|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Кафемат
6.10.2014 9:25:45   
Tanjat7880
user posted image
E ve trudnicko,od mene dorucekot neka bide,tolku sum umorna da imam vpecatok deka nemozam da dzvakam!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2276
   RE: РР Кафемат
6.10.2014 9:40:55   
Mihaela 2010
Of of prosto da vleze covek vo kompjuterovuser posted image
Tanja em umorna em domakinka,alal neka ti e,ajde odmori si ja dusickata malku,vaka na forum
I jas sabotata setav,vcera malku do kaj moite na dorucek,pa doma koga se vrativ bas me cekase generalka,pa so mm sme se izorganizirale eden edno drug drugo pa za kratko zavrsivme,ama pak zena ko zena,banjaj dete,pa pravi rucek za denes,i se premoriv u 9 si legnav

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2277
   RE: РР Кафемат
6.10.2014 9:53:42   
mommy_angels RR
Dobro utro vrednici i pecvo ste napravile,alal da vi e.Si otide vikendot,ubav datum imav vcera ,ama za toa kako pominavme ke vi napisam na soodvetno mesto user posted image
Za denes rucekot skoro e gotov,ushte da zapeglam neshto i trk na rabota

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2278
   RE: РР Кафемат
6.10.2014 9:57:35   
Melanija RR
Добро утро тмурно понеделничкиuser posted image
Ама кафето од Felly RR таман а пак кифлите од Tanjat7880 екстра.Јас баш и небев домакинка викендовuser posted image вчера мм правеше ручек па после со М играње и уживање во кревет.И денес јово на ново со све ,од четврток па ќе имало сонце user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2279
   RE: РР Кафемат
6.10.2014 15:30:01   
Mihaela 2010
Aj vreme e za vtoro kafe,jas stavam,povelete

user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2280
   RE: РР Кафемат
6.10.2014 15:31:35   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Aj vreme e za vtoro kafe,jas stavam,povelete

user posted image

user posted image user posted image Еве јас ќе земам да се расонам,....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2281
   RE: РР Кафемат
7.10.2014 8:38:05   
Bethany
Добро утро женски.
Еве уште еден тмурен, мрзелив, дождлив ден. Ама ако, не се жалам, ги сакам јас и овакви денови.
Туку, немам струја, тоа ме нервира, ништо не можам да правам, а ќе треба и да излегувам после. Немам струја кафе да си направам едно јако турско. Не знам како ден да го започнам без кафе user posted image
Секогаш си велам дека треба да купам такво едно мало плинско, ама тоа секогаш се сетам во вакви моменти и се уште го немам купено.user posted image
А и ладно бре, ние веќе почнавме со клима да се грееме, па сега не ми се излегува од под ќебе.
Убав ден женски user posted image и ставајте кафенце за разбудување!

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2282
   RE: РР Кафемат
7.10.2014 8:42:33   
Mihaela 2010
Dobro utro i od mene,i jas si go sakam vakvo vremeto,ama da sum doma,da se legacam,a denes bev kako na trki,M edvaj stana vo 7.30 nemav vreme da ja spremam asalno,vremevo utepuvacko,pa cekav avtobus pa toj eden flegma sofer,kasnese od strart,i so trcanje do kapija kasnev 2 celi min...abe uzas.sega si sednav ke se relaksiram malku

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2283
   RE: РР Кафемат
7.10.2014 8:50:41   
Mihaela 2010
Eve jas napraviv...samo za Bethany bujrum,od srce napraeno

user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2284
   RE: РР Кафемат
7.10.2014 8:53:40   
Tanjat7880
A dojdof I jas na kafe!!!
Kako ste devojki,shto ima novo?!Ke ne ogre li sonce malku da stoplime koski??!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2285
   RE: РР Кафемат
7.10.2014 8:58:17   
Melanija RR
Иде кафе иде
user posted image

Добро утро какво и да е user posted image

Вакво време ќе било
user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 7.10.2014 9:01:23 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2286
   RE: РР Кафемат
7.10.2014 9:00:33   
LoveableMe RR
Земам од сите кафенца, за мерак. Тања, не верувам дека ќе видиме сонце, се промени клима станавме Лондонuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2287
   RE: РР Кафемат
7.10.2014 9:03:09   
Bethany
O fala Mihaela, fala Melanija
I od dvete ke se napijam, tolku mi se pie vekje.
eve slusam dojde struja kaj mene, otidov jas zenski po kafe, pa po rabota.


