|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Кафемат
16.10.2014 21:24:31   
Палешка РР
И мене денов ми беше крш user posted image вака лош ден одамна сум немала...и глупостиве уште траат ли траат... user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2326
   RE: РР Кафемат
17.10.2014 8:09:59   
AneLav RR
Добро утро жени денес не ве честам појадок, уста не ми се отвара вчера слушнав некои неубави работи се испотресов ама тоа е ... Ајде едно чајче од Валеријана частам...
user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2327
   RE: РР Кафемат
18.10.2014 23:24:06   
mamicki
Леле, 1200 години не сум потседнала да ве ѕирнам! Има ли некаде тема за детска миопија и други проблеми со вид?

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2328
   RE: РР Кафемат
20.10.2014 11:01:46   
Felly RR
Мамички, навистина одамна не си не дружела, ама и другиве денес слабо, сите изгледа се испозаспани од викенд. Ајде кој е за кафе и муабет, повелете.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2329
   RE: РР Кафемат
20.10.2014 11:06:31   
Mihaela 2010
More ne sme ispozaspani,nekako ladnicko vremencevo ,a bogami ni sleduvaat uste poladni denovi..vcera na vesti kazuvaat provejuvanje na sneg,dete ripna od radost,demek sneg ke ima,user posted image , vikam kerko tesko i godinava,tuku dur ne sum stanala golema si vikam da pojdeme na nekolku dena na snegce da se poraduva dete..ama ima vreme uste e rano.
Felly sekogas ubavi raboti ni prinesuvas,jas ke si zemam i kafence i blacko

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2330
   RE: РР Кафемат
24.10.2014 9:57:25   
Melanija RR
Добро утро денес работен ден а нема никој ,ајде ајде петок е

user posted image
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2331
   RE: РР Кафемат
24.10.2014 10:28:24   
blond
Добар ден Меланија, колку прекрасен појадок мх мх.
Јас вчера и денес викенд терам, а за викенд сум на работа турбо и сабота и недела.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2332
   RE: РР Кафемат
24.10.2014 11:06:24   
Felly RR
Јас од чајчето ќе земам, и мене викеднот ми почна од вчера, а и ќерче е дома на одмор со кашлицава да се опоравиме, па од понеделник со нови сили.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 2333
   RE: РР Кафемат
24.10.2014 11:14:14   
Dilina
Леле пријателки, 3 дена не сум спиена, мојава цуца смени со спиењето, џабе се фалев дека сме наспани user posted image почна да се буди ноќе на саат време, таман ќе заспијам она будна... па едно време ич не сум ја чула како ќенка, татко и ја презаспал за чудо хехе, ако нека се учи.... едно кафенце дрмнав ама џабе, па сега ќе мцнам и од виртуелново белким ќе ме расони user posted image ајде убав ден на сите иде викенд да си се опуштиме малце

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2334
   RE: РР Кафемат
24.10.2014 12:23:38   
nataly86
Првото го испивме но не делуваuser posted image user posted image секоја вечер се молам да почнат да врзуваат барем 5-6 саати спиење...како аларм се на 3 часа...плус измеѓу здригнување, заспивање и за 1 час пак на ногаuser posted image user posted image

Едно вакво мислам ќе ме размрда во овај тмурен ладен ден
user posted image -

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 2335
   RE: РР Кафемат
24.10.2014 13:18:36   
mamicki
Браво за кафево user posted image , сте ми ја погодиле мерата user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 2336
   RE: РР Кафемат
28.10.2014 13:43:03   
Tanjat7880
Devojki,pa dobar den,pa nigde nikoja da stavi kafe I isturi "prazni"muabeti tuka!Pa shtopravite,shto se slucuva,kako go podnesuvate studot?!Kaj mene,ko po obicaj,eden problem reshen I zavrshen tri drugi pocnuvaat,glava nemozam da krenam od deshavki koi mi gi pravat drugi,koi moram da gi resham I koi ne zavisat od mene(konfuzna sum znam,no ete taka e).A sinot mi,pa smeni u shkolo pa drushtvo posle shkolo,ete zeludnikot mi se prevrtuva od ovie novonastanati situacii,ne si go gledam deteto,a se vidime a se skarameuser posted image Ete se ispozaliv,aj sega vie "pukajte"

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2337
   RE: РР Кафемат
28.10.2014 14:46:14   
Melanija RR
Ни кафе ни муабетuser posted image
Tanjat7880 така си е едно ќе помине друго ќе дојде user posted image а студов го речивме со ,,топло,, парно user posted image
Моево дете има нос на мене па тече и пак пауза од градинка,ок не е страшно ама ќе се навикне па пак дома

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2338
   RE: РР Кафемат
31.10.2014 9:35:31   
LoveableMe RR
Ајде женски, гледма со недели нема активност на кафематов, периодов на сите ни е изгледа мачен, но што да правиме, мора да се продолжи понатаму, без разлика колку тешка изгледа планината, ќе мора да ја совладаме.user posted image

