа од целиот овој макотрпен процес е токму тоа, пребродување на тој страв. Сега ми е толку таа работа нормална, што дури инекциите си ги ставав сама без никаква мака.
Така, babylove уживај, инекциите не болат, а можеби и во целиот овој процес тие се поедноставната работа. Позз

_____________________________

обиди = 5 год., 4 IUI = /, терапија еутирокс, 2 IVF = /, 3 FET = /

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 662
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.1.2014 17:47:22   
milasteve
devojki denes mi e 11 den od menstruacija,no jas seuste imam pomalku kafeav iscedok.Pijam microginon dali e od niv?i me boli stomav od vreme navreme ko za dobivanjeuser posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 663
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.1.2014 21:37:57   
kate..
Честитки на сите идни мамички :* :) :* Имајте лесна бременост и да даде господ близначиња кај сите.да напоменам дека една моја познаничка што правеше инвитро на клиника вчера била на контрола и кажале тројка носи

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 664
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.1.2014 21:48:00   
Karma
мили мои мене ме немаше малку да ви пишам но бев турбо ангажирана секој ден инекции во систина, а плус и станав вујна па се околу малата принцеза и еве ме денес после првото бањање викам да одморам малку и да ве известам до кај сум...
biljana87 ти благодарам што мислиш на мене ...
еве една недела ме боцкаат со фостимон 4 и суперфакт 0,3... резултатите од хормоните се добри а и од ехото...во петок ќе знам кога ќе биде пункцијата најверојатно понеделник или вторник...
се надевам на квалитетни фоликули user posted image ќе ви пишам во петок се бидејќи ќе ми треба храбрење user posted image

_____________________________

2,5 години неуспешно природно, уредни резултати, хормони и проодни канали, олигоспермија кај мм, 4 инсеминации=неуспешни, 1 ИВФ - успешно

(Одговор на членот biljana87)
Непосредна врска до пораките: 665
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.1.2014 21:51:15   
Melanija RR
Karma знаеш дека сме тука, следиме и бодриме user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 666
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.1.2014 21:54:57   
kapina
Da milasteve toa ti e od mikroginon jas imav takvo krvarenje od nego no bese samo3dena

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 667
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.1.2014 22:03:11   
Karma
што би правела без сите вас user posted image user posted image user posted image user posted image
Лина те чекаме со радосни вестиuser posted image user posted image
babylove инекциите воопшто не се страшни ниту болни тоа е пократко и од секунда...мене ме направија цела модрици таква ми е кожата ама воопшто не се секирам...опуштено и без многу мислења...се ќе си дојде на свое место...ти посакувамuser posted image user posted image

_____________________________

2,5 години неуспешно природно, уредни резултати, хормони и проодни канали, олигоспермија кај мм, 4 инсеминации=неуспешни, 1 ИВФ - успешно

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 668
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.1.2014 13:10:29   
butterfly 00
Zdravo, malku odmarav, no eve vreme e da pisam i jas kako sum. Vo vtornikot mi pravea histeroskopija, mi izvadija septum i koga go otstranuvale videle deka ni kapka krv ne protekuva, toa i bil problemot sto jas vo matkata sum nemala krvarenje i mi napravile trijagolnik od kade sto ke protekuva krv, moite embrioncinja nemale od sto da se hranat i zatoa ne bilo uspesno IVF. Sega sum pod terapija do sledniot ciklus i vednas ke pravime transver. Ne mozev da pisam odma zosto mnogu tesko ja podnesov anestezijata, cel den povrakav i mi bese tesko. Sega pa imam bolku vo zeludnikot izgleda dva dena pregladnev i dehidrirav. Sega sum podobra i povtorno so novi sili vo borba. Ve sakam site i na site sto ste vo procedura vi posakuvam da gi vidite user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 669
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.1.2014 14:52:10   
Kvisko
Butterfly00 супер што се открил проблемот. Сега се ќе биде во ред.

Со среќа на сите во постапка. Лина стискам палци за позитивен тест.

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 670
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.1.2014 14:57:49   
Hopeful RR
Karma, те мислиме и ти праќаме позитивна енергија user posted image user posted image user posted image

Lina*, уште малце user posted image Ајде, дај боже се да биде ок и да си видиш user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 30.1.2014 18:41:55 >


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 671
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.1.2014 15:33:49   
Zoya
Девојки, во моментов кои сте во постапка и исчекувате од се срце ви посакувам да имате успешни ивф user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 30.1.2014 18:42:23 >


_____________________________

Обиди од 2012;
IUI x 4 = /;
HSC 2013 (отстранет септум, изваден полип)
IVF #1 - /

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 672
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.1.2014 15:34:58   
Anna78
Еве ме и мене драги мои user posted image
Денес бев на преглед и цистата пак си ја имав, па одма за два саати ми закажаа пункција. И еве сега дома си одмарам. И тоа помина, морала да се пунктира штом со хормоналните таблети што ги пијам не се исушила.
Butterfly 00 , добро е што се открил проблемот, сега одмарај и ти па овојпат да успееш.
Поздрав до сите други user posted image и ви посакувам многу user posted image user posted image user posted image

_____________________________

обиди = 5 год., 4 IUI = /, терапија еутирокс, 2 IVF = /, 3 FET = /

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 673
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.1.2014 15:39:33   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

..... Vo vtornikot mi pravea histeroskopija, mi izvadija septum i koga go otstranuvale videle deka ni kapka krv ne protekuva, toa i bil problemot sto jas vo matkata sum nemala krvarenje i mi napravile trijagolnik od kade sto ke protekuva krv, moite embrioncinja nemale od sto da se hranat i zatoa ne bilo uspesno IVF.....



Butterfly00, многу ми е мило што се открила причината, сега можеш на раат да правиш ИВФ, ти посакувам успех. user posted image Ана78, одмарај, па продолжи понатаму. На останатите им посакувам успех. Чекаме наскоро вести user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 674
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.1.2014 16:41:04   
butterfly 00
Da prasam mi rekoa deka sledniot ciklus ke mi pravat transver, sakam da prasam dali sega posle histeroskopijata mozeme da probame prirodno ili treba da zazdravi matkata sega deka uste po malku krvaram, da go cekam transverot?

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 675
Страница:   <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?