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2288
   RE: РР Кафемат
7.10.2014 18:40:15   
Snowhite RR
Добар ден рингерајки, како сте? Јас го поминав денес последниот ден од одморот, од утре пак на работа, се одморив, се прошетав, средив некои работи низ дома и децава си ги видов, ама пак ми е малку, ми се седи уште домче, барем до понеделник, ама тоа е тоа, сега малку да поработиме
Се мислам сега што да почестам, одмана не сум почестила и еве ова, смао што купив од Кам
user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2289
   RE: РР Кафемат
7.10.2014 18:45:34   
Mihaela 2010
Go kupi i odma da go spodelish( sto bi rekla moja Mihaela)
user posted image jas samo sto si napraiv nes pa ubavo ke mi dojde i nekoe banance

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2290
   RE: РР Кафемат
7.10.2014 18:56:21   
Bethany
Eve me i mene pak, ama preskoknuvam krem banance, fala Snow, ama si jadev preeska cokolado, kje mi dojde premnogu user posted image
Kolku se otepuvam od jadenje denovive i sega kje mi doslo premnogu pffff
Navistina, arno preku leto se zdobiv so linija, poslednite denovi mislam se vrativ na sebe, non stop da se jadelo

Tuku, jas si uzivam vo mirot i tisinata, samicka sum doma, mazive moi vo prosetka, jas da idam so niv, da ne idam, i mrza me pobedi user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2291
   RE: РР Кафемат
7.10.2014 19:59:12   
Dilina
Сакав да почастам кафенце тортиче ама нешто слабо сликава user posted image не ми се отвара

< Поракaта ја уредил Dilina -- 7.10.2014 20:01:50 >

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2292
   RE: РР Кафемат
9.10.2014 8:45:22   
Tanjat7880
E denes ne mi e denot,se utepaf barajki kafe da vi turam,nikako da pogodam jpg format,se otkazaF.Nemozam da se nateram pizamite da gi soblecam I da se izmijam,cuvstvuvam premor I se me boli....
A ide ubav soncev vikend,planirav semejno da go pomineme vo okolinata skopska no I toa MI PADNA VO VODA,E ZNACI SE OSEKJAM KO SITE BRODOVI DA MI POTONALEuser posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 2293
   RE: РР Кафемат
9.10.2014 8:47:56   
Bethany
Добро утро женски. Никој нема кафе да стави.Јас пак не можам, не сум на комп.
Станав рано, па му правев на Јаков да јаде пред да оди во градинка, бидејќи вчера не го стасвив да спие, демек ајде ќе го ставам порано во 8, а не да ми дреме до десет и пол навечер и да не му се спие, и излеговме надвор. Детето заспа во кола, беше 5 сатот попладне, се вративме дома, легна во дневна пак заспа, го будив, не можев да го разбудам, во 8 дигнав раце и го преместив во неговиот кревет и спиеше сабајле до 7.
Се плашев да не се наспие до 3 ноќеска па што ќе правиме, а тој толку спиеше user posted image
Ви се има случувано тоа? Леле, колку ли беше тогаш изморен?

Јас да направам ручек за после, бидејќи после имам обврски на факултетот и така. Сончев ден се гледа надвор. Стекнав една пријателка на факсот, така како мене, со две деца, па се водаме секаде заедно, во друштво е поинтересно :)

Едит: е тука Тања била...ништо Тања ќе не почести веќе некој :)
Ништо не е изгубено, тоа е само чувство, ти посакувам убав ден да излезе. ;)

< Поракaта ја уредил Bethany -- 9.10.2014 8:51:08 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 2294
   RE: РР Кафемат
9.10.2014 9:24:50   
Dilina
Не се секирајте еве јас денес служам доручек кафенце сокче user posted image

Него малава ептен ме заебава, цела е на татко и. Се разбуди ме скорна и сега пак дуфта па ги чекам господата да станат да одиме по лекари user posted image

Инаку да ви се пофалам, незнам колку е за фалење, ми ислезе една по флексибилна работа за од дома, па се надевам денес ќе почнам да одработувам по нешто, некој динар плус никогаш не е на одмет user posted image се зависи од малава колку ќе ме пушти да поработам user posted image
Ајде убав ден ви посакувам, малце е облачно ама да не зависиме од времево, насмеани и позитивни да му речеме НЕ на облачното и тмурно време и да не дозволиме да не совлада.... хехе ептен забегав, ај се читкаме у тек на денот .....user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2295
   RE: РР Кафемат
9.10.2014 9:25:36   
Dilina
А кафето го заборавив хехе user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил Dilina -- 9.10.2014 9:27:46 >

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 2296
   RE: РР Кафемат
9.10.2014 9:30:07   
Melanija RR
Еве го кафето од Дилина малку го подсредивuser posted image
Дур го средив ти друго си пуштилаuser posted image еве го и старото
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 2297
   RE: РР Кафемат
9.10.2014 18:10:14   
Felly RR
Толку софри спремено, а никој не се послужул user posted image Јас ќе се напијам од сокчето, и нешто од благово ќе каснам, а кафето веќе се изладило, ако има некој вреден нека стави ново.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2298
   RE: РР Кафемат
9.10.2014 20:14:10   
Mihaela 2010
Bre bre sto jadenje imalo tuka..srekja uste ne sum strvna inaku se ke vi izedevuser posted image
Auuu ja bolna, solzi mi tecat, nos mi curi nikako da se opraam, ko babura nekoja sum.user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2299
   RE: РР Кафемат
9.10.2014 20:19:17   
Snowhite RR
Ќе се послужам и јас од софриве Фелѕ оставила и за менеuser posted image
Ех ми избега мислата, ми дојдоа гости од Скопје, брат ми и тетка ми, ве поздравувам и ви посакувам убава вечер

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2300
Страница:   <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?