Денес прочитав дека е 40-тиот роденден на маскотата Хелоу Кити, па си реков ај да се развеселиме, да почастам кафе и колачиња во знакот на празникот.

user posted image
user posted image
user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2339
   RE: РР Кафемат
31.10.2014 13:34:23   
Melanija RR
Да живее мачката user posted image кафето топ плус колачиња супер user posted image LoveableMe RR

Затишје пред Нова година изгледаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2340
   RE: РР Кафемат
3.11.2014 8:39:07   
Defne90 RR
Ајде добро ви утро женски.Јас одамна немам честено кафе тука изгледа ниту пак имам доаѓано на муабет.Епа редно е да ставам и јас по едно.Ајде имајте си убав ден,додуше ладничко надвор ама пак ни тоа не е толку пресудно за доброто расположение.Битно е ние какво ќе си го направиме.Ве поздравувам.user posted image
user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2341
   RE: РР Кафемат
3.11.2014 8:58:52   
Melanija RR
Defne90 ми фалеше твоето кафе user posted image Како си,како со градинка?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2342
   RE: РР Кафемат
3.11.2014 9:54:01   
LoveableMe RR
Defne90, фала за кафето, навистина те снема, како се справуваш со Индијанците?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2343
   RE: РР Кафемат
3.11.2014 12:09:40   
Defne90 RR
Женски јас не можам да дојдам на ред на компјутер од децата.Цело сабајле се туркаме со малиот.А после пак кога ќе заспие си доаѓа и големиот и тој го окупира.Принудени бевме и да го спакуваме некое време,затоа што почнаа да се забораваат на него.А и сакам синко повеќе да се ориентира околу градинката и она што им го задаваат за дома отколку околу компјутер.Сега имаат ограничено време за седење пред него што МОРА да се почитува.user posted image
Инаку си се прилагоди синко во градинка,немаме веќе проблеми си оди секое сабајле со мерак.Возпитувачката дури го пофали дека почнал сам и да си јаде.user posted image
Мислев дека со тргањето на градинка ќе имам повеќе време за себе,ама некако не ми оди од рака се нешто ми излегува.Што да правиш домаќински живот.user posted image
Бидете ми поздравени женски,навистина ми е мило што мислите на мене и што ви фалело моето отсуство.И вие ми фалевте многу да знаете.user posted image
Отсега натаму почесто ќе си ве дружам.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2344
   RE: РР Кафемат
3.11.2014 12:32:37   
Felly RR
Гледам останало уште едно кафенце, точно за мене. Дефне ни фалеше, ајде сега почесто да не дружиш. Убави вести за вашиот напредок во градинка.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2345
   RE: РР Кафемат
4.11.2014 12:55:17   
Defne90 RR
Нема кафе ни чај? Ааа не може тоа така.Одма сите да сте се нацртале на топло чајче овде,малку да се потстоплите и да си ги разбудите сетилата.user posted image

user posted image

Ајде па и по еден кекс со него да мцнеме,да се подзаблежиме,добро ќе ни дојде.user posted image user posted image

Женски поздравче и имајте си убав и пријатен ден.user posted image

user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2346
   RE: РР Кафемат
4.11.2014 12:58:25   
LoveableMe RR
Eве јас идам, навистина ми е примамлива понудата за овој дел од денот мммм, поздрав

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2347
   RE: РР Кафемат
5.11.2014 15:12:28   
Defne90 RR
Добро бе женски ќе му текне некому тука кафе да стави?Ајде јас пак се пријавувам за главна кафекуварка за денес,и мене ми се пие многу.Па и изморена од пат ко шо сум ако не се напијам можно е и да заспијам.А обврски чекаат така да нема време за спиење.

Инаку бев на лекар,и откако ме прегледа убаво,замислете среќа во несреќа,коската на нос ми се скршила на место што не захтева ни операција ни никакви помагала затоа што не е дислоциранa.Така да си поминав само со апчиња.user posted image Е сега што не е убаво и што сум поттечена цела тоа си е друго,ама како што рече лекарот,за се си треба време.user posted image

Така домаќинки,јас отидов да си го пијам кафето на тераса со цигарче,па кој е за нека ми се придружи.Поздрав голем.user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 5.11.2014 15:13:07 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2348
   RE: РР Кафемат
5.11.2014 16:25:27   
LoveableMe RR
Defne90, алал да ти е за кафето и частенките, сите сме мрзеливи и немаме желба изгледа многу за кафе пиење, таков е периодот. Среќа во несреќа, со помин проблемот со носот и одмарај , ќе се среди. Позз, имај убав ден

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2349
   RE: РР Кафемат
6.11.2014 10:34:35   
Melanija RR


Defne90 побрзо да помине и зарасне ,а кафево како секогаш ти е супер не да ми се пие кафе мммммДенес мм го однесе М во градинка па доспав до 10часот ауууу добро ми дојде user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.11.2014 9:36:14 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2350
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?